SlideShare ist ein Scribd-Unternehmen logo
1 von 11
Downloaden Sie, um offline zu lesen
Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021
Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021)
SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH
96800 KAPIT
SARAWAK
KSSR
RHP PdPR/2021
Tarikh/Hari 01-07 September 2021
Mata Pelajaran Bahasa Melayu Kelas Tahun 6
Masa PdPr (1 Jam) Bil. Murid ___ Orang/ 4 Orang
Tema Tema 8: Damainya Bumiku
Unit/Tajuk Unit 24: Lestarikan Keindahan Alam
Standard
Kandungan
1.6 Berbicara untuk menyampaikan
maklumat tentang sesuatu perkara
daripada pelbagai sumber dengan tepat
secara bertatasusila.
2.6 Membaca pelbagai bahan sastera dan
bukan sastera yang sesuai bagi memupuk
minat membaca.
3.6 Menulis untuk menyampaikan
maklumat tentang sesuatu perkara dengan
menggunakan bahasa yang santun.
3.3 Membina dan menulis perkataan,
frasa, dan ayat dengan betul.
Standard
Pembelajaran
1.6.2 Berbicara dengan menerapkan
bahasa yang indah untuk menyampaikan
maklumat dengan tepat secara
bertatasusila.
2.6.2 Membaca bahan bukan sastera untuk
menghasilkan idea baharu.
3.6.2 Menulis untuk menyampaikan
maklumat dalam bentuk karangan
berformat dengan menggunakan bahasa
yang santun.
3.3.3 Membina dan menulis jawapan
secara kritis dan kreatif dengan betul.
Objektif Pengajaran
dan Pembelajaran
Pada akhir PdPr ini murid dapat;
Objektif Pembelajaran (OP):
1. Berbicara dengan menerapkan bahasa yang indah untuk menyampaikan maklumat
dengan tepat secara bertatasusila.
2. Membaca bahan bukan sastera untuk menghasilkan idea baharu.
3. Menulis untuk menyampaikan maklumat dalam bentuk karangan berformat dengan
menggunakan bahasa yang santun.
4. Membina dan menulis maklumat yang tepat berdasarkan maklumat.
Kriteria Kejayaan (KK):
1. Murid dapat berbicara menggunakan bahasa yang indah untuk menyampaikan
sekurang-kurangnya 3-5 maklumat dengan betul.
2. Murid dapat menghasilkan 4 idea baharu daripada bahan bukan sastera dengan
betul.
3. Murid dapat menyampaikan 3-4 maklumat melalui penulisan karangan berformat
dengan betul.
4. Menulis 5 jawapan bagi soalan pemahaman berdasarkan bahan bacaan yang
disediakan.
Aktiviti PdPr
Aktiviti PdPr murid:
1. Aktiviti 1: Kemahiran mendengar dan bertutur (01.09.2021-Rabu): SK1.6, SP1.6.2
• Murid merujuk Buku Teks BM Tahun 6 (ms135)
• Murid meneliti maklumat pada Peta Bulatan (Murid telah didedahkan
bagaimana cara mengecam maklumat pada Peta Bulatan semasa Sesi
Bersemuka)
• Murid mencatat maklumat yang diperolehi pada Borang Pengurusan Grafik.
Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021
Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021)
SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH
96800 KAPIT
SARAWAK
KSSR
RHP PdPR/2021
2. Aktiviti 2: Kemahiran Membaca (02.09.2021-Khamis): SK2.6, SP2.6.2
• Murid membaca petikan bertajuk “Bas Mesra Alam”
• Murid mengecam maklumat penting dalam petikan.
• Murid melengkapkan petak yang disediakan dengan idea baharu berdasarkan
gambar.
3. Aktiviti 3:Kemahiran Menulis (03.09.2021-Jumaat): SK3.6, SP3.6.2
• Murid disediakan contoh Surat Kiriman Rasmi dan Panduan Penulisan Surat
Kiriman Rasmi
• Murid meneliti Format Penulisan Surat Kiriman Rasmi.
4. Aktiviti 4: Kemahiran Menulis (06.09.2021-Isnin): SK3.6, SP3.6.2
• Murid menulis karangan dengan betul berdasarkan format Surat Kiriman
Rasmi.
5. Aktiviti 5: Aktiviti Tatabahasa (07.09.2021-Selasa): SK3.3, SP3.3.3
• Murid disediakan sebuah karangan fakta bertajuk “Punca-punca berlakunya
pencemaran alam”
• Murid membaca dan menaakul maklumat.
• Murid menjawab soalan pemahaman (Pelbagai aras KBAR-KBAT)
Pengayaan:
Pemulihan: ____________________________________________________________
Sistem Bahasa Tatabahasa:
Kosa Kata/peribahasa:
BBB
✓ Modul PdPr Bahasa Melayu Tahun 6
✓ Peta ithink-Peta Bulatan
✓ Jadual Pengurusan Grafik
✓ Nota Tatabahasa
✓ Karangan Fakta
Elemen Merentas
Kurikulum [EMK]
 Kreativiti & Inovasi
 Bahasa
 Pendidikan Alam Sekitar
 Patriotisme
 Sains & Teknologi
 TMK
 Keusahawanan
 Nilai Murni
KBAT / i-THINK
 P. Buih
 P. Buih Berganda
 P. Titi
 P.Pokok
 P. Bulatan
 P. Alir
 P. Pelbagai Alir
 P.Dakap
Pengisian
Kurikulum
Ilmu : Sains,
Nilai: Menghargai alam sekitar
KB: Menjana idea, reka cipta
Penilaian PdPC
 Lembaran Kerja
 Hasil Kerja
 Kuiz
 Perbincangan
 Soal Jawab
 Lisan
 Penilaian Kendiri
 Pemerhatian
Refleksi guru
Kekuatan, Kelemahan & Intervensi:
....................................................................................................................................
.................................................................................................................................…
....................................................................................................................................
.................................................................................................................................…
....................................................................................................................................
....................................................................................................................................
....................................................................................................................................
.................................................................................................................................…
Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021
Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021)
SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH
96800 KAPIT
SARAWAK
KSSR
RHP PdPR/2021
Aktiviti 1 : Kemahiran mendengar dan bertutur (01.09.2021-Rabu): SK1.6, SP1.6.2
Arahan Cikgu:
BIL Kebaikan Menjaga Alam Sekitar Keburukan Tidak Menjaga Alam Sekitar
• Murid merujuk Buku Teks BM Tahun 6 (ms135)
• Murid meneliti maklumat pada Peta Bulatan (Murid telah didedahkan bagaimana cara
mengecam maklumat pada Peta Bulatan semasa Sesi Bersemuka)
• Murid mencatat maklumat yang diperolehi pada Borang Pengurusan Grafik.
Cintai
Alam
Kenderaan
elektrik
Teknologi
Moden
Penguatkuasaan
undang-undang
Kawasan
larangan
merokok
√ kurang jerebu
hidup ceria
√ Udara
bersih hidup
sejahtera
√ Tanpa
karbon
monoksida
kita selamat
√ Tumbuhan
segar bumi
terperlihara
Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021
Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021)
SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH
96800 KAPIT
SARAWAK
KSSR
RHP PdPR/2021
Aktiviti 2: Kemahiran Membaca (02.09.2021-Khamis): SK2.6, SP2.6.2
Arahan Guru:
• Murid membaca petikan bertajuk “Bas Mesra Alam”
• Murid mengecam maklumat penting dalam petikan.
• Murid melengkapkan petak yang disediakan dengan idea baharu berdasarkan gambar.
• Murid mengemukakan idea baharu (Peta Buih)-Kebaikan Kereta elektrik.
