Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

«William Shakespeare»

238 Aufrufe

Veröffentlicht am

Віртуальна виставка до 455-річчя від дня народження Вільяма Шекспіра (1564-1616), англійського драматурга.

Veröffentlicht in: Bildung
 • Loggen Sie sich ein, um Kommentare anzuzeigen.

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

«William Shakespeare»

 1. 1. ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА «William Shakespeare» до 455-річчя від дня народження Вільяма Шекспіра (1564-1616), англійського драматурга
 2. 2. БІОГРАФІЯ
 3. 3. Великий драматург Англії, епохи Ренесансу, національний поет, який отримав світове визнання, Вільям Шекспір з'явився на світ в містечку Стратфорд, який знаходиться північніше Лондона. В історії збереглися тільки відомості про його хрещення — 26 квітня 1564 року. Батьками хлопчика були Джон Шекспір і Мері Арден. Вони входили в число заможних громадян міста. Батько, крім землеробства, займався виготовленням рукавичок, а також дрібним лихварством. Його кілька разів обирали до ради правління міста, він був констеблем і навіть мером. За деякими даними, батько хлопчика належав до католицького віросповідання, за що в кінці життя зазнав переслідувань, які змусили його розпродати всі свої землі. Протягом свого життя він виплачував великі суми протестантській церкві за невідвідування служби. Мати Вільяма була уродженою саксонкою, вона належала до древнього шанованого прізвища. Мері народила 8 дітей, третім з яких був Вільям. У дитинстві Вільям отримав на ті часи хорошу освіту вступивши до граматичної школи, де вивчали латинську і давньогрецьку мову. Для більш глибокого і повного освоєння стародавніх мов передбачалася участь учнів у шкільних постановках п'єс на латині.
 4. 4. Коли в 1583 році у молодого подружжя народилася дочка Сьюзен, Вільям був щасливий. Все життя він був особливо прив'язаний до неї, навіть після народження через два роки двійнят сина Хемнет і другої дочки Джудіт. У 18 років у молодого Вільяма зав'язався роман з 26- річною дочкою сусіда Енн Гетевей, з якої вони незабаром одружилися. Причиною поспішного одруження стала вагітність дівчини. В ті часи дошлюбні зв'язки в Англії вважалися нормою, одруження часто проходила після зачаття первістка. Єдиною умовою таких зв'язків було обов'язкове вінчання до народження дитини.
 5. 5. У 1587 році родина Шекспіра перебралася в Лондон. Там він був прийнятий в театр, в якому став одночасно і актором, і режисером, і драматургом. У 1592 році в пресі з'являється вислів англійського поета Роберта Гріна про творчість молодого Вільяма. Це перша згадка про Шекспіра, як про автора. Аристократ у своєму памфлеті постарався висміяти молодого драматурга. В цей же час згадується про перші постановки п'єси Шекспіра «Генріх VI» в лондонському театрі «Роза».
 6. 6. З 1599 р. і до 1621 р. життя його пов'язане з цим театром. Сім'я його весь цей час залишалася в Стретфорді, куди він повертається, припинивши театральну і творчу діяльність, і де вмирає 23 квітня 1616 року. З 1603 року трупа отримала назву «Слуги Короля». Шекспір не тільки займався написанням п'єс, він також брав активну участь у постановках своїх творів. Зокрема, збереглися відомості про те, що Вільям грав у всіх своїх п'єсах головні ролі. Відомо, що Вільям з 1594 року входить у велике акторське співтовариство «Слуги лорда- камергера» і стає незабаром його співзасновником. Постановки приносили великий успіх, і трупа за короткий час настільки розбагатіла, що дозволила собі побудувати протягом наступних п'яти років знамениту будівлю театру «Глобус». А до 1608 року театрали придбали собі ще й закрите приміщення, яке назвали «Блекфрайерс».
 7. 7. Окремо, багато з драматичних творів Шекспіра були видані ще за його життя. Але повне зібрання творів, у які увійшли практично всі канонічні п'єси драматурга, з'явилося лише в 1623 році. Збірник було надруковано з ініціативи друзів Шекспіра, які працювали в трупі «Глобуса». Книга, що складається з 36 п'єс англійського автора, побачила світ під назвою «Перше фоліо». Протягом XVII століття було видано ще три фоліо, які виходили з деякими змінами і з додатками раніше невиданих п'єс. Друга пол. 90-х років XVI століття ознаменувалася появою драматургічно відточених за формою і змістом творів для театру. Поет шукає нову форму, не відходячи від заданих рамок ренесансної комедії і трагедії. Він наповнює старі застарілі форми новим змістом. Так на світ з'являється геніальна трагедія «Ромео і Джульєтта», комедії «Сон в літню ніч», «Венеціанський купець». Свіжість вірша в нових творах Шекспіра поєднується з незвичайним і незабутнім сюжетом, що робить ці п'єси популярними серед публіки всіх верств населення. Великий драматург створив безсмертну скарбницю, яка живить світову культуру ось уже більше п'яти століть поспіль. Сюжети його п'єс стали натхненням не тільки для артистів драматичних театрів, а й для багатьох композиторів, а також для кінорежисерів. За все своє творче життя Шекспір ​​неодноразово змінював характер написання своїх творів
