SlideShare ist ein Scribd-Unternehmen logo
1 von 2
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


        Mata pelajaran       Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)

        Tingkatan            4C

        Bilangan pelajar:    12 orang

        Tarikh               14 Febuari 2013 ( Khamis )

        Masa                 08.50 – 10.10 pagi ( 80 minit )

        Topik                1.0 Teknologi Maklumat dan Komunikasi Dan Masyarakat

        Subtopik             1.2 Etika Komputer dan Isu Undang-undang
                             Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat :
                             1. Mendefinisikan       Etika   Komputer,    Kod      Etika,   Harta   Intelek,
                                  Kebersendirian, Jenayah Komputer dan Undang-undang Siber.
        Hasil pembelajaran
                             2. Membezakan diantara etika dengan undang-undang secara bertulis.
                             3. Menjelaskan kebersendirian, kandingan kontroversi dan kawalan,
                                jenayah komputer
                             1. Komputer mestilah mempunyai akses Internet.
                             2. Pelajar - pelajar amnya telah mengetahui dan memahami :
        Prasyarat
                                  i. Kegunaan antivirus
                                  ii. Kaedah mencari maklumat melalui Internet
                                   i. Video
        Bahan bantu
                                  ii. Slaid
        mengajar

                                  i. Ansur maju                 v.    Menghormati pendapat orang lain
                                  ii. Keyakinan                vi.    Berani untuk gagal
        Penyerapan nilai
                                  iii. Bekerjasama             vii.   Memilih yang baik dan membuang
                                  iv. Bertanggungjawab                yang buruk




Langkah – langkah Pengajaran
AKTIVITI PENGAJARAN &
  AKTIVITI      ISI PELAJARAN                                                      NILAI / CATATAN
                                              PEMBELAJARAN

 Set Induksi     Masa Depan        1. Pelajar    menonton      video     yang    Video     ditayangkan
  (5 minit)    Komputer Generasi      ditayangkan oleh guru.                     pada permulaan kelas
                    ke–5
                                   2. Pelajar menjawab soalan guru :             Nilai:
                                      i. Apakah pendapat kamu tentang video      Ansur maju
                                         yang ditayangkan tadi?

                                   3. Pelajar mendengar kesimpulan yang
                                      dinyatakan oleh guru tentang video yang
                                      ditayangkan.

 Langkah 1     • Definisi          1. Pelajar mendengar penerangan guru          Slaid ini digunakan
  (20 min)       - Etika              tentang Etika Komputer, Kod Etika, Harta   semasa guru membuat
                     Komputer         Intelek,    Kebersendirian,     Jenayah    penerangan mengenai
                 - Kod Etika          Komputer, dan Undang-undang siber.         kesan–kesan TMK
                 - Harta           2. Guru memberi arahan kepada pelajar         kepada masyarakat
                     Intelek,         untuk mendefinisikan kesemua di atas
                 - Kebersendiri       secara bertulis                            Nilai: Keyakinan
                     an            3. Pelajar membuat perbandingan antara
                 - Jenayah            Etika Komputer dan undang-undang.
                     komputer
                 - Undang-
                     undang
                     siber.

 Langkah 2        1. Kebersendi    1. Pelajar membentuk 3 kumpulan.              Pelajar melaksanakan
  (40 min)           rian          2. Dalam kumpulan, pelajar membincangkan      aktiviti mengikut arahan
                                      berkenaan topik yang diberikan.            tugasan.
                  2. Kandungan
                                   3. Setiap kumpulan membuat persembahan
                     kontroversi      slaid                                      Nilai:
                     dan           4. Setiap kumpulan membentangkan hasil         i. Bekerjasama
                     kawalan          perbincangan dalam bentuk slaid            ii. Menghormati
                  3. Jenayah       5. Guru membuat kesimpulan                        pendapat orang lain
                     Komputer
 Langkah 3        1. Kebersendi      1. Guru memberikan 5 soalan dalam              Nilai ketekunan
  (10 min)           rian               kumpulan besar.
                  2. Kandungan       2. Setiap pelajar menjawab secara
                                        bertulis.
                     kontroversi
                                     3. Guru      membincangkan  dalam
                     dan                kumpulan besar
                     kawalan
                  3. Jenayah
                     komputer