Maklumat 1:
Maklumat 2:
Maklumat 3:
Maklumat 4:
Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021
Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021)
SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH
96800 KAPIT
SARAWAK
KSSR
RHP PdPR/2021
Kereta Elektrik
Kebaikan
Menggunakan Kereta
Elektrik
Tulis kebaikan jika masyarakat menggunakan kereta elektrik.
Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021
Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021)
SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH
96800 KAPIT
SARAWAK
KSSR
RHP PdPR/2021
Aktiviti 3: Kemahiran Menulis (03.09.2021-Jumaat): SK3.6, SP3.6.2
• Murid disediakan contoh Surat Kiriman Rasmi dan Panduan
Penulisan Surat Kiriman Rasmi
• Murid meneliti format Surat Kiriman Rasmi
Sila Teliti Format Penulisan Surat Kiriman Rasmi di bawah.
Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021
Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021)
SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH
96800 KAPIT
SARAWAK
KSSR
RHP PdPR/2021
Aktiviti 4: Kemahiran Menulis (03.09.2021-Jumaat): SK3.6, SP3.6.2
………………………………………………………………
………………………………………………………………
………………………………………………………………
……………………………………………………………….
………………………………………………………………
………………………………………………………………
………………………………………………………………
………………………………………………………………. ……………………………………
……………………………………
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
2.…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
.……………………………………………………………………………………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
3.…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
.……………………………………………………………………………………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
.…………………………………………………………………………………………………………………………………………………...
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
……………………………………
………………………………………………………………
………………………………………………………………
(……………………………………………………………)
……………………………………………………………….
……………………………………………………………….
• Murid menulis rasmi berdasarkan maklumat yang disediakan.
Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021
Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021)
SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH
96800 KAPIT
SARAWAK
KSSR
RHP PdPR/2021
Aduan Pembungan Sampah Sarap dalam Kalangan Murid
Dengan segala hormatnya, saya selaku setiausaha Kelab Alam Sekitar SK
Oyan Tengah, ingin membuat aduan tentang murid yang membuang
sampah sarap di sekitar sekolah.
2. Pada hari Isnin yang lalu saya mendapati seramai lima orang murid
Tahun 4 telah menyebabkan pencemaran alam sekitar di sekolah.
Mereka telah membuang beg plastik dan kota minuman di depan
dewan makan. Selain daripada itu, mereka membuang sampah seperti
botol dan kertas di belakang bilik kelas.
3. Sehubungan itu, saya berharap pihak Lembaga Pengawas sekolah
sentiasa memantau perlakuan murid yang tidak bertanggungjawab
terhadap kebersihan alam sekitar di sekolah.
Saya berharap pihak tuan mempertimbangkan aduan saya ini.
Sekian, terima kasih.
Yang benar,
Setiausaha,
Kelab Alam Sekitar,
Sekolah Kebangsaan Oyan Tengah.
Ketua Pengawas,
Sekolah Kebangsaan Oyan Tengah,
96800 Kapit,
Sasrawak
Kelab Alam Sekitar,
Sekolah Kebangsaan Oyan Tengah,
96800 Kapit,
Sasrawak
• Pilih maklumat mengikut urutan isi surat kiriman rasmi yang betul, dan tulis semula
pada format surat di atas.
Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021
Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021)
SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH
96800 KAPIT
SARAWAK
KSSR
RHP PdPR/2021
Aktiviti 5: Aktiviti Tatabahasa (07.09.2021-Selasa): SK3.3, SP3.3.3
" Punca-Punca Berlakunya Pencemaran Alam".
Pencemaran alam seperti pencemaran udara, pencemaran air dan pencemaran bunyi yang membawa
pelbagai akibat buruk semakin berleluasa sejak akhir-akhir ini. Hal ini bertambah parah dari tahun ke
tahun.
Terdapat pelbagai punca berlakunya pencemaran alam. Sikap manusia yang gemar membuang sampah-
sarap dan sisa toksik ke dalam sungai dan sumber air menjadi punca kepada pencemaran air. Rumah-
rumah kediaman dan kilang-kilang yang terletak berhampiran sungai kebanyakannya mengambil langkah
mudah menyalurkan bahan buangan ke sungai-sungai. Hal ini menyebabkan berlakunya pencemaran air
yang memusnahkan hidupan akuatik.
Pembakaran terbuka, pelepasan asap kenderaan dan asap kilang-kilang perusahaan pula menjadi punca
kepada pencemaran udara. Asap yang mengandungi karbon monoksida ini amat berbahaya kepada
hidupan. Sebagai contoh, Saban tahun negara kita dilanda jerebu yang teruk berpunca daripada sikap
masyarakat yang gemar melakukan pembakaran terbuka.
Penebangan hutan yang tidak terkawal untuk pembalakan dan penerokaan kawasan pertanian
juga menjadi punca berlakunya pencemaran alam. Apabila pokok-pokok ditebang, maka banyak
kawasan tadahan musnah. Hal ini menyebabkan berlakunya pencemaran sungai apabila hujan turun dengan
lebat. Lumpur-lumpur daripada kawasan hutan yang telah ditebang akan mengalir ke sungai dan seterusnya
dibawa arus ke hilir sungai. Hal ini menyebabkan sungai menjadi cetek dan tercemar oleh lumpur. Banjir
lumpur yang mengancam nyawa juga mudah berlaku.
Selain itu, bunyi enjin kenderaan dan jentera kilang juga menyumbang kepada pencemaran
bunyi. Pertambahan bilangan kenderaan dan kilang-kilang perusahaan menyebabkan masalah pencemaran
bunyi semakin parah saban tahun. Keadaan ini boleh menyebabkan kita menghadapi masalah pendengaran.
Kesimpulannya, sikap manusialah yang menyebabkan berlakunya pencemaran alam yang membawa
kesan yang buruk kepada hidupan. Semua anggota masyarakat perlu peka sekiranya ingin mengatasi
masalah ini.
1. Apakah contoh-contoh pencemaran alam?
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
• Berdasarkan petikan “Punca-punca berlakunya pencemaran alam”
• Murid menjawab 5 soalan pemahaman dengan betul berdasarkan bahan
bacaan.
Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021
Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021)
SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH
96800 KAPIT
SARAWAK
KSSR
RHP PdPR/2021
2. Bagaimanakah pencemaran sungai berlaku?
3. Mengapakah penebangan hutan yang tidak terkawal sangat dilarang oleh pihak kerajaan ?
4. Bagaimanakah pencemaran bunyi menjadi punca kehidupan manusia tidak tenteram?
5. Pada pendapat anda, bagaimanakah cara kita menjaga alam sekitar?
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021
Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021)
SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH
96800 KAPIT
SARAWAK
KSSR
RHP PdPR/2021
Nama Murid:_______________________________
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH
Ulasan guru:
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
DSKP: SK:1.6, SP:1.6.1, DSKP: SK:2.6, SP:2.6.1 DSKP: SK:3.2, SP:3.2.6
DSKP: SK:3.3, SP:3.3.3

