SlideShare ist ein Scribd-Unternehmen logo
1 von 5
Тема. Ліна Костенко ”Крила”
Мета: ознайомити учнів із життєвим шляхом Л.Костенко, зацікавити
дітей її творчістю, дати поняття значення терміна диптих,
розвивати вміння визначати провідну думку твору; удосконалювати
навички виразного читання та аналізу ліричних творів; виховувати
прагнення до духовного багатства, самовдосконалення.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу
Методи, прийоми й форми роботи: розповідь учителя, виразне
читання, гронування, метод «Мікрофон», робота в групах.
Обладнання: портрет Л.Костенко, збірки творів, презентації,
візуалізація вірша «Крила».
Хід уроку
І. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів
Учитель. Перед вами вродлива жінка з хмаркою кучерявого
волосся, проникливим поглядом. Чарівна й неповторна. Вона наша
сучасниця.
М.Слабошпицький писав: ,,Ліна Костенко -це боротьба за право бути
собою, це, зрештою, перемога в тій довгій і виснажливій боротьбі.”
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1. Слово вчителя.
Її старшокласники називають поетом-класиком. Вона має особливу
потребу перебувати тілом і душею в зоні боротьби, ризику.
Щорічні народознавчі експедиції в 10-кілометрову чорнобильську
зону, зустрічі з людьми, що повернулися в мертві поселення, фікса-
ція на кіноплівці, документальні записи. І як результат - фільм
,,Тризна” за сценарієм Ліни Костенко.
Ліну Костенко комуністична влада намагалися ізолювати від
народу, але 19-річне мовчання тільки загартовувало письменницю. А
згодом прийшло й визнання в Україні.
А якою ж була життєва доля письменниці? Про це ми
дізнаємося, перегорнувши сторінки біографії поетеси.
2. Презентація учнів «Життя і творчість Ліни Костенко» .
3. Презентація вчителя.
4.
Складання грона
Ліна Костенко
мужність людська гідність
надійність самовдосконалення
здатність до самопожертви відданість покликанню
Сюжет.
Лірична героїня, перебуваючи у Польщі, зокрема у морському порту
Щеціна, спостерігає за красою Одри, кораблями біля причалів.
Наступала весна, ломалася крига. На одній з крижин вона побачила
чайку. Це підштовхнуло її до роздумів про смисл життя людини.
Людина має крила, але як птах не літає, бо людські крила зроблені не
з пуху, а з правди, чесності, довір’я, вірності у коханні, з вічного
поривання, з щирості до роботи, з щедрості та турботи, з пісні, з надії,
з поезії, з мрії.
Героїня твору полюбляє Польщу за її легенди, мову, звичаї, дружбу,
щирість, але для неї рідний край — наймиліший.
Одного разу вона побачила корабель з прапором рідного краю, який
збентежив її душу і серце. І лірична героїня остаточно зрозуміла, що
де б ти не був, але батьківська земля, рідний край для кожної людини
є наймилішим, дорогим.
5. Перегляд візуалізації вірша «Крила» (текст читає Богдан
Ступка)
6. Виразне читання вірша учнями.
7. Релаксація
8. Слово вчителя.
- Читаючи поезію «Крила» Л. Костенко, кожний із вас,
мабуть, звернув увагу на символічне значення людських крил.
Чим дорослішою стає людина, тим і крила її стають більшими.
Для чого людині потрібні крила? Хіба вона літає? Так.
Людина літає не тільки уві сні. Крила для кожного є тим
глибоким духовним наповненням, що проявляється
індивідуально.
Чому людина має крила, а не може полетіти? Це залежить у
більшій мірі від неї самої, її прагнення, бажання,
цілеспрямованості, наполегливості,старанності.
Тому кожен повинен прагнути до самоствердження,
подолання життєвих труднощів у сучасному житті, а цьому
допоможуть наші крила.
Сформулюйте основну думку твору.
▲ Утвердження ідеї про те, що духовне багатство-найбільший
скарб у житті (запис у зошит).
7. Бесіда за питаннями.
• Назвіть істот в природі, які мають крила. (Птахи, мухи, бджоли,
коники...). Для чого вони їм потрібні?
• Коли говорять людині, що у неї виросли крила за плечима?
• Чому, на ваш погляд, Л. Костенко зазначає, що людина має крила?
• Чим людські крила відрізняються від пташиних? Як про це
говориться в поезії?
• Які риси характеру Л. Костенко цінує в людині?
• А чи має крила сама поетеса? Якщо так, то які? Власну думку
обґрунтуйте.
• Як, на вашу думку, мати крила людині — це обов’язок чи довільне
бажання?
• Яку людину вважають духовно багатою?
8. «Мікрофон». Відповідь на питання: «Як би ви скористалися
крилами, якщо мали б їх?»
9. Складіть інформаційне ґроно про людські крила.
Складання сенкану до поняття духовність
Крилатість.
Надзвичайний, цілеспрямований.
Прагне, діє, вдосконалюється.
Політ думки неосяжний.
Одухотвореність.
ІV. Закріплення знань, умінь, навичок.
1. Які людські якості, на думку авторки, є найціннішими,
найпотрібнішими в житті? (Правдивість, чесність, довіра, вірність,
кохання, працьовитість, щедрість, щирість, віра, мрійливість.)
2. Чому, на думку, Л. Костенко, людина, яка має крила, тужить за
рідним шматком землі?
3. Чи можна порівняти таку людину з чайкою на крижині?
4. Для чого Л. Костенко написала поему «Чайка на крижані»? Над чим
змушує задуматися поетеса під час читання цього твору.
V. Підсумок уроку
VІ. Домашнє завдання: вивчити вірш напам’ять

