Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

математика

1.003 Aufrufe

Veröffentlicht am

werwerr

Veröffentlicht in: Design
 • Als Erste(r) kommentieren

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

математика

 1. 1. Методичне об'єднання вчителів математики План роботи на 2015-2016 н.р.
 2. 2. 1. Підсумки роботи методоб'єднання та основні напрямки роботи на наступний навчальний рік. У 2014-2015 навчальному році методичну роботу методичного об’єднання вчителів математики м. Берегова було спрямовано на Формування інноваційної компетентності педагогічних працівників – оптимальний засіб становлення і розвитку педагога.
 3. 3. 1. Підсумки роботи методоб'єднання та основні напрямки роботи на наступний навчальний рік. На засіданнях методичного об’єднання в 2014-2015 н.р. були розглянуті і опрацьовані такі питання: • Опрацювання листа МОН України «Інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення математики та інформатики у 2014/2015 навчальному році» • Методичні рекомендації МОН України «Оформлення класних журналів у ЗНЗ І-Ш ступенів». • Аналіз проведення ДПА та ЗНО з математики у 2014 році. • Оновлення змісту і форм роботи вчителя в контексті модернізації освіти. • Обмін досвідом проведення І та підготовка до ІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з математики, інформатики та інформаційних технологій. • Психологічна робота з дітьми в умовах травматичної кризи • Інформаційно-комунікаційні технології – як сучасний засіб навчання в освіті • Підсумки роботи над науково-методичною проблемою методичного об’єднання вчителів математики та інформатики «Формування інноваційної компетентності педагогічних працівників – оптимальний засіб становлення і розвитку педагога».
 4. 4. 1. Підсумки роботи методоб'єднання та основні напрямки роботи на наступний навчальний рік. I. «Проектування ІКТ-супроводу уроку як компонента інформаційно-освітнього середовища». • Оновлення змісту і форм роботи вчителя в контексті модернізації освіти. • Методичний калейдоскоп «Форми, методи та прийоми роботи з обдарованими учнями» II. «Впровадження інформаційно-комунікаційних технологій, як засіб формування логічного мислення на уроках математики». Моделювання уроків із використанням комп’ютерної підтримки. (Практичний). Відкриті уроки провели вчителі ЗОШ І-ІІІ ст. № 10:  Кузьма І.І. в 5-му класі: «Додавання десяткових дробів»;  Рубец Ж.Ю. в 7-му класі: «Застосування властивостей лінійної функції»;  Чирибан С.С. в 10-му класі: «Розв’язування задач і вправ. Підготовка до т.к.р. «Тригонометричні функції»».
 5. 5. 1. Підсумки роботи методоб'єднання та основні напрямки роботи на наступний навчальний рік. Результати міського етапу олімпіади з математики: Танчинець Е.Ю. – вчитель математики та інформатики ЗОШ № 5 І місце – учень 6 класу Бабинець А., І місце – учень 7 класу Македон П., І місце – учениця 8 класу Щуренко В. Маргітич О.М. – вчитель математики ЗОШ №1: І місце – учень 10 класу Тертичний Д., ІІ місце – учень 7 класу Кузик В., ІІ місце – учень 10 класу Боценюк Л. Лисюк П.К. – вчитель математики та інформатики гімназії: І місце – учень 5 (9) класу Дорофеєв Д., ІІ місце – учениця 5 (9) класу Лібак Б. Барна М.Ф. – вчитель математики гімназії: ІІ місце – учень 3 (7) класу Шаваєв Д., ІІІ місце – учениця 6 (10) класу Матей А. Гавриш В.М. – учитель математики гімназії: І місце – учень 7 (11) класу Йончі А.-Д. Добра Т.В. – вчитель математики ЗОШ №1: ІІ місце – учень 6 класу Якимець М. Фельцан О.М. – учитель математики ЗОШ №1: ІІ місце – учень 8 класу Русин М. Попович Е.Б. – учитель математики ЗОШ №4: ІІ місце – учень 11 класу Гайдош М. Шулла М.П. – вчитель математики гімназії: ІІІ місце – учениця 2 (6) класу Товт К. Мелешинська Н.О. - вчитель математики ЗОШ №5: ІІІ місце – учениця 9 класу Жученко К.
