1. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
BAHASA MALAYSIA
Mata Pelajaran dan
Bahasa Malaysia Tahun 2 Bestari
Kelas:
Tema/Tajuk: Kebudayaan - Makanan Kita
Masa: 7.30 – 8.30 pagi
Standard Pembelajaran: 1.4.4 / Literasi 3.2
Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
i. Bertutur untuk menyatakan permintaan dengan betul.
ii. Bertutur untuk menyatakan permintaan dengan intonasi yang
betul secara bertatasusila.
Aktiviti pengajaran dan 1. Menuturkan ayat-ayat permintaan yang telah didengar
pembelajaran: daripada dialog.
2. Main peranan sebagai penjual dan pembeli.
3. Berbincang tentang cara yang betul membina ayat
permintaan berdasarkan situasi.
4. Menulis ayat permintaan berdasarkan gambar, slaid
powerpoint atau situasi pada komputer, papan tulis atau
lembaran kerja.
Aktiviti Literasi
1. Menyebut dan memahami frasa yang mengandungi suku
kata terbuka dan tertutup yang terdapat dalam ayat
permintaan berdasarkan dialog.
Elemen Merentas Nilai Murni – berbudi bahasa, jujur
Kurikulum (EMK): Keusahawanan – sikap dan pemikiran keusahawanan
TMK – belajar melalui TMK
Bahan Bantu Belajar: Radio/komputer, slaid powerpoint gambar-gambar tunggal, kad
gambar, lembaran kerja
Penilaian Pengajaran Murid menuturkan ayat-ayat permintaan berdasarkan gambar
dan Pembelajaran: situasi atau slaid powerpoint yang dipaparkan.
Refleksi: 30 orang daripada 36 orang murid telah mencapai objektif P&P.
Murid yang belum menguasai akan diberi bimbingan.
Murid yang telah menguasai akan diberi latihan pengayaan.
Kemas kini 1 Jun 2011-UBM&KM