Weitere ähnliche Inhalte

Was ist angesagt?

ліна костенко
ліна костенколіна костенко
ліна костенко
SvetikShvager
 
Презентація "Ліна Костенко"
Презентація "Ліна Костенко"Презентація "Ліна Костенко"
Презентація "Ліна Костенко"
Виктор Чёмов
 
ліна костенко.коротка розповідь про письменницю. ідея зіткнення неповторност...
ліна костенко.коротка розповідь про письменницю. ідея  зіткнення неповторност...ліна костенко.коротка розповідь про письменницю. ідея  зіткнення неповторност...
ліна костенко.коротка розповідь про письменницю. ідея зіткнення неповторност...
Роман Олександрович Лемак
 
Ліна Костенко
Ліна КостенкоЛіна Костенко
Ліна Костенко
bondaruk
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
radionivka
 
л.костенко.красива осінь вишиває клени
л.костенко.красива осінь вишиває кленил.костенко.красива осінь вишиває клени
л.костенко.красива осінь вишиває клени
natalyanalivaychenko
 
Коцюбинський (2)
Коцюбинський (2)Коцюбинський (2)
Коцюбинський (2)
Olenamoon
 

Was ist angesagt? (20)

поезія л.костенко
поезія л.костенкопоезія л.костенко
поезія л.костенко
 
ліна костенко
ліна костенколіна костенко
ліна костенко
 
Презентація "Ліна Костенко"
Презентація "Ліна Костенко"Презентація "Ліна Костенко"
Презентація "Ліна Костенко"
 
лина костенко
лина костенколина костенко
лина костенко
 
презентацыя л. костенко
презентацыя л. костенкопрезентацыя л. костенко
презентацыя л. костенко
 
ліна костенко.коротка розповідь про письменницю. ідея зіткнення неповторност...
ліна костенко.коротка розповідь про письменницю. ідея  зіткнення неповторност...ліна костенко.коротка розповідь про письменницю. ідея  зіткнення неповторност...
ліна костенко.коротка розповідь про письменницю. ідея зіткнення неповторност...
 
Ліна Костенко
Ліна КостенкоЛіна Костенко
Ліна Костенко
 
мораліте, інтермедія
мораліте, інтермедіямораліте, інтермедія
мораліте, інтермедія
 
ліна костенко
ліна костенколіна костенко
ліна костенко
 
Маршак
МаршакМаршак
Маршак
 
22303 презентація
22303 презентація22303 презентація
22303 презентація
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
 
317
317317
317
 
теорія літератури
теорія літературитеорія літератури
теорія літератури
 
альфреско
альфреско альфреско
альфреско
 
що де коли
що де колищо де коли
що де коли
 
л.костенко.красива осінь вишиває клени
л.костенко.красива осінь вишиває кленил.костенко.красива осінь вишиває клени
л.костенко.красива осінь вишиває клени
 