 6. 6. 1. Підсумки роботи методоб'єднання та основні напрямки роботи на наступний навчальний рік. КЕНГУРУ Школа Кількість учасників «Відмінно» «Добре» «Учасник» ЗОШ № 5 125 5 49 71 І етап – Всеукраїнський ІІ етап – Міжнародний Школа Кількість учасників «Відмінно» «Добре» «Учасник» ЗОШ №1 153 33 50 70 ЗОШ №5 87 0 21 66 Гімназія 86 3 37 46 ЗОШ №3 44 0 1 43 ЗОШ №10 27 0 2 25 ЗОШ №6 26 0 1 25 ЗОШ №4 21 1 4 16
 7. 7. 1. Підсумки роботи методоб'єднання та основні напрямки роботи на наступний навчальний рік. В 2014-2015 н.р. учні під керівництвом вчителів ММО взяли участь в міському та обласному етапах конкурсу-захисту робіт МАН України. На міському етапі отримано такі результати: Танчинець Е.Ю. – вчитель математики та інформатики ЗОШ № 5 І місце – учень 11 класу Юрик О. (секція прикладна математика) «Розв’язування СЛР за допомогою графів» Добра
 8. 8. 3. Методичні рекомендації про вивчення математики у 2015/2016 навчальному році. Навчання математики в класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2015-2016 навчальному році буде здійснюватися: для 5-7 класів  Математика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. М. Бурда, Ю. Мальований, Є. Нелін, Д. Номіровський, А. Паньков, Н. Тарасенкова, М. Чемерис, М. Якір) затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 29.05.2015 № 585  відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 24.05.2013 № 1/9-368 "Про організацію навчально-виховного процесу у 5-х класах загальноосвітніх навчальних закладів і вивчення базових дисциплін в основній школі".
 9. 9. 3. Методичні рекомендації про вивчення математики у 2015/2016 навчальному році. Особливості  Програми позбавлені жорсткого поурочного поділу, учителі можуть обирати послідовність розкриття навчального матеріалу в межах окремої теми, але так, щоб не порушувалася логіка його викладу.  Обласні, районні та міські методичні кабінети (об’єднання) не можуть втручатися в такі питання, оскільки це винятково компетенція вчителя.  Навчально-методичне забезпечення, рекомендоване Міністерством до використання в навчальних закладах, зазначено у Переліках навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, розміщених на офіційному веб-сайті Міністерства  Дозволяється використовувати підручники з відповідним грифом Міністерства, що видані в попередні роки, враховуючи при цьому зміни у програмах.  Щодо додаткової навчально-методичної літератури, то вчитель вільний у її виборі й може застосовувати таку, що найкраще реалізовує його методику навчання.
 10. 10. 3. Методичні рекомендації про вивчення математики у 2015/2016 навчальному році. Зміни в навчальних програмах  з курсу математики в 5-6 класах вилучено елементи комбінаторики й теорії ймовірностей  із курсу геометрія 7 клас вилучено задачі на побудову, у зв’язку з цим перерозподілено час між темами  За Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженими наказом МОН від 29.05.2014 № 664, на вивчення математики в 7 класі відводиться 4 години на тиждень (2 години алгебри і 2 години геометрії).  У навчально-виховному процесі можна використовувати підручники з алгебри та геометрії для 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів, що видані в попередні роки і мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки України. При цьому слід зважати на особливості нової програми, оскільки вона відрізняється порядком викладення матеріалу і певними спрощеннями.
