В>95/96>13.Арсенал(Казанлък)            13 7 14   64 – 57     46

В>96/97>13.Арсенал(Казанлък)            12 4 14   44 – 60     40

В>97/98>12. Арсенал-Роз.Долина( КЗ) 16 3 19       59 – 64     51

В>98/99>12. Арсена-Роз. Долина (КЗ) 12 4 13        44 – 44    40

4>2005/06> 1. Арсенал (Казанлък)        19 1 0    85 – 15     58

В>2006/07> 7. Арсенал (Казанлък)        15 5 14   61 – 44     50

0>2007/08> Арсенал получава съдебна регистрация на името Розова
долина (Кз) и спира своето съществуване при мъжете.
Берое показа потенциал, но не победи
26.07.2006 г.
Арсенал и Берое изиграха един мъжки мач на неочаквано добрия терен на стадион Арсенал, в който
беройци записаха отново загуба. Треньорът на Берое Илиан Илиев заложи през първото полувреме
на състезателите които вероятно ще бъдат резерви в първите шампионатни мачове и младите
надежди от ДЮШ, както и ганаецът Айзък Куоки, който заради късното си включване в
подготовката        има         нужда         от       повече         игрова        практика.

В равностойното първо полувреме не си личеше разликата във футболната йерархия между двата
отбора. Водеше се битка в средата на терена и головите ситуации не бяха много и пред двете
врати. В средата на терена се отличаваше Милчо Танев. Ганаецът Куоки също бе над нивото на
останалите на терена, но закъснението му за подготовката си пролича. Самочувствие демострира и
юношата на Берое Антон Огнянов по левия фланг на атаката. Именно след негово добро центриране
наказания за две години с лишаване от състезателни права Захари Димитров отбеляза
изравнителния           гол         в          26-ата         минута          на         мача.

Три минути преди това малко неочаквано след погрешен пас на Галин Михайлов топката беше
овладяна от футболистите на Арсенал и след далечен прехвърлящ удар над Ставрев, кълбото се
отби от десния страничен стълб на вратата на Берое и се заплете в мрежата.

Още от средата на полувремето започнаха да загряват "титулярите" на Берое, които се включига
през втората част в игра. В групата бяха и завърналия се от Португалия Лопеш и новопривлечения
Тодор Симов. Очакванията че през втората част мачът ще изглежда по съвсем различен начин се
оправдаха само в началните 15 минути. През тях видимо по-класните футболисти на Берое
наложиха преса по целия терен и не даваха шансове за футболистите на Арсенал. За съжаление
очаквания гол във вратата на четвъртодивизионния отбор от Казанлък така и не падна. А шансове
за това имаше доста. Най-напред Киров от точката за дузпа би силно, но над вратата. След това
отново Киров изненадващо и много точно от около 25 метра се опита да изненада вратаря на
Арсенал.

Герасим Заков все пак успя да разбие головата суша като вкара топката в мрежата, но попадението
му не бе зачетено заради засада. Същото стори и Галин Иванов след много хитро отиграване и
матиране на вратаря. Тук отсъдената засада бе "по-тънка" и това вбеси младия футболист, което
даде        отражение          на        играта        му        докрая        на         мача.
Върхът на безсилието в атака обаче се оказа фрапантния пропуск на Тодор Симов, който от 1 метър
изтреля топката почти вертикално нагоре в напречната греда. Пропуските определено изнервиха
футболистите на Берое, като това си пролича най-вече в играта на Лопеш, Галин Иванов и Киров.
Не се почувства нервност единствено в Здравко Тодоров, но това не му попречи да играе в
познатия            безидеен             стил           по           дясното            крило.

Най-добрия на терена за пореден път в контролните срещи беше новопривлеченият футболист с
прякора "Пикси" Николай Харизанов. Безупречен в защита и с много добри включвания по левия
фланг в нападение той бе най-опасният играч на "зелените" от Стара Загора в този мач. Запомниха
се две изключително красиви негови комбинации с Галин Иванов, който безпорно е много добро
попадение в селекцията на Берое. Киров също се отличаваше в средата на халфовата линия,
вместо по левия фланг. Експериментът на треньорът Илиев показва, че там Киров е далеч по-
ефективен. За съжаление на фона на добрата му игра се откроява грешката му при която
домакините отбелязаха победния си гол. Положителна изглежда и друга промяна, която налага
Илиан Илиев: Дзаферович, при наличието на Харизанов, стои много добре в центъра на отбраната.

Очакванията домакините да отпаднат физически в края на мача така и не се сбъднаха и заслужено
те зарадваха около 250 привърженици на футбола в Казанлък дошли да изгледат срещата. Лопеш и
Симов имат осанка на качествени футболисти, но в този мач не показаха почти нищо от това на
което са способни. Португалецът отново се отличи с по-твърди влизания и определено ще
изпълнява по-дефанзивни функции. Независимо от неочакваната загуба, отборът показа, че има
потенциал и за феновете на футбола от града на липите не остава нищо друго освен да се надяват,
че това ще си проличи възможно най-скоро, ако не в съботното представяне на тима срещу
Хасково, то поне в първите кръгове на първенството срещу Марек и Родопа, които са далеч по-
важни.