 8. 8. ТИТУЛЬНИЙ АРКУШ ПЕРШОГО ФОЛІО
 9. 9. Аникст А. А. Первые издания шекспира / Александр Абрамович Аникст. – Москва : Книга, 1974. – 158 с. : ил. – (Судьбы книг). Барг М. А. Шекспир и история / Михаил Абрамович Барг. – Москва : Наука, 1976. – 194 с. : ил. Ваніна І. Г. Шекспір на українській сцені : нарис / Ірина Григорівна Ваніна. – Київ : Держ. Видавництво, 1958. – 102 с. : іл.. Дубашинский И. А. Вильям Шекспир : очерк творчества / Иосиф Абрамович Дубашинский. – Москва : Просвещение, 1965. – 225 с.
 10. 10. Морозов М. Избранное / Михаил Морозов. – Москва : Искусство, 1979. – 668 с. : ил. Самарин Р. М. Реализм Шекспира / Роман Михайлович Самарин. – Москва : Наука, 1964. – 187 с. Холлидей Ф. Е. Шекспир и его мир / Ф. Е. Холлидей. – пер. с англ. – Москва : Радуга, 1986. – 77 с. : ил Шаповалова М. С. Шекспір в українській літератрурі / Марія Семенівна Шаповлова. – Львів : Вища школа, 1976. – 210 с.
 11. 11. Шведов Ю. Ф. Эволюция шекспировской трагедии / Юрий Филиппович Шведов. – Москва : Искусство, 1975. – 462 с. Шведов Ю. Ф. Исторические хроники Шекспира / Юрий Филиппович Шведов. – Москва : Издательство МГУ, 1964. – 304 с. : ил. Шекспир в меняющемся мире : сборник статей / под. ред. Ю. Ф. Шведова. – Москва : Прогресс, 1966. – 379 с.
 12. 12. Літературні доробки
 13. 13. Сонети пана Шекспіра : літерат. –худ. видання. – Запоріжжя : Дніпровський металург, 2013. – 316 с. Шексир В. Гамлет, король Датский; Король Лир / Вильям Шекспир. – Минск : Народная аскета, 1974. – 350 с. : ил. Шекспір В. Гамлет, принц Данський / Вільям Шекспір. – Київ : Альтерпрес, 2003. – 171. Іл. – (Нова шкільна бібліотека). Шекспір В. Збірка творів / Вільям Шекспір. – Харків : КСД, 2016. – 637 с. : іл.
 14. 14. Шекспир В. И глибока любовь моя, как море! / Вильям шекспир. – Симферопль : Реноме, 2001. – 397 с. : ил. Шекспир У. Мера за меру / Уильям Шекспир. – Москва : Известия, 1990. – 253 с. Шекспір В. Сонети : тримовне видання / Віьям Шекспір. – Київ : Перун, 2005. – 319 с. – укр., англ., рос. Шекспир В. Трагедии / Вильям Шекспир. – Москва : Детская література, 1964. – 484 с. : ил.
 15. 15. ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ШЕКСПІРА
 16. 16. Великий англійський поет мав феноменальну пам'ять, його пізнання можна було порівняти з енциклопедичними. Крім володіння двома древніми мовами він також знав сучасні діалекти Франції, Італії та Іспанії, хоча сам ніколи не залишав меж Англійської держави. Шекспір розбирався як в тонких історичних питаннях, так і в поточній політичній обстановці. Його пізнання зачіпали музику і живопис, він досконально вивчив цілий пласт ботаніки. Єдиний автограф письменника, що дійшов до наших днів - це його заповіт. У ньому він перераховує все своє майно до дрібниць, але жодного разу не згадує про свої літературні праці. За все життя, імовірно, Шекспір змінив близько 10 професій. Він був сторожем на стайні театру, актором, співзасновником театру і постановником вистав. Паралельно з акторською діяльністю Вільям вів лихварські справи, а в кінці життя займався пивоварінням і здавав житло.
 17. 17. Сучасні історики підтримують версію про невідомого письменника, який зробив Шекспіра своєю підставною особою. Навіть Британська енциклопедія не відмовляється від версії, що створювати п'єси під псевдонімом Шекспір міг граф Едуард де Вер. Ще по ряду припущень це могли бути лорд Френсіс Бекон, Королева Єлизавета I і навіть ціла група осіб аристократичного походження.
 18. 18. Поетичний стиль Шекспіра справив великий вплив на розвиток англійської мови, сформувавши основу сучасної граматики, а також збагативши літературну мову англійців новими фразами, в якості яких використовувалися цитати з творів класика. Шекспір залишив у спадок співвітчизникам більше 1700 нових слів.

×