1. Богомолюк Галина Василівна, вихователь ДНЗ №6 "Білочка",
м. Шепетівка, Хмельницька обл.
Конспект заняття з англійської мови.
Тема. Одяг. Пори року.
Програмовий зміст:
- закріпити лексичний матеріал по темі "Одяг", "Пори року", вчити називати
слова відповідно до завдань вихователя, виконувати найпростіші команди,
розуміти зміст англомовних слів у контексті;
- розвивати зв'язне мовлення, логічне мислення, пам'ять, увагу;
- виховувати пізнавальний інтерес до оточення, піклування про своє здоров'я,
зовнішній вигляд.
Матеріал: лялька, іграшкова шафа, картки із зображенням одягу, комп'ютерні
ігри з навчання англійської мови для дітей, вірш "Моя шафа".
Хід заняття:
I. Організаційний момент: Вітання з лялькою "Good morning dear doll!" Наша
лялька хоче зібратись на прогулянку і не знає, який одяг їй обрати,
допоможемо їй?
II. 1. Давайте послухаємо вірш про одяг, який є в ляльчиній шафі:
"My wardrobe"
It's my wardrobe: there are my clothes,
And there are many brightly dresses,
And sweater, trousers, some skirts,
And suit and cardigans, some shirts.
A jacket, jeans, a rain-coat,
Caps and hats, a scarf, a coat.
Socks and stocking, boots and shoes,
Dress the clothes what you choose.
2. - Діти, назвіть речі, які є у нашої ляльки у шафі. (Діти називають).
2. Діти, давайте визначимо, який одяг одягати ляльці у кожну пору року.
Згадаємо пісеньку про пори року
"Spring is green":
Spring is green
Summer is bright,
Autumn is yellow
And winter is white.
3. 3. До кожної пори року діти обирають відповідний одяг:
Summer: sunglasses, sandals, panama, shorts, T-shirt, sundress.
Autumn: umbrella, rain-coat, trousers, hat, shoes, rubber-boots, coat, sweater,
jeans.
Winter: fur-coat, fur-cap, boots, mittens, scarf.
Spring: shirt, skirt, shoes, tights, cap, cardigan, jacket.
4. 4.Фізкультхвилинка: "Put your clothes on".
5. Комп'ютерна гра: "Що зайве?"
6. Дидактична гра з використанням комп'ютера "Знайди і повтори". Діти
знаходять в ряду розкладених карток одягу ті картки,які промовляються і
демонструються на комп'ютері.
7. Дидактична гра з використанням комп'ютера "Одягни ляльку на
прогулянку". Діти одягають на ляльку той одяг, який показує комп'ютер.
III. Підсумок заняття: Наша лялька одягнута і готова йти з нами на
прогулянку. Прощання з лялькою:
Good-bye, good-bye, good-bye my doll,
Good-bye, good-bye, good-bye you all!
Конспект заняття з англійської мови.
Тема. Їжа. Фрукти та овочі.
Програмовий зміст: закріпити лексичний матеріал по темі "Їжа", "Фрукти та
овочі", вчити називати слова відповідно до завдань вихователя, виконувати
найпростіші команди, розуміти зміст англомовних слів у контексті, вчити
розрізняти фрукти, овочі та готові страви;
розвивати зв'язне мовлення, логічне мислення, пам'ять, увагу;
виховувати пізнавальний інтерес до оточення, піклування про своє здоров'я,
вчити обирати корисну їжу.
Матеріал: лялька, іграшковий або намальований холодильник, картки із
зображенням фруктів, овочів,готових страв, комп'ютерні ігри з навчання
англійської мови для дітей, вірш "Мій холодильник".
Хід заняття:
I. Організаційний момент: Вітання з лялькою "Good morning dear doll!" Наша
лялька хоче запросити нас на своє День народження і не знає, які страви їй
обрати, допоможемо їй?
II. 1. Давайте послухаємо вірш про їжу, яка є в холодильнику:
5. "My fridge"
Are you hungry? I'm agree,
Open the fridge and you can see:
A chicken, sausage and some omelet,
Some butter, bread and tasty cutlets,
Tomatoes, cucumbers and cabbage,
Potatoes, paprika and porridge,
A dozen eggs, some fish and meat.
Please, take it all if you want to eat.
- Діти, назвіть продукти, які є у холодильнику. (Діти
6. називають).
2. Діти, у нас у кошику є фрукти і овочі, давайте визначимо, що є фрукти, а
що овочі:
Fruit: banana, orange, lemon, apple, pear, plum, cherry, peach, apricot, melon,
water-melon, strawberry, pine-apple.
7. Vegetables: potato, tomato, cucumber, cabbage, carrot, radish, onion, garlic,
paprika. (Діти розкладають фрукти і овочі в два кошики).
8. 3. Дидактична гра "What do we cook?'' Діти називають страви, які демонструє
вихователь: pasta, soup, salad, cutlet, sausage, eggs, bread, butter, fish, meat,
chicken, potatoes, sandwich, pizza, cake, ice-cream.
4.Фізкультхвилинка: "Gather the harvest". Діти демонструють, як вони
збирають овочі та фрукти.