Weitere ähnliche Inhalte

Was ist angesagt?

RPT BM THN 4 2023-2024 By Rozayus Academy.pdf
RPT BM THN 4 2023-2024 By Rozayus Academy.pdfRPT BM THN 4 2023-2024 By Rozayus Academy.pdf
RPT BM THN 4 2023-2024 By Rozayus Academy.pdfRozayus Academy
 
Contoh aktiviti minggu bahasa melayu panitia bm
Contoh aktiviti minggu bahasa melayu panitia bmContoh aktiviti minggu bahasa melayu panitia bm
Contoh aktiviti minggu bahasa melayu panitia bmNorazelin Mat Isa
 
Permasalahan kemahiran membaca dan menulis bahasa
Permasalahan kemahiran membaca dan menulis bahasaPermasalahan kemahiran membaca dan menulis bahasa
Permasalahan kemahiran membaca dan menulis bahasamuhammad
 
2.teknik bacaan
2.teknik bacaan2.teknik bacaan
2.teknik bacaansuhasah
 
Latihan kata adjektif
Latihan kata adjektifLatihan kata adjektif
Latihan kata adjektifRozaidi Yusof
 
Perbezaan antara kesusasteraan klasik dan kesusasteraan moden
Perbezaan antara kesusasteraan klasik dan kesusasteraan modenPerbezaan antara kesusasteraan klasik dan kesusasteraan moden
Perbezaan antara kesusasteraan klasik dan kesusasteraan modenPensil Dan Pemadam
 
contoh soalan aras taksonomi bloom
contoh soalan aras taksonomi bloomcontoh soalan aras taksonomi bloom
contoh soalan aras taksonomi bloomAutdrey Yna
 