 11. 11. 3. Методичні рекомендації про вивчення математики у 2014/2015 навчальному році. для 8-9-х класів • за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженими наказом МОН України від 23.02.2004 № 132, зі змінами, внесеними наказом МОН України від 05.02.2009 № 66. • за програмами, надрукованими у збірнику «Програми для загальноосвітніх навчальних закладів. Математика. 5-12 класи», видавництво «Перун», Київ, 2005 р., або науково- методичному журналі «Математика в школі» (№2, 2006 р.). для 10-11-х класів • за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеню, затвердженими наказом МОН України від 27.08.2010 № 834. • За Програми для загальноосвітніх навчальних закладів. Математика. 5-12 класи», видавництво «Перун», Київ, 2005 р. Методичні рекомендації щодо навчання учнів 7-11-х класів залишаються чинними, відповідно до листа Міністерства від 01.06.2012 року № 1/9-426 «Щодо інструктивно- методичних рекомендацій із базових дисциплін» (Інформаційний збірник та коментарі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №17-22, 2012 р.).
 12. 12. 3. Методичні рекомендації про вивчення математики у 2014/2015 навчальному році. Календарно-тематичний план – документ, що сприяє організації навчального процесу відповідно до навчальної програми з предмету й вимог Державного освітнього стандарту (мінімуму змісту освіти). Календарно-тематичне планування розробляє вчитель на рік для кожної паралелі та профілю навчання, його розглядають на засіданні методичних об’єднань, узгоджують із заступником директора з науково-методичної роботи, затверджує директор навчальною закладу. На основі орієнтовних тематичних планів учитель розробляє календарно-тематичний план, в якому конкретизується обсяг навчального матеріалу. Ступінь розробки календарно-тематичного планування є критерієм професіоналізму вчителя. Зміст плану навчального курсу має відповідати змісту програми, за якою організовано навчання, та навчальному навантаженню вчителя. Записи теми, дати і кількості годин в навчально-тематичному плані повинні співпадати з записами в журналі. Кількість годин, передбачених для вивчення окремих тем або розділів, є орієнтовною і може бути зміненою вчителем. Програми надають право вчителю творчо підходити до реалізації їх змісту. У календарно-тематичному плануванні значні за обсягом теми доцільно поділити на підтеми (10-15 годин), які містять логічно завершений навчальний матеріал. Слід враховувати необхідність проведення різних видів самостійних робіт, включати завдання практичного характеру до змісту тематичних контрольних робіт та приділяти таким задачам значну увагу при вивченні тем.
 13. 13. 3. Методичні рекомендації про вивчення математики у 2014/2015 навчальному році. Порівняльна таблиця програм 7 класу (алгебра) за новим Державним стандартом і за попереднім К-ть год Зміст навчального матеріалу новий Зміст навчального матеріалу старий К-ть год. 43 Тема 1. ЦІЛІ ВИРАЗИ Вирази зі змінними. Цілі раціональні вирази. Тотожність. Тотожні перетворення виразу Степінь з натуральним показником. Властивості степеня з натуральним показником Одночлен. Стандартний вигляд одночлена. Піднесення одночленів до степеня. Множення одночленів Многочлен. Подібні члени многочлена та їх зведення. Стандартний вигляд многочлена. Степінь многочлена Додавання, віднімання і множення многочленів Формули квадрата двочлена, різниці квадратів, суми і різниці кубів Розкладання многочленів на множники Тема 1. ЛІНІЙНІ РІВНЯННЯ З ОДНІЄЮ ЗМІННОЮ Лінійні рівняння з однією змінною. Розв’язування лінійних рівнянь. Розв’язування задач за допомогою лінійних рівнянь. Рівняння як математична модель задачі. 9
