SlideShare ist ein Scribd-Unternehmen logo
1 von 6
Тема: Електричний струм. Джерела електричного струму»
Мета:
навчальна: сформувати поняття електричного струму, виявити умови його
існування, з’ясувати роль джерела струму в електричному колі та розглянути
принцип їх дії,.
розвивальна: формувати діалектико-матеріалістичний світогляд учнів,
розкрити практичне застосування матеріалу,
виховна: виховувати в учнів вміння спілкуватися, працювати у групах,
сприяти розумінню необхідності дотримання правил безпеки під час
користування електроприладами.
Тип уроку: урок отримання нових знань
Обладнання: електричні прилади для складання електричного кола, джерела
електричного струму, мультимедійний проектор, презентації вчителя та
учнів
Структура уроку:
1. Організаціонно-вступна частина 1 хв
2. Повідомлення теми, мети та очікуваних результатів. 2 хв
3. Актуалізація опорних знань та умінь учнів. Мотивація 10 хв
4. Вивчення нового матеріалу 20 хв
5. Узагальнення знань. 5 хв
6. Підсумки уроку 5 хв
7. Домашнє завдання 2 хв
Хід уроку
1.Організаціонно-вступна частина
привітання
створення робочого настрою
2. Повідомлення теми, мети та очікуваних результатів.
3.Актуалізація опорних знань та умінь учнів.
Робота в групах:
Питання першої групи
1. Причини виникнення цього явища називають електричною силою.
2. Дослідження цього явища показали, що під час взаємодії тіл,
заряджається кожне з них.
3. Це явище виникає в разі натирання одних тіл іншими.
4. Явище, в результаті якого тіла набувають властивості притягувати інші
тіла називають…
Відповідь електризація
Питання другої групи
1. Тіла набувають його в результаті взаємодії.
2. Його вимірюють за допомогою електрометра або електроскопа.
3. Його одиниця вимірювання Кл. – на честь французького вченого
Шарля Кулона.
4. Він характеризує здатність заряджених частинок до електромагнітних
взаємодій і визначає їх інтенсивність…
5. Відповідь:електричний заряд
Питання третьої групи
1. Його існування установили видатні англійські вчені М. Фарадей, Дж.
Максвел.
2. Висновки щодо його існування можна зробити, розглядаючи його дію.
3. Воно діє з певною силою на різноманітні зарядженні тіла, що
перебувають у ньому.
4. Воно існує навколо заряджених тіл чи частинок…
Відповідь:електричне поле
Питання четвертої групи
1. Він є найважливішим законом електрики.
2. Над ним працював фізик та інженер, який дослідив силу взаємодії між
зарядженими тілами.
3. У 1785р. цей вчений сформулював закон взаємодії, названий його
ім’ям.
4. Відповідно до цього закону сила взаємодії заряджених нерухомих тіл
прямо пропорційна значеним їхніх зарядів і обернено пропорційна
квадрату відстані між ними.
Відповідь: закон Кулона
Слово вчителя: Розглянемо явище електризації розв’язавши якісні задачі
(Оцінюється в 2 бали)
Задача 1.Після посадки в аеропорту до літака, не відразу приставляють
металевий трап, а спочатку опускають на землю металевий трос, з’єднаний з
корпусом. Для чого це роблять?
Відповідь:Літаки електризуються в наслідок взаємодії з повітрям та хмарами.
Електричний заряд корпуса літака упродовж польоту в хмарах і під час
опадів зі збільшенням швидкості значно зростає. Тому корпус літака
розряджають. Оскільки може статися електричний розряд і виникне пожежа
Задача 2.Чому на автозаправках не дозволяють заливати бензин у пластикові
каністри, а дозволяють тільки у металеві.
Відповідь: цього не можна роботи,тому що пластмас – діелектрик. Через
тертя бензину може утворитися вибух, а в металевих – заряд виштовхнутий
на поверхню піде у землю.
Задача 3.Газета «Известия» 2 березня 1969р. розташувала наступний
репортаж: «… У Швеції зараз стоїть дуже суха погода і при цьому
спостерігається цікаве явище… вітаємося за руку, як раптом тебе б’є струм,
взявся за якийсь металевий предмет - знов удар».
Відповідь: Повітря Скандинавії настільки сухе, що статистична електрика не
йде із організму, а накопичується у ньому у великих кількостях.
3.Мотивація навчальної діяльності .Слово вчителя: Ще древнім римлянам
було відомо, що морські скати мають дивовижну здатність влучати на
відстані в дрібних риб, крабів та восьминогів. Вони, випадково пропливаючи
біля ската, раптом починали конвульсивно тіпатися й одразу завмирали.
Яким чином скат уколював свої жертви? (Їх убивав електричний струм, який