  Penutup      Rumusan             1. Pelajar mendengar rumusan guru             Nilai:
   (5 min)                            berdasarkan slaid yang dipaparkan.         Memilih yang baik dan
                                                                                 membuang yang buruk


Refleksi : ______________________________________________________________________

Weitere ähnliche Inhalte

Andere mochten auch (13)

Taste qatar
Taste qatarTaste qatar
Taste qatar
 
Malice Review (Editing)
Malice Review (Editing)Malice Review (Editing)
Malice Review (Editing)
 
RPM 120213 selasa
RPM 120213 selasaRPM 120213 selasa
RPM 120213 selasa
 
Wireless environment for data access on a server
Wireless environment for data access on a serverWireless environment for data access on a server
Wireless environment for data access on a server
 
PRIMAVERA NO JAPÃO
PRIMAVERA NO JAPÃOPRIMAVERA NO JAPÃO
PRIMAVERA NO JAPÃO
 
Amplificador operacional
Amplificador operacionalAmplificador operacional
Amplificador operacional
 
Competition.investigation enforcement
Competition.investigation enforcementCompetition.investigation enforcement
Competition.investigation enforcement
 
מצגת יוני 2011
מצגת יוני 2011מצגת יוני 2011
מצגת יוני 2011
 
20131104151638800 0013
20131104151638800 001320131104151638800 0013
20131104151638800 0013
 
Jim Barrett
Jim BarrettJim Barrett
Jim Barrett
 
4.plava laguna groups
4.plava laguna   groups4.plava laguna   groups
4.plava laguna groups
 
沉默:某特教學校集體性侵事件
沉默:某特教學校集體性侵事件沉默:某特教學校集體性侵事件
沉默:某特教學校集體性侵事件
 
Naat ki-khushbu-ghar-ghar-phaile
Naat ki-khushbu-ghar-ghar-phaileNaat ki-khushbu-ghar-ghar-phaile
Naat ki-khushbu-ghar-ghar-phaile
 

Ähnlich wie RPM 140213 khamis ict

Tugasan 2 Rancangan Mengajar
Tugasan 2   Rancangan MengajarTugasan 2   Rancangan Mengajar
Tugasan 2 Rancangan Mengajar
manivanan
 
Tugasan 2 Rancangan Mengajar
Tugasan 2   Rancangan MengajarTugasan 2   Rancangan Mengajar
Tugasan 2 Rancangan Mengajar
manivanan
 
Tugasan 2 Rancangan Mengajar
Tugasan 2   Rancangan MengajarTugasan 2   Rancangan Mengajar
Tugasan 2 Rancangan Mengajar
manivanan
 
Tugasan 2 Rancangan Mengajar
Tugasan 2   Rancangan MengajarTugasan 2   Rancangan Mengajar
Tugasan 2 Rancangan Mengajar
manivanan
 
Tugasan 2 Rancangan Mengajar
Tugasan 2   Rancangan MengajarTugasan 2   Rancangan Mengajar
Tugasan 2 Rancangan Mengajar
manivanan
 
Aplikasi garis panduan dan etika penggunaan internet
Aplikasi garis panduan dan etika penggunaan internetAplikasi garis panduan dan etika penggunaan internet
Aplikasi garis panduan dan etika penggunaan internet
fadhliacr
 
Etika penggunaan internet
Etika penggunaan internetEtika penggunaan internet
Etika penggunaan internet
Hairizal Ijai
 
Etika penggunaan internet
Etika penggunaan internetEtika penggunaan internet
Etika penggunaan internet
Hairizal Ijai
 
Rph asas teknologi DST KSSR thn 3
Rph asas teknologi DST KSSR thn 3Rph asas teknologi DST KSSR thn 3
Rph asas teknologi DST KSSR thn 3
Fadhilah Sabbar
 