 14. 14. 3. Методичні рекомендації про вивчення математики у 2014/2015 навчальному році. Порівняльна таблиця програм 7 класу (алгебра) за новим Державним стандартом і за попереднім К-ть год Зміст навчального матеріалу новий Зміст навчального матеріалу старий К-ть год. 9 Тема 2. ФУНКЦІЇ Функціональна залежність між величинами як математична модель реальних процесів. Функція. Область визначення та область значень функції. Способи задання функції. Графік функції Лінійна функція, її графік та властивості Тема 2. ЦІЛІ ВИРАЗИ Вирази зі змінними. Цілі раціональні вирази. Числове значення виразу. Тотожні вирази. Тотожність. Тотожні перетворення виразу. Доведення тотожностей. Степінь з натуральним показником. Властивості степеня з натуральним показником. Одночлен. Стандартний вигляд одночлена. Піднесення одночленів до степеня. Множення одночленів. Многочлен. Подібні члени многочлена та їх зведення. Додавання і віднімання многочленів. Множення одночлена і многочлена; множення двох многочленів. Розкладання многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки та способом групування. Формули скороченого множення: квадрат двочлена, різниця квадратів, сума і різниця кубів. Використання формул скороченого множення для розкладання многочленів на множники. 47
 15. 15. 3. Методичні рекомендації про вивчення математики у 2014/2015 навчальному році. Порівняльна таблиця програм 7 класу (алгебра) за новим Державним стандартом і за попереднім К-ть год Зміст навчального матеріалу новий Зміст навчального матеріалу старий К-ть год. 13 Тема 3. ЛІНІЙНІ РІВНЯННЯ ТА ЇХ СИСТЕМИ Лінійне рівняння з однією змінною. Лінійне рівняння з двома змінними та його графік Система двох лінійних рівнянь з двома змінними Розв’язування систем двох лінійних рівнянь з двома змінними: графічним способом; способом підстановки; способом додавання Лінійні рівняння та їх системи як математичні моделі текстових задач Тема 3. ФУНКЦІЇ Функція. Область визначення і область значень функції. Способи задання функції. Графік функції. Функція як математична модель реальних процесів. Лінійна функція, її графік та властивості. 10 5 Тема 4. ПОВТОРЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ Тема 4. СИСТЕМИ ЛІНІЙНИХ РІВНЯНЬ З ДВОМА ЗМІННИМИ Рівняння з двома змінними. Розв’язок рівняння з двома змінними. Лінійне рівняння з двома змінними та його графік. Система двох лінійних рівнянь з двома змінними та її розв’язок. Розв’язування систем двох лінійних рівнянь з двома змінними: графічним способом; способом підстановки; способом додавання. Розв’язування задач за допомогою систем лiнійних рівнянь. 14 Тема 5. ПОВТОРЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ 6
 16. 16. 3. Методичні рекомендації про вивчення математики у 2014/2015 навчальному році. Порівняльна таблиця програм 7 (геометрія) класу за новим Державним стандартом і за попереднім К-ть год Зміст навчального матеріалу новий Зміст навчального матеріалу старий К-ть год. 8 Тема 1. ЕЛЕМЕНТАРНІ ГЕОМЕТРИЧНІ ФIГУРИ ТА ЇХ ВЛАСТИВОСТІ Геометричні фігури. Точка, пряма, відрізок, промінь, кут та їх властивості. Вимірювання відрізків і кутів. Бісектриса кута. Відстань між двома точками Тема 1. НАЙПРОСТІШІ ГЕОМЕТРИЧНІ ФIГУРИ ТА ЇХ ВЛАСТИВОСТІ Геометричні фігури. Точка, пряма, відрізок, промінь, кут та їх властивості. Вимірювання відрізків і кутів. Бісектриса кута. Відстань між двома точками. Вимірювальні, креслярські та допоміжні інструменти, що використовуються в геометрії. 