Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
музичне заняття
1. Інтерпретаційно-виконавські музичні ігри
Мета: викликати у дошкільників бажання імпровізувати,розвивати
творчий потенціал,музичні здібності у ігровій формі,закріплення
вивченого матеріалу,створення позитивної атмосфери на занятті.
Обладнання:декорації осіннього лісу,дощового неба,горішки в
кошику,іграшка-білка, кермо автобуса, наголовники-хмаринки,
барліг ведмедя, парасолька, мішечок-крапля.
Хід заняття
Діти забігають в зал,стають півколом.
Муз.кер. Добрий день,діти!
Діти Добрий день!
Муз.кер. Сьогодні на занятті у нас присутні гості, давайте з ними
привітаємось!
Музичне привітання «Добрий день»
Муз.кер. Ми з вами сьогодні будемо подорожувати по осінньому
лісі, а щоб нам було веселіше, давайте виконаємо вправу.
Ігрова вправа «Осінніми стежинами»
Муз.кер. Ну ось ми і на місці. Давайте перепочинемо і присядемо
на галявинці (сідаємо на килимок). Діти, розкажіть, яка погода
переважає восени. А чи знаєте ви, що раніше наші предки вірили,
що дощ можна закликати. Вони виходили в поле і співали маленькі
пісеньки, які називаються заклички. Давайте з вами подивимось і
послухаємо декілька з них.
Слухання заклички «Іди,іди дощику»
Муз.кер. Вам сподобалась ця пісенька? А про що вона? Яка вона за
характером? А за темпом? Що під неї можна робити?
А тепер послухаємо другу («Птахів закликаю»). Ця пісенька яка за
характером? Діти, а давайте з вами уявимо, що на нас капає дощик,
як будемо реагувати?
2. Психогімнастика «Дощик»(проводить вихователь)
Муз.кер. Підніміть голівки, дивіться, над нами нависли хмари і
сонечко кудись сховалось. Давайте будемо його виглядати. Ми ж
знаємо таку пісеньку. Тільки для початку треба розбудити наші
голосочки,бо вони ще сплять.
Поспівка «Ди-би-би»
(повільно,швидко,стаккато,легато,тихо,голосно).
Муз.кер. Молодці! А тепер співаємо пісеньку. (виходять 3 солісти)
Пісня «Виглядаємо сонечко»
Муз.кер. Діти, погляньте, яке гарне деревце. Мені здається, що в
ньому хтось живе. Зараз я піду подивлюся(дістає білку)
Білочка маленька
Білочка руденька
В лісі погуляла
Горішків назбирала.
Діти, давайте розвеселимо нашу білочку і заспіваємо про неї
пісеньку.
Пісня «Білочка»
Муз.кер. Поки ми співали, Білка назбирала повен кошик горішків і
хоче нас пригостити (роздає горішки). А давайте їй покажемо, що
горішки можна не лише їсти, а й грати ними в оркестрі.
Горіховий оркестр
(діти кладуть горіхи під стільчик,Ведмідь іде в барліг)
Муз.кер. Ну що ж, ходімо далі. Погляньте, а чия це хатка? Це не
хатка, це барліг. Тут живе Ведмідь. Він, мабуть, уже спить. А
давайте його покличемо (діти кличуть Ведмедя).
Ведмідь Я так добре спав
3. Так відпочивав
А ви шуму наробили
Косолапого збудили
Муз.кер. Ти, Ведмедю, не зівай, а в танок до нас ставай.
Танок-гра «Ведмедів гопак»
Муз.кер. Дякуємо тобі, Ведмедику, за чудовий танок. Тепер спи до
весни.
Муз.кер. А послухайте мою загадку:
«Пухнаста вата пливе кудись. Чим вона нижче, тим дощик ближче»
Що це? (хмарка). А тепер ми перетворимося на маленькі хмарки, а
Вікторія Ігорівна - на маму-хмарку (одягає наголовники).
Гра «Хмаринки»
Муз.кер. Ну що ж, усі хмарки зібралися до купки. Перетворюємося
на діток (знімає наголовники). Діти, нам уже час повертатися до
садочка. Давайте поїдемо на автобусі.
Вправа «Автобус»
Муз.кер. Ну ось ми і приїхали. Вам сподобалась наша прогулянка?
Кого ми зустріли? Ви сьогодні молодці, дуже гарно співали,
танцювали, гралися. Ану погляньте, що тут робить ця парасолька?
(піднімає парасольку, там мішечок у вигляді краплинки, в якому
цукерки). А ось і гостинці. Пригощайтесь (роздає). На цьому наше
заняття закінчилось, до побачення! (діти вибігають із зали).
СМОЛІНСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД№1 «ТЕРЕМОК»