1. Корекційне заняття
«Подорож Країною Міркувань»
Тема. Розвиток логічногомислення. Логічнівправи, цікавізадачі.
Мета. Активізувати мислення дітей. Сприятирозвитку уваги, пам'яті,
швидкостімислення учнів, розвиватилогічне мислення. Сприятивихованню
наполегливості, сприяти формуванню розвиткупізнавального інтересу дітей;
стимулювати до пошукової діяльності; уміння узагальнювати і
класифікувати; активізувати спостережливість, сенсорнівміння та навички
дітей;
Обладнання: мультимедійна система, презентація «Вправи та ігри на
розвиток логічногомислення. Подорож Країною Міркувань»
навчальні плакати,картки, дидактичні ігри, фізкультхвилинка «Друзі».mp4
І. Хід заняття.
1.Організаційниймомент.
а) Привітання
Вправа «Я всміхаюсь сонечку».
Мета: сприяєрозвиткумовного апарату, пам’яті, дрібної та загальної
моторики.
Я всміхнуся сонечку: - Здрастуй, золоте! -
Я всміхнуся квітоньці –
Хай вона цвіте!
Я всміхнуся дощику:
Лийся, мов з відра!
Друзям усміхнуся –
зичу їм добра
(Пальцями правої руки по черзі«вітатися» з пальцями лівої руки,
поплескуючи однеодного кінчиками..)
Вправа «Розминка»(швидкодати відповідь).
1. Рослина, яка схожа на їжака, (кактус)
2. Другиймісяць зими (січень)
3. Яке найменше натуральне число (1)
4. Які букви українського алфавіту не можуть стояти на початку слова? (й, ь)
5. З якої частинитіла Адама бог створив Єву? (з ребра)
6. Геометричнафігура у якої 4 сторони. (Чотирикутник)
7.Ноїв... (ковчег)
8. Так називається дорожня розміткаі тварина (зебра)
9. Коливода замерзає, її називають... (лід)
10.Якої порироку день довше ночі? (Влітку)
2. II. Вправи на розвитокуваги.
1. Зашифроване слово ( прослухати слова, з першихлітер скласти нове
слово).
радість метро прапор настрій
ірис океан ім'я актор
донька вишня солома родина
абетка ніч образ
якір дитина
2. Задачі на увагу.
• Всі учні 4 класу вміють плавати. Таня Строчак вчиться в цьому ж класі. Чи
вміє Таня плавати?
• Маємо перехрестя трьохшляхів. Один з них веде до річки, другийдо міста,
третій - в село. Шлях, який іде прямо не веде до річки. Щоб потрапити до
міста, не треба йти прямо і не слід звертати праворуч. Кудиведуть шляхи?
село місто річка
Рухаючись за стрілочками, прочитайте прислів'я
III. Вправи на розвитокпам'яті.
1. За 7 сек. запам'ятати ряд чисел, дати відповідь на питання.
5, 6, 19, 3, 1, 4, 12, 8.
• Назвати перше і останнє числа.
• Назвати третє число.
• Назвати двозначнічисла.
• Чи правда, що п'ятим було число І?
2. Розвитокслухової пам'ті.
Прослухати пари слів, далі за одним словом назвати інше.
тарілка стакан
3. ніж виделка
стіл диван
коло квадрат
книжка портфель
яблуко дерево
3. Розвитокасоціативної пам'яті.
Прослухати слова, записати власні асоціації до слів (наприклад:
зірка небо).
За словами - асоціаціями пригадати прочитані слова.
кімната
гори
осінь
пісня
урок
IV. Вправи на розвитокшвидкостімислення.
1. Знайти приклади, які розв'язанінеправильно.
14:2=8 21:3=7
15-4=9 54:6=9
8+3=11 15+15=20
6х4=24 22-7=25
7х7=47 28:4=7
2. Знайти числа, які одночасно діляться і на 2, і на 3.
18, 14, 21, 12, 8, 6, 9, 15 3.
Знайти три числа, що в сумі дають задане число.
5 13 10 2 27 18 6 4 40 Жодного
10 2 3 7 9 12 8 4 15
4. Швидко рухаючись по колу, утворити слова.
4. колесо, осел, село, око
5. Якнайшвидше утворитиі записати слова.
само мель самовар
фант вар фантазія
лі вик літак
кара приз карамель
шин так шинель
сюр ель сюрприз
домо азія домовик
V. Вправи на розвитоклогічного мислення.
1. Цікаві задачі.
Двоє пішли 3 цвяха знайшли. Троєпідуть скільки знайдуть? ( 0 )
Мірошник прийшов на млин. В кожномукутку він побачив по 3 мішки, на
кожномумішку по 2 коти.
Питання задачі: чи багато ніг було на млині? (2, інші лапи).
На столі стояло 5 склянокз полуницями. Юрко з'їв однусклянку полуниці.
Порожнюсклянку він поставив на стіл. Скільки скляноклишилося? (5)
2. Ребуси.
Фронтальна робота.
і 100 рія
пі 2 л
ві 3 на
Роботав парах: розгадування ребусів, що підготували учні.
3. Встановлення закономірностей.
5. домалювати
вибрати :
VI. Вправи на розвитокобразногомислення.
1. Поділити фігуру на 2 рівні частини прямоюабо ламаною лінією.
2. З трьоходнаковихквадратів утворити7.
VII. Підсумок заняття. Нагородження учасників