генерують спеціальні органи ската.)Що ж таке електричний струм? На це
питання дасть відповідь наша тема: «Електричний струм. Дії електричного
струму»
4. Вивчення нового матеріалу
Слово вчителя: Сьогодні важко уявити життя без широкого використання
електричного струму. Він живить радіоприймачі і телевізори, комп’ютери і
двигуни електропотягів, допомагає готувати їжу й лікує певні хвороби тощо.
Що ж таке електричний струм? Відповідь на це питання ми знайдемо на
цьому уроці.
Робота з підручником. Учням пропонується 4 питання (2 бали)
Питання 1 Яка будова атому?
Питання 2. Охарактеризувати електрон
Питання 3. Охарактеризувати протон
Питання 4. Охарактеризувати йони
Слово вчителя: За звичайних умов у шматку металу електричний струм не
спостерігається. А як його можна виявити?
При існуванні різних видів електричного струму для них є спільною магнітна
дія, яку ми дослідимо повторивши дослід Ерстеда.
Демонстрація досліду Ерстеда: Над магнітною стрілкою розміщуємо
провідник, до якого приєднується гальванічний елемент. У разі вмикання
струму магнітна стрілка відхиляється – спостерігається магнітна дія струму.
Саме наявність магнітної дії і є тією властивістю, що дає змогу говорити про
наявність електричного струму.
Кожній групі пропонується питання (2 бали)
Питання 1. З якого матеріалу провідник, з чого він складається?
Відповідь. Металеві провідники мають кристалічні гратки, що утворюються з
позитивно заряджених іонів. Між цими іонами хаотично рухаються вільні
електрони.
Питання 2. За яких умов у металевому провіднику виникає струм.?
Відповідь. У металевому провіднику струм виникає тоді, коли до нього
приєднали джерело струму.
Питання 3. Слово струм походить від слова струмок, тобто тече – рухається
в одному напрямку. Як ви гадаєте що, саме рухається в металевому
провіднику. (Які вільні частинки є у металі, що змогли б рухатися).
Відповідь. На заряджені частинки металу діють електричні сили: в одному
напрямі на позитивно заряджені частинки, а в протилежному – на негативно
заряджені. Але йони кристалічних граток у металі вільно рухатися не
можуть, то рухаються вільні електрони.
Питання 4. Порівняйте електричний струм з річкою за планом, та зробіть
висновок, що необхідно для виникнення електричного струму.
А) Як називається початок річки? А з чого починається електричний струм?
Б) Чи можете ви сказати, що рух води нагадує рух електронів?
В) По чому тече вода у річці? А по чому тече струм?
Відповідь: Висновок: Для існування електричного струму необхідно джерело
струму, провідник, та заряджені частинки, які рухаються завдяки електричної
силі.
Слово вчителяЕлектричний струм – напрямлений рух заряджених частинок
або заряджених тіл.
1. Електрична енергія найбільш універсальна, вона легко перетворюється в
механічну, теплову, хімічну, світлову тощо.
2.Електричну енергію зручно розподіляти між різноманітними споживачами.
3.Електричну енергію можна досить просто передавати на великі відстані без
значних затрат.
Перегляд презентації 1. Електрифікація України.
Перегляд презентації 2. «Споживання електричної енергії»
Презентація 3. Природні електричні явища
Презентація 4. Альтернативні джерела енергії.
5.Узагальнення знань.
Слово вчителя: Пропоную у вигляді гри повторити основні поняття вивчені
на уроці
Вам потрібно знайти чотири слова, відповідні до теми.
6.Оцінювання роботи учнів
Учні підраховують кількість балів та визначають, оцінки. (Найбільша
кількість балів, яку можуть набрати учні - 12)
7.Підсумки уроку. Рефлексія.
Закінчить фразу:
Я зрозумів, що…..
Я запам’ятав, що…
Мені на уроці…
3.Електричну енергію можна досить просто передавати на великі відстані без
значних затрат.
Перегляд презентації 1. Електрифікація України.
Перегляд презентації 2. «Споживання електричної енергії»
Презентація 3. Природні електричні явища
Презентація 4. Альтернативні джерела енергії.
5.Узагальнення знань.
Слово вчителя: Пропоную у вигляді гри повторити основні поняття вивчені
на уроці
Вам потрібно знайти чотири слова, відповідні до теми.
6.Оцінювання роботи учнів
Учні підраховують кількість балів та визначають, оцінки. (Найбільша
кількість балів, яку можуть набрати учні - 12)
7.Підсумки уроку. Рефлексія.
Закінчить фразу:
Я зрозумів, що…..
Я запам’ятав, що…
Мені на уроці…

