SlideShare ist ein Scribd-Unternehmen logo
1 von 5
RANCANGAN PENGAJARAN SLOT

Kelas

: Pra Cinta

Tarikh

: 13 November 2013

Masa

: 8.00 – 8.40 Pagi (40 minit)

Bil. Murid

: 23 orang

Tajuk/Tema

: Alam Bahan

Subtema

: Peralatan bilik tidur

Tunjang Utama

: Tunjang Komunikasi - Bahasa Malaysia

Standard Kandungan

: (BM 2.1) Berinteraksi dengan mesra
(BM 2.2) Bersoal jawab melalui rangsangan yang diberi

Standard Pembelajaran

: (BM 2.1.3) Berbual menggunakan ayat yang mudah dengan
sebutan yang betul
(BM 2.1.7) Menamakan objek di persekitaran
(BM 2.2.7) Menjawab soalan dengan ayat yang mudah dan
sesuai

Objektif Pembelajaran

: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
i.

Guru dapat merangsang pertuturan murid melalui soal
jawab dengan mudah dan difahami

ii.

Murid dapat mengenalpasti peralatan yang digunakan
didalam bilik

iii.

Murid dapat mengawal koordinasi tangan

iv.

Murid dapat menjana idea dan berfikir dalam menyusun
perkataan dengan betul

v.

Membina rasa ingin tahu murid dan berasa seronok
dengan pembelajaran

Pengetahuan Sedia Ada

: Murid telah mengenal beberapa jenis peralatan bilik iaitu,
katil, bantal, kipas, meja tulis, langsir, rak buku

Kemahiran Berfikir (KB)

: Menyelesaikan masalah. Contohnya ; barang tersembunyi dan
susun perkataan

Penerapan Nilai

: Gembira, bekerjasama
Alat Bantu Mengajar

: Komputer Riba, LCD projector, Kad Imbasan, Lembaran kerja
1 dan 2

Fokus MI

: Kecerdasan Linguistik, Kecerdasan interpersonal dan
Kecerdasan Intrapersonal.

Kosa Kata

: Almari, Bantal, Meja Tulis, Kipas, Katil
LANGKAH /

ISI

MASA

PEMBELAJARAN

Set Induksi

AKTIVITI GURU

AKTIVITI MURID

CATATAN

1. Guru meminta murid untuk

1. Murid diminta untuk

ABM :

beberapa peralatan

duduk di dalam kumpulan

duduk di dalam

Kad

bilik tidur, iaitu :

(5 minit)

Memperkenalkan

dengan tertib

kumpulan dengan tertib

bergambar -

almari, meja tulis,
batal, katil dan kipas.

almari, meja
2. Guru menunjukkan

2. Murid tertanya-tanya

tulis, batal,

kepada murid kotak

apa yang ada di dalam

katil dan

kotak

kipas.

3. Guru meminta murid untuk
meneka apa yang ada di

3. Murid diminta untuk

dalam kotak

meneka apa yang ada di
dalam kotak

4. Guru memilih 5 orang
murid ke depan dan meminta

4. lima orang murid

mereka untuk memasukkan

dipilih dan diminta untuk

tangan di dalam kotak sambil

ke depan dan

menutup mata

memasukkan tangan di
dalam kotak dengan

5. Guru meminta murid

menutup mata

menunjukkannya pada
murid-murid lain dan

5. Murid menunjukkan

mengenalkan kad bergambar

kad bergambar yang

yang dipegaangnya.

dipegangnya pada
murid-murid lain dan

6. Guru meminta murid balik

mengenalkan gambar

ke tempat duduk masing-

itu

masing
6. Murid balik ke tempat
duduk masing-masing

Langkah 1

Pembelajaran

1. Guru meminta murid untuk

1. Murid diminta untuk

ABM :

(10 minit)

menggunakan

duduk dengan tertib.

duduk dengan tertib.

LCD

CD-INTERACTIVE “Bilik Saya”

Projector,
2. Guru menayangkan “slide

2. Murid melihat “slide

Komputer

show” - bilik saya.

show” - bilik saya.

Riba

3. Guru memperkenalkan

3. Murid diperkenal
beberapa peralatan didalam

beberapa peralatan

bilik kepada murid-murid.

didalam bilik, iaitu :

iaitu : almari, meja tulis,

almari, meja tulis, batal,

batal, katil dan kipas.

katil dan kipas.