4 18 Тема 2. ВЗАЄМНЕ РОЗМІЩЕННЯ ПРЯМИХ НА ПЛОЩИНІ Суміжні та вертикальні кути, їх властивості Паралельні та перпендикулярні прямі, їх властивості Перпендикуляр. Відстань від точки до прямої. Кут між двома прямими, що перетинаються Кути, утворені при перетині двох прямих січною. Ознаки паралельності прямих. Властивості кутів, утворених при перетині паралельних прямих січною Тема 2. ВЗАЄМНЕ РОЗТАШУВАННЯ ПРЯМИХ НА ПЛОЩИНІ Суміжні та вертикальні кути, їх властивості. Паралельні та перпендикулярні прямі, їх властивості. Перпендикуляр. Відстань від точки до прямої. Кут між двома прямими, що перетинаються. Кути, утворені при перетині двох прямих січною. Ознаки паралельності прямих. Властивості кутів, утворених при перетині паралельних прямих січною. 12
 17. 17. 3. Методичні рекомендації про вивчення математики у 2014/2015 навчальному році. Порівняльна таблиця програм 7 (геометрія) класу за новим Державним стандартом і за попереднім К-ть год Зміст навчального матеріалу новий Зміст навчального матеріалу старий К-ть год. 25 Тема 3. ТРИКУТНИКИ. ОЗНАКИ РІВНОСТІ ТРИКУТНИКІВ Трикутник і його елементи. Висота, бісектриса і медіана трикутника Види трикутників. Рівнобедрений трикутник, його властивості та ознаки Нерівність трикутника. Співвідношення між сторонами і кутами трикутника Сума кутів трикутника. Зовнішній кут трикутника та його властивості Рівність геометричних фігур. Ознаки рівності трикутників Ознаки рівності прямокутних трикутників. Властивості прямокутних трикутників Тема 3. ТРИКУТНИКИ Трикутник і його елементи. Рівність геометричних фігур. Ознаки рівності трикутників. Види трикутників. Рівнобедрений трикутник, його властивості та ознаки. Висота, бісектриса і медіана трикутника. Ознаки рівності прямокутних трикутників. Властивості прямокутних трикутників. Сума кутів трикутника. Зовнішній кут трикутника та його властивості. Нерівність трикутника. 18
 18. 18. 3. Методичні рекомендації про вивчення математики у 2014/2015 навчальному році. Порівняльна таблиця програм 7 (геометрія) класу за новим Державним стандартом і за попереднім К-ть год Зміст навчального матеріалу новий Зміст навчального матеріалу старий К-ть год. 13 Тема 4. КОЛО І КРУГ. Коло. Круг Дотична до кола, її властивість Коло, описане навколо трикутника Коло, вписане в трикутник Геометричне місце точок Тема 4. КОЛО І КРУГ Коло. Круг. Дотична до кола, її властивість. Коло, описане навколо трикутника. Коло, вписане в трикутник. Задача на побудову та її розв’язування. Геометричне місце точок. 14 6 Тема 5. ПОВТОРЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ Тема 5. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ І ПОВТОРЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ 6
 19. 19. 3. Методичні рекомендації про вивчення математики у 2014/2015 навчальному році. Згідно листа МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ № № 1/9-253 від 22 травня 2015 року «Про структуру 2015/2016 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів» перелік предметів для проведення державної підсумкової атестації для учнів початкової, основної та старшої школи, форму та терміни проведення Міністерством освіти і науки України буде затверджено додатково.
