Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Die SlideShare-Präsentation wird heruntergeladen. ×

Sektörden Haberler Emarsys Ekim 2014

Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Wird geladen in …3
×

Hier ansehen

1 von 39 Anzeige
Anzeige

Weitere Verwandte Inhalte

Diashows für Sie (16)

Ähnlich wie Sektörden Haberler Emarsys Ekim 2014 (20)

Anzeige

Weitere von Emarsys (14)

Aktuellste (20)

Anzeige

Sektörden Haberler Emarsys Ekim 2014

 1. 1. SEKTÖRDEN HABERLER Ekim 2014 Bu sunumda e-posta pazarlama, sosyal medya, e-ticaret ve dijital pazarlama ile ilgili ilginizi çekebilecek haber ve istatistikleri bulabilirsiniz. ! Emarsys Türkiye VIENNA • LONDON • MUNICH • ZURICH • BERLIN • PARIS • HONG KONG • MOSCOW • ISTANBUL • BEIJING • SINGAPORE • DUBAI
 2. 2. Hakkımızda Dünyanın önde gelen e-posta, sosyal ve mobil pazarlama çözüm sağlayıcılarından birisi olan Emarsys 1000’den fazla müşterisi adına her yıl 60 milyardan fazla e-posta gönderimi gerçekleştiriyor. Türkiye’de de 100’e yakın markanın e-posta gönderimlerini yapan Emarsys, sadece sunduğu teknolojiyle değil aynı zamanda iş ortaklarına sunduğu stratejik danışmanlık hizmetleri ile de ön plana çıkmaktadır. Markalarla hedef kitleleri arasında bağlılık oluşturma vizyonu ile piyasaya sunduğu Tavsiye Sistemleri ve Tüketici Zekası ürünleri ile Emarsys Dünya’da ve Türkiye’de başarılı projelere imza atmaya devam ediyor. Eğer hala ortak bir çalışmaya imza atmadıysak ve müşterilerinizle daha etkin bir iletişim kurmak, satışlarınızı artırmak, kişiye özel e-posta gönderimi yaparak müşteri bağlılığınızı artırmak istiyorsanız lütfen bizimle temasa geçin.
 3. 3. Müşteri Bağlılığı Nasıl Sağlanır? Bu soruların cevaplarını bulmak için lütfen bizimle iletişime geçin.
 4. 4. DİJİTAL DÜNYADAN HABERLER VIENNA • LONDON • MUNICH • ZURICH • BERLIN • PARIS • HONG KONG • MOSCOW • ISTANBUL • BEIJING • SINGAPORE • DUBAI
 5. 5. Yerli ve Yabancı Kartların Yurtiçi Kullanımı İşlem Adetleri Yerli ve Yabancı Kartların Yurtiçi Kullanımı İşlem Tutarları (Milyon TL) Ağustos ayı karşılaştırmasına göre, yerli ve yabancı kartların yurtiçi kullanımı işlem adetlerinde önceki yıla göre yaklaşık 2 milyonluk bir yükselme, işlem tutarlarında ise 1 milyon TL’lik bir artış söz konusu. Kaynak: http://www.bkm.com.tr/ İnternette Yapılan Kartlı Ödeme İşlemleri
 6. 6. Yerli ve Yabancı Kartların Yurtiçi Kullanımı İşlem Adetleri Yerli ve Yabancı Kartların Yurtiçi Kullanımı İşlem Tutarları (Milyon TL) Ocak-Ağustos 2013 ve Ocak-Ağustos 2014 ayları yerli ve yabancı kartların kullanımı işlem adetlerinde yaklaşık 15.000.000’luk bir yükselme, işlem tutarlarında yaklaşık 5 milyon TL’lik bir yükseliş söz konusu. Kaynak: http://www.bkm.com.tr/ İnternette Yapılan Kartlı Ödeme İşlemleri
 7. 7. SeoZone Konferansı SEO Meraklılarını Buluşturacak Etkinlik SEOZONE, ikinci kez SEO ilgililerini bir araya getiriyor. SEO konusunda çalışan önemli ajanslardan biri olan SEOZEO tarafından organize edilen etkinlikte; hem yurtiçi hem de yurtdışından SEO konusuyla ilgili önemli isimler yer alacak. 25 Ekim’de Radisson Blu’da gerçekleşecek olan etkinlik; 5 farklı ülkeden 8 konuşmacıya ev sahipliği yapacak.