4. Guru meminta murid-murid

4. Murid-murid diminta

untuk mengeja perkataan

untuk mengeja

yang tertera di dalam screen

perkataan yang tertera

yang ditayangkan.

di dalam screen yang
ditayangkan.

Langkah 2

Lembaran kerja -

1. Guru meminta murid untuk

1. Murid membentuk

ABM :

(10 minit)

susun semula huruf

membentuk kumpulan

kumpulan masing-

Lembaran

untuk membentuk

masing-masing dan duduk

masing dan duduk

kerja, susun

perkataan yang betul

dengan tertib

dengan tertib

semula huruf
untuk

2. Guru menerangkan fungsi-

2. Murid mendengar

membentuk

fungsi peralatan di dalam

dengan penuh perhatian

perkataan

bilik tidur

yang betul
3. Murid melihat

3. Guru menunjukkan murid-

lembaran kerja yang di

murid lembaran kerja

tunjukkan oleh guru

4. Guru menerangkan apa

4. Guru menerangkan

yang perlu murid-murid

apa yang perlu murid-

lakukan dengan lembaran

murid lakukan dengan

kerja

lembaran kerja

5. Guru mengedarkan

5. Guru mengedarkan

lembaran kerja kepada

lembaran kerja kepada

murid-murid

murid-murid

Langkah 3

Lembaran kerja -

1. Guru meminta murid-murid

1. Murid-murid

ABM :

(10 minit)

mewarnakan gambar

untuk untuk duduk dengan

dikehendaki mencari

Pensil warna,

yang tersembunyi

tertib

objek yang tersembunyi

Lembaran

di dalam gambar.

kerja,

2. Guru membahagikan

warnakan

empat orang murid dalam

2. Murid dibahagikan

gambar yang

satu kumpulan kecil

empat orang untuk satu

tersembunyi,

kumpulan kecil
3. Guru memberi lembaran

3. Murid-murid

kerja - gambar yang

mewarnakan gambar

tersembunyi kepada murid-

yang tersembunyi di

murid.

dalam kertas yang di
beri oleh guru.

4. Guru meminta murid-murid
mencari dan mewarnakan

4. Murid mencari objek

objek yang tersembunyi

yang tersembunyi dan

didalam gambar dan

mewarnakannya

warnakan.
5. Murid menyerahkan
5. Guru meminta murid untuk

lembaran kerja yang

menyerahkan lembaran kerja

telah siap kepada guru

yang telah siap

Penutup

Sesi imbas kembali

1. Guru meminta murid untuk

1. Murid duduk dengan

ABM :

(5 minit)

pengajaran dan

duduk dengan tertib

tertib

Lirik lagu,
“Bilik saya”

pembelajaran
2. Guru meminta murid untuk

2. Murid diam

diam
3. Murid mendengar
3. Guru mengimbas kembali

dengan penuh perhatian

sesi pembelajaran

dan memberi tindak
balas dengan menjawab

4. Guru bersoal jawab

apa yang ditanya guru

dengan murid dan
menanyakan murid faham

4. Murid bersoal jawab

atau tidak dengan

dengan guru - murid

pembelajaran

sudah mempunyai
pengetahuan sedia ada
tentang bilik tidur

REFLEKSI :

Weitere ähnliche Inhalte

Was ist angesagt?

Ict dan multimedia kanak kanak prasekolah
Ict dan multimedia kanak kanak prasekolahIct dan multimedia kanak kanak prasekolah
Ict dan multimedia kanak kanak prasekolah
ISMAILMAMAT
 
Kepentingan penaksiran dan penilaian perkembangan kanak
Kepentingan penaksiran dan penilaian perkembangan kanakKepentingan penaksiran dan penilaian perkembangan kanak
Kepentingan penaksiran dan penilaian perkembangan kanak
Raihan Raihana
 
Penglibatan ibu bapa
Penglibatan ibu bapaPenglibatan ibu bapa
Penglibatan ibu bapa
Arra Asri
 
Muzik Dan Pergerakan
Muzik Dan PergerakanMuzik Dan Pergerakan
Muzik Dan Pergerakan
guest4b329ff
 
