Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Як отримати закордонний паспорт за 170 грн. і не платити зайвого

9.383 Aufrufe

Veröffentlicht am

Всеукраїнська ліга правників проти корупції підготувала буклет для споживачів адміністративних послуг «Як отримати закордонний паспорт за 170 грн.»

Veröffentlicht in: Recht
  • Loggen Sie sich ein, um Kommentare anzuzeigen.

Як отримати закордонний паспорт за 170 грн. і не платити зайвого

  1. 1. І не платити зайвого Методичний посібник для громадян України За підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії Погляди, висновки та рекомендації належать авторам та укладачам і не обов’язково відображають позицію Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку ООН або інших агенцій ООН всеукраїнська ліга правників проти корупції
  2. 2. всеукраїнська ліга правників проти корупції Справжній стан справ Для оформлення закордонного паспорта Державна міграційна служба України (ДМС) вимагає сплати трьох платежів: 170,00 грн. — державне мито; 87,15 грн. — за послуги з оформлення паспорта; 238,32 (304,32) грн. — за бланк закордонного паспорта без чіпа (з чіпом). Єдиним законним платежем, який громадяни зобов’язані сплачувати, є державне мито. При оформ- ленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон у звичайному режимі — це 170 гривень, при оформленні протягом 7 робочіх днів — 340 гривень. Законом України «Про адміністративні послуги» передбачається, що за весь комплекс дій в інтере- сах громадянина плата стягується одноразово і включає в себе вартість бланків і всіх інших витрат. Вимога сплатити 87,15 грн. за ту ж послугу, що оплачується держмитом, є незаконною. Вимога спла- тити 238,32 (304,32) грн. за бланк паспорта також є незаконною, оскільки вартість бланків має бути включена у вартість послуги. Крім того, не існує нормативно-правового акту, який встановлює та- ку суму.   
  3. 3. За підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії Погляди, висновки та рекомендації належать авторам та укладачам і не обов’язково відображають позицію Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку ООН або інших агенцій ООН Саме таке трактування законодавчих норм надали Верховний Суд України (ВСУ) у своїй постанові по справі №21-416а/13 і Вищий Адміністративний Суд України (ВАСУ) у своїй постанові по справі №820/7752/13-а** . 3грудня2013ВерховнийсудУкраїнивстановив,щосплатадержавногомитапокриваєвартістьвитрат ДМС щодо видачі закордонного паспорта — у тому числі й вартість бланка. Тому міграційна служба не має права вимагати повторної оплати тих самих дій (послуг) на підставі іншого нормативно-пра- вового акта. Якщо Ви маєте бажання і час поборотись за свої права, подавайте заяву про кримінальне правопо- рушення до прокуратури або до районного відділу міліції у разі, коли працівник ДМС вимагає від вас оплатити інші платежі, крім державного мита. Згідно з ч. 2 ст. 382 Кримінального кодексу України, умисне невиконання вироку, рішення, ухва- ли, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню, вчинене служ- бовою особою, карається штрафом у розмірі від 750 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п’яти років. Рішення Верховного Суду України стосується не лише окремої справи, а загалом усієї судової і адмі­ ністративної практики.  http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/36369560 **  http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/39721852
  4. 4. всеукраїнська ліга правників проти корупції Важливо! Ч. 1 ст. 2442 Кодексу адміністративного судочинства передбачає «Рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов’язковим для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України». Для зміни існуючого стану справ ми, громадяни України, маємо відстоювати своє право жити в пра- вовій державі, жити згідно з Конституцією нашої країни. Для цього необхідно допомогти ДМС від- мовитися від протиправної практики стягнення безлічі платежів і встановити розмір держмита, що включає в себе всі витрати, як того вимагає Закон. Крок 1. Запит публічної інформації Витрачений час: 20 хвилин для написання електронного листа за прикладом, що наводить- ся далі. Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» Ви можете направити запит на одержання публічної інформації про вартість закордонного паспорта по електрон- ній пошті. !!