Etika penggunaan internet
Etika penggunaan internetEtika penggunaan internet
Etika penggunaan internet
intansafinar
 
Etika penggunaan internet
Etika penggunaan internetEtika penggunaan internet
Etika penggunaan internet
Hasraf Fikri
 
Etika penggunaan internet
Etika penggunaan internetEtika penggunaan internet
Etika penggunaan internet
Hasraf Fikri
 
Bmm3105 etika penggunaan internet
Bmm3105 etika penggunaan internetBmm3105 etika penggunaan internet
Bmm3105 etika penggunaan internet
fadzilahahmad6646
 
Rph 80min lina
Rph 80min linaRph 80min lina
Rph 80min lina
Anne Hanz
 

Ähnlich wie RPM 140213 khamis ict (20)

Tugasan 2 Rancangan Mengajar
Tugasan 2   Rancangan MengajarTugasan 2   Rancangan Mengajar
Tugasan 2 Rancangan Mengajar
 
Tugasan 2 Rancangan Mengajar
Tugasan 2   Rancangan MengajarTugasan 2   Rancangan Mengajar
Tugasan 2 Rancangan Mengajar
 
Tugasan 2 Rancangan Mengajar
Tugasan 2   Rancangan MengajarTugasan 2   Rancangan Mengajar
Tugasan 2 Rancangan Mengajar
 
Tugasan 2 Rancangan Mengajar
Tugasan 2   Rancangan MengajarTugasan 2   Rancangan Mengajar
Tugasan 2 Rancangan Mengajar
 
Tugasan 2 Rancangan Mengajar
Tugasan 2   Rancangan MengajarTugasan 2   Rancangan Mengajar
Tugasan 2 Rancangan Mengajar
 
Aplikasi garis panduan dan etika penggunaan internet
Aplikasi garis panduan dan etika penggunaan internetAplikasi garis panduan dan etika penggunaan internet
Aplikasi garis panduan dan etika penggunaan internet
 
RPH Berpusatkan Pelajar Animasi
RPH Berpusatkan Pelajar AnimasiRPH Berpusatkan Pelajar Animasi
RPH Berpusatkan Pelajar Animasi
 
Etika penggunaan internet
Etika penggunaan internetEtika penggunaan internet
Etika penggunaan internet
 
Etika penggunaan internet
Etika penggunaan internetEtika penggunaan internet
Etika penggunaan internet
 
Etika penggunaan internet
Etika penggunaan internetEtika penggunaan internet
Etika penggunaan internet
 
Rph asas teknologi DST KSSR thn 3
Rph asas teknologi DST KSSR thn 3Rph asas teknologi DST KSSR thn 3
Rph asas teknologi DST KSSR thn 3
 
Etika penggunaan
Etika penggunaanEtika penggunaan
Etika penggunaan
 
Rph tmk thn 4 setahun
Rph tmk thn 4 setahunRph tmk thn 4 setahun
Rph tmk thn 4 setahun
 
Etika penggunaan internet
Etika penggunaan internetEtika penggunaan internet
Etika penggunaan internet
 
Rph
RphRph
Rph
 
Etika penggunaan internet
Etika penggunaan internetEtika penggunaan internet
Etika penggunaan internet
 
Etika penggunaan internet
Etika penggunaan internetEtika penggunaan internet
Etika penggunaan internet
 
Bmm3105 etika penggunaan internet
Bmm3105 etika penggunaan internetBmm3105 etika penggunaan internet
Bmm3105 etika penggunaan internet
 
Rph
RphRph
Rph
 
Rph 80min lina
Rph 80min linaRph 80min lina
Rph 80min lina
 

Mehr von razak12345

1.4 kesan tmk kepada masyarakat
1.4 kesan tmk kepada masyarakat1.4 kesan tmk kepada masyarakat
1.4 kesan tmk kepada masyarakat
razak12345
 
Slaid bab 1.3 Keselamatan Komputer
Slaid bab 1.3 Keselamatan KomputerSlaid bab 1.3 Keselamatan Komputer
Slaid bab 1.3 Keselamatan Komputer
razak12345
 
