Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Die SlideShare-Präsentation wird heruntergeladen. ×

Історія однієї родини

Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Nächste SlideShare
Book2019
Book2019
Wird geladen in …3
×

Hier ansehen

1 von 21 Anzeige

Weitere Verwandte Inhalte

Diashows für Sie (20)

Ähnlich wie Історія однієї родини (20)

Anzeige

Weitere von Даша Арцимеева (12)

Aktuellste (20)

Anzeige

Історія однієї родини

 1. 1. Народився в 1923 р. в с. Лозоватка. Після закінчення школи навчався в ФЗО. Фронтове життя для Івана Трифоновича розпочалося в червні 1942 року. Разом з ФЗО був відправлений на Урал, тому в м. Оханськ Молотовської області, отримав призначення в діючу армію, розвідку. Воював розвідником на 3-ому Українському фронті в 61 дивізії 129 полку під командуванням А. Сухарукова, Свірідова.
 2. 2. На долю розвідника Пинича випало чимало випробовувань. Були нестерпні труднощі. Та кожне доручення командування прагнув виконати в найкоротший строк. У розвідувальній справі він вважався неперевершеним спеціалістом. Тому щоразу отримував найскладніші завдання. Пригадуючи службу в розвідці, Іван Трохимович під час розмови підкреслив: «Те, що робили розвідники, потрібно було командуванню. І все потрібно було для перемоги над ворогом».
 3. 3. З 1942 – 1945 р. – Іван Трохимович керував взводом. Звільняючи криворізьку землю від окупаційних військ, під Мар’янським був тяжко поранений. Завдяки молодості, старанням лікарів і медсестер він вижив і знову став у стрій. Знову в діючій армії, яка вела наступ на Казанку, Новий Буг, Миколаїв, Одесу, очищаючи землі України від чужинців. Звільняв м. Нікополь, Миколаїв, Одесу, Румунію. Після війни працював бригадиром комплексної бригади. Нагороди: Медаль «За Отвагу 1943 г.», орден Отечественной войны I II степени, 6-ю юбилейными медалями, медаль учаснику боев за освобождение столицы Австрии г. Вены.
 4. 4. Литвиненко Марія Мусіївна Народилась 23 березня 1923 р. в с. Варва, Варвинського району Чернігівської області. Марію Мусіївну призвали до служби в армії в 1943 р. після визволення від фашистів Чернігівщини. Вона працювала токарем - фрезерувальником на пересувному ремонтному заводі по ремонту військової техніки при 1-му Білоруському фронті. В складі фронту звільняла територію Білорусії, Польщі, Німеччини, дійшовши до Рейхстагу, на якому залишила свій підпис. Нагороди : орден Вітчизняної війни 2 ступеню, медаль " За победу над Германией " та ювілейні медалі. Після війни повернулась додому, працювала в колгоспі. В 1959 р. переїхала на Криворіжжя, в с. Новоукраїнка і влаштувалася дояркою в радгосп ім. Карла Лібкнехта. Зараз перебуває на пенсії.
 5. 5. Литвиненко Мусій Петрович Народився в 1915 році в с. Варва нинішньої Чернігівської області. Закінчив 4 класи початкової школи. Працював на Керченському металургійному заводі. З початком Великої Вітчизняної війни брав участь в бойових діях в складі 9-ї бригади морської піхоти. Захищав міста Одесу, Севастополь, Новоросійськ. Під Майкопом був поранений, лікувався в госпіталі. Після лікування воював в складі 203-го артилерійського полку. Брав участь у визволенні Смоленська, Курська, Бобруйська, Любліна, взятті Кенігсберга. Мав державні нагороди, серед них медаль «За оборону Одеси». Помер у липні 1992 року.
 6. 6. Живе у селі Новопілля літнє подружжя Литвиненків – Мусій Петрович та Марія Мусіївна . Подружжя як подружжя – таких багато, але в тому й річ, що обоє вони не просто бачили на своєму віку людське горе, а й самі пройшли через горнило війни, відчули його на собі її гіркий смак. Обоє – і Мусій Петрович, і Марія Мусіївна – ветерани Великої Вітчизняної війни. Ще до початку війни Мусій Литвиненко служив дійсну на Далекому Сході, в підрозділі берегової охорони, причому немало-небагато, а цілих чотири роки. Та на встиг демобілізуватися, звикнути до «гра жданки» після тривалої служби, як у його життя увірвалося те страшне слово – «війна»… Там же, в Керчі, де починав після армії трудове життя, довелося знову надіти військову форму … Нашвидкуруч укомплектований підрозділ у спішному порядку був відправлений до Феодосії, де остаточно сформувалася 9-а морська бригада Восьмої армії. А спеціальність у Мусія Петровича була від початку війни до самого її кінця одна – артилерист-навідник гамати … з Феодосії було направлено по морю до славнозвісної Одеси. Понад три місяці героїчно захищали Одесу. Двічі здавали і двічі брали це легендарне місто … Там у вогненному вирі, й був поранений боєць Литвиненко