 20. 20. Згідно листа МОН України №1/9-529 від 27.12.2000р «Орієнтовні вимоги до виконання письмових робіт і перевірки зошитів з природничо-математичних дисциплін у 5-11 класах» Предмети Кількість тематичних письмових (контрольних) робіт на рік 5 кл. 6 кл. 7 кл. 8 кл. 9 кл. 10 кл. 11 кл. Математика 13 13 Алгебра 7 8 8 7 6 Геометрія 7 7 5 6 8 Враховуючи можливості вчителя впродовж вивчення теми, виявляти рівень засвоєння програмового матеріалу засобами навчальних письмових робіт і усних відповідей учнів, доцільно проводити таку кількість тематичних контрольних робіт з математики: 4. Методичні рекомендації МОН України «Оформлення класних журналів у ЗНЗ І-ІІІ ступенів»
 21. 21. Згідно листа МОН України №1/9-529 від 27.12.2000р «Орієнтовні вимоги до виконання письмових робіт і перевірки зошитів з природничо-математичних дисциплін у 5-11 класах» Для запобігання перевантаження учнів час проведення тематичних (контрольних) робіт визначається загальношкільним графіком, складеним заступником директора на- вчального закладу за погодженням із вчителями. Впродовж одного робочого дня учні можуть виконувати письмову тематичну (контрольну) роботу тільки з однієї дисципліни, а протягом тижня — не більше ніж з трьох. Під час планування тематичних робіт у кожному класі необхідно передбачити їх рівномірний розподіл протягом усього семестру, не допускаючи накопичення письмових (контрольних) робіт наприкінці семестру, навчального року. 4. Методичні рекомендації МОН України «Оформлення класних журналів у ЗНЗ І-ІІІ ступенів»
 22. 22. Згідно листа МОН України №1/9-529 від 27.12.2000р «Орієнтовні вимоги до виконання письмових робіт і перевірки зошитів з природничо-математичних дисциплін у 5-11 класах» Кількість і призначення учнівських зошитів 1. Для виконання класних і домашних робіт учні повинні мати таку кількість зошитів:  з математики 5-6 класи – два зошити;  з алгебри 7-9 класи – один зошит;  з алгебри та початків аналізу 10-11 класи – один зошит;  з геометрії 7-11 класи – один зошит. 2. Для контрольних робіт з математики передбачаються окремі зошити, які зберігаються в навчальному закладі протягом навчального року. В них виконуються контрольні та корекційні роботи:  в 5-6 класах – 1 зошит для контрольных робіт з математики;  в 7-11 класах – 2 зошити, з них один для контрольних робіт з алгебри (алгебри та початків аналізу) і один для контрольних робіт з геометрії. 3. В разі використання зошитів з друкованою основою для перевірки навчальних досягнень учнів, вчитель повинен зберігати використані варіанти протягом навчального року. 4. Самостійні роботи з математики учні можуть виконувати в робочих зошитах, в зошитах з друкованою основою, або на окремих аркушах. 4. Методичні рекомендації МОН України «Оформлення класних журналів у ЗНЗ І-ІІІ ступенів»
 23. 23. Згідно листа МОН України №1/9-529 від 27.12.2000р «Орієнтовні вимоги до виконання письмових робіт і перевірки зошитів з природничо-математичних дисциплін у 5-11 класах» Порядок перевірки письмових робіт учителями 1. Зошити учнів, в яких виконуються класні та домашні роботи, перевіряються:  з математики в 5 та 6 класах – один раз на тиждень у кожного учня (кількість перевірених робіт – не менше однієї на вибір вчителя);  в 7-9 класах – один раз на два тижні у кожного учня (кількість перевірених робіт – не менше двох на вибір вчителя);  в 10-11 класах – один раз на місяць у кожного учня (кількість перевірених робіт – не менше двох на вибір вчителя). Вчителі не повинні обмежуватись лише власною перевіркою виконання учнівських робіт, а мають практикувати самоперевірку, взаємоперевірку, формуючи тим самим в учнів потребу здійснювати самоконтроль. Вчитель також може перевіряти і оцінювати частину письмової роботи (задачу, вправу, побудову графіка тощо). Оцінка за ведення зошитів з математики виставляється до класного журналу наприкінці вивчення кожної теми, але не менше, ніж один раз на місяць. До уваги береться наявність і правильність виконання класних і домашніх робіт, оцінки за поточну перевірку зошитів, охайність ведення зошитів. 4. Методичні рекомендації МОН України «Оформлення класних журналів у ЗНЗ І-ІІІ ступенів»