Rancangan pengajaran harian pozan
Rancangan pengajaran harian pozanRancangan pengajaran harian pozan
Rancangan pengajaran harian pozan
Nana Omar
 
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIANCONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Arra Asri
 

Was ist angesagt? (20)

Ict dan multimedia kanak kanak prasekolah
Ict dan multimedia kanak kanak prasekolahIct dan multimedia kanak kanak prasekolah
Ict dan multimedia kanak kanak prasekolah
 
Kepentingan penaksiran dan penilaian perkembangan kanak
Kepentingan penaksiran dan penilaian perkembangan kanakKepentingan penaksiran dan penilaian perkembangan kanak
Kepentingan penaksiran dan penilaian perkembangan kanak
 
Pengurusan bilik darjah
 Pengurusan bilik darjah Pengurusan bilik darjah
Pengurusan bilik darjah
 
Rph prasekolah
Rph prasekolahRph prasekolah
Rph prasekolah
 
Penglibatan ibu bapa
Penglibatan ibu bapaPenglibatan ibu bapa
Penglibatan ibu bapa
 
Hbec3903 teknologi dan ict dalam pendidikan awal kanak kanak
Hbec3903 teknologi dan ict dalam pendidikan awal kanak kanakHbec3903 teknologi dan ict dalam pendidikan awal kanak kanak
Hbec3903 teknologi dan ict dalam pendidikan awal kanak kanak
 
Muzik Dan Pergerakan
Muzik Dan PergerakanMuzik Dan Pergerakan
Muzik Dan Pergerakan
 
Rph seni
Rph seniRph seni
Rph seni
 
Senarai semak
Senarai semakSenarai semak
Senarai semak
 
Kepentingan pendidikan awal sains kepada kanak
Kepentingan pendidikan awal sains kepada kanakKepentingan pendidikan awal sains kepada kanak
Kepentingan pendidikan awal sains kepada kanak
 
Konsep asas matematik
Konsep asas matematikKonsep asas matematik
Konsep asas matematik
 
Pendekatan pengajaran dan pembelajaran prasekolah
Pendekatan pengajaran dan pembelajaran prasekolahPendekatan pengajaran dan pembelajaran prasekolah
Pendekatan pengajaran dan pembelajaran prasekolah
 
Rancangan pengajaran harian pozan
Rancangan pengajaran harian pozanRancangan pengajaran harian pozan
Rancangan pengajaran harian pozan
 
Rancangan Pengajaran Harian RPH Pendidikan Khas
Rancangan Pengajaran Harian RPH Pendidikan KhasRancangan Pengajaran Harian RPH Pendidikan Khas
Rancangan Pengajaran Harian RPH Pendidikan Khas
 
Aplikasi pendekatan konstruktivisme dalam kalangan murid prasekolah
Aplikasi pendekatan konstruktivisme dalam kalangan murid prasekolahAplikasi pendekatan konstruktivisme dalam kalangan murid prasekolah
Aplikasi pendekatan konstruktivisme dalam kalangan murid prasekolah
 
Laporan Pentaksiran Prasekolah (2017)
Laporan Pentaksiran Prasekolah (2017)Laporan Pentaksiran Prasekolah (2017)
Laporan Pentaksiran Prasekolah (2017)
 
Slot pengajaran Tunjang Komunikasi
Slot pengajaran Tunjang KomunikasiSlot pengajaran Tunjang Komunikasi
Slot pengajaran Tunjang Komunikasi
 
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIANCONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
 
Perkembangan Bahasa,Komunikasi & Literasi Awal Kanak-kanak
Perkembangan Bahasa,Komunikasi & Literasi Awal Kanak-kanakPerkembangan Bahasa,Komunikasi & Literasi Awal Kanak-kanak
Perkembangan Bahasa,Komunikasi & Literasi Awal Kanak-kanak
 
Keluarga saya
Keluarga sayaKeluarga saya
Keluarga saya
 

Andere mochten auch (7)

RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN PRASEKOLAH
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN PRASEKOLAHRANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN PRASEKOLAH
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN PRASEKOLAH
 