 8. 8. Webrazzi Summit Yapıldı Etkinlik Türkiye’nin en popüler teknoloji blogu olan Webrazzi’nin, bu yılki Summit Etkinliği 25 Eylül’de Swissotel’de düzenlendi. Yerli ve yabancı toplam 1.500 konuğun katıldığı etkinlikte 3 salonda 100’den fazla konuşmacı deneyimlerini aktardı. Sahnede başarılı isimlerin deneyimlerini dinlediğimiz Webrazzi Summit, aynı zamanda internet sektörü için başarılı bir networking ortamı da sağladı.
 9. 9. Etkinlik StartupIstanbul’un Kazananı Connected2me Girişim hızlandırma platformu Etohum’un bu yılki Startup İstanbul etkinliği Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda tamamlandı. Dünyanın neredeyse her yerinde girişimlerin katıldığı ve büyük etkinlik öncesi yeni girişimcilere 3 gün boyunca Startup kampının düzenlendiği etkinliğin final günü konferanslarla tamamlandı. Finale kalan 10 girişimin kendilerini tanıttığı Startupİstanbul’un bu yılki kazananı connected2me oldu.
 10. 10. Başarı Hikayesi Kiğılı’da e-posta pazarlama aktiviteleri, pazarlama departmanının sınırlı HTML bilgisinden dolayı IT ekipleri tarafından gönderilen periyodik bültenler ile kısıtlıydı. Bu yöntem Kiğılı’ya ek iş yükü ve maddi kayıp olarak geri dönüyor, e-postalara verilen tepkiler ölçülemiyor, kampanyaların gelen kutusuna iletilip iletilmediğinin takibi yapılamıyordu. Emarsys sayesinde, alıcılara sadece birkaç dakika harcayarak segmentlere ayrılarak özel tasarlanmış e-posta kampanyaları hazırlamak mümkün oldu. Bu kampanyalar özellikle stok eritme ve özel promosyonları tanıtma faaliyetlerinde kilit bir rol oynadı. HTML bilgisine sahip olmadan tüm pazarlama ekibi e-posta kampanya planlama aşamasında aktif bir şekilde rol alarak A/B testleriuyguluyor, en efektif kampanyaları seçerek zamandan ve maliyetten tasarruf sağlıyor. Kiğılı’nın başarı hikayesini daha detaylı okumak için lütfen tıklayınız.
 11. 11. Windows10 Tanıtıldı Teknoloji Microsoft beklediği başarıyı bulamadığı Windows8’in ardından 30 Eylül’de yeni işletim sistemi Windows10’u tanıttı. Altyapısında ciddi bir değişiklik yapıldığı açıklanan yeni işletim sisteminde, bir öncekinde olduğu gibi mobile özel tasarımsal yenilikler de göze çarpıyor. “Başlat” menüsünün geri geldiği yeni işletim sistemine Windows8 kullanıcıları dilerse sistemin açılacağı 2015’in ilk çeyreğinden itibaren ücretsiz olarak geçiş yapabilecek.
 12. 12. Teknoloji Apple Yeni iPhone’larla Boyut Değiştirdi Apple merakla beklenen yeni iPhone modellerini ve yeni iO8’i Eylül ayında tanıttı. Beklendiği gibi boyutları büyüyen iPhone ailesine, iPhone 6 Plus adı verilen phablet de eklendi. Boyutları tamamen değişen iPhone’da göze çarpan en önemli yenilik, Apple’ın mobil ödeme sistemlerine giriş yapması oldu. Bu yıl tanıtımın ardından kısa süre sonra ülkemizde de satışa sunulan yeni iPhone’lar tahminlerin çok üzerinde ilgi görüyor.