RPM 140213 khamis math
RPM 140213 khamis mathRPM 140213 khamis math
RPM 140213 khamis math
razak12345
 
RPM 130213 rabu math
RPM 130213 rabu mathRPM 130213 rabu math
RPM 130213 rabu math
razak12345
 
RPM 060213 rabu psk
RPM 060213 rabu pskRPM 060213 rabu psk
RPM 060213 rabu psk
razak12345
 
060213 rabu psk
060213 rabu psk060213 rabu psk
060213 rabu psk
razak12345
 
RPM 050213 selasa
RPM 050213 selasaRPM 050213 selasa
RPM 050213 selasa
razak12345
 
RPM 040213 isnin
RPM 040213 isninRPM 040213 isnin
RPM 040213 isnin
razak12345
 
RPM 030213 ahad
RPM 030213 ahadRPM 030213 ahad
RPM 030213 ahad
razak12345
 

Mehr von razak12345 (11)

Homework peranti input dan output
Homework peranti input dan outputHomework peranti input dan output
Homework peranti input dan output
 
1.4 kesan tmk kepada masyarakat
1.4 kesan tmk kepada masyarakat1.4 kesan tmk kepada masyarakat
1.4 kesan tmk kepada masyarakat
 
Slaid bab 1.3 Keselamatan Komputer
Slaid bab 1.3 Keselamatan KomputerSlaid bab 1.3 Keselamatan Komputer
Slaid bab 1.3 Keselamatan Komputer
 
RPM 140213 khamis math
RPM 140213 khamis mathRPM 140213 khamis math
RPM 140213 khamis math
 
RPM 130213 rabu math
RPM 130213 rabu mathRPM 130213 rabu math
RPM 130213 rabu math
 
RPM 060213 rabu psk
RPM 060213 rabu pskRPM 060213 rabu psk
RPM 060213 rabu psk
 
060213 rabu psk
060213 rabu psk060213 rabu psk
060213 rabu psk
 
120213 selasa
120213 selasa120213 selasa
120213 selasa
 
RPM 050213 selasa
RPM 050213 selasaRPM 050213 selasa
RPM 050213 selasa
 
RPM 040213 isnin
RPM 040213 isninRPM 040213 isnin
RPM 040213 isnin
 
RPM 030213 ahad
RPM 030213 ahadRPM 030213 ahad
RPM 030213 ahad
 

Kürzlich hochgeladen

Kürzlich hochgeladen (6)

Bab 2 Sebatian Karbon new copy kimi.pptx
Bab 2 Sebatian Karbon new copy kimi.pptxBab 2 Sebatian Karbon new copy kimi.pptx
Bab 2 Sebatian Karbon new copy kimi.pptx
 
Slaid Taklimat Program NILAM 2021 malaysia
Slaid Taklimat Program NILAM 2021 malaysiaSlaid Taklimat Program NILAM 2021 malaysia
Slaid Taklimat Program NILAM 2021 malaysia
 
Bahaya vape dan rokok (Seminar Remaja Kebangsaan)-1.pptx
Bahaya vape dan rokok (Seminar Remaja Kebangsaan)-1.pptxBahaya vape dan rokok (Seminar Remaja Kebangsaan)-1.pptx
Bahaya vape dan rokok (Seminar Remaja Kebangsaan)-1.pptx
 
Bab 1 : Tujuan Perniagaan dan pemilikan perniagaan
Bab 1 : Tujuan Perniagaan dan pemilikan perniagaanBab 1 : Tujuan Perniagaan dan pemilikan perniagaan
Bab 1 : Tujuan Perniagaan dan pemilikan perniagaan
 
Mesyuarat kokurikulum sjk t bukit darah.
Mesyuarat kokurikulum sjk t bukit darah.Mesyuarat kokurikulum sjk t bukit darah.
Mesyuarat kokurikulum sjk t bukit darah.
 