RPH (Slot) 1 Subjek Sahaja
RPH (Slot) 1 Subjek SahajaRPH (Slot) 1 Subjek Sahaja
RPH (Slot) 1 Subjek Sahaja
 
rph minggu orentasi
rph minggu orentasirph minggu orentasi
rph minggu orentasi
 
Dunia tema
Dunia temaDunia tema
Dunia tema
 
Lesson plan abad 21
Lesson plan abad 21Lesson plan abad 21
Lesson plan abad 21
 
Kurikulum standard prasekolah kebangsaan 2017
Kurikulum standard prasekolah kebangsaan 2017Kurikulum standard prasekolah kebangsaan 2017
Kurikulum standard prasekolah kebangsaan 2017
 
Suku kata (Terbuka & Tertutup)
Suku kata (Terbuka & Tertutup)Suku kata (Terbuka & Tertutup)
Suku kata (Terbuka & Tertutup)
 

Ähnlich wie Rancangan pengajaran bahasa melayu prasekolah

Ähnlich wie Rancangan pengajaran bahasa melayu prasekolah (20)

Rph keris
Rph kerisRph keris
Rph keris
 
BM 3117E Kaedah Bahasa Melayu Sekolah Rendah - RPH KSSR TAHUN 3 (SEMESTER 4)
BM 3117E Kaedah Bahasa Melayu Sekolah Rendah  - RPH KSSR TAHUN 3 (SEMESTER 4)BM 3117E Kaedah Bahasa Melayu Sekolah Rendah  - RPH KSSR TAHUN 3 (SEMESTER 4)
BM 3117E Kaedah Bahasa Melayu Sekolah Rendah - RPH KSSR TAHUN 3 (SEMESTER 4)
 
Rph
RphRph
Rph
 
Kritik video
Kritik videoKritik video
Kritik video
 
Rph tahun 3
Rph tahun 3Rph tahun 3
Rph tahun 3
 
Rph tahun 3
Rph tahun 3Rph tahun 3
Rph tahun 3
 
Rancangan pengajaran harian sains &tekn
Rancangan pengajaran harian sains &teknRancangan pengajaran harian sains &tekn
Rancangan pengajaran harian sains &tekn
 
Isnin bm
Isnin   bmIsnin   bm
Isnin bm
 
Bahagian c
Bahagian cBahagian c
Bahagian c
 
Rphwek 131201010444-phpapp02 (1)
Rphwek 131201010444-phpapp02 (1)Rphwek 131201010444-phpapp02 (1)
Rphwek 131201010444-phpapp02 (1)
 
Rph psv serian group
Rph psv serian groupRph psv serian group
Rph psv serian group
 
Rph blog pi shaliza
Rph blog pi shalizaRph blog pi shaliza
Rph blog pi shaliza
 
Rph bm 17
Rph bm 17Rph bm 17
Rph bm 17
 
Interactive activity
Interactive activityInteractive activity
Interactive activity
 
rancangan pengajaran harian pendidikan kesihatan
rancangan pengajaran harian pendidikan kesihatanrancangan pengajaran harian pendidikan kesihatan
rancangan pengajaran harian pendidikan kesihatan
 
Kelas abad 21
Kelas abad 21Kelas abad 21
Kelas abad 21
 
Rancangan pengajaran harian pendidikan seni( sayur sayuran )
Rancangan pengajaran harian pendidikan seni( sayur sayuran )Rancangan pengajaran harian pendidikan seni( sayur sayuran )
Rancangan pengajaran harian pendidikan seni( sayur sayuran )
 
Rph psv serian group
Rph psv serian groupRph psv serian group
Rph psv serian group
 
Rph psv serian group
Rph psv serian groupRph psv serian group
Rph psv serian group
 
Presentation1
Presentation1Presentation1
Presentation1
 

Kürzlich hochgeladen (7)

ULANGKAJI SAINS TINGKATAN 4 BAB 5 GENETIK.pptx
ULANGKAJI SAINS TINGKATAN 4 BAB 5 GENETIK.pptxULANGKAJI SAINS TINGKATAN 4 BAB 5 GENETIK.pptx
ULANGKAJI SAINS TINGKATAN 4 BAB 5 GENETIK.pptx
 
KIMIA T5 KSSM BAB 1 Keseimbangan Redoks zila khalid =).pdf
KIMIA T5 KSSM BAB 1 Keseimbangan Redoks zila khalid =).pdfKIMIA T5 KSSM BAB 1 Keseimbangan Redoks zila khalid =).pdf
KIMIA T5 KSSM BAB 1 Keseimbangan Redoks zila khalid =).pdf
 
