Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.
Формування кольоросприймання уФормування кольоросприймання у
дітей з порушеннями зорудітей з порушеннями зору
Клюконос
Лар...
Особливості зорового сприймання уОсобливості зорового сприймання у
дітей дошкільного віку з порушеннямидітей дошкільного в...
Актуальність теми:Актуальність теми:
Колір є важливою інформаційною ознакою предметів та явищ,
сприймається лише за допомо...
ЗЗавдання:авдання:
 Закріпити знання основних кольорів
спектру, вміння впізнавати та
називати кольори реальних
предметів....
Необхідність проведення корекційної роботи поНеобхідність проведення корекційної роботи по
розвитку кольоросприймання у ді...
НашеНаше життяжиття оточенеоточене тата
пронизанепронизане кольором!кольором!
Роль кольору в житті та здоров’ї
людини дуже...
Теорія кольору.Теорія кольору.
Всі кольори, які може бачити людина, діляться на дві великі групи –
ахроматичні та хроматич...
Всі кольори відрізняються одне від одного за наступними ознаками :
кольоровий тон, насиченість та світлота.
Кольоровий тон...
Утворення нових кольорів шляхомУтворення нових кольорів шляхом
змішування фарб.змішування фарб.
Специфіка розвитку кольоросприймання у дітейСпецифіка розвитку кольоросприймання у дітей
з порушеннями зору.з порушеннями ...
Формування уміньФормування умінь
співвідносити по кольору таспіввідносити по кольору та
насиченості.насиченості.
Формування умінь по розміщеннюФормування умінь по розміщенню
елементів на кольоровій таблиці.елементів на кольоровій табли...
Формування рівня сприйманняФормування рівня сприймання
різнокольорових зображень.різнокольорових зображень.
РозподРозподіл програмового матеріалуіл програмового матеріалу по розвиткупо розвитку
кольоросприймання на учбовий рік.кол...
Так ми розвиваємо кольоросприймання!Так ми розвиваємо кольоросприймання!
Результати корекційної роботи по розвиткуРезультати корекційної роботи по розвитку
кольоросприймання у дітей дошкільного в...
Що у нас тепер виходить!Що у нас тепер виходить!
Дякуємо за увагу!Дякуємо за увагу!
формування кольоросприймання у дітей з порушеннями зору
формування кольоросприймання у дітей з порушеннями зору
формування кольоросприймання у дітей з порушеннями зору
формування кольоросприймання у дітей з порушеннями зору
формування кольоросприймання у дітей з порушеннями зору
Nächste SlideShare
Wird geladen in …5
×