Леся Українка. Життя і творчість
Леся Українка. Життя і творчістьЛеся Українка. Життя і творчість
Леся Українка. Життя і творчість
 
ліна костенко
ліна костенколіна костенко
ліна костенко
 
Коцюбинський (2)
Коцюбинський (2)Коцюбинський (2)
Коцюбинський (2)
 

Ähnlich wie Урок. Костенко "Крила"

7 литер фесенко_заруб_2007_укр
7 литер фесенко_заруб_2007_укр7 литер фесенко_заруб_2007_укр
7 литер фесенко_заруб_2007_укр
Aira_Roo
 
активізація пізнавальної діяльності
активізація пізнавальної діяльностіактивізація пізнавальної діяльності
активізація пізнавальної діяльності
Лидия Диденко
 
Урок на конкурсDocx
Урок на конкурсDocxУрок на конкурсDocx
Урок на конкурсDocx
Sergey Mischenko
 

Ähnlich wie Урок. Костенко "Крила" (20)

7 литер фесенко_заруб_2007_укр
7 литер фесенко_заруб_2007_укр7 литер фесенко_заруб_2007_укр
7 литер фесенко_заруб_2007_укр
 
активізація пізнавальної діяльності
активізація пізнавальної діяльностіактивізація пізнавальної діяльності
активізація пізнавальної діяльності
 
Урок Танок метелика за твором Радушинської (1).pdf
Урок Танок метелика за твором Радушинської (1).pdfУрок Танок метелика за твором Радушинської (1).pdf
Урок Танок метелика за твором Радушинської (1).pdf
 
237,23.doc
237,23.doc237,23.doc
237,23.doc
 
Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"
 
6 zl k_u
6 zl k_u6 zl k_u
6 zl k_u
 
Zarubizhna 6-klas-klymenko
Zarubizhna 6-klas-klymenkoZarubizhna 6-klas-klymenko
Zarubizhna 6-klas-klymenko
 
6 zl k_u
6 zl k_u6 zl k_u
6 zl k_u
 
6 zl k_u
6 zl k_u6 zl k_u
6 zl k_u
 
діккенс урок
діккенс урокдіккенс урок
діккенс урок
 
О.Маслюк. Засоби активізації навчальної діяльності учнів на уроках світової л...
О.Маслюк. Засоби активізації навчальної діяльності учнів на уроках світової л...О.Маслюк. Засоби активізації навчальної діяльності учнів на уроках світової л...
О.Маслюк. Засоби активізації навчальної діяльності учнів на уроках світової л...
 
Додаток C Мій улюблений літературний герой
Додаток C Мій улюблений літературний геройДодаток C Мій улюблений літературний герой
Додаток C Мій улюблений літературний герой
 
1
11
1
 
Вступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казкиВступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казки
 
антонова
антоноваантонова
антонова
 
Цікаві пригоди братів наших менших
Цікаві пригоди братів наших меншихЦікаві пригоди братів наших менших
Цікаві пригоди братів наших менших
 
Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні"
Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні"Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні"
Великий і чарівний світ дитинства в "Зачарованій Десні"
 
Урок на конкурсDocx
Урок на конкурсDocxУрок на конкурсDocx
Урок на конкурсDocx
 
2 um b(z)_2019_2
2 um b(z)_2019_22 um b(z)_2019_2
2 um b(z)_2019_2
 
Ukrajinska mova-2-klas-bogdanec-2019-2
Ukrajinska mova-2-klas-bogdanec-2019-2Ukrajinska mova-2-klas-bogdanec-2019-2
Ukrajinska mova-2-klas-bogdanec-2019-2
 

Mehr von Tatyana Dudka

Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"
Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"
Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"
Tatyana Dudka
 
в гостях у казки. вікторина за казками пушкіна
в гостях у казки. вікторина за казками пушкінав гостях у казки. вікторина за казками пушкіна
в гостях у казки. вікторина за казками пушкіна
Tatyana Dudka
 
Oсновні чергування звуків
Oсновні чергування звуківOсновні чергування звуків
Oсновні чергування звуків
Tatyana Dudka
 
олдрідж. останній дюйм
олдрідж. останній дюймолдрідж. останній дюйм
олдрідж. останній дюйм
Tatyana Dudka
 
урок зачумлені звірі
урок  зачумлені звіріурок  зачумлені звірі
урок зачумлені звірі
Tatyana Dudka
 