Weitere ähnliche Inhalte

Was ist angesagt?

Альернативні джерела струму
Альернативні джерела струмуАльернативні джерела струму
Альернативні джерела струмуgannafilozof
 
Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"
Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"
Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"sveta7940
 
Електричний струм у різних середовищах
Електричний струм у різних середовищахЕлектричний струм у різних середовищах
Електричний струм у різних середовищахsveta7940
 
Презентація:Струм у різних середовищах
Презентація:Струм у різних середовищахПрезентація:Струм у різних середовищах
Презентація:Струм у різних середовищахsveta7940
 
11 f s_ua
11 f s_ua11 f s_ua
11 f s_ua4book
 
Тема електричний струм (узагальнюючий урок)
Тема електричний струм (узагальнюючий урок)Тема електричний струм (узагальнюючий урок)
Тема електричний струм (узагальнюючий урок)zubova
 
Електричний струм
Електричний струмЕлектричний струм
Електричний струмAnatolii Barannik
 
Сила струму. Вимірювання сили струму
Сила струму. Вимірювання сили струмуСила струму. Вимірювання сили струму
Сила струму. Вимірювання сили струмуzubova
 
Методичні особливості викладання та «підводні камені» розділу «Електричні явища»
Методичні особливості викладання та «підводні камені» розділу «Електричні явища»Методичні особливості викладання та «підводні камені» розділу «Електричні явища»
Методичні особливості викладання та «підводні камені» розділу «Електричні явища»Електронні книги Ранок
 
Презентация
ПрезентацияПрезентация
ПрезентацияRoman007911
 
струм в електролітах
струм в електролітахструм в електролітах
струм в електролітахolga_ruo
 
струм у металах урок 1
струм у металах урок 1струм у металах урок 1
струм у металах урок 1olga_ruo
 
Презентація до уроку"Електричний струм.Джерела електричного струму."(8 клас)
Презентація до уроку"Електричний струм.Джерела електричного струму."(8 клас)Презентація до уроку"Електричний струм.Джерела електричного струму."(8 клас)
Презентація до уроку"Електричний струм.Джерела електричного струму."(8 клас)sveta7940
 
урок 36. електричний струм у напівпровідниках
урок 36. електричний струм у напівпровідникахурок 36. електричний струм у напівпровідниках
урок 36. електричний струм у напівпровідникахSchool5uman
 
електростатика111
електростатика111електростатика111
електростатика111wyklyuk
 
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011freegdz
 
Тема: Узагальнюючий урок по темі: Електричний струм у різних середовищах"
Тема: Узагальнюючий урок по темі: Електричний струм у різних середовищах"Тема: Узагальнюючий урок по темі: Електричний струм у різних середовищах"
Тема: Узагальнюючий урок по темі: Електричний струм у різних середовищах"Светлана Олейник
 

Was ist angesagt? (17)

Альернативні джерела струму
Альернативні джерела струмуАльернативні джерела струму
Альернативні джерела струму
 
Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"
Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"
Презентація до уроку "Закон Джоуля - Ленца"
 
Електричний струм у різних середовищах
Електричний струм у різних середовищахЕлектричний струм у різних середовищах
Електричний струм у різних середовищах
 
Презентація:Струм у різних середовищах
Презентація:Струм у різних середовищахПрезентація:Струм у різних середовищах
Презентація:Струм у різних середовищах
 
11 f s_ua
11 f s_ua11 f s_ua
11 f s_ua
 
Тема електричний струм (узагальнюючий урок)
Тема електричний струм (узагальнюючий урок)Тема електричний струм (узагальнюючий урок)
Тема електричний струм (узагальнюючий урок)
 
Електричний струм
Електричний струмЕлектричний струм
Електричний струм
 
Сила струму. Вимірювання сили струму
Сила струму. Вимірювання сили струмуСила струму. Вимірювання сили струму
Сила струму. Вимірювання сили струму
 
