2. Мета, зміст та завдання практики
Мета:
• поглибити і закріпити теоретичні знання,
одержані студентами при вивченні
педагогіки, психології, шкільної гігієни та
окремих методик, вчити застосовувати їх в
навчально-виховній роботі з учнями.
3. Завдання практики:
• виховання особистісно-мотиваційної готовності студентів
педагогічного коледжу до роботи вчителя початкових класів;
• формування вмінь і навичок спостерігати навчально-виховний
процес та аналізувати його;
• вивчення практикантами змісту і системи планування
навчальної роботи учителя початкової школи;
• вироблення практичних професійних вмінь і навичок організації
та здійснення навчально-виховної роботи з учнями;
• навчання студентів творчо застосовувати на практиці знання,
отримані при вивченні психолого-педагогічних дисциплін і
фахових методик;
• оволодіння студентами методами, прийомами і засобами
проведення уроків, занять, а також навичками керівництва
пізнавальною діяльністю школярів відповідно до їх вікових та
індивідуальних особливостей.
4. Зміст практики
• Ознайомлення з організацією навчально-виховного процесу в
початковій школі, з роботою досвідчених учителів.
• Написання конспектів пробних уроків і позакласних занять.
• Проведення пробних уроків і позакласних занять (всього 19).
• Спостереження та аналіз пробних уроків, занять практикантів
підгрупи.
• Ведення документації практики.
• Виготовлення наочності, дидактичного матеріалу.
• Вивчення вікових та індивідуальних особливостей молодших
школярів.
• Індивідуальна робота.
5. У процесі підготовки до педагогічної практики та
її проведення студенти повинні знати:
- структуру і зміст навчального плану та навчальних
програм початкової школи;
• структуру і зміст планування учителем початкових
класів навчальної роботи з молодшими школярами;
• методи навчання учнів;
• види домашніх завдань та ступінь самостійності
учнів при їх виконанні;
• структуру і зміст різних типів уроків, методику їх
підготовки і проведення;
• зміст і особливості організації позакласної
навчальної роботи з предметів початкової школи.
6. №
Навчальні предмети, заняття
Кількість уроків,
занять
Всього на одного
студента
1 Українська мова, читання 2
2 Математика 3
3 Російська мова, читання 1
4 Англійська мова 2
5 Трудове навчання 1
6 Інформатика 2
7 Образотворче мистецтво 1
8 Фізична культура 1
9 Природознавство 1
10 Основи здоров’я 1
11 Я у світі 1
12 Заняття з додаткової кваліфікації 2
13
Заняття під керівництвом викладача
педагогіки
1
Всього 19
7. Етапи підготовки пробного уроку
І. Підготовка до пробного уроку починається з усвідомлення теми, мети уроку на першій
консультації, яку дає вчитель класу.
ІІ. Після цього добре вивчити зміст запропонованого на даний урок матеріалу в
підручниках.
ІІІ. Виходячи зі змісту матеріалу, який опрацьовуватиметься на уроці, визначити мету уроку
(навчальну, виховну, розвивальну).
IV. Добре вивчити зміст матеріалу. Творчо опрацювати відповідну методичну літературу,
періодичну пресу.
V. Визначити, які ТЗН і наочні посібники, дидактичний матеріал можна використати на
уроці.
VI. Визначити тип уроку, продумати його структуру (урок-екскурсія; урок-подорож; урок-
гра; урок-конкурс; урок-усний журнал; комбінований урок).
VII. Продумати оптимальні методи і прийоми навчання, форми перевірки знань учнів,
поєднуючи індивідуальну перевірку з колективною, підготувати диференційовані завдання,
продумати систему повторення і закріплення вивченого.
VIII. Визначити місце, мету, час самостійної роботи на уроці, засоби її перевірки. Добрати
засоби стимулювання навчальної діяльності учнів, прийоми вироблення у школярів уміння
вчитися (слухати, аналізувати почуте, мислити, запам’ятовувати).
ІХ. Підібрати зміст домашнього завдання. Продумати інструктаж до домашнього завдання.
Х. Обміркувати підсумок уроку і написати конспект пробного уроку.
8. Структура уроків різних типів
(за В. О. Онищуком)
• Урок засвоєння нових знань
• Урок формування вмінь і навичок
• Урок застосування знань, навичок і вмінь
• Урок узагальнення та систематизації знань
• Урок контролю та корекції знань, навичок і вмінь
• Комбінований урок (засвоєння нових знань і перевірка раніше
вивченого)
12. Предмет Урок Вчитель Школа
Клас
Методист Графік консультацій
_______________________
День | час | місце
5 стор. Місце практики. Методисти.
Графік консультацій.
13. 6 стор. Розклад дзвінків.
7 стор. Зразок підпису плану-конспекту уроку.
План – конспект
пробного уроку з ___________
проведеного в _____ класі
Бериславської загальноосвітньої школи І- ІІІ ст. № 3
______________________________
дата проведення
Методист :
Вчитель:
Тему одержав від вчителя:________________/ дата /
Консультації одержав:
від вчителя ______________, _____________ / дата /
від методиста ___________, _____________ / дата /
Конспект перевірили і до уроку допустили:
Вчитель : _____________ / підпис /
Методист: ____________ / підпис /
Оцінка за конспект __________
Оцінка за урок: _____________
14. Щоденник № 2
Спостереження педагогічної практики
«Пробні уроки і заняття»
Студент ( а, ки ) ____ групи
Бериславського педагогічного коледжу
імені В.Ф. Беньковського
(спеціальність 5.01010201 « Початкова освіта)
_______________________________________
прізвище, ім’я, по батькові
15. Дата
Предмет,
клас,
вчитель
Студент –
практикант
Зміст уроку Аналіз
Тема:
Мета:
Тип уроку:
Хід уроку:
І розділ: Типи та структура уроків
ІІ розділ: Схема аналізу уроків, занять, виховних заходів.
ІІІ розділ: Схема запису спостереження уроків, занять, заходів.