Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Бюджет участі в Ужгороді

533 Aufrufe

Veröffentlicht am

Презентація на Urban Cafe Day, яка відбулась в рамках конференції на Майстерні "Партисипативні практики в урбаністиці, бюджетуванні, культурі". Організатори: Інститут міста (Львів) та Аналітичний центр CEDOS (Київ) за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, Фундації Чарльза Стюарта Мотта та Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.
http://www.maisterniamista.org.ua/2016/06/21/partysypatyvna-konferentsiya/

 • Loggen Sie sich ein, um Kommentare anzuzeigen.

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Бюджет участі в Ужгороді

 1. 1. Партисипативний бюджет, проект “Відповідальні муніципалітети” та елементи концепції Smart City Досвід Ужгорода: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні Тетяна Бутурлакіна,к.е.н., доцент Центр кар’єри УжНУ спільно з Центр розвитку КСВ, ГО “Карпатська група”
 2. 2. Ужгород: оцінка участі громади у процесі прийнятті рішень, муніципальних практиках  Влада – не пасивна, однак не результативна: “чує” – “сприймає” – “підтримує” – “ДІЄ”  Громадськість – активна, однак мало ефективна: “вимагає” – “критикує” – “не вірить” – однак “ДІЄ”
 3. 3. Ужгород: оцінка участі громади у процесі прийнятті рішень, муніципальних практиках • Проблеми: - результативність процесів: низька, разова (відсутність сталості, перспективного розвитку і стратегічного мислення, відтак – проблема менеджменту ) - відсутність довіри і сатисфакції усіх стейкхолдерів - відсутність скоординованності і кооперації між самими учасниками
 4. 4. Ужгород: оцінка участі громади у процесі прийнятті рішень, муніципальних практиках • Корінь проблеми: - відсутність обміну інформацією і низька поінформованість (часто – не бажання визнавати ці факти чи то взагалі щось змінювати) - не вистачає фаховості і досвіду менеджменту (не компетентність, не професіоналізм, низький рівень фахових знань, навичок і досвіду, нових знань і технологій )
 5. 5. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні • Проект “Відповідальні муніципалітети ” МЕМОРАНДУМ ПРО СТВОРЕННЯ МЕРЕЖІ ВІДПОВІДАЛЬНИХ МУНІЦИПАЛІТЕТІВ Координатор Мережі є Центр «Розвиток КСВ» - консультаційна допомога, тренінги, збір та поширення інформації про кращі практики, щорічний Конкурс проектів «Відповідальне місто», сприяння пошуку фінансів та активностей про боно для реалізації вищезазначених проектів муніципалітетів. Соціальна відповідальність муніципалітетів : 1) формують культуру дотримання правових норм; 2) підтримують соціальну відповідальність організацій, створюючи систему вимог та заохочень; 3) впроваджують політику соціальної відповідальності у своїй діяльності.
 6. 6. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні В рамках створеної Мережі відповідальних муніципалітетів учасники: - створюють робочу групу з соціальної відповідальності з представників різних підрозділів муніципалітету, що підзвітна безпосередньо меру міста; - проводять аналіз роботи муніципалітету в сфері боротьби з корупцією, організаційного управління, соціальних та екологічних питань, роботи з клієнтами та розвитку громад; - розробляють та схвалюють План дій з соціальної відповідальності на основі діалогу зі стейкхолдерами; - інтегрують питання соціальної відповідальності у плани розвитку міста; - звітують і готують щорічний нефінансовий звіт (звіт зі сталого розвитку) муніципалітету.
 7. 7. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівн
 8. 8. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні Соціальна відповідальність муніципалітетів : 1) формують культуру дотримання правових норм; 2) підтримують соціальну відповідальність організацій, створюючи систему вимог та заохочень; 3) впроваджують політику соціальної відповідальності у своїй діяльності.
 9. 9. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні Ми переконані, муніципалітети відіграють важливу роль у суспільстві, повинні стати лідерами у вирішенні соціальних і екологічних проблем громад. Ми можемо досягти цього через впровадження практик соціальної відповідальності як у відношенні до співробітників, так і місцевої громади. Впровадження соціальної відповідальності у діяльність муніципалітетів дозволить підвищити рівень довіри громади до муніципалітетів та покращити ефективність роботи муніципалітетів задля розвитку та зростання благополуччя місцевих громад та України в цілому.
 10. 10. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні Впровадження елементів концепції SMART CITY • Міська рада спільно з ДВНЗ “УжНУ”, Центром кар’єри, Ресурсним центром сталого розвитку УжНУ в рамках угоди “Розумні міста (Smart city), інноваційний підхід до розвитку міста, підтримка електронного урядування, стратегії розвитку ОСББ та громадських організацій”. • На виконання угоди створено робочу групу з представників міської ради Ужгорода, науковців і студентів УжНУ, громадських активістів - аналіз ситуації в Ужгороді за кожним із напрямків, що визначають параметри “розумного міста” – що потрібно досягти і як саме це робити.
