критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач на вивчені випадки арифметичних дій.
1. Тема. Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування
вправ і задач на вивчені випадки арифметичних дій.
Мета. Ознайомити учнів з колом; вчити розрізняти коло і круг; креслити
коло за допомогою циркуля; формувати уміння розв’язувати вирази і задачі
на вивчені випадки арифметичних дій; розвивати логічне мислення, пам'ять;
виховувати інтерес до вивчення математики, культуру спілкування на уроці.
Обладнання: мультимедійний проектор, дошка, картки, циркуль.
Хід уроку
І. Організація класу.
Вже дзвінок нам дав сигнал;
Працювати час настав.
То ж і ми часу не гаймо,
Працювати починаймо.
Девіз нашого уроку:
ІІ. Контроль, корекція, закріплення знань.
1. Перевірка домашнього завдання
2. 2. Завдання для опитування:
а) Табличне множення чисел 2, 3.
б) Картки.
Картка – 1
На одній тарілці лежало 3 яблука. Скільки яблук лежало на 6 тарілках?
2 · 9 + 32 = 3 ·7 – 7 =
12 : 2 + 17 = 2 · 8 – 9 =
Картка – 2
Маса двох динь 12 кг. Скільки важить однадиня?
3 · 6 + 16 = 2 · 6 – 5 =
2 · 7 + 9 = 16 : 2 – 8 =
Картка - 3
В одномукошику лежало 2 груші. Скільки груш лежало у 7 таких кошиках?
14 : 2 + 15 = 3 · 7 – 10 =
2 · 8 + 25 = 18 : 2 + 17 =
3. «Мозковий штурм».
4. Усні обчислення:
3. 5. Вірш:
- Який зараз місяць?
- Яке сьогодні число?
Учні характеризують число:одноцифрове,двоцифрове;склад числа;
сусідів.
6. Хвилинка каліграфії: 13.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Підготовча робота
4. б) Роботаз малюнками.
в) Із скількох кружечків складено снігову бабу?
2. Пояснення
а) Розгляд малюнку.
Це круг.
Лінія, яка є межею круга, називається колом. Коло креслять за допомогою
циркуля.
ТочкаО, В якій розміщується голка циркуля – центр кола.
Відрізок ОА – радіус кола і круга.
Відрізок ВС – діаметр кола і круга.
5. б) Інструкція побудови кола за допомогою циркуля.
1) Розвести ніжку циркуля і вістря олівця на величину заданого радіуса.
Для цього голку треба встановити на нульову поділку лінійки, а вістря олівця
– на поділку, числове значення якої дорівнює заданій величині радіуса.
2) Встановити голку в задануточку. Для цього правоюрукою треба
триматиолівець, а пальцем лівої руки спрямувати вістря голки в задану
точку.
3) Коло креслять за годинниковою стрілкою, нахиливши циркуль трохи
вперед у напрямкуруху олівця. Починати креслити слід від нижньої точки
кола.
4) Креслити коло треба однією рукою, тримаючи олівець за верхній
кінець.