  5. 5. За підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії Погляди, висновки та рекомендації належать авторам та укладачам і не обов’язково відображають позицію Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку ООН або інших агенцій ООН Приклад: To: kh@dmsu.gov.ua Subject: Запит на інформацію Начальнику Головного управління державної  міграційної служби України в Харківській області. Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» прошу надати інформацію про не- обхідні документи та платежі для отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Відповідь прошу направити за адресою П. І. Б. вул.  ____________________________ ,  б.  _____ , кв.  _____ м.  _____________________________ індекс  __________________________ у встановлений законом термін (5 робочих днів). З повагою, П. І. Б. Отримання офіційної відповіді буде беззаперечним доказом вимог з боку ДМС про сплату більше, ніж одного платежу.
  6. 6. всеукраїнська ліга правників проти корупції Крок 2. Подання документів для оформлення закордонного паспорта Витрачений час: від кількох годин до декількох днів (враховуючи черги) для подання документів, 1 місяць і більше на отримання закордонного паспорта. Після отримання відповіді на інформаційний запит у зручний для Вас час відвідайте територіальний підрозділ ГУДМС в Харківській області з усіма необхідними документами і на місці оплачуйте всі не- обхідні платежі (які вимагає ДМС). Обов’язково зробіть копії квитанцій, які засвідчують Вашу оп- лату платежів, які вимагає ДМС. Увага! Часто в приміщеннях, де розташовано підрозділ ДМС, знаходиться посередницька фірма ДП «Документ», яка надає незрозумілі консультаційні послуги, пропонує оформити страховку. Тому закордонний паспорт стає ще дорожчим. У Вас немає ніякої потреби користуватися послугами цієї державної структури. Вам потрібно потрапити на прийом саме до інспектора ДМС, а не співробітника ДП «Документ» для оформлення закордонного паспорта. Консультації та страховки не є обов’язковими, ви маєте право за них не платити! На прийомі в інспектора ДМС передавайте всі необхідні документи по черзі, упевнившись, що по- садовець дійсно вимагає у вас квитанції про сплату бланка та послуги. Копії квитанцій про сплату платежів обов’язково збережіть у себе. Тільки після отримання закордонного паспорта на руки переходьте до третього кроку. !!
  7. 7. За підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії Погляди, висновки та рекомендації належать авторам та укладачам і не обов’язково відображають позицію Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку ООН або інших агенцій ООН Крок 3. Позов до адміністративного суду Взаємовідносини між громадянами та органами влади є підсудними адміністративним судам. Адмі­ ністративним судом першої інстанції в Харківській області є Харківський окружний адміністра- тивний суд. Туди і треба спрямувати позов на дії ДМС. Шаблон позову можна взяти тут: https://drive.google.com/file/d/0B9gy2yXlf3-3SVhkM1l2Nkw2MjA/view Зробіть собі копію позову і внесіть зміни в усі зазначені кольором поля. Крім того, уважно прочитайте документ і, якщо це необхідно, внесіть зміни. Заподаннянеправдивихвідомостейдосудупередбачена відповідальність! Для того, щоб подати позов до суду, необхідно сплатити судовий збір. Сформувати квитанцію для сплати судового збору можна за адресою: http://adm.hr.court.gov.ua/sud2070/zbir// (вибрати «позов майнового характеру, 10% розміру ставки»), введіть суму матеріальних претензій (за бланк + за послуги, якзазначеноувимогахсуду). Здійснити оплату можна в касі будь-якого банку. Якщо суд прийме рішення на вашу користь, відповідач відшкодує вам сплату судового збору. До позову додайте копію інформаційного запиту (роздруківку email), копію відповіді на інформа- ційний запит, копії квитанцій про сплату необхідних платежів, копію закордонного паспорта, а та- кож — квитанцію про сплату судового збору. Позов і всі додатки необхідно роздрукувати, також для відповідача і для суду.
  8. 8. всеукраїнська ліга правників проти корупції Крім того, підготуйте копію позову (можна без доповнень, це — Ваш екземпляр) і майте на руках оригінали (якщо є, якщо ні — копії) всіх згаданих в позові документів. Потім позовну заяву необхідно подати в канцелярію окружного адміністративного суду, де його за- реєструють і на Вашому екземплярі позову поставлять позначку. Після цього залишається чекати початку судового розгляду за Вашим позовом і позитивного рішен- ня суду. Успіхів! Всеукраїнська ліга правників проти корупції / league@nocorrupt.com Харківська ініціативна група «Закордонний паспорт за 170 грн.»   Legǐbus omnes servīmus, ut liběri esse possǐmus Ми всі служимо законам, щоб бути вільними Надруковано в друкарні ФОП Тимченко М. Г. Наклад — 400 прим.

×