Статистиката
Арсенал          (Казанлък)         -         Берое        (Стара          Загора)         2:1
голмайстор            за          Берое: 1:1          Захари            Димитров            26'
Берое (Стара Загора): Стоян Ставрев (30' - Пламен Колев (60' - Даниел Беконо)), Иво Иванов (46'
- Иван Спахиев), Павел Ковачев (46' - Петър Колев), Веселин Банчев (46' - Ваня Дзаферович),
Милчо Танев (46' - Николай Харизанов), Димитър Андонов (46' - Мануел Лопеш), Галин Михайлов
(46' - Галин Иванов), Светослав Петров (46' - Людмил Киров), Айзък Куоки (60' - Тодор Симов),
Антон Огнянов (46' - Герасим Заков), Захари Димитров (46' - Здравко Тодоров)
стадион: "Арсенал",                                                                   Казанлък

Town of Ladysmith Economic Development Plan 2013
Town of Ladysmith Economic Development Plan 2013Town of Ladysmith Economic Development Plan 2013

Erp 31jan13
Erp 31jan13Erp 31jan13
Erp 31jan13

арсенал (кз) статистика

• 1. В>63/64> 4. Завод 10 (Казанлък) 13 5 6 45 – 17 31 В>64/65> 3. ОПП (Казанлък) 15 5 6 67 – 31 35 В>65/66> 7. ОПП (Казанлък) 10 7 7 43 – 26 27 В>66/67>16. Торпедо (Казанлък) 37 – 72 20 4>67/68> Торпедо (Казанлък) 4>68/69> Торпедо (Казанлък) 4>69/70> Торпедо (Казанлък) В>70/71> 8. Торпедо (Казанлък) 11 8 11 50 – 38 30 В>71/72> 7. Ротор (Ковачево) - Кз 47 -48 34 В>72/73> 13.Ротор (Ковачево) - Кз 34 – 49 25 В>73/74> 16.Ротор (Ковачево) - Кз 20 – 56 12 В>74/75> 6. Торпедо (Казанлък)- ЕСЕН 6 1 6 21 – 37 13 4>75/76> ??.Торпедо (Казанлък) 4>76/77> ??.Торпедо (Казанлък) 4>77/78> ??.Торпедо (Казанлък) 4>78/79> ??.Торпедо (Казанлък) ?>79/80> ?? Торпедо (Казанлък) ?>80/81> ??.Торпедо (Казанлък) 4>81/82> ??.Торпедо (Казанлък) В>82/83> 8.Торпедо (Казанлък) В>83/84>10.Торпедо (Казанлък) 12 7 11 31 – 32 31
  • 2. В>84/85> 8.Торпедо (Казанлък) 12 5 13 37 – 48 29 В>85/86>16.Торпедо (Казанлък) 8 6 16 30 – 48 30 4>86/87> ??.Тотпедо (Казанлък) 4>87/88> ??.Тотпедо (Казанлък) 4>88/89> ??.Тотпедо (Казанлък) 4>89/90> ??.Тотпедо (Казанлък) 4>90/91> ??.Тотпедо (Казанлък) 4>91/92> ??.Тотпедо (Казанлък) 4>92/93> ??.Тотпедо (Казанлък)- се преименува на Арсенал В>93/94> 5.Арсенал(Казанлък) 12 7 9 58 - 31 43 В>94/95>11.Арсенал(Казанлък) 15 3 16 63 – 49 48 В>95/96>13.Арсенал(Казанлък) 13 7 14 64 – 57 46 В>96/97>13.Арсенал(Казанлък) 12 4 14 44 – 60 40 В>97/98>12. Арсенал-Роз.Долина( КЗ) 16 3 19 59 – 64 51 В>98/99>12. Арсена-Роз. Долина (КЗ) 12 4 13 44 – 44 40 В>99/00> Остава като име само Розова долина(Кз) – няма Арсенал 0>2000/01 г до 2004/05 г – няма отбор 4>2005/06> 1. Арсенал (Казанлък) 19 1 0 85 – 15 58 В>2006/07> 7. Арсенал (Казанлък) 15 5 14 61 – 44 50 0>2007/08> Арсенал получава съдебна регистрация на името Розова долина (Кз) и спира своето съществуване при мъжете.
  • 3. Берое показа потенциал, но не победи 26.07.2006 г. Арсенал и Берое изиграха един мъжки мач на неочаквано добрия терен на стадион Арсенал, в който беройци записаха отново загуба. Треньорът на Берое Илиан Илиев заложи през първото полувреме на състезателите които вероятно ще бъдат резерви в първите шампионатни мачове и младите надежди от ДЮШ, както и ганаецът Айзък Куоки, който заради късното си включване в подготовката има нужда от повече игрова практика. В равностойното първо полувреме не си личеше разликата във футболната йерархия между двата отбора. Водеше се битка в средата на терена и головите ситуации не бяха много и пред двете врати. В средата на терена се отличаваше Милчо Танев. Ганаецът Куоки също бе над нивото на останалите на терена, но закъснението му за подготовката си пролича. Самочувствие демострира и юношата на Берое Антон Огнянов по левия фланг на атаката. Именно след негово добро центриране наказания за две години с лишаване от състезателни права Захари Димитров отбеляза изравнителния гол в 26-ата минута на мача. Три минути преди това малко неочаквано след погрешен