FORMAT TEMPLATE RPH PAK21 BAHASA MELAYU
FORMAT TEMPLATE RPH PAK21 BAHASA MELAYUFORMAT TEMPLATE RPH PAK21 BAHASA MELAYU
FORMAT TEMPLATE RPH PAK21 BAHASA MELAYUShika Nara
 
PANDUAN GURU BAHASA MELAYU TAHUN 4SK
PANDUAN GURU BAHASA MELAYU TAHUN 4SKPANDUAN GURU BAHASA MELAYU TAHUN 4SK
PANDUAN GURU BAHASA MELAYU TAHUN 4SKnojieta
 
5. rph kemahiran membaca kssr
5. rph kemahiran membaca kssr5. rph kemahiran membaca kssr
5. rph kemahiran membaca kssrSharieda Md Dam
 
Penulisan mekanis dan mentalis
Penulisan mekanis dan mentalisPenulisan mekanis dan mentalis
Penulisan mekanis dan mentalisAini Kifli
 
04 kemahiran membaca
04   kemahiran membaca 04   kemahiran membaca
04 kemahiran membaca Nsha Shari
 
Bmm3108 kaedah struktural
Bmm3108 kaedah strukturalBmm3108 kaedah struktural
Bmm3108 kaedah strukturalPrincess Nikko
 
contoh rph kssr bm tahun 5
contoh rph kssr bm tahun 5contoh rph kssr bm tahun 5
contoh rph kssr bm tahun 5NuurHafiza Saad
 

Was ist angesagt? (20)

RPT BM THN 4 2023-2024 By Rozayus Academy.pdf
RPT BM THN 4 2023-2024 By Rozayus Academy.pdfRPT BM THN 4 2023-2024 By Rozayus Academy.pdf
RPT BM THN 4 2023-2024 By Rozayus Academy.pdf
 
Contoh aktiviti minggu bahasa melayu panitia bm
Contoh aktiviti minggu bahasa melayu panitia bmContoh aktiviti minggu bahasa melayu panitia bm
Contoh aktiviti minggu bahasa melayu panitia bm
 
Permasalahan kemahiran membaca dan menulis bahasa
Permasalahan kemahiran membaca dan menulis bahasaPermasalahan kemahiran membaca dan menulis bahasa
Permasalahan kemahiran membaca dan menulis bahasa
 
Konsep 5p
Konsep 5pKonsep 5p
Konsep 5p
 
RPH BM THN 2 (2019)
RPH BM THN 2  (2019)RPH BM THN 2  (2019)
RPH BM THN 2 (2019)
 
2.teknik bacaan
2.teknik bacaan2.teknik bacaan
2.teknik bacaan
 
Kssm baru
Kssm baruKssm baru
Kssm baru
 
Latihan kata adjektif
Latihan kata adjektifLatihan kata adjektif
Latihan kata adjektif
 
Perbezaan antara kesusasteraan klasik dan kesusasteraan moden
Perbezaan antara kesusasteraan klasik dan kesusasteraan modenPerbezaan antara kesusasteraan klasik dan kesusasteraan moden
Perbezaan antara kesusasteraan klasik dan kesusasteraan moden
 
contoh soalan aras taksonomi bloom
contoh soalan aras taksonomi bloomcontoh soalan aras taksonomi bloom
contoh soalan aras taksonomi bloom
 
FORMAT TEMPLATE RPH PAK21 BAHASA MELAYU
FORMAT TEMPLATE RPH PAK21 BAHASA MELAYUFORMAT TEMPLATE RPH PAK21 BAHASA MELAYU
FORMAT TEMPLATE RPH PAK21 BAHASA MELAYU
 
PANDUAN GURU BAHASA MELAYU TAHUN 4SK
PANDUAN GURU BAHASA MELAYU TAHUN 4SKPANDUAN GURU BAHASA MELAYU TAHUN 4SK
PANDUAN GURU BAHASA MELAYU TAHUN 4SK
 
5. rph kemahiran membaca kssr
5. rph kemahiran membaca kssr5. rph kemahiran membaca kssr
5. rph kemahiran membaca kssr
 
Penulisan mekanis dan mentalis
Penulisan mekanis dan mentalisPenulisan mekanis dan mentalis
Penulisan mekanis dan mentalis
 
04 kemahiran membaca
04   kemahiran membaca 04   kemahiran membaca
04 kemahiran membaca
 
Bmm3108 kaedah struktural
Bmm3108 kaedah strukturalBmm3108 kaedah struktural
Bmm3108 kaedah struktural
 
Kajian Tindakan Bahasa Melayu
Kajian Tindakan Bahasa MelayuKajian Tindakan Bahasa Melayu
Kajian Tindakan Bahasa Melayu
 
Rujukan
RujukanRujukan
Rujukan
 
contoh rph kssr bm tahun 5
contoh rph kssr bm tahun 5contoh rph kssr bm tahun 5
contoh rph kssr bm tahun 5
 
Teknik drama bmm 1
Teknik drama bmm 1Teknik drama bmm 1
Teknik drama bmm 1
 

Ähnlich wie Rph pdpr bm_t6_01-07.09.2021-m29&m30

SLAID_TAKLIMAT_PENYELARASAN_BENGKEL_LATIHAN_PENDEKATAN_BERTEMA_SEKOLAH.pptx
SLAID_TAKLIMAT_PENYELARASAN_BENGKEL_LATIHAN_PENDEKATAN_BERTEMA_SEKOLAH.pptxSLAID_TAKLIMAT_PENYELARASAN_BENGKEL_LATIHAN_PENDEKATAN_BERTEMA_SEKOLAH.pptx
SLAID_TAKLIMAT_PENYELARASAN_BENGKEL_LATIHAN_PENDEKATAN_BERTEMA_SEKOLAH.pptxNaimMahmud10
 