 13. 13. Apple’dan Akıllı Saat Teknoloji Apple, uzun süredir beklenen akıllı saati iPhone 6 tanıtımında resmen duyurdu. Böylece ilk kez giyilebilir teknoloji pazarına adım atan Apple, rakiplerine de yanıt vermiş oldu. Apple Watch beklendiği gibi köşeli bir tasarıma sahip. Aynı zamanda Siri entegrasyonuna sahip cihaz, sesli komutla da çalışıyor. Apple Watch kullanıcıları, bağlantı listesindeki kişilerle mesajlaşabiliyor, dilerlese kalp atışlarını da paylaşabiliyor. Apple Watch’un 2015 yılı başında Amerika’da 349 USD’den başlayan fiyatlarla piyasaya sunulması planlanıyor.
 14. 14. Teknoloji Samsung Galaxy Note 4 Sahnede Samsung’un merakla beklenen Unpacked14 etkinliği IFA 14’te düzenlendi. Yeni üç cihazının lansmanını yapan Koreli üretici, büyük ekranlı phabletlerinde yeni amiral gemisi Galaxy Note 4, Note 4’ün özel bir versiyonu olan Galaxy Note Edge ve sanal gerçeklik başlıkları Gear VR’ı tanıttı. Android 4.4 işletim sistemine sahip olan ve önemli donanım geliştirmeleri yaşayan Galaxy Note 4, ülkemizde Ekim ayının son günlerinde satışa sunulacak.
 15. 15. Vestel’den Yerli Akıllı Telefon: Venus Teknoloji Vestel yeni akıllı telefonunu IFA’da tanıttı. Türk mühendisleri tarafından tasarlanan Venüs serisi, A’Design Award 2014’te kendi kategorisinde en şık tasarım, Plus X Award 2014’te ise kolay kullanım ve tasarım ödüllerini kazanmış. Venus serisi, 5.5 ve 5 inçlik 2’şer model ile siyah renkli 4.5 inçlik bir modelle toplam 5 modele sahip. Venus serisindeki 5 inçlik modeller 649 TL, 5.5 inçlik modeller ise 899 TL fiyat etiketiyle Eylül ayında satışa sunuldu.
 16. 16. Wiredcard Mikroödeme’yi Satın Aldı Wirecard, Türkiye’de mobil ödemelerin önemli oyuncularından 3pay-Mikro Ödeme‘yi satın aldı. Wirecard tarafından yapılan açıklamayla duyurulan anlaşmaya göre satın alma bedelinin 12 milyon Euro’luk kısmı nakit olarak ödenirken, geri kalan kısmı şirketin 2014 ve 2017 yılları arasındaki performansına göre en fazla 14 milyon euro olarak ödenecek. Yani 3 Pay-Mikro Ödeme eğer 3 yıl içerisindeki hedeflerini tutturursa 26 milyon euro bedelle satın alınmış olacak. Yatırım
 17. 17. Yatırım Revo Capital’den Fit Solutions’a Yatırım E-fatura alanında lider konumda bulunan Fit Solutions, Revo Capital’den 4 milyon USD yatırım aldı. %20’lik hisse karşılığında yapılan anlaşmayla, Fit Solutions bundan böyle stratejik işbirliği ve e-ticaret firmalarına da odaklanacak. Aynı zamanda Türkiye dışında Avrupa’da da büyüme faaliyetlerine başlayacak. Daha önce 4 şirkete yatırım yapan Revo Capital ise bu yatırımla SaaS alanındaki stratejik yaklaşımına devam ettiğini göstermiş oldu.
 18. 18. Woto’ya GBA’dan Yatırım Geldi Türk ve İngiliz girişimcilerin ortak girişimi olan dijital yayıncılık çözümü olan Woto’ya GBA ve İngiltere merkezli özel sermaye şirketi Ingenious Ventures birlikte toplamda 500 bin USD yatırım geldi. Woto.com, istediğiniz tasarımda basit web sayfaları yapmanızı sağlayan bir araç. Üç tıklamada basit bir tek sayfa oluşturmanızı sağlayan Woto.com 2014’ün ilk aylarında betaya açılmış ve içerisinde oluşturulan sayfalar 1 milyon gösterim yapmayı başarmış. Yatırım