5. Дидактична гра: "Sweet or salt?" Діти розподіляють продукти на солодкі та
солоні:
Sweet: chocolate, candy, ice-cream, cake, lemonade, compote, pudding.
Salt: sandwich, salad, cutlet, sausage, fried potatoes, chicken, fish, meat, soup.
6. Дидактична гра з використанням комп'ютера "Знайди і повтори". Діти
знаходять в ряду розкладених карток страв ті картки,які промовляються і
демонструються на комп'ютері.
7. Дидактична гра "Let's cook".Дітям демонструється страва (борщ, салат,
торт), діти підбирають інгредієнти до кожної страви на картках.
III. Підсумок заняття: Наша лялька обраласобі страви для святкового столу і
9. готова святкувати з нами свій День народження. Привітаємо ляльку піснею:
"Happy birthday to you".
Конспект заняття з англійської мови.
Тема. Тварини.
Мета: вчити дітей називати і пам'ятати назви тварин англійською мовою,
використовуватиїх у мовних структурах, вчити розпізнавати
звуконаслідування їх голосів, їхні домівки і зовнішній вигляд, формувати
навички прямого і зворотньогоперекладу, використовуватививчений
матеріал у піснях, віршах, іграх, збагачуватиактивний словник словамиз
теми, використовуючивірші та дидактичні вправи; розвиватизв’язне
мовлення, вміння давати відповіді на запитання повним реченням, розвивати
асоціативне мислення, пам'ять, увагу, творчіздібності; виховувати
пізнавальний інтерес до англійської мови, дбайливе ставлення до тварин.
Хід заняття:
І. Greeting: «Good morning, children, good morning » - Діти, привітаймося
піснею «Добрийранок». (діти під музику співають пісню)
ІІ. Вихователь: Children, we have a guest. Do you know who is this? - Діти, у
нас цікавий гість. Чи ви знаєте , хто це?
Діти: This is a bird. – Це пташка.
Вихователь: Вона принесла нам конверт , давайте подивимось,що в ньому.
Тут є три квитки. Ми здійснимо подорож, акуди, скажіть мені самі.
Перший квиток – On the farm – на ферму.
Другий квиток – To the forest – в ліс.
Третій квиток - At the Zoo – в зоопарк.
10. 1. Let’s go to the farm. We have many animals there. Let’s guess how does
the animal say. – Поїхали на ферму. Тут багато тварин. Давайте
відгадаємо,яккожна тваринка розмовляє.
- Oink ,oink , oink – who is this? – this is a pig. - свиня
- Moo, moo, moo - who is this? – this is a cow. - корова
- Neigh, neigh, neigh - who is this? – this is a horse. - кінь
- Quack, quack, quack - who is this? – this is a duck. - качка
- Woof, woof, woof - who is this? – this is a dog. - собака
- Meow, meow, meow - who is this? – this is a cat. - кіт
- Baa, baa, baa - who is this? – this is a sheep. - вівця
Let’s count our animals and recite a counting “One, one, one…”. –Давайте
порахуємо звірят і розкажемо лічилку «Один, один, один…».
«One, one, one – little dogs run
Two, two, two – cats see you
Three, three, three – birds in a tree
Four, four, four – rat is on the floor
Five, five, five – I see butterfly»
11. Вихователь: Let’s sing a song «Old Mc. Donald had a farm». –
Проспіваймо пісню «СтарийМак Дональд мав ферму ». (включити
відео)
2. Вихователь: Continue our trip. The second ticket is to the forest. –
Продовжимо нашу подорож. Другийквитоку нас до лісу.
Вихователь: Tell me , please, who lives in the forest?- Скажіть мені , будь
ласка, хто живе в лісі. (діти по черзі називають тваринок, які стоять
перед ними і кажуть , де вони живуть)
- Squirrel lives in the forest. – Білка живе в лісі
- Bear lives in the forest. - Ведмідь
- Fox lives in the forest. – Лисиця
- Wolf lives in the forest. - Вовк
- Hare lives in the forest. – Заєць
- Hedgehog lives in the forest. – Їжак
Вихователь: Let’s play the game in the forest «Rain, rain – drop-drop-drop,
in the forest – hop-hop-hop» -Давайте пограємо в гру в нашому лісі
«Дощик, дощик - кап-кап-кап , ми у лісі - стриб-стриб-стриб»
3. Вихователь: The third ticket is to the Zoo. Let’s see who lives in the
Zoo. – Третій квиток у нас до зоопарку. Подивимось, хто живе у
зоопарку.
12. Я буду читати віршовані рядкиі казати , хто є в зоопарку, а ви
повинні відгадати тваринку і наклеїти її на плакат. Якщо ви
правильно відгадаєте, то на екрані з’явиться відповідна тваринка.
«On Sunday, on Sunday I go to the Zoo
I see many… (lions, zebras, kangaroos, elephants, giraffes, monkeys,
crocodiles, hippos )
And what about you?»
А зараз подивіться, які рухи виконують тварини в зоопаркуі
повторіть їх. (звучить пісня «Zoo, Zoo»)
ІІІ. Підсумок заняття.
Вихователь: Діти, сподобаласьвам подорож. Давайте скажемо до побачення
одинодному: Good bye, children, see you soon!