SLAID_TAKLIMAT_PENYELARASAN_BENGKEL_LATIHAN_PENDEKATAN_BERTEMA_SEKOLAH.pptx
SLAID_TAKLIMAT_PENYELARASAN_BENGKEL_LATIHAN_PENDEKATAN_BERTEMA_SEKOLAH.pptxSLAID_TAKLIMAT_PENYELARASAN_BENGKEL_LATIHAN_PENDEKATAN_BERTEMA_SEKOLAH.pptx
SLAID_TAKLIMAT_PENYELARASAN_BENGKEL_LATIHAN_PENDEKATAN_BERTEMA_SEKOLAH.pptxNaimMahmud10
 
Kertas kerja-bulan-pss-sk-assunta-1-2013
Kertas kerja-bulan-pss-sk-assunta-1-2013Kertas kerja-bulan-pss-sk-assunta-1-2013
Kertas kerja-bulan-pss-sk-assunta-1-2013Shukri Kakeru
 
Bm2jujurr09102014 khamis
Bm2jujurr09102014 khamisBm2jujurr09102014 khamis
Bm2jujurr09102014 khamisIzzati Sofi
 
RPH BM THN 2 (BULAN FEB)
RPH BM THN 2 (BULAN FEB)RPH BM THN 2 (BULAN FEB)
RPH BM THN 2 (BULAN FEB)Dvya Selvakumar
 
Rph bm ( 16)tahun 3 b(23 27.04.2018 )
Rph bm  ( 16)tahun 3 b(23 27.04.2018 )Rph bm  ( 16)tahun 3 b(23 27.04.2018 )
Rph bm ( 16)tahun 3 b(23 27.04.2018 )julianahjimin
 
Bm lembaran kerja
Bm lembaran kerjaBm lembaran kerja
Bm lembaran kerjasaaidisudin
 
Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2013
Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2013Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2013
Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2013yusmie
 
Bmlembarankerja 130923214105-phpapp02
Bmlembarankerja 130923214105-phpapp02Bmlembarankerja 130923214105-phpapp02
Bmlembarankerja 130923214105-phpapp02rosminah daalun dong
 
Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2014
Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2014Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2014
Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2014SK Ulu Piol
 
Bmlembarankerja 130923214105-phpapp02
Bmlembarankerja 130923214105-phpapp02Bmlembarankerja 130923214105-phpapp02
Bmlembarankerja 130923214105-phpapp02rosminah daalun dong
 
LEMBARAN KERJA BM PEMULIHAN KHAS
LEMBARAN KERJA BM PEMULIHAN KHASLEMBARAN KERJA BM PEMULIHAN KHAS
LEMBARAN KERJA BM PEMULIHAN KHASTini Aziz
 
Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2013 (1) (1)
Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2013 (1) (1)Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2013 (1) (1)
Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2013 (1) (1)Zaliza Zahari
 

Ähnlich wie Rph pdpr bm_t6_01-07.09.2021-m29&m30 (20)

SLAID_TAKLIMAT_PENYELARASAN_BENGKEL_LATIHAN_PENDEKATAN_BERTEMA_SEKOLAH.pptx
SLAID_TAKLIMAT_PENYELARASAN_BENGKEL_LATIHAN_PENDEKATAN_BERTEMA_SEKOLAH.pptxSLAID_TAKLIMAT_PENYELARASAN_BENGKEL_LATIHAN_PENDEKATAN_BERTEMA_SEKOLAH.pptx
SLAID_TAKLIMAT_PENYELARASAN_BENGKEL_LATIHAN_PENDEKATAN_BERTEMA_SEKOLAH.pptx
 
SLAID_TAKLIMAT_PENYELARASAN_BENGKEL_LATIHAN_PENDEKATAN_BERTEMA_SEKOLAH.pptx
SLAID_TAKLIMAT_PENYELARASAN_BENGKEL_LATIHAN_PENDEKATAN_BERTEMA_SEKOLAH.pptxSLAID_TAKLIMAT_PENYELARASAN_BENGKEL_LATIHAN_PENDEKATAN_BERTEMA_SEKOLAH.pptx
SLAID_TAKLIMAT_PENYELARASAN_BENGKEL_LATIHAN_PENDEKATAN_BERTEMA_SEKOLAH.pptx
 
Minit curai
Minit curaiMinit curai
Minit curai
 
Kertas kerja-bulan-pss-sk-assunta-1-2013
Kertas kerja-bulan-pss-sk-assunta-1-2013Kertas kerja-bulan-pss-sk-assunta-1-2013
Kertas kerja-bulan-pss-sk-assunta-1-2013
 
Bm2jujurr09102014 khamis
Bm2jujurr09102014 khamisBm2jujurr09102014 khamis
Bm2jujurr09102014 khamis
 
RPH BM THN 2 (BULAN FEB)
RPH BM THN 2 (BULAN FEB)RPH BM THN 2 (BULAN FEB)
RPH BM THN 2 (BULAN FEB)
 
M21
M21M21
M21
 
minit STEM 1.:2023docx.docx
minit STEM 1.:2023docx.docxminit STEM 1.:2023docx.docx
minit STEM 1.:2023docx.docx
 