пас на Галин Михайлов топката беше овладяна от футболистите на Арсенал и след далечен прехвърлящ удар над Ставрев, кълбото се отби от десния страничен стълб на вратата на Берое и се заплете в мрежата. Още от средата на полувремето започнаха да загряват "титулярите" на Берое, които се включига през втората част в игра. В групата бяха и завърналия се от Португалия Лопеш и новопривлечения Тодор Симов. Очакванията че през втората част мачът ще изглежда по съвсем различен начин се оправдаха само в началните 15 минути. През тях видимо по-класните футболисти на Берое наложиха преса по целия терен и не даваха шансове за футболистите на Арсенал. За съжаление очаквания гол във вратата на четвъртодивизионния отбор от Казанлък така и не падна. А шансове за това имаше доста. Най-напред Киров от точката за дузпа би силно, но над вратата. След това отново Киров изненадващо и много точно от около 25 метра се опита да изненада вратаря на Арсенал. Герасим Заков все пак успя да разбие головата суша като вкара топката в мрежата, но попадението му не бе зачетено заради засада. Същото стори и Галин Иванов след много хитро отиграване и матиране на вратаря. Тук отсъдената засада бе "по-тънка" и това вбеси младия футболист, което даде отражение на играта му докрая на мача.
  • 4. Върхът на безсилието в атака обаче се оказа фрапантния пропуск на Тодор Симов, който от 1 метър изтреля топката почти вертикално нагоре в напречната греда. Пропуските определено изнервиха футболистите на Берое, като това си пролича най-вече в играта на Лопеш, Галин Иванов и Киров. Не се почувства нервност единствено в Здравко Тодоров, но това не му попречи да играе в познатия безидеен стил по дясното крило. Най-добрия на терена за пореден път в контролните срещи беше новопривлеченият футболист с прякора "Пикси" Николай Харизанов. Безупречен в защита и с много добри включвания по левия фланг в нападение той бе най-опасният играч на "зелените" от Стара Загора в този мач. Запомниха се две изключително красиви негови комбинации с Галин Иванов, който безпорно е много добро попадение в селекцията на Берое. Киров също се отличаваше в средата на халфовата линия, вместо по левия фланг. Експериментът на треньорът Илиев показва, че там Киров е далеч по- ефективен. За съжаление на фона на добрата му игра се откроява грешката му при която домакините отбелязаха победния си гол. Положителна изглежда и друга промяна, която налага Илиан Илиев: Дзаферович, при наличието на Харизанов, стои много добре в центъра на отбраната. Очакванията домакините да отпаднат физически в края на мача така и не се сбъднаха и заслужено те зарадваха около 250 привърженици на футбола в Казанлък дошли да изгледат срещата. Лопеш и Симов имат осанка на качествени футболисти, но в този мач не показаха почти нищо от това на което са способни. Португалецът отново се отличи с по-твърди влизания и определено ще изпълнява по-дефанзивни функции. Независимо от неочакваната загуба, отборът показа, че има потенциал и за феновете на футбола от града на липите не остава нищо друго освен да се надяват, че това ще си проличи възможно най-скоро, ако не в съботното представяне на тима срещу Хасково, то поне в първите кръгове на първенството срещу Марек и Родопа, които са далеч по- важни. Статистиката Арсенал (Казанлък) - Берое (Стара Загора) 2:1 голмайстор за Берое: 1:1 Захари Димитров 26' Берое (Стара Загора): Стоян Ставрев (30' - Пламен Колев (60' - Даниел Беконо)), Иво Иванов (46' - Иван Спахиев), Павел Ковачев (46' - Петър Колев), Веселин Банчев (46' - Ваня Дзаферович), Милчо Танев (46' - Николай Харизанов), Димитър Андонов (46' - Мануел Лопеш), Галин Михайлов (46' - Галин Иванов), Светослав Петров (46' - Людмил Киров), Айзък Куоки (60' - Тодор Симов), Антон Огнянов (46' - Герасим Заков), Захари Димитров (46' - Здравко Тодоров) стадион: "Арсенал", Казанлък публика: 250 зрители