1. Конспект відкритого
уроку з математики
на тему
«Повторення
вивченого.
Розв’язування вправ».
у 6 – Б класі
Вчитель: Шинкарецька Оксана Іванівна.
2006-2007 н. р.
2. Мета: Формувати в учнів навички розв’язування
вправ звичайних дробів та раціональних чисел,
рівняння; розвивати увагу, кмітливість,
логічне мислення, самостійність учнів;
виховувати почуття доброти, співчуття,
бажання прийти на допомогу.
Тип уроку: Узагальнення і систематизація знань,
умінь і навичок.
Форма проведення: Урок - КВК
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Повідомлення теми та мети уроку.
ІІ. Гра – КВК.
1-й тур. Привітання.
Виходять представники команд і вітають один
одного.
2-й тур. Наш девіз.
Кожна команда представляє свою емблему та
девіз.
3-й тур. Розминка.
Команди повинні якомога швидше підняти картку
з правильною відповіддю.
Перше завдання.
1. Щоб додати два числа з різними знаками,
потрібно від більшого модуля відняти менший
модуль і поставити знак більшого модуля.
3. 2. Щоб помножити два числа з різними знаками,
треба перемножити їх абсолютні величини і перед
добутком поставити знак «мінус».
Друге завдання.
4
1
4
4
1. Обчислити: а) 1 + 5 ; б) 2 7 + 6 7 ; в) 1 − 5 ;
4
4
4
1 4
г) 5 −3 5 ; д) 3 7 ⋅ 2 5 ; е) 6 : 5 .
Третє завдання.
1. Знайти помилку на рисунку 1.
2. Визначити координати точок зображених на
рисунку 2.
4-й тур. Естафета рівнянь.
Завдання для кожної команди записані на
картках, які вчитель роздає кожному члену команди.
Учні розв’язують самостійно, а потім звіряють
відповіді з учителем.
Перенесення
доданків
-12 + 5а = 8
3у – 3 = 5 – у
-5т – 24 = т
-7 – 4х = -7х + 5
7х – 2,1 = 3х – 4,9
2х + 3 = х – 6
+6t – 1 = 3t + 7
z+ 4 – 3 = 2z
14 + 5x = 4x + 3x
3,6 + 2x = 5x + 1,2
Множення або
Знищення однакових
ділення рівняння на
доданків
одне й те саме число
5(z + 3) = 10
3x – 4 + 2x= 6 + 2x - 4
3(2x - 7) = 9
50 – 7y – 16 = 3y – 16
6(z - 1) = 18
-6a + 16= 4a – 6a – 24
3
1
4(1– 0,5a) = -2(3 +
y −12 = −5 − −12
4
4
2a)
2 2
2 1
5(x + 1,2) = 12,5x
− z = − z +3
5
-2(2x - 1) = -6
5
5
2
10
0,7x + 3 x – 1 = 0,7x
-2(x + 3) = 2(x – 0,5)
0,4 – 1,6v = 2v + 0,4
3(0,9 + y) = 9(y – 2,1) 4n –2n –14=2n – 2n+1
4x = -16 + 8
4x – 6 + 24 = 24 + x
4(2x + 3) = 2(3x + 4) 8x – 28 + 20 = 20 – 6x
5-й тур. Конкурс капітанів.
4. Капітанам роздаються координати точок, які вони
повинні відкласти на координатній площині. В
результаті одержимо малюнок.
(-1; 0), (0; 2), (-1; 8),
(-2; 12), (0; 10), (2;
12), (2; 8), (7; 4), (7;
0), (14; 2), (16; 0).
Окремо з’єднати (-1;
9), (-1; 10) та (1; 9),
(1; 10). Окремо
з’єднати (-1; 8), (0;
7), (1; 8).
(-2; 0), (-2; 2), (0; 2),
(-2; 4), (-2; 3), (-3; 4),
(-2; 5), (-2; 7), (-4; 7),
(-4; 9), (-2; 9), (-1;
10), (3; 10), (2; 9), (-2;
9), (-2; 8), (2; 4), (2; 0)
(-3; 1), (-2; 0), (0; 0),
(0; 6), (-2; 6), (-4; 6),
(0; 8), (4; 6), (0; 6).
Окремо з’єднати (-2;
6), (0; 8) та (2; 6), (0;
8).
6-й тур. Читання графіка.
Командам роздаються графіки, дивлячись на які
вони повинні дати відповіді на запитання.
7-й тур. Показуха.
По одному представнику від команд витягують
листочки із завданням. Показують жестами, своїй
команді що написано в завданні. Члени команди
повинні швидко дати правильну відповідь.
Ключові слова: «Раціональні числа», «Абсциса»,
«Модуль числа».
8-й тур. Домашнє завдання.
Команди розгадують кросворди суперників. Яка
команда перша розгадає два кросворда й перемогла.
ІІІ. Підсумок уроку.
Журі підраховує бали, набрані командами за
кожний тур, і визначає переможця. У цей час
командир коментує внесок у результат учасників,
5. визначає кількість балів, яку набрав кожний учень і
виставляє оцінку. А кожен з членів команди дає
самооцінку своєї роботи на уроці і підготовки до
нього.
VІ. Домашнє завдання.
Підготуватись до підсумкової контрольної
роботи.
6. визначає кількість балів, яку набрав кожний учень і
виставляє оцінку. А кожен з членів команди дає
самооцінку своєї роботи на уроці і підготовки до
нього.
VІ. Домашнє завдання.
Підготуватись до підсумкової контрольної
роботи.