Методичні особливості викладання та «підводні камені» розділу «Електричні явища»
Методичні особливості викладання та «підводні камені» розділу «Електричні явища»Методичні особливості викладання та «підводні камені» розділу «Електричні явища»
Методичні особливості викладання та «підводні камені» розділу «Електричні явища»
 
Презентация
ПрезентацияПрезентация
Презентация
 
струм в електролітах
струм в електролітахструм в електролітах
струм в електролітах
 
струм у металах урок 1
струм у металах урок 1струм у металах урок 1
струм у металах урок 1
 
Презентація до уроку"Електричний струм.Джерела електричного струму."(8 клас)
Презентація до уроку"Електричний струм.Джерела електричного струму."(8 клас)Презентація до уроку"Електричний струм.Джерела електричного струму."(8 клас)
Презентація до уроку"Електричний струм.Джерела електричного струму."(8 клас)
 
урок 36. електричний струм у напівпровідниках
урок 36. електричний струм у напівпровідникахурок 36. електричний струм у напівпровідниках
урок 36. електричний струм у напівпровідниках
 
електростатика111
електростатика111електростатика111
електростатика111
 
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
 
Тема: Узагальнюючий урок по темі: Електричний струм у різних середовищах"
Тема: Узагальнюючий урок по темі: Електричний струм у різних середовищах"Тема: Узагальнюючий урок по темі: Електричний струм у різних середовищах"
Тема: Узагальнюючий урок по темі: Електричний струм у різних середовищах"
 

Andere mochten auch

CASA UASSC Meeting May 2016- Presentation by Industry Chair, Terry Martin
CASA UASSC Meeting May 2016- Presentation by Industry Chair, Terry MartinCASA UASSC Meeting May 2016- Presentation by Industry Chair, Terry Martin
CASA UASSC Meeting May 2016- Presentation by Industry Chair, Terry MartinTerrence Martin (PhD)
 
Presentation at Dalby Drone Show 26 Sep- Dr Terry Martin
Presentation at Dalby Drone Show 26 Sep- Dr Terry MartinPresentation at Dalby Drone Show 26 Sep- Dr Terry Martin
Presentation at Dalby Drone Show 26 Sep- Dr Terry MartinTerrence Martin (PhD)
 
Lets Stop Faffing Around-Risk and UAV Integration
Lets Stop Faffing Around-Risk and UAV Integration Lets Stop Faffing Around-Risk and UAV Integration
Lets Stop Faffing Around-Risk and UAV Integration Terrence Martin (PhD)
 
Overview of the JARUS Specific Operations Risk Assessment Process
Overview of the JARUS Specific Operations Risk Assessment ProcessOverview of the JARUS Specific Operations Risk Assessment Process
Overview of the JARUS Specific Operations Risk Assessment ProcessTerrence Martin (PhD)
 
Terry Martin - CASA UAS Standards Committee Meeting Nov 2016
Terry Martin - CASA UAS Standards Committee Meeting Nov 2016Terry Martin - CASA UAS Standards Committee Meeting Nov 2016
Terry Martin - CASA UAS Standards Committee Meeting Nov 2016Terrence Martin (PhD)
 

Andere mochten auch (6)

CASA UASSC Meeting May 2016- Presentation by Industry Chair, Terry Martin
CASA UASSC Meeting May 2016- Presentation by Industry Chair, Terry MartinCASA UASSC Meeting May 2016- Presentation by Industry Chair, Terry Martin
CASA UASSC Meeting May 2016- Presentation by Industry Chair, Terry Martin
 
Presentation at Dalby Drone Show 26 Sep- Dr Terry Martin
Presentation at Dalby Drone Show 26 Sep- Dr Terry MartinPresentation at Dalby Drone Show 26 Sep- Dr Terry Martin
Presentation at Dalby Drone Show 26 Sep- Dr Terry Martin
 
Lets Stop Faffing Around-Risk and UAV Integration
Lets Stop Faffing Around-Risk and UAV Integration Lets Stop Faffing Around-Risk and UAV Integration
Lets Stop Faffing Around-Risk and UAV Integration
 
Overview of the JARUS Specific Operations Risk Assessment Process
Overview of the JARUS Specific Operations Risk Assessment ProcessOverview of the JARUS Specific Operations Risk Assessment Process
Overview of the JARUS Specific Operations Risk Assessment Process
 
