Anzeige

Інноваційні форми популяризації книги, отриманої за програмою УІК.pptx

22. Mar 2023
Anzeige

Más contenido relacionado

Similar a Інноваційні форми популяризації книги, отриманої за програмою УІК.pptx(20)

Anzeige

Último(20)

Інноваційні форми популяризації книги, отриманої за програмою УІК.pptx

 1. КЗ «Публічна бібліотека Великомихайлівської селищної ради» Роздільнянського району Одеської області смт.Велика Михайлівка 2023 р.
 2. Фонди бібліотек є невід'ємною складовою інформаційних ресурсів держави • Вони завжди потребували особливої уваги, а також розвитку та постійного оновлення. Документні фонди українських бібліотек є стратегічним ресурсом розвитку суспільства, основою економічного, інтелектуального та духовного прогресу. • Сучасна українська література, як цілісна складова вітчизняної культури, відіграє важливу роль у вдосконаленні інтелектуального, естетичного, духовного, морально-етичного стану українського суспільства.
 3. Значущість промоцїї читання складно переоцінити • Бібліотеки покликані позитивно впливати на естетичні смаки читачів, сприяти, щоб читання стало для них щоденною потребою • Пропагування читання – один із найефективніших способів просування книжкової продукції як складової рекламної комунікації.
 4. Надходження літератури від Українського інституту книги • Важливою подією для наших бібліотек було надходження літератури від Українського інституту книги. Ми були щасливими від тематики художньої та науково-популярної літератури, яку мали змогу самі обирати, беручи до уваги наявність книг в бібліотеках та вподобання наших читачів, були щасливими від книг сучасних авторів, від їх оформлення та змісту. Поповнення інформаційно-ресурсної бази наших бібліотек було, як подих чистого повітря, як надійний маяк в штормову погоду.
 5. Інформаційні ресурси наших бібліотек • На сьогоднішній день в КЗ «Публічна бібліотека Великомихайлівської селищної ради» є Сайт, два Блоги, дві сторінки в соціальних мережах, які допомагають нам популяризувати фонд, реалізовувати рекламну діяльність, працювати на імідж бібліотек. • Роботу з популяризації книг, отриманих за державною програмою, яку реалізовує Український інститут книги, ми розпочали з часу, коли дізнались про перелік бібліотек, які отримають книги. • Серію повідомлень в Блогах та соціальних мережах ми розміщували за тегами: #рекомендуємопрочитати #УІК
 6. Форми пропагування сучасної української літератури • Айстопери Як тут не згадати про інноваційну форму популяризації літератури - Айстопери, що привертають увагу користувачів. Їх, зокрема, ми використовуємо при оформленні фотозон для дітей та юнацтва, книжкових виставок, тощо.
 7. Книжкові виставки • Ведучи пошук інноваційних форм роботи з книгою, ми в першу чергу врахо -вуємо, що 80% інформації людина сприймає за допомогою зору. Живе спостереження, тобто наочне сприйняття, є початком усякого пізнання. • книжкові виставки створюють позитивний імідж бібліотеки
 8. Виставка книг одного автора • «Творчість крізь призму душі та серця» була присвячена Ірен Роздобутько • «Стівен Кінг: фантастика без кордонів»
 9. Виставка книг одного жанру • виставка-серпантин «Популярна психологія для всіх і для кожного» «Генії детективу»
 10. «Міні-маркет сучасної української літератури». • Інформуванню широкого загалу читачів про нових письменників може сприяти постійно діюча книжкова виставка «Міні-маркет сучасної української літератури». З відділом фантастики,
 11. та відділами: • Здорове та правильне харчування Правильне харчування: з чого почати?
 12. Виставка однієї книги • Відділ «Бібліодрайв для молодих, активних, модних»
 13. Рекламно-інформаційний метод – прем’єра • Вона відбувається по книзі, яка щойно вийшла з друку. Її проведення часто пов’язано із зацікавленістю автора в реалізації книги. Прем’єра книги найбільш ефективна для рекомендації нової книги місцевих поетів, письменників або краєзнавчої спрямованості.
 14. «Літературна кав’ярня» • Цікавим може бути засідання «Літературної кав’ярні», на початку якого можна познайомити з «Книжковим меню» у формі огляду (від сніданку до вечері), а потім запропонувати гостям дегустацію«літературних страв». В нас було засідання вже в поточному році «Здорове харчування – запорука довголіття»
 15. Експрес-огляди та експрес- репортажі • «Новинки "Коронації слова"», «Делікатеси» від сучасних українських письменників чи видавництв», «Дитячі смаколики» допомагають присутнім зорієнтуватися в новинках, отримати поради чи рекомендації.
 16. Ще одна форма популяризації літератури - буктрейлери, • Присвячуємо їх творчості окремого автора, чи окремого твору, тій чи іншій події і т.п. За останні роки їх було створено більше десяти, бо все, що ми хочемо донести до читачів проходить крізь призму літератури.
 17. Бібліотечні десанти Декілька років поспіль ми брали активну участь у обласних фестивалях борщу, який проходив в нашому районі. Близькі сусіди мали змогу в цьому переконатися, бо ми з нашою активною командою користувачів бібліотеки варили конкурсний борщ, оформляли креативну виставку українських страв до борщу, з випічкою, огородиною, окремими «томами Сала» з оформленням і закладками. І, обов’язково, книжкову виставку - «Борщ - смачний символ України».
 18. З прекрасними книгами від УІК ця традиція буде продовжена • Від УІК нам надійшли дуже актуальні і популярні книги Євгена Клопотенка, який на слуху в кожній сучасній школі з вишуканим меню. То ж в мережі Фейсбук ці книги представлені широкому колу читачів. Книга 1- «Зваблення їжею. 70 рецептів, які захочеться готувати»; Книга 2- Зваблення їжею з українським смаком.
 19. Бібліотечний бульвар
 20. «Університет третього віку» • Ще одна послуга, яка активізувалася нещодавно - «Університет третього віку» - це інноваційна соціальна послуга, що має на меті реалізацію принципу «Навчання протягом усього життя». Навчання в університетах третього віку безкоштовне та проводиться на основі власної активності слухачів і постійного діалогу з викладачем і не регламентується обов’язковими програмами.
 21. Планове оновлення фонду бібліотек – веління часу В нас для реалізації наших планів є безліч можливостей, але в популяризації сучасної української літератури є й проблеми, які не лише бібліотек. Вони загальнодержавні. В цьому напрямку важливо вирішити декілька питань: перше - провести планове оновлення фонду бібліотек, надати можливість і надалі УІК реалізовувати свою програму, друге – створити ядро найбільш цінних за змістом художніх та науково-популярних творів для Публічних бібліотек і сприяти їх книгодрукуванню, а в разі неможливості повного забезпечення бібліотек цією літературою - створити цифрову бібліотеку рідкісних творів українських письменників. Дякую всім за увагу! А УІК і всім причетним до програми – дякуємо за надану можливість проводити роботу!
Anzeige