Rph bm ( 16)tahun 3 b(23 27.04.2018 )
Rph bm  ( 16)tahun 3 b(23 27.04.2018 )Rph bm  ( 16)tahun 3 b(23 27.04.2018 )
Rph bm ( 16)tahun 3 b(23 27.04.2018 )
 
Bm lembaran kerja
Bm lembaran kerjaBm lembaran kerja
Bm lembaran kerja
 
Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2013
Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2013Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2013
Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2013
 
Bmlembarankerja 130923214105-phpapp02
Bmlembarankerja 130923214105-phpapp02Bmlembarankerja 130923214105-phpapp02
Bmlembarankerja 130923214105-phpapp02
 
Bm lembaran kerja
Bm lembaran kerjaBm lembaran kerja
Bm lembaran kerja
 
Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2014
Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2014Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2014
Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2014
 
LembaranBM.pdf
LembaranBM.pdfLembaranBM.pdf
LembaranBM.pdf
 
Bm lembaran kerja pemulihan khas 2012
Bm lembaran kerja pemulihan khas 2012Bm lembaran kerja pemulihan khas 2012
Bm lembaran kerja pemulihan khas 2012
 
Bmlembarankerja 130923214105-phpapp02
Bmlembarankerja 130923214105-phpapp02Bmlembarankerja 130923214105-phpapp02
Bmlembarankerja 130923214105-phpapp02
 
LEMBARAN KERJA BM PEMULIHAN KHAS
LEMBARAN KERJA BM PEMULIHAN KHASLEMBARAN KERJA BM PEMULIHAN KHAS
LEMBARAN KERJA BM PEMULIHAN KHAS
 
Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2013 (1) (1)
Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2013 (1) (1)Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2013 (1) (1)
Bahasa melayu lembaran kerja pemulihan khas 2013 (1) (1)
 