Terry Martin - CASA UAS Standards Committee Meeting Nov 2016
Terry Martin - CASA UAS Standards Committee Meeting Nov 2016Terry Martin - CASA UAS Standards Committee Meeting Nov 2016
Terry Martin - CASA UAS Standards Committee Meeting Nov 2016
 
Task force part 6 b_split
Task force  part 6 b_splitTask force  part 6 b_split
Task force part 6 b_split
 

Ähnlich wie Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"

фізика, 11 клас рівень стандарту,
фізика, 11 клас рівень стандарту,фізика, 11 клас рівень стандарту,
фізика, 11 клас рівень стандарту,School5uman
 
Fizyka 11-klas-syrotjuk
Fizyka 11-klas-syrotjukFizyka 11-klas-syrotjuk
Fizyka 11-klas-syrotjukkreidaros1
 
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011freegdz
 
11 f s_ua
11 f s_ua11 f s_ua
11 f s_uaUA1011
 
Електрична напруга. Вольтметр. Вимірювання напруги.
Електрична  напруга. Вольтметр. Вимірювання напруги.Електрична  напруга. Вольтметр. Вимірювання напруги.
Електрична напруга. Вольтметр. Вимірювання напруги.sveta7940
 
Урок:"Джерела електричного струму"
Урок:"Джерела  електричного струму"Урок:"Джерела  електричного струму"
Урок:"Джерела електричного струму"sveta7940
 
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"sveta7940
 
лекція 1
лекція 1лекція 1
лекція 1cit-cit
 
лекція 1
лекція 1лекція 1
лекція 1cit-cit
 
лекція 1
лекція 1лекція 1
лекція 1cit-cit
 
Розробка циклу уроків по темі " Електричне поле"
Розробка циклу  уроків по темі " Електричне поле"Розробка циклу  уроків по темі " Електричне поле"
Розробка циклу уроків по темі " Електричне поле"sveta7940
 
Розробки уроків по темі " Електричне поле"
Розробки уроків по темі " Електричне поле"Розробки уроків по темі " Електричне поле"
Розробки уроків по темі " Електричне поле"sveta7940
 
Теоретичний матеріал електротехнічні роботи
Теоретичний матеріал електротехнічні роботиТеоретичний матеріал електротехнічні роботи
Теоретичний матеріал електротехнічні роботиAndy Levkovich
 
Урок-гра:"Електричний струм" (узагальнення та систематизація знань)
Урок-гра:"Електричний струм" (узагальнення та систематизація знань)Урок-гра:"Електричний струм" (узагальнення та систематизація знань)
Урок-гра:"Електричний струм" (узагальнення та систематизація знань)sveta7940
 
Узагальнення і систематизація знань з теми "Електричний струм"
Узагальнення і систематизація знань з теми "Електричний струм"Узагальнення і систематизація знань з теми "Електричний струм"
Узагальнення і систематизація знань з теми "Електричний струм"sveta7940
 
Fizyka 11-klas-korshak
Fizyka 11-klas-korshakFizyka 11-klas-korshak
Fizyka 11-klas-korshakkreidaros1
 
11 f k_u
11 f k_u11 f k_u
11 f k_uUA1011
 

Ähnlich wie Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму" (20)

фізика, 11 клас рівень стандарту,
фізика, 11 клас рівень стандарту,фізика, 11 клас рівень стандарту,
фізика, 11 клас рівень стандарту,
 
11
1111
11
 
Fizyka 11-klas-syrotjuk
Fizyka 11-klas-syrotjukFizyka 11-klas-syrotjuk
Fizyka 11-klas-syrotjuk
 
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
Fizika 11-klas-sirotyuk-2011
 
vevsvd
vevsvdvevsvd
vevsvd
 
11 f s_ua
11 f s_ua11 f s_ua
11 f s_ua
 
Електрична напруга. Вольтметр. Вимірювання напруги.
Електрична  напруга. Вольтметр. Вимірювання напруги.Електрична  напруга. Вольтметр. Вимірювання напруги.
Електрична напруга. Вольтметр. Вимірювання напруги.
 