Mehr von Tatyana Dudka (20)

23 июня
23 июня23 июня
23 июня
 
Державні символи
Державні символиДержавні символи
Державні символи
 
Українка. Подорож до моря
Українка. Подорож до моряУкраїнка. Подорож до моря
Українка. Подорож до моря
 
франко. подорож до моря
франко. подорож до моряфранко. подорож до моря
франко. подорож до моря
 
Сосюра Володимир
Сосюра ВолодимирСосюра Володимир
Сосюра Володимир
 
Наш 7-А клас
Наш 7-А класНаш 7-А клас
Наш 7-А клас
 
Леся Українка "Як дитиною, бувало..."
Леся Українка "Як дитиною, бувало..."Леся Українка "Як дитиною, бувало..."
Леся Українка "Як дитиною, бувало..."
 
В.Сосюра "Любіть Україну"
В.Сосюра "Любіть Україну"В.Сосюра "Любіть Україну"
В.Сосюра "Любіть Україну"
 
В.Сосюра "Васильки"
В.Сосюра "Васильки"В.Сосюра "Васильки"
В.Сосюра "Васильки"
 
Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"
Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"
Ліна Костенко "Ті журавлі, і їх прощальні сурми…"
 
Т.Шевченко "Садок вишневий коло хати"
Т.Шевченко "Садок вишневий коло хати"Т.Шевченко "Садок вишневий коло хати"
Т.Шевченко "Садок вишневий коло хати"
 
Леся Українка "Сафо"
Леся Українка "Сафо"Леся Українка "Сафо"
Леся Українка "Сафо"
 
І.Франко "Чого являєшся мені у сні?"
І.Франко "Чого являєшся мені у сні?"І.Франко "Чого являєшся мені у сні?"
І.Франко "Чого являєшся мені у сні?"
 
Леся Українка."Тішся, дитино, поки що маленька"
Леся Українка."Тішся, дитино, поки що маленька"Леся Українка."Тішся, дитино, поки що маленька"
Леся Українка."Тішся, дитино, поки що маленька"
 
презентація досвіду роботи
презентація досвіду роботи презентація досвіду роботи
презентація досвіду роботи
 
в гостях у казки. вікторина за казками пушкіна
в гостях у казки. вікторина за казками пушкінав гостях у казки. вікторина за казками пушкіна
в гостях у казки. вікторина за казками пушкіна
 
василь стус
василь стусвасиль стус
василь стус
 
Oсновні чергування звуків
Oсновні чергування звуківOсновні чергування звуків
Oсновні чергування звуків
 
олдрідж. останній дюйм
олдрідж. останній дюймолдрідж. останній дюйм
олдрідж. останній дюйм
 
урок зачумлені звірі
урок  зачумлені звіріурок  зачумлені звірі
урок зачумлені звірі
 

Kürzlich hochgeladen

Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
OlgaDidenko6
 
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptаналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
JurgenstiX
 

Kürzlich hochgeladen (17)

атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptxоцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
 
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptаналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
 

Урок. Костенко "Крила"