Bm lembaran kerja
Bm lembaran kerjaBm lembaran kerja
Bm lembaran kerja
 

Rph pdpr bm_t6_01-07.09.2021-m29&m30

  • 1. Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021 Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021) SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH 96800 KAPIT SARAWAK KSSR RHP PdPR/2021 Tarikh/Hari 01-07 September 2021 Mata Pelajaran Bahasa Melayu Kelas Tahun 6 Masa PdPr (1 Jam) Bil. Murid ___ Orang/ 4 Orang Tema Tema 8: Damainya Bumiku Unit/Tajuk Unit 24: Lestarikan Keindahan Alam Standard Kandungan 1.6 Berbicara untuk menyampaikan maklumat tentang sesuatu perkara daripada pelbagai sumber dengan tepat secara bertatasusila. 2.6 Membaca pelbagai bahan sastera dan bukan sastera yang sesuai bagi memupuk minat membaca. 3.6 Menulis untuk menyampaikan maklumat tentang sesuatu perkara dengan menggunakan bahasa yang santun. 3.3 Membina dan menulis perkataan, frasa, dan ayat dengan betul. Standard Pembelajaran 1.6.2 Berbicara dengan menerapkan bahasa yang indah untuk menyampaikan maklumat dengan tepat secara bertatasusila. 2.6.2 Membaca bahan bukan sastera untuk menghasilkan idea baharu. 3.6.2 Menulis untuk menyampaikan maklumat dalam bentuk karangan berformat dengan menggunakan bahasa yang santun. 3.3.3 Membina dan menulis jawapan secara kritis dan kreatif dengan betul. Objektif Pengajaran dan Pembelajaran Pada akhir PdPr ini murid dapat; Objektif Pembelajaran (OP): 1. Berbicara dengan menerapkan bahasa yang indah untuk menyampaikan maklumat dengan tepat secara bertatasusila. 2. Membaca bahan bukan sastera untuk menghasilkan idea baharu. 3. Menulis untuk menyampaikan maklumat dalam bentuk karangan berformat dengan menggunakan bahasa yang santun. 4. Membina dan menulis maklumat yang tepat berdasarkan maklumat. Kriteria Kejayaan (KK): 1. Murid dapat berbicara menggunakan bahasa yang indah untuk menyampaikan sekurang-kurangnya 3-5 maklumat dengan betul. 2. Murid dapat menghasilkan 4 idea baharu daripada bahan bukan sastera dengan betul. 3. Murid dapat menyampaikan 3-4 maklumat melalui penulisan karangan berformat dengan betul. 4. Menulis 5 jawapan bagi soalan pemahaman berdasarkan bahan bacaan yang disediakan. Aktiviti PdPr Aktiviti PdPr murid: 1. Aktiviti 1: Kemahiran mendengar dan bertutur (01.09.2021-Rabu): SK1.6, SP1.6.2 • Murid merujuk Buku Teks BM Tahun 6 (ms135) • Murid meneliti maklumat pada Peta Bulatan (Murid telah didedahkan bagaimana cara mengecam maklumat pada Peta Bulatan semasa Sesi Bersemuka) • Murid mencatat maklumat yang diperolehi pada Borang Pengurusan Grafik.
  • 2. Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021 Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021) SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH 96800 KAPIT SARAWAK KSSR RHP PdPR/2021 2. Aktiviti 2: Kemahiran Membaca (02.09.2021-Khamis): SK2.6, SP2.6.2 • Murid membaca petikan bertajuk “Bas Mesra Alam” • Murid mengecam maklumat penting dalam petikan. • Murid melengkapkan petak yang disediakan dengan idea baharu berdasarkan gambar. 3. Aktiviti 3:Kemahiran Menulis (03.09.2021-Jumaat): SK3.6, SP3.6.2 • Murid disediakan contoh Surat Kiriman Rasmi dan Panduan Penulisan Surat Kiriman Rasmi • Murid meneliti Format Penulisan Surat Kiriman Rasmi. 4. Aktiviti 4: Kemahiran Menulis (06.09.2021-Isnin): SK3.6, SP3.6.2 • Murid menulis karangan dengan betul berdasarkan format Surat Kiriman Rasmi. 5. Aktiviti 5: Aktiviti Tatabahasa (07.09.2021-Selasa): SK3.3, SP3.3.3 • Murid disediakan sebuah karangan fakta bertajuk “Punca-punca berlakunya pencemaran alam” • Murid membaca dan menaakul maklumat. • Murid menjawab soalan pemahaman (Pelbagai aras KBAR-KBAT) Pengayaan: Pemulihan: ____________________________________________________________ Sistem Bahasa Tatabahasa: Kosa Kata/peribahasa: BBB ✓ Modul PdPr Bahasa Melayu Tahun 6 ✓ Peta ithink-Peta Bulatan ✓ Jadual Pengurusan Grafik ✓ Nota Tatabahasa ✓ Karangan Fakta Elemen Merentas Kurikulum [EMK]  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Pendidikan Alam Sekitar  Patriotisme  Sains & Teknologi  TMK  Keusahawanan  Nilai Murni KBAT / i-THINK  P. Buih  P. Buih Berganda  P. Titi  P.Pokok  P. Bulatan  P. Alir  P. Pelbagai Alir  P.Dakap Pengisian Kurikulum Ilmu : Sains, Nilai: Menghargai alam sekitar KB: Menjana idea, reka cipta Penilaian PdPC  Lembaran Kerja  Hasil Kerja  Kuiz  Perbincangan  Soal Jawab  Lisan  Penilaian Kendiri  Pemerhatian Refleksi guru Kekuatan, Kelemahan & Intervensi: .................................................................................................................................... .................................................................................................................................… .................................................................................................................................... .................................................................................................................................… .................................................................................................................................... .................................................................................................................................... .................................................................................................................................... .................................................................................................................................…
  • 3. Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021 Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021) SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH 96800 KAPIT SARAWAK KSSR RHP PdPR/2021 Aktiviti 1 : Kemahiran mendengar dan bertutur (01.09.2021-Rabu): SK1.6, SP1.6.2 Arahan Cikgu: BIL Kebaikan Menjaga Alam Sekitar Keburukan Tidak Menjaga Alam Sekitar • Murid merujuk Buku Teks BM Tahun 6 (ms135) • Murid meneliti maklumat pada Peta Bulatan (Murid telah didedahkan bagaimana cara mengecam maklumat pada Peta Bulatan semasa Sesi Bersemuka) • Murid mencatat maklumat yang diperolehi pada Borang Pengurusan Grafik. Cintai Alam Kenderaan elektrik Teknologi Moden Penguatkuasaan undang-undang Kawasan larangan merokok √ kurang jerebu hidup ceria √ Udara bersih hidup sejahtera √ Tanpa karbon monoksida kita selamat √ Tumbuhan segar bumi terperlihara
  • 4. Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021 Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021) SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH 96800 KAPIT SARAWAK KSSR RHP PdPR/2021 Aktiviti 2: Kemahiran Membaca (02.09.2021-Khamis): SK2.6, SP2.6.2 Arahan Guru: • Murid membaca petikan bertajuk “Bas Mesra Alam” • Murid mengecam maklumat penting dalam petikan. • Murid melengkapkan petak yang disediakan dengan idea baharu berdasarkan gambar. • Murid mengemukakan idea baharu (Peta Buih)-Kebaikan Kereta elektrik. Maklumat 1: Maklumat 2: Maklumat 3: Maklumat 4:
