Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Математика 1 клас
1. 1
УРОК МАТЕМАТИКИ У 1 КЛАСІ
Пелих Н.В., спеціаліст вищої
категорії, старший вчитель,
ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 м. Миргород.
Тип уроку: Урок – казка (за мотивами мультфільма «Крижане седце»),
урок закріплення набутих знань
Тема: «Закріплення таблиць додавання і віднімання чисел у межах 10»
Мета: Формувати ключові компетентності:
вміння вчитися;
мовленеві навички;
комунікативні вміння;
загально – культурні вміння;
громадянську позицію;
здоров’язбережувальні навички.
Формувати предметні компетентності:
закріплювати навички табличного додавання і віднімання;
вчитися практично розв’язувати задачі;
формувати просторове мислення;
розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, увагу,
спостережливість, кмітливість, самооцінювальну діяльність;
розвивати математичне мовлення учнів;
виховувати бажання вчитися, почуття доброти.
Обладнання: підручник, зошит, геометричний матеріал, конверти з
завданнями для індивідуальної роботи та роботи в парах, слайди на кожен
етап уроку, масажні гумові м'ячі, проектор, екран.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Емоційний настрій уроку.
Девіз уроку: Я всміхаюсь сонечку – здрастуй золоте!
Гостям усміхаюся – зичу Вам добра!
- Доторкніться долоньками один до одного.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми, мети і завдань уроку
- Сьогодні ми узагальнюємо і закріплюємо наші знання з теми «Додавання і
віднімання чисел у межах 10». Слайд 1
2. 2
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1.Відгадування загадки про сніговика:
Я – істота нежива,
Я – істота снігова.
З кульок я складаюсь,
Діток потішаю. (Сніговик)
Слайд 2 – 3
- Хто ж це такий? (Сніговик Олаф)
- З якого ж мультика цей герой? («Крижане серце»)
- Що ж може розтопити холод у серці?
(Холод у серці розтопить лише почуття справжньої любові)
- А що таке справжня любов?
(Справжня любов – це коли ставиш потреби іншого понад свої)
- Треба, щоб королева Ельза повернула літо. А для цього ми повинні дружно
і уважно працювати.
2 . Каліграфічна хвилинка
- Яка зараз пора року? (Зима) Назвіть зимові місяці.
- А якими цифрами ми можемо їх позначити? ( грудень – 1, січень – 2,
лютий – 3 )
Робота в зошитах: 1, 2, 3.
3. Математичний диктант.
1) Запишіть числа під диктовку: (2, 7)
2) Напишіть число, яке передує числу 7.
3) Запишіть «сусідів» числа 9.
4) Яке число дістанемо, якщо до 6 додати 2.
5) Знайдіть суму чисел 3 та 4.
6) Задача - віршик:
З гірки на санчатах
Каталось сім малят.
З них шестеро - дівчата.
Скільки ж було хлоп’ят? (7 – 6 = 1)
Відповіді: 2, 7, 6, 8, 10, 8, 7, 1.
(Перевірка фронтальна) Слайд 4
ІV. Гімнастична вправа для очей «Маячки».
- Сніговик Олаф загубив рукавички. Знайдемо їх.
- Покажіть рукавичку із сніжинкою.
- Покажіть рукавичку із червоною смужкою.
- Покажіть жовту рукавичку.
3. 3
V. Самостійна робота «Математичні перегони з оленем Свеном».
На партах у дітей конверти з диференційованими
завданнями. Час виконання роботи обмежений.
1 група
8 + 2 – 5 = 9 – 6 + 4 =
8 – 5 + 6 = 7 – 2 + 3 =
10 – 6 – 4 = 1 + 3 + 4 =
5 + 4 – 3 = 4 – 3 – 1 =
2 група
4 + 6 = 8 + 2= 4 + 5 =
7 – 5 = 9 – 6 = 8 – 3 =
5 + 4 = 3 + 4 = 5 + 5 =
3 група Слайд 5
7 + 1 = 6 + 2=
4 – 2 = 9 – 3 =
5 + 3 = 4 + 4 =
Фізкультхвилинка «Морозець» (імітація рухів)
VІ. Робота в парах.
Сніжинки кружляли у вальсі разом з принцесою Анною. Простеж за їх
рухом за круговими прикладами і розв’яжи їх.
Слайд 6
VІІ. Рухові вправи з гумовими масажними м’ячами «Гра в сніжки».
VІІІ. Розв’язування задачі (завдання Крістоффа)
Задача. На шкільному подвір’ї в сніжки грали 7 хлопчиків і 3 дівчинки.
Скільки всього діток грало в сніжки? (Повний аналіз задачі)
Розв’язання: 7 + 3 = 10 (д.)
Відповідь: 10 дітей.
Слайд 7 – 8
ІХ. Робота з геометричним матеріалом.
Дидактичні матеріали знаходяться у конвертах. (у конверті лежать 3 круга
різної величини та чотирикутник)
- Яка фігура зайва? Чому?
4. 4
- З кружечків побудуйте сніговика. Як будете це робити?
Слайд 9
Робота з геометричним
матеріалом
Х. Робота з підручником. Розв’язування задачі з логічним
навантаженням.
Вправа 11 на с.83 підручника.
Слайд 10
ХІ. Підсумок уроку.
- Які враження у вас залишилися від уроку? (Відповіді учнів)
- Творіть добро на радість людям!
- Ви були усі старанні, працювали дуже гарно. І за це я вам всім дякую.
- На згадку про наш урок, дарую вам сердечка.
Рефлексія:
Подарунок відео «Пісенька сніговика Олафа про літо»
Підсумок
уроку