 19. 19. Yatırım Aslanoba Capital Amerika’ya Açıldı Geçtiğimiz yıl Türkiye’de yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiren Aslanoba Capital, Amerika’da 4 yeni girişime melek yatırımcı olarak giriş yaptı. Stowaway, kozmetik ürünleri markasının e-ticaret girişimi. Roadster, araç satın alma işini daha kolay ve kârlı bir hale getirmeyi amaçlıyor. Navdy Aracınızda gözünüzü yoldan ayırmadan navigasyon vb. bilgileri görmenizi sağlayan bir yardımcı ekran. Mavrx, ise havadan görüntüleme yoluyla tarım arazilerinin daha verimli kullanılmasını hedefliyor.
 20. 20. Microsoft’tan Minecraft’a 2,5 Milyar USD Microsoft, Minecraft’ın yapımcısı Mojang’ı 2,5 milyar dolara satın aldığını resmen duyurdu. Microsoft, Minecraft’ın bugün var olduğu bütün platformlardan erişilebilir olmasını sağlamaya devam edeceğini açıladı. 2 yılda yalnızca XBox 360 üzerinden 2 milyar saat oynanan Minecraft, çocuklar tarafından aşırı ilgi görüyordu. Mojang ekibinin bir bölümünün şirketten ayrılacağı ve yeni projelere odaklanacağı belirtilirken, önemli bir bölümünün ise Microsoft bünyesinde çalışmaya devam edecek. Yatırım
 21. 21. Yatırım IPG Mediabrands Promoqube’u Satın Aldı Interpublic Group’un bir iştiraki olan IPG Mediabrands, Türkiye’nin önde gelen dijital ajanslarından Promoqube‘ün tamamını satın aldı. Şu anda 35+milyondan fazla bir topluluğu yöneten Promoqube ise 2010 yılında Korhan Kurt ve Özgür Alaz tarafından kurulmuştu. Türkiye’de önemli yerli ve yabancı markalara sunduğu dijital pazarlama hizmetleriyle tanınan Promoqube, kendi adını koruyarak şu an bulunduğu İstanbul ofisinden çalışmaya devam edecek.
 22. 22. Alibaba Wall Street Rekorunu Kırdı Çinli, b2b platformu Alibaba, Eylül ayında halka arzını Wall Street’te gerçekleştirdi. Amerika tarihinin gelmiş geçmiş en büyük halka arzını gerçekleştiren Alibaba, 60-66 USD hisse değeri öngörürken, işlem görür görmez 100 USD hisse değerine yaklaştı. İlk gününü %38 değer artışıyla kapatan Alibaba, bu artışla değerini 200 milyar USD’nin üzerine çıkartarak Facebook’un önüne geçmeyi başardı. Yatırım
 23. 23. Yatırım mail.ru Vkontakte’nin Tamamını Satın Aldı Rusya’nın en büyük internet şirketlerinden, Mail.ru, bir başka Rus internet devi Vkontakte’nin (VK) tamamını satın aldığını bugün duyurdu. Rusya’nın Facebook’u olarak bilinen VK’nın halihazırda yüzde 52’sine sahip olan Mail.ru, VK’nın geri kalan yüzde 48’lik kısmı için 1,47 milyar dolar ödedi. Mail.ru’nun, VK’nın tamamı için 2007 yılından bu yana yaptığı yatırım miktarı 2,06 milyar dolara çıkmış oldu.
 24. 24. Sosyal Medya Twitter Sosyal Ticarete Giriyor Twitter, uzun süredir konuşulan e-ticaret adımını attı ve satın alma düğmesine resmiyet kazandırdı. Twitter üzerinden satın alma yapmaya imkan sağlayacak olan özellik, ABD’de küçük bir kullanıcı kitlesine ve Twitter’ın partnerlerinin kullanımını açılmış durumda. Örnek ekran görüntüleriyle sunulan Twitter’ın satın alma düğmesi, reklam konusunda sponsorlu tweetlerin yanı sıra gelir modeli etmek içim Twitter adına alternatif olacak.
