Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Die SlideShare-Präsentation wird heruntergeladen. ×
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Wird geladen in …3
×

Hier ansehen

1 von 17 Anzeige

Кохання під час… війни

Herunterladen, um offline zu lesen

Історія людства – це історія війн, утрат і любові. Будь-яка війна згубна – вона приносить руйнування й страждання. Проте навіть війна не здатна забрати в людини здатність любити. Хоч би як не було страшно й складно, кохання надихає та вселяє надію на мир.
До Дня Святого Валентина відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук пропонує до перегляду віртуальну виставку «Кохання під час… війни».

Історія людства – це історія війн, утрат і любові. Будь-яка війна згубна – вона приносить руйнування й страждання. Проте навіть війна не здатна забрати в людини здатність любити. Хоч би як не було страшно й складно, кохання надихає та вселяє надію на мир.
До Дня Святого Валентина відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук пропонує до перегляду віртуальну виставку «Кохання під час… війни».

Anzeige
Anzeige

Weitere Verwandte Inhalte

Ähnlich wie Кохання під час… війни (20)

Weitere von Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky (20)

Anzeige

Aktuellste (20)

Кохання під час… війни

 1. 1. Кохання під час… війни
 2. 2. Війна завжди приносить із собою страх, біль, утрати. Це важкий період для всіх – для тих, хто воює, і для тих, хто чекає. Горе, розпач, розруха… Проте життя триває, навіть коли ми не знаємо, що буде завтра і чи буде воно взагалі. Незважаючи ні на що, ми надіємось, віримо й кохаємо. Любов перемагає все. Війни розпочинаються та закінчуються, а кохання – вічне, воно надихає й надає сили жити далі.
 3. 3. Гемінґвей, Е. Прощавай, зброє / Е. Гемінґвей ; з англ. пер. В. Морозов. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. – 424 с. Один із найвидатніших американських романів про Першу світову війну. Захоплива, частково біографічна оповідь Ернеста Гемінґвея висвітлює жорстокі реалії війни. У ній знаменитий гемінґвеївський телеграфний стиль перемежовується вкрапленнями потоку свідомості, і від того емоції твору сприймаються особливо гостро. Це історія мужності й страху, побратимства, любові та болю. Історія, у якій однаково сильно звучать почуття обов’язку та відчуття «не твоєї війни». Незабутня історія кохання, яке є лиш ілюзорним острівцем спокою та щастя.
 4. 4. Белімова, Т. Вільний світ / Т. Белімова. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2014. – 272 с. Сімейна сага про дві звичайні українські родини. Але час, у якому їм судилося жити, незвичайний: Україна ХХ століття, воєнне лихоліття. На долі цих людей випало багато випробувань: окупація, утрата домівок, розпорошення родини, концентраційні табори, остарбайтерство й еміграція… Герої намагаються зрозуміти, чи можлива свобода в заґратованому світі? І де він – той кращий світ: може, за залізною завісою або навіть за океаном? Що дасть волю героям – тяжка праця, палке кохання чи тихе сімейне життя?
 5. 5. Генна, К. Соловей / К. Генна ; пер. з англ. Д. Кожедуба. – Київ : Наш формат, 2016. – 456 с. Життєствердна та надзвичайно зворушлива історія, що розгортається на тлі Другої світової війни під час нацистської окупації Франції. Двох сестер – В’янн та Ізабель Моріак – розділили час й обставини, змусивши кожну йти своїм шляхом. Одну – приєднатися до партизанського руху спротиву, іншу – ділити дах із ворогом та пережити нелюдські страждання заради порятунку власних дітей. Ця книга – відверта розповідь про Другу світову очима жінки та її роль у цій війні, про материнство та справжню сестринську любов, про відданість і, зрештою, перемогу.
 6. 6. Історія дуже незвичайного кохання, на яке наклала свою тінь війна, та справжньої дружби, яку нелегко знайти, зрозуміти та оцінити. Вівіан виганяють із престижного коледжу. Батьки відправляють доньку до тітки – власниці дуже ексцентричного театру. Вівіан опиняється в справжньому вирі довоєнного богемного життя. Знайомства із зірками, незвичайні театральні постановки, відчуття цілковитої свободи спершу заворожують та спокушають, а потім вибивають землю з-під ніг. І це лише початок шляху довжиною в життя, який необхідно пройти, щоб зрозуміти: ти не мусиш бути хорошою дівчинкою, щоб бути хорошою людиною. Гілберт, Е. Місто дівчат / Е. Гілберт ; з англ. пер. Г. Лелів. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. – 536 с.
 7. 7. Дмитерко, О. Король палаючого неба / О. Дмитерко. – Дніпро : Ліра, 2019. – 100 с. Зворушлива розповідь про життєву драму одного з льотчиків-асів Другої світової війни, несправедливо репресованого й забутого. Сторінки книги – наче акорди надзвичайно чуттєвої симфонії про вірність і зраду, ідеали і ницість, героїзм і підступність, кохання і ненависть. Що привело головного героя до трагічного фіналу – людська заздрість, фатальна любовна пристрасть чи політичні переконання? Повість не тільки дає розуміння того, що війна – це не гра, де є дві сторони, які воюють між собою, а й людські долі та страждання.