 11. 11. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні Інформування на оновленому сайті Ужгородської місьради : • http://rada-uzhgorod.gov.ua/vlada-uzhgoroda-napratsovuvatyme- kontseptsiyu-rozvytku-rozumnogo-mista-z-naukovtsyamy-i- studentamy-uzhnu/ • http://rada-uzhgorod.gov.ua/elementy-rozumnogo-mista-miska- vlada-uzhgoroda-napratsovuye-spilno-z-uzhnu/ • http://rada-uzhgorod.gov.ua/v-uzhgorodi-do-ozelenennya-pidijdut- z-pozytsij-kontseptu-smart-city/ • http://rada-uzhgorod.gov.ua/prodovzhuyetsya-spivpratsya-z-uzhnu- iz-napratsyuvannya-kontseptsiyi-stalogo-rozvytku/
 12. 12. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні • Підтримка конкурсу інноваційних ідей StartUp UzhNU Ужгородською міськрадою • Підтримка і впровадження проектів команд переможців за рахунок фінансування (співфінансування) цільових програм міського розвитку та залучення членів команд (студентів,викладачів) до їх реалізації
 13. 13. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні
 14. 14. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні • Спільна участь місьради Ужгорода та УжНУ в конкурсі мікропроектів на впровадження ініціатив, спрямованих на покращення життєдіяльності міської інфраструктури та підвищення рівня умов життя населення в рамках концепції “Розумні міста” для міст-партнерів компоненту з розвитку міст проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ. - проект уніфікації роботи ЦНАП із е-документообігом у міській раді (відстеження руху подання між підрозділами, на якій саме стадії вирішення документ перебуває, запровадження картки ужгородця, підключення електронного чи смс- інформування про рішення, важливі для щоденного життя громади Ужгорода, наприклад, про проведення тих чи інших робіт, обмеження руху, запровадження чи відміни карантинних заходів тощо.
 15. 15. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні • Стратегія розвитку міста Ужгорода – 2015 - до розробки долучені представники від влади, профільних департаментів міськради, бізнес та представники роботодавців, науковці та студенти, громадськість, експертне середовище - робота в профільних робочих групах за пріоритетними сферами стратегії розвитку Недоліки: - координаційна рада щодо розробки Стратегії-2015 сформована не прозоро, в її складі не ефективні сучасні менеджери – координатори, в колишні номенклатурні “менеджери”
 16. 16. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні •Партисипативний бюджет – бюджет участі міста 2016 Проект рішення "Про затвердження Положення про громадський бюджет м. Ужгорода" Громадський бюджет або бюджет участі – спосіб визначення видатків частини міського бюджету м. Ужгорода з допомогою прямого волевиявлення ужгородців. Даний варіант документу був напрацьований після проведення публічного обговорення, круглого столу «Громадський бюджет. Реалії та перспективи запровадження в м. Ужгород», десятків робочих зустрічей з юристами, представниками виконавчого комітету та депутатським корпусом, консультацій з містами, де такий механізм уже запроваджений, польсько-українською фундацією співпраці ( ПАУСІ) .
 17. 17. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні
 18. 18. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні Попереду обговорення в депутатських комісіях, залучення всіх небайдужих мешканців міста надавати пропозиції щодо удосконалення даного документу. Сподівання: вже в липні на пленарному засіданні Ужгородської міської ради даний документ буде проголосований і Ужгород поповниться ще одним прогресивним інструментом залучення громади до прийняття рішень в місті.
 19. 19. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні Інші міські ініціативи, що залучаються громадськість, владу, бізнес і креативні кола Ужгорода: -- #Ініціатива Кирпичка --- Креативні Індустрії Міста --- Ініціатива #Ужгород2040 --- Відкрита експертна зустріч «Старе місто: сучасна стратегія розвитку» (Osamu Okamura та Урс Томанн)
 20. 20. Ужгород: партисипативні ініціативи і проекти на муніципальному рівні • ВІДКРИТІСТЬ - головний критерій на шляху дієвих змін, ефективних трансформацій і ...навчання. • ЛЮДИ НАШОГО міста - найголовніший його ресурс. «Найбільша цінність кожного міста – це його люди!» • І тут найголовніше: "...до розробки стратегічних планів розвитку мають бути залучені КРАЩІ люди..." та "...як можна БІЛЬША кількість учасників... ", УРС ТОМАНН. Це - про менеджмент і фаховість. Про фаховість і дієвість залучених експертів, представників громадськості і влади.
 21. 21. Дякую за увагу! Тетяна Бутурлакіна +38050 102 7649 Tatjana.buturlakina@gmail.com

×