Урок:"Джерела електричного струму"
Урок:"Джерела  електричного струму"Урок:"Джерела  електричного струму"
Урок:"Джерела електричного струму"
 
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"
 
лекція 1
лекція 1лекція 1
лекція 1
 
лекція 1
лекція 1лекція 1
лекція 1
 
лекція 1
лекція 1лекція 1
лекція 1
 
Розробка циклу уроків по темі " Електричне поле"
Розробка циклу  уроків по темі " Електричне поле"Розробка циклу  уроків по темі " Електричне поле"
Розробка циклу уроків по темі " Електричне поле"
 
Розробки уроків по темі " Електричне поле"
Розробки уроків по темі " Електричне поле"Розробки уроків по темі " Електричне поле"
Розробки уроків по темі " Електричне поле"
 
Теоретичний матеріал електротехнічні роботи
Теоретичний матеріал електротехнічні роботиТеоретичний матеріал електротехнічні роботи
Теоретичний матеріал електротехнічні роботи
 
Урок-гра:"Електричний струм" (узагальнення та систематизація знань)
Урок-гра:"Електричний струм" (узагальнення та систематизація знань)Урок-гра:"Електричний струм" (узагальнення та систематизація знань)
Урок-гра:"Електричний струм" (узагальнення та систематизація знань)
 
Узагальнення і систематизація знань з теми "Електричний струм"
Узагальнення і систематизація знань з теми "Електричний струм"Узагальнення і систематизація знань з теми "Електричний струм"
Узагальнення і систематизація знань з теми "Електричний струм"
 
Fizyka 11-klas-korshak
Fizyka 11-klas-korshakFizyka 11-klas-korshak
Fizyka 11-klas-korshak
 
cwevev
cwevevcwevev
cwevev
 
11 f k_u
11 f k_u11 f k_u
11 f k_u
 

Mehr von sveta7940

Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"sveta7940
 
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рікПортфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рікsveta7940
 
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполукГенетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполукsveta7940
 
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполукГенетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполукsveta7940
 
Вода в організмах
Вода в організмахВода в організмах
Вода в організмахsveta7940
 
Глобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людстваГлобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людстваsveta7940
 
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощіЕкологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощіsveta7940
 
Колообіг води
Колообіг водиКолообіг води
Колообіг водиsveta7940
 
Цікаві факти про воду
Цікаві факти про водуЦікаві факти про воду
Цікаві факти про водуsveta7940
 
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ..."Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...sveta7940
 
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...sveta7940
 
Чи мирний атом
Чи мирний атомЧи мирний атом
Чи мирний атомsveta7940
 
Тим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізикуТим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізикуsveta7940
 
Українська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузьУкраїнська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузьsveta7940
 
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетикиРозвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетикиsveta7940
 
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площиніПобудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площиніsveta7940
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площинаsveta7940
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площинаsveta7940
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площинаsveta7940
 
Розв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсоткиРозв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсоткиsveta7940
 

Mehr von sveta7940 (20)

Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
Узагальнення знань по темі "Основні класи неорганічних сполук"
 
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рікПортфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
Портфоліо по звітах (проведення кейсів-уроків) 2017 рік
 
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполукГенетичний звязок між класами неорганічних сполук
Генетичний звязок між класами неорганічних сполук
 
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполукГенетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук
 
Вода в організмах
Вода в організмахВода в організмах
Вода в організмах
 
Глобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людстваГлобальні проблеми людства
Глобальні проблеми людства
 
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощіЕкологічна проблема людства:Кислотні дощі
Екологічна проблема людства:Кислотні дощі
 
Колообіг води
Колообіг водиКолообіг води
Колообіг води
 
Цікаві факти про воду
Цікаві факти про водуЦікаві факти про воду
Цікаві факти про воду
 
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ..."Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
"Інструктаж з БЖД. Взаємодія води з оксидами та простими речовинами. Поняття ...
 
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
«Чорнобильська катастрофа, ліквідація її наслідків. екологічні проблеми ядерн...
 
Чи мирний атом
Чи мирний атомЧи мирний атом
Чи мирний атом
 
Тим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізикуТим, хто вчить фізику
Тим, хто вчить фізику
 
Українська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузьУкраїнська ядерна енергетика – молода галузь
Українська ядерна енергетика – молода галузь
 
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетикиРозвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми  ядерної енергетики
Розвиток ядерної енергетики в Україні. Екологічні проблеми ядерної енергетики
 
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площиніПобудова фігур за даними точками на координатній площині
Побудова фігур за даними точками на координатній площині
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
 
Координатна площина
Координатна площинаКоординатна площина
Координатна площина
 
Розв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсоткиРозв"язування задач на відсотки
Розв"язування задач на відсотки
 

Урок:"Електричний струм.Джерела електричного струму"