 24. 24. Згідно листа МОН України №1/9-529 від 27.12.2000р «Орієнтовні вимоги до виконання письмових робіт і перевірки зошитів з природничо-математичних дисциплін у 5-11 класах» Порядок перевірки письмових робіт учителями 2. Всі види контрольних робіт з математики перевіряються у всіх учнів. 3. Перевірка контрольних робіт учителем здійснюється в термін до наступного уроку. 4. У роботах, що перевіряються, вчитель позначає і виправляє допущені помилки, керуючись наступним:  при перевірці зошитів і контрольних робіт з математики тільки підкреслює і виправляє допущену помилку.  підкреслення і виправлення помилок здійснюється вчителем лише червоними чорнилами;  при виставленні балу за роботу вчитель керується критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до наказу МОН №329 від 13.04.11 року «Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти». 5. Результати контрольних, самостійних робіт обов’язково заносяться до класного журналу. За класні і домашні письмові роботи в журнал виставляються бали на вибір учителя. 6. Після перевірки письмових робіт (контрольних робіт з різнорівневими завданнями, контрольних робіт у тестовій формі, комбінованих контрольних робіт) в контрольних зошитах проводиться корекційна робота. 4. Методичні рекомендації МОН України «Оформлення класних журналів у ЗНЗ І-ІІІ ступенів»
 25. 25. 4. Методичні рекомендації МОН України «Оформлення класних журналів у ЗНЗ І-ІІІ ступенів» Вимоги щодо обсягу домашніх завдань регламентуються методичним листом Міністерства освіти і науки України від 29.10.2007 № 1/9-651 «Про обсяг і характер домашніх завдань учнів загальноосвітніх навчальних закладів». Вимоги до ведення класного журналу регламентуються наказом Міністерства освіти і науки України від 03.06.2008 № 496 «Інструкція з ведення класного журналу учнів 5-11 (12) класів ЗНЗ», наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10.05.2011 № 423 «Про затвердження єдиних зразків обов’язкової ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності» (Класний журнал для V-XI класів (додаток 2, на 29 арк.). Оцінювання навчальних досягнень учнів з математики у 2015-2016 навчальному році здійснюється відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти (наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13.04.2011 № 329) та критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів з математики, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 30.08.2011 № 996 «Орієнтовні вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти з предметів інваріантної складової навчального плану» (додаток 11 наказу).
 26. 26. 4. Методичні рекомендації МОН України «Оформлення класних журналів у ЗНЗ І-ІІІ ступенів» Тематичному оцінюванню навчальних досягнень підлягають основні результати вивчення теми (розділу). Під час вивчення кожної теми учитель підтримує зворотній зв’язок з учнями через: поточне оцінювання, перевірку виконання домашніх завдань, ведення зошита, проведення 1-2 коротких самостійних робіт (10-15 хвилин), діагностичної самостійної роботи (25-45 хвилин), письмової контрольної роботи (бажано з використанням тестових технологій). Тематична оцінка виставляється за результатами опанування учнями матеріалу теми впродовж її вивчення з урахуванням поточних оцінок, різних видів навчальних робіт (самостійних, контрольних робіт) та навчальної активності школярів. У процесі вивчення значних за обсягом тем можливе проведення декількох проміжних тематичних оцінювань. При формуванні підсумкової оцінки вчитель має оцінювати реальні досягнення учня, а не підраховувати його середній бал.
 27. 27. 6. Аналіз проведення ДПА та ЗНО з математики у 2015 році.
 28. 28. 6. Аналіз проведення ДПА та ЗНО з математики у 2015 році.
 29. 29. 6. Аналіз проведення ДПА та ЗНО з математики у 2015 році.
 30. 30. 6. Аналіз проведення ДПА та ЗНО з математики у 2015 році.
 31. 31. 6. Аналіз проведення ДПА та ЗНО з математики у 2015 році.
 32. 32. 6. Аналіз проведення ДПА та ЗНО з математики у 2015 році.
 33. 33. 6. Аналіз проведення ДПА та ЗНО з математики у 2015 році.
 34. 34. 6. Аналіз проведення ДПА та ЗНО з математики у 2015 році.
 35. 35. 6. Аналіз проведення ДПА та ЗНО з математики у 2015 році.

×