 25. 25. Sosyal Medya Wordpress Yeni Sürümüne Geçti Dünyanın en yaygın ve popüler bloglama CMS’i olan Wordpress, yeni sürümü Benny’i resmen tanıttı. Yazı yazma deneyimini de daha düzgün ve rahat bir noktaya getiren WordPress, kullanıcıların yazı yazarken başka şeylerle ilgilenme şansını biraz daha azaltmaya çalışmış Yazı içerine Youtube kodu gibi bir kod gömmek basitleştirilmiş. Yeni Wordpress sürümünü, kullanıcılar CMS’leri üzerinden indirip, güncelleme yapabilirler.
 26. 26. Sosyal Medya Facebook’tan Yeni Reklam Platformu Reklam platformu konusunda, Google’dan oldukça geri durumda olan ve bu konuda ciddi şikayetler alan Facebook, sonunda bu alanda önemli bir adım attı. Geçtiğimiz yıl Bing’den satın alınan ve tamamen kendi sistemiyle çalışan Atlas adı verilen reklam platformu artık Facebook için hizmet verecek. Detayları henüz belli olmayan Atlas’ın tüm cihazlarda senkronize olabilen ve insan merkezli bir pazarlama yaklaşımına sahip olacağı açıklandı.
 27. 27. Smart Insight - Müşteri Zekası Animal Planet Pet Food potansiyel yeni müşterilerden, ilk kez alışveriş yapanlardan, sadık kaybedilebilecek müşterilerden oluşan geniş bir veri tabanına sahipti. Ancak müşterilerinin yaşam döngüsünün hangi noktasında olduğunu belirleyemediğinden mesajları genele yönelik ve hedefsizdi. Her müşteriyi tanıma düzeyleri oldukça düşüktü ve birçok büyük şirkette görüldüğü gibi sadece temel segmentasyonları yapmakla sınırlıydı. Smart Insight sayesinde müşterilerini yaşam döngüsü, bağlılık ve harcama düzeylerini baz alarak önceden tanımlanmış segmentlere göre kategorize ettikten sonra müşteri yaşam döngüsü pazarlama programlarını otomatize etmeyi başardı ve aylık online gelirlerde %89 artış sağladı. Konuyla ilgili makaleyi okumak için lütfen tıklayınız. Pazarlamacıların yaşam döngüsünün her adımında müşterilerinin kim olduğunu tanımaları gerekiyor. Alex Smulders – Animal Planet Pet Food CEO
 28. 28. Clinked Türkiye Pazarına Açılıyor Türk ve İngiliz girişimciler tarafından kurulan ve iş yönetim platformu olarak öne çıkan clinked.com Türkiye pazarına açılacağını duyurdu. Türkiye’de oldukça popüler olan Jira ve Basecamp benzeri bir SaaS projesi olan Clinked’in en önemli farkı, şirketler için kişiselleştirilebilmesi, twitter benzeri mention ortamının sağlanması ve Dropbox benzeri dosya paylaşımını ve stoklanmasına izin vermesi olarak görünüyor. Yenilik
 29. 29. Yenilik Yemeksepeti’nden İçerik Girişimi: yemek.com Türkiye’nin en iddialı online girişimlerinden biri olan Yemeksepeti, İrmik, Papyon ve Lokum girişimlerinden sonra içerik girişimi yaptı. yemek.com adını verdiği girişim tamamen yemek içeriğine odaklanmış durumda. Binlerce yemek tarifinin yanı sıra, yemek tercihinde öneriler, yemek dünyasıyla ilgili listeli fikirler sitede öne çıkan başlıklar. yemek.com’un önümüzdeki dönemde video içeriğine girmeyi hedeflediği belirtiliyor.
