Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Зелений Пакет - Як стати ощадливим користувачем енергії? Прилади вимкнуто.
1. Матеріал, представлений у даному файлі, був наданий проекту «Зелений Пакет –
Україна» за допомогою інтерактивної форми «Запропоную свій урок».
Проект «Зелений Пакет – Україна» започаткований в 2009 році Координатором
проектів ОБСЄ в Україні з метою розвитку в Україні інноваційних освітніх
інструментів.
Запропонуйте свій урок для розміщення на сайті Зеленого Пакету через форму:
http://www.greenpack.in.ua/contacts/addlesson.php
Заголовок уроку:
Як стати ощадливим користувачем енергії. Прилади вимкнуто.
Розділ Зеленого пакету, в який можна інтегрувати дані матеріали:
Діяльність людини
Тема:
Енергетика
Предмет:
Природознавство
Заголовок уроку:
Урок «Моя щаслива планета» 3-клас
Тема:
Як стати ощадливим користувачем енергії. Прилади вимкнуто.
Мета: узагальнити знання дітей про шляхи і заходи щодо збереження енергії; мотивувати
учнів відповідально ставитися до використання енергії у побуті; сприяти формуванню навичок
ощадливого використання електроенергії у побуті.
Хід уроку
I. Організація класу
В школі справу хоч яку
Починаємо по дзвінку.
Тож хвилини не втрачаємо
Все нове запам`ятаємо.
II. Актуалізація опорних знань
1. Девіз уроку: Всім потрібно в світі знати
Що енергія - неоціненний скарб.
Про енергію людям треба дбати,
Як зникне – буде нам не жарт.
2. Вправа «Ланцюжок» (Діти називають електричні прилади.)
3. Виставка малюнків дітей (електричні прилади).
2. Запропонуйте свій урок для розміщення на сайті Зеленого Пакету через форму:
http://www.greenpack.in.ua/contacts/addlesson.php
4. Дослідження дітей.
III. Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні ми поговоримо про те, як стати ощадливим користувачем енергії.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Театралізація казки « Казка про Дурила»
Кажуть люди, правда чи неправда,
Різні відбувалися дива.
У селі чи в місті (я не знаю)
Проживала панночка одна.
Пані ту Енергією звали,
Доброю і щедрою була,
Всіх вона і скрізь обігрівала.
Світло, енергетику давала,
А взамін нічого не брала.
Та з`явився парубок – Дурило,
Він так звався, діти, неспроста,
В голові його було вітрило,
Що думки на волю випуска.
Той Дурило дурно палить світло,
Вдень горить, горить воно й вночі,
А Дурило спить, йому не видно,
Що Енергія вмирає, хоч кричи!
Вже в домах людських палають свічки,
Поніміли телеприймачі,
Вже скупили сірники і запальнички,
Та від них не видно уночі.
А Дурило й в ус собі не дує,
Він вмикає світло скрізь, завжди,
Та й до того ж він не чує,
Що Енергії не вистачить на всіх.
Енергія:
Вирішила хлопця добре я провчити,
Щоб мене навчився завжди цінувать
І пішла я швидко геть із того міста,
Стали всі у темряві у ньому проживать.
Дурило:
Люди добрі, поможіть,
Що ж зі мною буде?
Як же далі зможу жить,
Як Енергії не буде?
Як же без музона, компа й телефона
Можна бідним дітям в цьому світі жить?
Енергія:
Стань розумною, дитино,
Полюби свою країну,
Всі ресурси, пам’ятай,
Економно споживай!
Правила усі вивчай
І виконувати обіцяй!
Дурило:
Обіцяю мамі й тату
Бережливим і розумним стати,
Правила запам’ятати,
Завжди їх виконувати.
Енергія:
Не лінуйтесь, друзі, теж!
Економія без меж!
Щоб уміли я і ти
Наш добробут берегти.
3. Запропонуйте свій урок для розміщення на сайті Зеленого Пакету через форму:
http://www.greenpack.in.ua/contacts/addlesson.php
2. Слово вчителя.
Правила ощадливого користування енергією.
3. Гра «Інопланетяни»
На далекій невідомій планеті зникла вся енергія і вони просять землян допомогти їм.
(Дві команди. Одна показує мімікою, інші відгадують.)
- немає світла;
- не працює комп’ютер;
- немає тепла;
- не працює телефон;
- не працює телевізор;
- зломався кондиціонер.
4. Фізкультхвилинка.
5. Практична робота.
(Робота в групах.)
Об’єднаймось у групи
(комп’ютер, телевізор, телефон, магнітофон)
Чому? Як діяти? Що одержимо?
1-група. Денне світло-наш помічник. Без зайвого світла.
2-група. Прилади вимкнуто.
3-група. Тепла оселя.
4-група. Телефонні розмови.
Доповіді дітей.
4. Запропонуйте свій урок для розміщення на сайті Зеленого Пакету через форму:
http://www.greenpack.in.ua/contacts/addlesson.php
V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Складання плану дій власної поведінки.
1. Денне світло-наш помічник.
2. Без зайвого світла.
3. Прилади вимкнуто.
4. Тепла оселя.
5. Телефонні розмови.
2. Робота в зошитах.
3. Гра «Так і ні»
( Якщо так – плещем в долоні. Якщо ні – мовчимо.)
Потрібно довго розмовляти по телефону?
Взимку треба берегти тепло?
Уроки потрібно виконувати пізно ввечері?
Електроприлади після користування потрібно вимикати?
Економія енергії – це заощадження грошей?
VI. Підсумок уроку
- Які відкриття ми з вами зробили для себе на цьому уроці?
- Що ви розповісте своїм рідним вдома про цей урок?
Планета Земля – дорога і чарівна,
Ти, як матінка рідна, даруєш життя!
Краса скрізь оточує нас дивовижна,
Збережемо її для свого майбуття!