формування кольоросприймання у дітей з порушеннями зору

889 Aufrufe

Veröffentlicht am

КОЛЬОРОСПРИЙМАННЯ

Veröffentlicht in: Bildung
 • Als Erste(r) kommentieren

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

формування кольоросприймання у дітей з порушеннями зору

 1. 1. Формування кольоросприймання уФормування кольоросприймання у дітей з порушеннями зорудітей з порушеннями зору Клюконос Лариса Василівна Вчитель – дефектолог (тифлопедагог) ДНЗ № 29
 2. 2. Особливості зорового сприймання уОсобливості зорового сприймання у дітей дошкільного віку з порушеннямидітей дошкільного віку з порушеннями зорузору  При порушенні зору відбувається скорочення та ослаблення функцій зорового сприймання.  Відзначаються наступні порушення: • Повільність образу. • Неточність сприймання зображення. • Пропуск деталей зображення.  Внаслідок нечіткого сприймання предметів та неточності уявлень, образи, які виникають спотворюються та не відповідають дійсності.  Таким чином, формуються помилкові версії відносно того, що зображено на малюнку.
 3. 3. Актуальність теми:Актуальність теми: Колір є важливою інформаційною ознакою предметів та явищ, сприймається лише за допомогою зорового аналізатора (на відміну від форми та величини, які можна виділити практичним шляхом, методом зорово - дотикового обстеження). Таким чином у дітей з порушеннями зору проходять ускладнення виділення, впізнавання та називання кольорів та відтінків. Тому необхідне проведення спеціальних занять, направлених на корекцію порушень сприймання такої основної властивості предметів та зображень, як колір.
 4. 4. ЗЗавдання:авдання:  Закріпити знання основних кольорів спектру, вміння впізнавати та називати кольори реальних предметів.  Вчити дітей розрізняти основні відтінки кольору, насиченість, яскравість, контрастність кольорів.  Вчити правильно використовувати еталони кольору при описі, класифікації груп предметів.
 5. 5. Необхідність проведення корекційної роботи поНеобхідність проведення корекційної роботи по розвитку кольоросприймання у дітей зрозвитку кольоросприймання у дітей з порушеннями зору.порушеннями зору. У значної кількості таких дітей відзначається порушення функції кольоророзрізнення, яка відіграє велику роль: • у впізнаванні предметів та зображень, • дозволяє краще розрізняти деталі об’єктів, • сприймати велику кількість інформативних ознак.
 6. 6. НашеНаше життяжиття оточенеоточене тата пронизанепронизане кольором!кольором! Роль кольору в житті та здоров’ї людини дуже велика. Колір може багато – створити настрій, змінити зовнішність людини та розповісти про її характер. Крім того, колір, володіючи сильним терапевтичним ефектом , сприяє підвищенню гостроти зору та оздоровленню всього організму вцілому.
 7. 7. Теорія кольору.Теорія кольору. Всі кольори, які може бачити людина, діляться на дві великі групи – ахроматичні та хроматичні. Ахроматичні (нерозфарбовані) кольори – білий та чорний, а також всі відтінки сірого, які можна розмістити між ними. Хроматичні – розфарбовані кольори. Це всі кольори крім білого, сірого та чорного. Теплі та холодні кольори. Теплою вважається червоно – жовта гама. Вона асоціюється з вогнем. Холодною – синьо – блакитна, яка асоціюється з водою, льодом. Звідси і виникло ділення кольорів на теплі та холодні. Зелений колір відноситься до нейтральних.
 8. 8. Всі кольори відрізняються одне від одного за наступними ознаками : кольоровий тон, насиченість та світлота. Кольоровий тон – це якість кольору, яка визначена його назвою (червоний, оранжевий, жовтий, зелений). Насиченість – ступінь вираженості певного кольору. Світлота – відносна яскравість по відношенню до зразка (світліше – темніше). Три кольори – червоний, синій та жовтий – називають основними, так як вони лежать в основі всіх інших кольорів. Якщо змішати основні кольори попарно, то створюється група кольорів, які називаються змішаними.
 9. 9. Утворення нових кольорів шляхомУтворення нових кольорів шляхом змішування фарб.змішування фарб.
 10. 10. Специфіка розвитку кольоросприймання у дітейСпецифіка розвитку кольоросприймання у дітей з порушеннями зору.з порушеннями зору. Завдання I року навчання:  Учити розрізняти і називати основні кольори;  Учити співвідносити сенсорні еталони кольору з кольором реальних предметів;  Розширювати та активізувати словник дітей, використовуючи в мові назви кольорів. Завдання II року навчання:  Закріплювати у дітей вміння аналізувати основну ознаку предмета – колір;  Розвивати кольоросприймання, закріплювати знання основних кольорів спектру;  Розвивати уміння впізнавати і називати колір реальних предметів. Завдання III року навчання:  Учити дітей відрізняти основні відтінки кольору, насиченість кольорів, світлоту;  Впізнавати колір реальних предметів в тваринному і рослинному світі;  Створювати кольорові панно, картини за зразком, малюнки з використанням фланелеграфа і вирізаних по контуру кольорових та одноколірних зображень;  Закріплювати уміння розрізняти колір об’єктів, що рухаються.
 11. 11. Формування уміньФормування умінь співвідносити по кольору таспіввідносити по кольору та насиченості.насиченості.
 12. 12. Формування умінь по розміщеннюФормування умінь по розміщенню елементів на кольоровій таблиці.елементів на кольоровій таблиці.
 13. 13. Формування рівня сприйманняФормування рівня сприймання різнокольорових зображень.різнокольорових зображень.
 14. 14. РозподРозподіл програмового матеріалуіл програмового матеріалу по розвиткупо розвитку кольоросприймання на учбовий рік.кольоросприймання на учбовий рік. Вересень Діагностичне обстеження стану зорового сприймання дітей з порушеннями зору. Жовтень Впізнавання та називання кольору. Мета: сприяти розвитку зорового сприймання. Листопад Співвіднесення кольору з реальним об’єктом. Мета: розширювати зорові уявлення про колір. Сприяти естетичному розвитку дітей. Розвивати фіксацію погляду, вправляти в локалізації. Грудень Колір та світлота (насиченість). Мета: розширювати зорові уявлення про відтінки. Січень Спеціальні методики розвитку кольоросприймання . Мета: розвиток кольоросприймання за допомогою різних методик. Лютий Контрастні кольори. Мета: розвивати контрастну чутливість. Березень Колір в лікувальному процесі (активізація зорової системи кольором). Мета: сприяти підвищенню гостроти зору на амбліопічному оці, розгальмовуючи сітківку ока кольором. Квітень Колір та вищі психічні функції. Мета: розвивати зорову пам’ять, зорову увагу, наочно – образне мислення. Травень Підсумкова діагностика рівня розвитку зорового сприймання.
 15. 15. Так ми розвиваємо кольоросприймання!Так ми розвиваємо кольоросприймання!
 16. 16. Результати корекційної роботи по розвиткуРезультати корекційної роботи по розвитку кольоросприймання у дітей дошкільного віку зкольоросприймання у дітей дошкільного віку з порушеннями зору.порушеннями зору. Діагностичні дослідження, що проводяться показали ефективність використаних методів та прийомів роботи по формуванню кольоросприймання у дітей з різними вадами зору. Результати проведеної роботи дозволили виділити найбільш дієві методи і прийоми, що забезпечують ефективний розвиток колірного сприйняття у дітей дошкільного віку:  Спостереження навколишнього світу; Розгляд ілюстрованого матеріалу;  Обстеження предметів; Звернення до досвіду дітей;  Пошукові питання; Дослідницька діяльність;  Дидактичні ігри; Художня література. У рамках дослідження розроблені перспективні плани роботи з вказівкою щомісячного переліку заходів з дітьми. Складена картотека дидактичних ігор, розроблені конспекти корекційних занять з кольорознавства, зроблена підбірка літературного матеріалу. Для педагогів та батьків оформлені консультації.
 17. 17. Що у нас тепер виходить!Що у нас тепер виходить!
 18. 18. Дякуємо за увагу!Дякуємо за увагу!

×