 30. 30. Reklamstore’dan Video Reklam Girişimi ReklamAction.com gelir ortaklığı (affiliate) ağından sonra 2013 sonunda mobil reklam hizmetlerini ReklamMobi.com altında sunmaya başlayan ReklamStore, yeni video reklam çözümü olan ReklamVidi’yi ortaya çıkardı. Yayıncıların tüm ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışan Reklamstore, RTB (Real TimeBidding) teknolojisiyle video reklamların en iyi performansla ziyaretçilere ulaştırmayı hedefliyor. Yenilik
 31. 31. BiTaksi Ankara’ya Açıldı Yenilik Kullanıcılarına en yakın taksiyi bulan ve yönlendiren taksi uygulaması BiTaksi’nin İstanbul’dan sonraki ilk durağı Ankara oldu. İstanbul’da 5.000’den fazla taksiyle hizmet veren BiTaksi, Ankara’da ise şimdilik 750 taksiyle yola çıktı. Bugüne dek 650 bin kişi tarafından indirilen uygulamanın, taksinin yoğun kullanıldığı Ankara’da da İstanbul’daki gibi büyük ilgi görmesi bekleniyor.
 32. 32. BuKombin Çin’e Açılıyor Kullanıcılarının moda ve dekorasyon ürünleriyle kombin yapabildiği Bukombin.com, Çinli sosyal e-ticaretin sitesi YuuZoo şirkerler grubuyla özel bir anlaşmaya imza attı. Bu anlaşmayla BuKombin, YuuZoo.CN‘nin bir parçası olarak Çinli kullanıcılarla buluşacak. Çin’de moda ve aksesuar alanında kurulacak yeni şirketin ortaklarından biri olacak olan BuKombin, bu anlaşmayla Çin’in devasa e-ticaret potansiyelinden pay almaya çalışacak. Yenilik
 33. 33. Yenilik BolBol.com Web’den Sipariş Almaya Başladı Çiçeksepeti’nin kurucusu Emre Aydın tarafından kurulan yemek sipariş verme platformu bolbol.com mobil uygulamalarının ardından web sitesi olarak da hizmet vermeye başladı. Konumunuzu belirterek kullanmaya başladığınız sayfada, sipariş vermek istediğiniz restoran veya yemek türüne göre arama yapabildiğiniz sistem, yemek sipariş pazarını önümüzdeki dönemde epey hareketlendirecek.
 34. 34. Yellow Pages ile Yelp’ten İş Birliği Türkiye’nin en kapsamlı çevrimiçi firma rehberlerinden Yellow Pages, işyerlerine ve kullanıcılarına daha zengin içerik sunmak için Yelp ile anlaştı. Yelp üzerinde yapılan gerçek kullanıcı yorumları, bundan sonra 670 farklı kategoride 830 binden fazla işyerine dair bilgi sunan Yellow Pages üzerinde de yayınlanacak. Yenilik
 35. 35. Kaynak: http://www.socialbakers.com/ Sosyal Medya İstatistikleri Top 5 Facebook Brands/ Türkiye Top 5 Facebook Brands/ Türkiye(e-ticaret)
 36. 36. Kaynak: http://www.socialbakers.com/ Sosyal Medya İstatistikleri Top 5 Twitter Brands/ Türkiye Top 5 Twitter Brands/ Türkiye(e-ticaret)
 37. 37. Top 5 Google+ Brands/ Türkiye Kaynak: http://www.socialbakers.com/ Sosyal Medya İstatistikleri Top 5 Google+ Brands/ Türkiye(e-ticaret)
 38. 38. Sosyal Medya Pazarlama Kaynak: http://www.socialbakers.com/ Sosyal Medya İstatistikleri Top 5 Youtube Brands/ Türkiye Top 5 Youtube Brands/ Türkiye(e-ticaret)
 39. 39. Emarsys Türkiye ! ! : Spring Giz Plaza Kat:12 Maslak/İstanbul ! : 0 212 342 06 06 ! : Emarsys_Turkey ! : turkey@emarsys.com ! : www.emarsys.com ! ! İletişim

×