Group Project (1).pdf pendidikan moral tingkatan 1
Group Project (1).pdf pendidikan moral tingkatan 1Group Project (1).pdf pendidikan moral tingkatan 1
Group Project (1).pdf pendidikan moral tingkatan 1
 

RPM 140213 khamis ict

  • 1. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN Mata pelajaran Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK) Tingkatan 4C Bilangan pelajar: 12 orang Tarikh 14 Febuari 2013 ( Khamis ) Masa 08.50 – 10.10 pagi ( 80 minit ) Topik 1.0 Teknologi Maklumat dan Komunikasi Dan Masyarakat Subtopik 1.2 Etika Komputer dan Isu Undang-undang Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat : 1. Mendefinisikan Etika Komputer, Kod Etika, Harta Intelek, Kebersendirian, Jenayah Komputer dan Undang-undang Siber. Hasil pembelajaran 2. Membezakan diantara etika dengan undang-undang secara bertulis. 3. Menjelaskan kebersendirian, kandingan kontroversi dan kawalan, jenayah komputer 1. Komputer mestilah mempunyai akses Internet. 2. Pelajar - pelajar amnya telah mengetahui dan memahami : Prasyarat i. Kegunaan antivirus ii. Kaedah mencari maklumat melalui Internet i. Video Bahan bantu ii. Slaid mengajar i. Ansur maju v. Menghormati pendapat orang lain ii. Keyakinan vi. Berani untuk gagal Penyerapan nilai iii. Bekerjasama vii. Memilih yang baik dan membuang iv. Bertanggungjawab yang buruk Langkah – langkah Pengajaran
  • 2. AKTIVITI PENGAJARAN & AKTIVITI ISI PELAJARAN NILAI / CATATAN PEMBELAJARAN Set Induksi Masa Depan 1. Pelajar menonton video yang Video ditayangkan (5 minit) Komputer Generasi ditayangkan oleh guru. pada permulaan kelas ke–5 2. Pelajar menjawab soalan guru : Nilai: i. Apakah pendapat kamu tentang video Ansur maju yang ditayangkan tadi? 3. Pelajar mendengar kesimpulan yang dinyatakan oleh guru tentang video yang ditayangkan. Langkah 1 • Definisi 1. Pelajar mendengar penerangan guru Slaid ini digunakan (20 min) - Etika tentang Etika Komputer, Kod Etika, Harta semasa guru membuat Komputer Intelek, Kebersendirian, Jenayah penerangan mengenai - Kod Etika Komputer, dan Undang-undang siber. kesan–kesan TMK - Harta 2. Guru memberi arahan kepada pelajar kepada masyarakat Intelek, untuk mendefinisikan kesemua di atas - Kebersendiri secara bertulis Nilai: Keyakinan an 3. Pelajar membuat perbandingan antara - Jenayah Etika Komputer dan undang-undang. komputer - Undang- undang siber. Langkah 2 1. Kebersendi 1. Pelajar membentuk 3 kumpulan. Pelajar melaksanakan (40 min) rian 2. Dalam kumpulan, pelajar membincangkan aktiviti mengikut arahan berkenaan topik yang diberikan. tugasan. 2. Kandungan 3. Setiap kumpulan membuat persembahan kontroversi slaid Nilai: dan 4. Setiap kumpulan membentangkan hasil i. Bekerjasama kawalan perbincangan dalam bentuk slaid ii. Menghormati 3. Jenayah 5. Guru membuat kesimpulan pendapat orang lain Komputer Langkah 3 1. Kebersendi 1. Guru memberikan 5 soalan dalam Nilai ketekunan (10 min) rian kumpulan besar. 2. Kandungan 2. Setiap pelajar menjawab secara bertulis. kontroversi 3. Guru membincangkan dalam dan kumpulan besar kawalan 3. Jenayah komputer Penutup Rumusan 1. Pelajar mendengar rumusan guru Nilai: (5 min) berdasarkan slaid yang dipaparkan. Memilih yang baik dan membuang yang buruk Refleksi : ______________________________________________________________________