Group Project (1).pdf pendidikan moral tingkatan 1
Group Project (1).pdf pendidikan moral tingkatan 1Group Project (1).pdf pendidikan moral tingkatan 1
Group Project (1).pdf pendidikan moral tingkatan 1
 
PENTAKSIRAN dalam pendidikan tajuk enam hingga lapan.pdf
PENTAKSIRAN dalam pendidikan tajuk enam hingga lapan.pdfPENTAKSIRAN dalam pendidikan tajuk enam hingga lapan.pdf
PENTAKSIRAN dalam pendidikan tajuk enam hingga lapan.pdf
 
Sains Tahun 4: Proses Hidup Manusia.pptx
Sains Tahun 4: Proses Hidup Manusia.pptxSains Tahun 4: Proses Hidup Manusia.pptx
Sains Tahun 4: Proses Hidup Manusia.pptx
 
BAHAN BACAAN PEMULIHAN TAHUN 2 KVKVKV.docx
BAHAN BACAAN PEMULIHAN TAHUN 2  KVKVKV.docxBAHAN BACAAN PEMULIHAN TAHUN 2  KVKVKV.docx
BAHAN BACAAN PEMULIHAN TAHUN 2 KVKVKV.docx
 
Pencegahan dadah di sekolah rendah kebangsaan
Pencegahan dadah di sekolah rendah kebangsaanPencegahan dadah di sekolah rendah kebangsaan
Pencegahan dadah di sekolah rendah kebangsaan
 