 7. 7. Медики, оглянувши його, підсумували: — На лікування в госпіталь, у тил … — Не відправляйте, - в розпачі благав боєць, - я не хочу в тил, я видужаю й тут … На диво, сталося, як він того хотів (очевидно військові медики взяли до уваги його настирливість знову повернутися в стрій), отож, обійшлося польовими медсанбатами … І знову – фронтові шляхи, які привели Мусій Петрович до Сталінграда. Але участь у бойових діях довелося взяти не зразу … В Сталінграді у відібраних бійців, куди увійшов і Литвиненко, було сформовано спеціальне відділення. Офіцер, звертаючись до складу цього підрозділу, сказав: — Ви направляєтесь у місто Златоуст для отримання нового артилерійського озброєння … Всі розуміли, що це озброєння – засекречене. Ним і виявилися гармати-гаубиці 122 мм. Ось тоді (після повернення групи із Златоуста) з новим озброєнням і виступив проти ворога 203 – й гвардійський полк — рідна частина воїна Литвиненка, з якою він пройшов до переможного кінця війни, яку закінчив у Берліні … Орден «Вітчизняної війни» II ст.., медалі «За відвагу», «За оборону Одеси», «За оборону Сталінграда», «За взяття Берліна», та інші прикрашають груди Мусія Петровича …
 8. 8. … Більше половинив сієї тривалості війни перебувала на фронті Марія Мусіївна. Вона несла нелегку службу у прифронтових майстернях по ремонту зброї, авто бронетехніки. При цьому доводилося працювати, що називається, з подвійною енергією, не шкодуючи сил. Адже це було потрібно для фронту, необхідно для Перемоги … Литвиненки вже давно на заслуженому відпочинку. Марія Мусіївна часто хворіє, фронтові незгоди дають взнаки … Та піклується про неї дорога серцю людина — вірний чоловік … Разом вони виростили двох дітей. А все своє життя Мусій Петрович віддав радгоспу Карла Лібкнехта, де не один десяток літ працював на різних роботах … Марія Мусіїв все життя доїла корів радгоспу імені Карла Лібкнехта. Душі і серця, що були обпалені війною, а потім зігріті великою взаємною любов’ю …
 9. 9. Василенко Яків Якович До війни працював в місті Кривому Розі на шахті,згодом, за станом здоров”я переїхав в село Новоукраїнка, де став бригадиром в колгоспі «Соцперебудова». В 1941році,з наближенням фронтів,був мобілізований. Вдома залишив молоду дружину з маленьким сином Борисом. Разом з кіньми потрапив в артилеристську частину. За словами його однополчанина,біля села Софіївка Дніпропетровської області потрапив під обстріл німців і його разом з кінною упряжкою і гарматою накрило вибухом. З війни додому не повернувся. Ніякої інформації про нього не збереглося .
 10. 10. Максименко Омелян Семенович Народився в Полтавській області в 1909 році. Брав участь в бойових операціях в складі мінометного підрозділу з початку війни. В 1942 році потрапив у полон, став в'язнем табору смерті. З фашистської неволі був визволений в 1944 році частинами Радянської Армії, знову став мінометником. Перемогу зустрів у Берліні. Після демобілізації повернувся до мирної праці. Мав нагороди — медаль «За перемогу над Німеччиною» та ювілейні. Максименко Федір Дмитрович Народився в 1910 році на Київщині. Закінчив 8 класів і медичний технікум. Брав участь у війнах з Фінляндією та Польщею, а потім - у Великій Вітчизняній. Воював на Західному фронті в 809-му стрілецькому полку 38-ї дивізії 51 -ї армії. Закінчив війну в 1945 році в Кенігсберзі старшим лейтенантом медичної служби. Нагороджений медалями «За бойові заслуги», «За оборону Севастополя», «За оборону Кавказу», «За перемогу над Німеччиною» та ювілейними. Помер в травні 1990 року.
 11. 11. Максименко Кузьма Дмитрович Народився 21.10.1922році. В 1941 році вступив до ветеринарного технікуму, звідти 19 вересня 1941 року пішов на війну. Перше поранення отримав в 1942році під Сталінградом, після другого поранення довго лікувався в госпіталі. Вийшло так , що в частині вважали його загиблим і батьки отримали похоронку. Після одужання, з госпіталю повернувся в стрій і воював до кінця війни. Звільняв Чехословаччину та Румунію. Після війни повернувся в рідне село, закінчив ветеринарний технікум. Працював ветеринарним фельдшером спочатку в Красіно , а потім в радгоспі Радушне. Отримав багато бойових нагород : Орден « Вітчизняної війни»,медалі « За оборону Сталінграда», «За Перемогу над фашистською Німеччиною », Учасник виставки ВДНХ в Москві. Помер 11 червня 2000 року.
 12. 12. Максименко Петро Дмитрович Народився у 1919 році. На війну пішов в перший день війни. Був військовим моряком Чорноморського флоту. Захищав Крим і Кавказ.Корабель , на якому служив, був потоплений німцями при бомбардуванні.коли перевозили груз в Севастополь з Кавказу. Довгий час перебував у воді, поки не підібрали з йнших кораблів. Має бойові нагороди : Орден «Червоної Зірки», «За оборону Кавказа», « за оборону Севастополя». « За перемогу над фашистською Германією». Після війни повернувся в рідне село. Закінчив педагогічний технікум. Працював вчителем фізкультури. Згодо виїхав до міста дніпропетровськ , де працював вчителем фізкультури і географії.
 13. 13. Максименко Лаврентій Дмитрович Народився 1918 року на Київщині. Закінчив семирічку у 1934 році, став робітником. В 1939 році був призваний до лав Червоної Армії. Велика Вітчизняна війна застала Лав-рентія Дмитровича в Миколаєві. Захищав Севастополь, а потім і визволяв його від ворога. Брав участь в морському десанті на Керч. Закінчив війну в Севастополі старшим матросом. Був нагороджений медалями «За оборону Одеси», «За оборону Севастополя», «За обо­рону Кавказу», «За перемогу над Німеччиною» та ювілейними. Помер в січні 1991 року.

×