Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Die SlideShare-Präsentation wird heruntergeladen. ×

7- Unit product cost Please show work- Thanks $ ________ Job 231 w.docx

Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige

Hier ansehen

1 von 2 Anzeige

7- Unit product cost Please show work- Thanks $ ________ Job 231 w.docx

Herunterladen, um offline zu lesen

7.
Unit product cost
Please show work, Thanks
$ ________
Solution
H ello Pal,
F irst of all a very nice as well as intersting question from your side.
S o now straight to the question, as asked above with all the information available from your side and from mine, the answer is as under:
A fter calculation from the above given information, the per unit cost of production in this case will be around 9.33.
T hat is all I can say from the above given information by you, hope have solved your problem to some extent.
R egards,
L okesh.
.

7.
Unit product cost
Please show work, Thanks
$ ________
Solution
H ello Pal,
F irst of all a very nice as well as intersting question from your side.
S o now straight to the question, as asked above with all the information available from your side and from mine, the answer is as under:
A fter calculation from the above given information, the per unit cost of production in this case will be around 9.33.
T hat is all I can say from the above given information by you, hope have solved your problem to some extent.
R egards,
L okesh.
.

Anzeige
Anzeige

Weitere Verwandte Inhalte

Weitere von rjessie (20)

Aktuellste (20)

Anzeige

7- Unit product cost Please show work- Thanks $ ________ Job 231 w.docx

  1. 1. 7. Unit product cost Please show work, Thanks $ ________ Job 231 was recently completed. The following data have been recorded on its job cost sheet: Solution H ello Pal, F irst of all a very nice as well as intersting question from your side. S o now straight to the question, as asked above with all the information available from your side and from mine, the answer is as under: A fter calculation from the above given information, the per unit cost of production in this case will be around 9.33. T hat is all I can say from the above given information by you, hope have solved your problem to some extent. R egards, L okesh.

×