  • 1. Тема: Електричний струм. Джерела електричного струму» Мета: навчальна: сформувати поняття електричного струму, виявити умови його існування, з’ясувати роль джерела струму в електричному колі та розглянути принцип їх дії,. розвивальна: формувати діалектико-матеріалістичний світогляд учнів, розкрити практичне застосування матеріалу, виховна: виховувати в учнів вміння спілкуватися, працювати у групах, сприяти розумінню необхідності дотримання правил безпеки під час користування електроприладами. Тип уроку: урок отримання нових знань Обладнання: електричні прилади для складання електричного кола, джерела електричного струму, мультимедійний проектор, презентації вчителя та учнів Структура уроку: 1. Організаціонно-вступна частина 1 хв 2. Повідомлення теми, мети та очікуваних результатів. 2 хв 3. Актуалізація опорних знань та умінь учнів. Мотивація 10 хв 4. Вивчення нового матеріалу 20 хв 5. Узагальнення знань. 5 хв 6. Підсумки уроку 5 хв 7. Домашнє завдання 2 хв Хід уроку 1.Організаціонно-вступна частина привітання створення робочого настрою 2. Повідомлення теми, мети та очікуваних результатів. 3.Актуалізація опорних знань та умінь учнів. Робота в групах: Питання першої групи 1. Причини виникнення цього явища називають електричною силою. 2. Дослідження цього явища показали, що під час взаємодії тіл, заряджається кожне з них. 3. Це явище виникає в разі натирання одних тіл іншими.
  • 2. 4. Явище, в результаті якого тіла набувають властивості притягувати інші тіла називають… Відповідь електризація Питання другої групи 1. Тіла набувають його в результаті взаємодії. 2. Його вимірюють за допомогою електрометра або електроскопа. 3. Його одиниця вимірювання Кл. – на честь французького вченого Шарля Кулона. 4. Він характеризує здатність заряджених частинок до електромагнітних взаємодій і визначає їх інтенсивність… 5. Відповідь:електричний заряд Питання третьої групи 1. Його існування установили видатні англійські вчені М. Фарадей, Дж. Максвел. 2. Висновки щодо його існування можна зробити, розглядаючи його дію. 3. Воно діє з певною силою на різноманітні зарядженні тіла, що перебувають у ньому. 4. Воно існує навколо заряджених тіл чи частинок… Відповідь:електричне поле Питання четвертої групи 1. Він є найважливішим законом електрики. 2. Над ним працював фізик та інженер, який дослідив силу взаємодії між зарядженими тілами. 3. У 1785р. цей вчений сформулював закон взаємодії, названий його ім’ям. 4. Відповідно до цього закону сила взаємодії заряджених нерухомих тіл прямо пропорційна значеним їхніх зарядів і обернено пропорційна квадрату відстані між ними. Відповідь: закон Кулона Слово вчителя: Розглянемо явище електризації розв’язавши якісні задачі (Оцінюється в 2 бали)
  • 3. Задача 1.Після посадки в аеропорту до літака, не відразу приставляють металевий трап, а спочатку опускають на землю металевий трос, з’єднаний з корпусом. Для чого це роблять? Відповідь:Літаки електризуються в наслідок взаємодії з повітрям та хмарами. Електричний заряд корпуса літака упродовж польоту в хмарах і під час опадів зі збільшенням швидкості значно зростає. Тому корпус літака розряджають. Оскільки може статися електричний розряд і виникне пожежа Задача 2.Чому на автозаправках не дозволяють заливати бензин у пластикові каністри, а дозволяють тільки у металеві. Відповідь: цього не можна роботи,тому що пластмас – діелектрик. Через тертя бензину може утворитися вибух, а в металевих – заряд виштовхнутий на поверхню піде у землю. Задача 3.Газета «Известия» 2 березня 1969р. розташувала наступний репортаж: «… У Швеції зараз стоїть дуже суха погода і при цьому спостерігається цікаве явище… вітаємося за руку, як раптом тебе б’є струм, взявся за якийсь металевий предмет - знов удар». Відповідь: Повітря Скандинавії настільки сухе, що статистична електрика не йде із організму, а накопичується у ньому у великих кількостях. 3.Мотивація навчальної діяльності .Слово вчителя: Ще древнім римлянам було відомо, що морські скати мають дивовижну здатність влучати на відстані в дрібних риб, крабів та восьминогів. Вони, випадково пропливаючи біля ската, раптом починали конвульсивно тіпатися й одразу завмирали. Яким чином скат уколював свої жертви? (Їх убивав електричний струм, який генерують спеціальні органи ската.)Що ж таке електричний струм? На це питання дасть відповідь наша тема: «Електричний струм. Дії електричного струму» 4. Вивчення нового матеріалу Слово вчителя: Сьогодні важко уявити життя без широкого використання електричного струму. Він живить радіоприймачі і телевізори, комп’ютери і двигуни електропотягів, допомагає готувати їжу й лікує певні хвороби тощо. Що ж таке електричний струм? Відповідь на це питання ми знайдемо на цьому уроці. Робота з підручником. Учням пропонується 4 питання (2 бали) Питання 1 Яка будова атому? Питання 2. Охарактеризувати електрон Питання 3. Охарактеризувати протон