  • 5. Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021 Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021) SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH 96800 KAPIT SARAWAK KSSR RHP PdPR/2021 Kereta Elektrik Kebaikan Menggunakan Kereta Elektrik Tulis kebaikan jika masyarakat menggunakan kereta elektrik.
  • 6. Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021 Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021) SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH 96800 KAPIT SARAWAK KSSR RHP PdPR/2021 Aktiviti 3: Kemahiran Menulis (03.09.2021-Jumaat): SK3.6, SP3.6.2 • Murid disediakan contoh Surat Kiriman Rasmi dan Panduan Penulisan Surat Kiriman Rasmi • Murid meneliti format Surat Kiriman Rasmi Sila Teliti Format Penulisan Surat Kiriman Rasmi di bawah.
  • 7. Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021 Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021) SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH 96800 KAPIT SARAWAK KSSR RHP PdPR/2021 Aktiviti 4: Kemahiran Menulis (03.09.2021-Jumaat): SK3.6, SP3.6.2 ……………………………………………………………… ……………………………………………………………… ……………………………………………………………… ………………………………………………………………. ……………………………………………………………… ……………………………………………………………… ……………………………………………………………… ………………………………………………………………. …………………………………… …………………………………… ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………… ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………… ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………… ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………… 2.………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. .…………………………………………………………………………………………………………………………………………………… ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………… …………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. 3.………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. .…………………………………………………………………………………………………………………………………………………… ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………… …………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. .…………………………………………………………………………………………………………………………………………………... ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………… ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………… …………………………………… ……………………………………………………………… ……………………………………………………………… (……………………………………………………………) ………………………………………………………………. ………………………………………………………………. • Murid menulis rasmi berdasarkan maklumat yang disediakan.
  • 8. Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021 Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021) SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH 96800 KAPIT SARAWAK KSSR RHP PdPR/2021 Aduan Pembungan Sampah Sarap dalam Kalangan Murid Dengan segala hormatnya, saya selaku setiausaha Kelab Alam Sekitar SK Oyan Tengah, ingin membuat aduan tentang murid yang membuang sampah sarap di sekitar sekolah. 2. Pada hari Isnin yang lalu saya mendapati seramai lima orang murid Tahun 4 telah menyebabkan pencemaran alam sekitar di sekolah. Mereka telah membuang beg plastik dan kota minuman di depan dewan makan. Selain daripada itu, mereka membuang sampah seperti botol dan kertas di belakang bilik kelas. 3. Sehubungan itu, saya berharap pihak Lembaga Pengawas sekolah sentiasa memantau perlakuan murid yang tidak bertanggungjawab terhadap kebersihan alam sekitar di sekolah. Saya berharap pihak tuan mempertimbangkan aduan saya ini. Sekian, terima kasih. Yang benar, Setiausaha, Kelab Alam Sekitar, Sekolah Kebangsaan Oyan Tengah. Ketua Pengawas, Sekolah Kebangsaan Oyan Tengah, 96800 Kapit, Sasrawak Kelab Alam Sekitar, Sekolah Kebangsaan Oyan Tengah, 96800 Kapit, Sasrawak • Pilih maklumat mengikut urutan isi surat kiriman rasmi yang betul, dan tulis semula pada format surat di atas.
  • 9. Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021 Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021) SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH 96800 KAPIT SARAWAK KSSR RHP PdPR/2021 Aktiviti 5: Aktiviti Tatabahasa (07.09.2021-Selasa): SK3.3, SP3.3.3 " Punca-Punca Berlakunya Pencemaran Alam". Pencemaran alam seperti pencemaran udara, pencemaran air dan pencemaran bunyi yang membawa pelbagai akibat buruk semakin berleluasa sejak akhir-akhir ini. Hal ini bertambah parah dari tahun ke tahun. Terdapat pelbagai punca berlakunya pencemaran alam. Sikap manusia yang gemar membuang sampah- sarap dan sisa toksik ke dalam sungai dan sumber air menjadi punca kepada pencemaran air. Rumah- rumah kediaman dan kilang-kilang yang terletak berhampiran sungai kebanyakannya mengambil langkah mudah menyalurkan bahan buangan ke sungai-sungai. Hal ini menyebabkan berlakunya pencemaran air yang memusnahkan hidupan akuatik. Pembakaran terbuka, pelepasan asap kenderaan dan asap kilang-kilang perusahaan pula menjadi punca kepada pencemaran udara. Asap yang mengandungi karbon monoksida ini amat berbahaya kepada hidupan. Sebagai contoh, Saban tahun negara kita dilanda jerebu yang teruk berpunca daripada sikap masyarakat yang gemar melakukan pembakaran terbuka. Penebangan hutan yang tidak terkawal untuk pembalakan dan penerokaan kawasan pertanian juga menjadi punca berlakunya pencemaran alam. Apabila pokok-pokok ditebang, maka banyak kawasan tadahan musnah. Hal ini menyebabkan berlakunya pencemaran sungai apabila hujan turun dengan lebat. Lumpur-lumpur daripada kawasan hutan yang telah ditebang akan mengalir ke sungai dan seterusnya dibawa arus ke hilir sungai. Hal ini menyebabkan sungai menjadi cetek dan tercemar oleh lumpur. Banjir lumpur yang mengancam nyawa juga mudah berlaku. Selain itu, bunyi enjin kenderaan dan jentera kilang juga menyumbang kepada pencemaran bunyi. Pertambahan bilangan kenderaan dan kilang-kilang perusahaan menyebabkan masalah pencemaran bunyi semakin parah saban tahun. Keadaan ini boleh menyebabkan kita menghadapi masalah pendengaran. Kesimpulannya, sikap manusialah yang menyebabkan berlakunya pencemaran alam yang membawa kesan yang buruk kepada hidupan. Semua anggota masyarakat perlu peka sekiranya ingin mengatasi masalah ini. 1. Apakah contoh-contoh pencemaran alam? ______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________ • Berdasarkan petikan “Punca-punca berlakunya pencemaran alam” • Murid menjawab 5 soalan pemahaman dengan betul berdasarkan bahan bacaan.
  • 10. Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021 Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021) SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH 96800 KAPIT SARAWAK KSSR RHP PdPR/2021 2. Bagaimanakah pencemaran sungai berlaku? 3. Mengapakah penebangan hutan yang tidak terkawal sangat dilarang oleh pihak kerajaan ? 4. Bagaimanakah pencemaran bunyi menjadi punca kehidupan manusia tidak tenteram? 5. Pada pendapat anda, bagaimanakah cara kita menjaga alam sekitar? ______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________
  • 11. Disemak Oleh:______________ Panitia Bahasa Melayu/2021 Rancangan Pelajaran Harian (PdPr) Minggu ke-29&30/2021) SEKOLAH KEBANGSAAN OYAN TENGAH 96800 KAPIT SARAWAK KSSR RHP PdPR/2021 Nama Murid:_______________________________ PENTAKSIRAN BILIK DARJAH Ulasan guru: ____________________________________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________ DSKP: SK:1.6, SP:1.6.1, DSKP: SK:2.6, SP:2.6.1 DSKP: SK:3.2, SP:3.2.6 DSKP: SK:3.3, SP:3.3.3