 8. 8. Дорр, Е. Все те незриме світло / Е. Дорр ; пер. з англ. О. Гординчук. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2015. – 352 с. Захоплива та зворушлива історія сліпої французької дівчинки й боязкого німецького хлопчика, які під час Другої світової намагаються, хто як може, вижити в круговерті війни, не втратити здатність любити та врятувати найдорожчих людей... Це книга про кохання і смерть, про те, що з нами робить війна, і про те, що невидиме світло переможе навіть найбезнадійнішу темряву.
 9. 9. Збрана, Д. Україна: любов і боротьба / Д. Збрана ; пер. з італ. Лариси Орсуляк. – Львів : Астролябія, 2017. – 224 с. Подієва частина книги розгортається довкола легендарної Колківської Республіки, що виникла в часи Другої світової війни на Волині. Але поступово, з теми відчайдушного вчинку українських партизанів, їхнього героїчного протистояння всім різновидам колоніалізму, автор виходить за межі конкретної історичної події та повертає читача до вічних тем людської екзистенції, як-от: любов, відданість, чесність, правдивість, свобода, покликання. З цієї перспективи український рух опору перетворюється на важливу складову частину загальноєвропейської боротьби проти будь-яких спроб поневолення людини.
 10. 10. Морріс, Г. Татуювальник Аушвіцу / Г. Морріс ; пер. з англ. О. Захарченко. – Київ : КНИГОЛАВ, 2018. – 240 с. У 1942 році в концентраційному таборі «Аушвіц» зустріли одне одного Лалі Соколов та Гіта Фурман. У неї стерлося татуювання з порядковим номером, він мав набити новий… Це було кохання з першого погляду. Молодим людям судилося пережити страшні випробування, розлуку й омріяне возз’єднання, яке переросло в 56 років щасливого подружнього життя. Їхню історію кохання записала Гізер Морріс зі слів самого Лалі.
 11. 11. Фленеган, Р. Вузька стежка на далеку північ / Р. Фленеган ; пер. з англ. В. Дмитрука. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 464 с. Історія військовополонених часів Другої світової, які будували залізницю між Бірмою й Таїландом, так звану «Дорогу смерті» – бо тисячі з них гинули в джунглях від каторжної роботи, недуг та виснаження... Роман для тих, хто не любить читати творів про війну. Це історія про багато різновидів любові та смерті, війни і правди, про те, як один чоловік досягає зрілості й успіху лише задля того, аби зрозуміти все те, що втратив.
 12. 12. Горіха Зерня, Т. Доця / Т. Горіха Зерня. – Київ : Білка, 2019. – 390 с. Ця книга про любов. У ній немає жодного слова на «лю...», але вона про любов. Про справжню магію, від роду і кореня. Про безумовну відвагу знайти своє, впізнати його, впертися руками і ногами й нікому не віддати. Свій дім, свою батьківщину, своє серце, своє право ходити з високо піднятою головою. Події роману розгортаються навесні- влітку чотирнадцятого року в Донецьку. Донбас – це точка обнулення, місце сили, де прозвучали найважливіші запитання. Саме тут героїня втратила родину, дім, роботу, ілюзії – і саме тут зібрала уламки життя заново, віднайшла новий смисл і нову опору.
 13. 13. Кушнір, Б. На лінії зіткнення. Любов і ненависть / Б. Кушнір. – Харків : Фоліо, 2018. – 283 с. Людині, яка все втратила, вже ніщо не страшне. Офіцер-розвідник Вергун знаходить відраду на фронті, де зашкалює адреналін й життя наповнюється зовсім іншим змістом. Він таки зустрівся зі своїм особистим ворогом віч-на-віч під час боїв на Сході України, та полювання на нього закінчується несподіваною розв’язкою: у цьому божевільному світі війни любов долає ненависть... Роман створено на основі реальних подій.
 14. 14. Локтєв, О. Він, вона і війна… / О. Локтєв // Військо України. – 2018. – № 2. – С. 22–23. Дарина з волонтерами вкотре привезли на передову все необхідне. І поки довгоочікуваний вантаж розносили по бліндажах, дівчина з нетерпінням виглядала свого коханого. А той з побратимами ось-ось мав повернутися з чергового завдання. Коли нарешті з лісосмуги в розташування потяглася вервечка воїнів у білих маскхалатах, через те схожих, немов близнюки, юна волонтерка кинулася назустріч одному з них.
 15. 15. Трофимович, В. М. Любов на лінії вогню / В. М. Трофимович. – Харків : Фоліо, 2016. – 153 с. Він і Вона. Їхнім стосункам не завадить ніщо й ніколи, бо це закон всесвіту – життя має продовжуватися за будь-яких умов. У збірці сплелися разом реальні події, документальні факти та справжні почуття. Почуття на лінії вогню, які увібрали і високу любов, і зраду, і розпач, і тугу за загиблим щастям. У кожному оповіданні письменниці, журналіста, колишнього пресофіцера добровольчих формувань, яка понад півтора року провела в АТО разом зі своїми героями, читачі знайдуть щирість, реальний патріотизм і дійсне прагнення до кращого майбутнього нашої країни.
 16. 16. «Найкращий вірш ще ходить на свободі...» // Військо України. – 2018. – № 3. – С. 38–39.
 17. 17. • Презентацію підготувала Наталя Козак, провідний бібліотекар відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Дякую за увагу!

×