  • 1. Тема. Ліна Костенко ”Крила” Мета: ознайомити учнів із життєвим шляхом Л.Костенко, зацікавити дітей її творчістю, дати поняття значення терміна диптих, розвивати вміння визначати провідну думку твору; удосконалювати навички виразного читання та аналізу ліричних творів; виховувати прагнення до духовного багатства, самовдосконалення. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу Методи, прийоми й форми роботи: розповідь учителя, виразне читання, гронування, метод «Мікрофон», робота в групах. Обладнання: портрет Л.Костенко, збірки творів, презентації, візуалізація вірша «Крила». Хід уроку І. Повідомлення теми, мети, завдань уроку. ІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів Учитель. Перед вами вродлива жінка з хмаркою кучерявого волосся, проникливим поглядом. Чарівна й неповторна. Вона наша сучасниця. М.Слабошпицький писав: ,,Ліна Костенко -це боротьба за право бути собою, це, зрештою, перемога в тій довгій і виснажливій боротьбі.” ІІІ. Вивчення нового матеріалу
  • 2. 1. Слово вчителя. Її старшокласники називають поетом-класиком. Вона має особливу потребу перебувати тілом і душею в зоні боротьби, ризику. Щорічні народознавчі експедиції в 10-кілометрову чорнобильську зону, зустрічі з людьми, що повернулися в мертві поселення, фікса- ція на кіноплівці, документальні записи. І як результат - фільм ,,Тризна” за сценарієм Ліни Костенко. Ліну Костенко комуністична влада намагалися ізолювати від народу, але 19-річне мовчання тільки загартовувало письменницю. А згодом прийшло й визнання в Україні. А якою ж була життєва доля письменниці? Про це ми дізнаємося, перегорнувши сторінки біографії поетеси. 2. Презентація учнів «Життя і творчість Ліни Костенко» . 3. Презентація вчителя. 4. Складання грона Ліна Костенко мужність людська гідність надійність самовдосконалення здатність до самопожертви відданість покликанню
  • 3. Сюжет. Лірична героїня, перебуваючи у Польщі, зокрема у морському порту Щеціна, спостерігає за красою Одри, кораблями біля причалів. Наступала весна, ломалася крига. На одній з крижин вона побачила чайку. Це підштовхнуло її до роздумів про смисл життя людини. Людина має крила, але як птах не літає, бо людські крила зроблені не з пуху, а з правди, чесності, довір’я, вірності у коханні, з вічного поривання, з щирості до роботи, з щедрості та турботи, з пісні, з надії, з поезії, з мрії. Героїня твору полюбляє Польщу за її легенди, мову, звичаї, дружбу, щирість, але для неї рідний край — наймиліший. Одного разу вона побачила корабель з прапором рідного краю, який збентежив її душу і серце. І лірична героїня остаточно зрозуміла, що де б ти не був, але батьківська земля, рідний край для кожної людини є наймилішим, дорогим. 5. Перегляд візуалізації вірша «Крила» (текст читає Богдан Ступка) 6. Виразне читання вірша учнями. 7. Релаксація 8. Слово вчителя. - Читаючи поезію «Крила» Л. Костенко, кожний із вас, мабуть, звернув увагу на символічне значення людських крил. Чим дорослішою стає людина, тим і крила її стають більшими. Для чого людині потрібні крила? Хіба вона літає? Так. Людина літає не тільки уві сні. Крила для кожного є тим глибоким духовним наповненням, що проявляється
  • 4. індивідуально. Чому людина має крила, а не може полетіти? Це залежить у більшій мірі від неї самої, її прагнення, бажання, цілеспрямованості, наполегливості,старанності. Тому кожен повинен прагнути до самоствердження, подолання життєвих труднощів у сучасному житті, а цьому допоможуть наші крила. Сформулюйте основну думку твору. ▲ Утвердження ідеї про те, що духовне багатство-найбільший скарб у житті (запис у зошит). 7. Бесіда за питаннями. • Назвіть істот в природі, які мають крила. (Птахи, мухи, бджоли, коники...). Для чого вони їм потрібні? • Коли говорять людині, що у неї виросли крила за плечима? • Чому, на ваш погляд, Л. Костенко зазначає, що людина має крила? • Чим людські крила відрізняються від пташиних? Як про це говориться в поезії? • Які риси характеру Л. Костенко цінує в людині? • А чи має крила сама поетеса? Якщо так, то які? Власну думку обґрунтуйте. • Як, на вашу думку, мати крила людині — це обов’язок чи довільне бажання? • Яку людину вважають духовно багатою? 8. «Мікрофон». Відповідь на питання: «Як би ви скористалися крилами, якщо мали б їх?» 9. Складіть інформаційне ґроно про людські крила.
  • 5. Складання сенкану до поняття духовність Крилатість. Надзвичайний, цілеспрямований. Прагне, діє, вдосконалюється. Політ думки неосяжний. Одухотвореність. ІV. Закріплення знань, умінь, навичок. 1. Які людські якості, на думку авторки, є найціннішими, найпотрібнішими в житті? (Правдивість, чесність, довіра, вірність, кохання, працьовитість, щедрість, щирість, віра, мрійливість.) 2. Чому, на думку, Л. Костенко, людина, яка має крила, тужить за рідним шматком землі? 3. Чи можна порівняти таку людину з чайкою на крижині? 4. Для чого Л. Костенко написала поему «Чайка на крижані»? Над чим змушує задуматися поетеса під час читання цього твору. V. Підсумок уроку VІ. Домашнє завдання: вивчити вірш напам’ять