1. ТЕМА:Розв’язання неповних квадратних рівнянь:
Мета уроку:
Навчальна - розширення та поглиблення уявлень учнів про розв’язання рівнянь
відпрацювання навичок усної лічби, введення понять повне(неповне) квадратне рівняння.
Виховна - виховання навичок самоконтролю, взаємоконтролю.
Розвивальна - розвиток пам’яті, уваги, логіки, математичного мислення, вміння правильно
та послідовно міркувати.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Форми організації уроку: індивідуальна, парна.
Хід уроку:
Епіграф уроку: « Рівняння – це золотий ключ який відкриває усі математичні сизами»
С. Коваль
Оскільки математик повинен бути поетом в душі почнемо урок з вірша Павла
Антокольського про рівняння:
«Сухие строки уравнений
В них сила разума влилась
В них объяснения явлений
Вещей разгаданная страсть»
1.Устна лічба:
225 +3 121= 48
+ =
16 100 14
+ =
25 4900 75
- =-
0,03 10000 3
6
11
36
121
=
2. 2
- =
( 5) 5
4
× =
3 5 45
2
- =-
( 34) 34
Кожна відповідь відповідає деякому фрагменту ілюстрації.
Портрет Франсуа Віета.
Доповідь.
Продовжимо актуалізувати свої знання.
1. Розкладіть на множники та виберіть правильну відповідь:
СЛАЙД 2
Учні перевіряють свої відповіді ставлячи оцінку в карту самоконтролю
СЛАЙД 3
2. Розв’яжіть рівняння. Скільки коренем має рівняння?
СЛАЙД 4
3.розташуйте данні рівняння в чотири групи поясніть за якою ознакою ви це зробили.
СЛАЙД 5
1-я группа: имеет три слагаемых;
2-я группа: оба слагаемых содержат переменную;
3-я группа: одно слагаемое с переменной, а другое нет;
4-я группа: одночлен с переменной в квадрате.
II.Поставимо навчальні задачі:
1.Як називаються ці рівняння?(Квадратними)
2.Знайти і прочитати означення квадратного рівняння у підручнику.(стор.198)
3.Запишіть рівняння першої групи в загальному вигляді.
3. Хороший початок половина справи. Отже дуже важливо визначити правильно коефіцієнти
рівняння.
4. Занесите в таблицу коэффициенты предлагаемых уравнений.
СЛАЙД 7
Організація перевірки за слайдом 8.
СЛАЙД 8
5.Учні перевіряють свої відповіді ставлячи оцінку в карту самоконтролю
6.Відновіть квадратні рівняння:
СЛАЙД 9
Організація перевірки за слайдом 10.
СЛАЙД 10
Учні перевіряють свої відповіді ставлячи оцінку в карту самоконтролю
Чи усі рівняння повні?
В яких випадках квадратні рівняння можна вважати не повними?(Дати характеристику
кожній групі).
Яких рівнянь записано більше?
Перед нами стає задача систематизувати знання про розв’язання не повних квадратних
рівнянь.
Розглянути у підручнику на стор. 200 таблицю розв’язань неповних квадратних рівнянь.
Розв’язати біля дошки квадратні рівняння:
х х
+ =
- =
0
1
1
1
3
7 0
7
5 0
5
2
2
2
=
х
х
IV. Первинне осмислення та застосування вивченого матеріалу.
Навчальна самостійна робота.
4. Критерії оцінок:
Оцінка «10» - 8 балів;
Оцінка «8» - 6-7 балів;
Оцінка «5» - 3 бали.
ВАРІАНТ І
1. Розв’яжіть квадратне рівняння ( кожне рівняння 1 бал)
2
- =
х
2 18 0
+ =
5 15 0
5 0
2
2
+ =
х
х х
2. Складіть квадратне рівняння, яке має корені 5 і -5.( 2 бали)
3. Розв’яжіть рівняння:
(х +1)2 +(1+ х) = 0
( 3 бали)
ВАРІАНТ ІІ
1. Розв’яжіть квадратне рівняння ( кожне рівняння 1 бал)
2
- =
х
6 12 0
2
х х
+ =
3 12 0
2
х
+ =
7 0
2. Складіть квадратне рівняння, яке має корені 0 і 8.( 2 бали)
3. Розв’яжіть рівняння:
(х-4)(х+4)=2х-16
( 3 бали)
5. Найважчим і найважливішою справою для кожного учня є виконання домашньої роботи.
Якщо домашнє завдання виконано правильно то на уроці ви відчуваєте себе впевнено.
Випишіть коефіцієнти рівнянь:
2
х х
+ + =
4 9 0
2
х х
+ =
4 2 0
2
х х
+ + =
4 3 2 0
Виписані коефіцієнти і будуть номерами домашньої роботи:
№ 419(3)
№ 420(4-6)
№ 432(1;3)
6. Найважчим і найважливішою справою для кожного учня є виконання домашньої роботи.
Якщо домашнє завдання виконано правильно то на уроці ви відчуваєте себе впевнено.
Випишіть коефіцієнти рівнянь:
2
х х
+ + =
4 9 0
2
х х
+ =
4 2 0
2
х х
+ + =
4 3 2 0
Виписані коефіцієнти і будуть номерами домашньої роботи:
№ 419(3)
№ 420(4-6)
№ 432(1;3)