Rancangan pengajaran bahasa melayu prasekolah

  • 1. RANCANGAN PENGAJARAN SLOT Kelas : Pra Cinta Tarikh : 13 November 2013 Masa : 8.00 – 8.40 Pagi (40 minit) Bil. Murid : 23 orang Tajuk/Tema : Alam Bahan Subtema : Peralatan bilik tidur Tunjang Utama : Tunjang Komunikasi - Bahasa Malaysia Standard Kandungan : (BM 2.1) Berinteraksi dengan mesra (BM 2.2) Bersoal jawab melalui rangsangan yang diberi Standard Pembelajaran : (BM 2.1.3) Berbual menggunakan ayat yang mudah dengan sebutan yang betul (BM 2.1.7) Menamakan objek di persekitaran (BM 2.2.7) Menjawab soalan dengan ayat yang mudah dan sesuai Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat : i. Guru dapat merangsang pertuturan murid melalui soal jawab dengan mudah dan difahami ii. Murid dapat mengenalpasti peralatan yang digunakan didalam bilik iii. Murid dapat mengawal koordinasi tangan iv. Murid dapat menjana idea dan berfikir dalam menyusun perkataan dengan betul v. Membina rasa ingin tahu murid dan berasa seronok dengan pembelajaran Pengetahuan Sedia Ada : Murid telah mengenal beberapa jenis peralatan bilik iaitu, katil, bantal, kipas, meja tulis, langsir, rak buku Kemahiran Berfikir (KB) : Menyelesaikan masalah. Contohnya ; barang tersembunyi dan susun perkataan Penerapan Nilai : Gembira, bekerjasama
  • 2. Alat Bantu Mengajar : Komputer Riba, LCD projector, Kad Imbasan, Lembaran kerja 1 dan 2 Fokus MI : Kecerdasan Linguistik, Kecerdasan interpersonal dan Kecerdasan Intrapersonal. Kosa Kata : Almari, Bantal, Meja Tulis, Kipas, Katil
  • 3. LANGKAH / ISI MASA PEMBELAJARAN Set Induksi AKTIVITI GURU AKTIVITI MURID CATATAN 1. Guru meminta murid untuk 1. Murid diminta untuk ABM : beberapa peralatan duduk di dalam kumpulan duduk di dalam Kad bilik tidur, iaitu : (5 minit) Memperkenalkan dengan tertib kumpulan dengan tertib bergambar - almari, meja tulis, batal, katil dan kipas. almari, meja 2. Guru menunjukkan 2. Murid tertanya-tanya tulis, batal, kepada murid kotak apa yang ada di dalam katil dan kotak kipas. 3. Guru meminta murid untuk meneka apa yang ada di 3. Murid diminta untuk dalam kotak meneka apa yang ada di dalam kotak 4. Guru memilih 5 orang murid ke depan dan meminta 4. lima orang murid mereka untuk memasukkan dipilih dan diminta untuk tangan di dalam kotak sambil ke depan dan menutup mata memasukkan tangan di dalam kotak dengan 5. Guru meminta murid menutup mata menunjukkannya pada murid-murid lain dan 5. Murid menunjukkan mengenalkan kad bergambar kad bergambar yang yang dipegaangnya. dipegangnya pada murid-murid lain dan 6. Guru meminta murid balik mengenalkan gambar ke tempat duduk masing- itu masing 6. Murid balik ke tempat duduk masing-masing Langkah 1 Pembelajaran 1. Guru meminta murid untuk 1. Murid diminta untuk ABM : (10 minit) menggunakan duduk dengan tertib. duduk dengan tertib. LCD CD-INTERACTIVE “Bilik Saya” Projector, 2. Guru menayangkan “slide 2. Murid melihat “slide Komputer show” - bilik saya. show” - bilik saya. Riba 3. Guru memperkenalkan 3. Murid diperkenal
  • 4. beberapa peralatan didalam beberapa peralatan bilik kepada murid-murid. didalam bilik, iaitu : iaitu : almari, meja tulis, almari, meja tulis, batal, batal, katil dan kipas. katil dan kipas. 4. Guru meminta murid-murid 4. Murid-murid diminta untuk mengeja perkataan untuk mengeja yang tertera di dalam screen perkataan yang tertera yang ditayangkan. di dalam screen yang ditayangkan. Langkah 2 Lembaran kerja - 1. Guru meminta murid untuk 1. Murid membentuk ABM : (10 minit) susun semula huruf membentuk kumpulan kumpulan masing- Lembaran untuk membentuk masing-masing dan duduk masing dan duduk kerja, susun perkataan yang betul dengan tertib dengan tertib semula huruf untuk 2. Guru menerangkan fungsi- 2. Murid mendengar membentuk fungsi peralatan di dalam dengan penuh perhatian perkataan bilik tidur yang betul 3. Murid melihat 3. Guru menunjukkan murid- lembaran kerja yang di murid lembaran kerja tunjukkan oleh guru 4. Guru menerangkan apa 4. Guru menerangkan yang perlu murid-murid apa yang perlu murid- lakukan dengan lembaran murid lakukan dengan kerja lembaran kerja 5. Guru mengedarkan 5. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada lembaran kerja kepada murid-murid murid-murid Langkah 3 Lembaran kerja - 1. Guru meminta murid-murid 1. Murid-murid ABM : (10 minit) mewarnakan gambar untuk untuk duduk dengan dikehendaki mencari Pensil warna, yang tersembunyi tertib objek yang tersembunyi Lembaran di dalam gambar. kerja, 2. Guru membahagikan warnakan empat orang murid dalam 2. Murid dibahagikan gambar yang satu kumpulan kecil empat orang untuk satu tersembunyi, kumpulan kecil
  • 5. 3. Guru memberi lembaran 3. Murid-murid kerja - gambar yang mewarnakan gambar tersembunyi kepada murid- yang tersembunyi di murid. dalam kertas yang di beri oleh guru. 4. Guru meminta murid-murid mencari dan mewarnakan 4. Murid mencari objek objek yang tersembunyi yang tersembunyi dan didalam gambar dan mewarnakannya warnakan. 5. Murid menyerahkan 5. Guru meminta murid untuk lembaran kerja yang menyerahkan lembaran kerja telah siap kepada guru yang telah siap Penutup Sesi imbas kembali 1. Guru meminta murid untuk 1. Murid duduk dengan ABM : (5 minit) pengajaran dan duduk dengan tertib tertib Lirik lagu, “Bilik saya” pembelajaran 2. Guru meminta murid untuk 2. Murid diam diam 3. Murid mendengar 3. Guru mengimbas kembali dengan penuh perhatian sesi pembelajaran dan memberi tindak balas dengan menjawab 4. Guru bersoal jawab apa yang ditanya guru dengan murid dan menanyakan murid faham 4. Murid bersoal jawab atau tidak dengan dengan guru - murid pembelajaran sudah mempunyai pengetahuan sedia ada tentang bilik tidur REFLEKSI :