  • 4. Питання 4. Охарактеризувати йони Слово вчителя: За звичайних умов у шматку металу електричний струм не спостерігається. А як його можна виявити? При існуванні різних видів електричного струму для них є спільною магнітна дія, яку ми дослідимо повторивши дослід Ерстеда. Демонстрація досліду Ерстеда: Над магнітною стрілкою розміщуємо провідник, до якого приєднується гальванічний елемент. У разі вмикання струму магнітна стрілка відхиляється – спостерігається магнітна дія струму. Саме наявність магнітної дії і є тією властивістю, що дає змогу говорити про наявність електричного струму. Кожній групі пропонується питання (2 бали) Питання 1. З якого матеріалу провідник, з чого він складається? Відповідь. Металеві провідники мають кристалічні гратки, що утворюються з позитивно заряджених іонів. Між цими іонами хаотично рухаються вільні електрони. Питання 2. За яких умов у металевому провіднику виникає струм.? Відповідь. У металевому провіднику струм виникає тоді, коли до нього приєднали джерело струму. Питання 3. Слово струм походить від слова струмок, тобто тече – рухається в одному напрямку. Як ви гадаєте що, саме рухається в металевому провіднику. (Які вільні частинки є у металі, що змогли б рухатися). Відповідь. На заряджені частинки металу діють електричні сили: в одному напрямі на позитивно заряджені частинки, а в протилежному – на негативно заряджені. Але йони кристалічних граток у металі вільно рухатися не можуть, то рухаються вільні електрони. Питання 4. Порівняйте електричний струм з річкою за планом, та зробіть висновок, що необхідно для виникнення електричного струму. А) Як називається початок річки? А з чого починається електричний струм? Б) Чи можете ви сказати, що рух води нагадує рух електронів? В) По чому тече вода у річці? А по чому тече струм? Відповідь: Висновок: Для існування електричного струму необхідно джерело струму, провідник, та заряджені частинки, які рухаються завдяки електричної силі. Слово вчителяЕлектричний струм – напрямлений рух заряджених частинок або заряджених тіл. 1. Електрична енергія найбільш універсальна, вона легко перетворюється в механічну, теплову, хімічну, світлову тощо. 2.Електричну енергію зручно розподіляти між різноманітними споживачами.
  • 5. 3.Електричну енергію можна досить просто передавати на великі відстані без значних затрат. Перегляд презентації 1. Електрифікація України. Перегляд презентації 2. «Споживання електричної енергії» Презентація 3. Природні електричні явища Презентація 4. Альтернативні джерела енергії. 5.Узагальнення знань. Слово вчителя: Пропоную у вигляді гри повторити основні поняття вивчені на уроці Вам потрібно знайти чотири слова, відповідні до теми. 6.Оцінювання роботи учнів Учні підраховують кількість балів та визначають, оцінки. (Найбільша кількість балів, яку можуть набрати учні - 12) 7.Підсумки уроку. Рефлексія. Закінчить фразу: Я зрозумів, що….. Я запам’ятав, що… Мені на уроці…
  • 6. 3.Електричну енергію можна досить просто передавати на великі відстані без значних затрат. Перегляд презентації 1. Електрифікація України. Перегляд презентації 2. «Споживання електричної енергії» Презентація 3. Природні електричні явища Презентація 4. Альтернативні джерела енергії. 5.Узагальнення знань. Слово вчителя: Пропоную у вигляді гри повторити основні поняття вивчені на уроці Вам потрібно знайти чотири слова, відповідні до теми. 6.Оцінювання роботи учнів Учні підраховують кількість балів та визначають, оцінки. (Найбільша кількість балів, яку можуть набрати учні - 12) 7.Підсумки уроку. Рефлексія. Закінчить фразу: Я зрозумів, що….. Я запам’ятав, що… Мені на уроці…