Group Project (1).pdf pendidikan moral tingkatan 1
Rph matematik isipadu cecair
1. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
(Tanpa Program LINUS - Numerasi)
Mata Pelajaran dan kelas : Matematik Tahun Dua Cemerlang
Tajuk : Isipadu cecair
Masa : 9.00 - 10.00
Standard Pembelajaran : 12.1 (i), (ii)
Objektif Pembelajaran:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Mengenal unit mililiter dan liter
a. mengenal unit mililiter dan liter dengan memerhatikan senggatan pada silinder
penyukat.
b. mengenal isipadu cecair dalam unit ml dan l
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:
• Memperkenalkan unit mililiter dan unit liter dengan memerhatikan senggatan
pada silinder penyukat
• Memperkenalkan isipadu cecair dalam unit ml dan l.
Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
• Kreativiti- pemerhatian, membanding, membeza dan memadan.
Bahan Bantu Belajar:
Silinder penyukat, cecair. Lembaran kerja.
Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran:
Penilaian melalui pemerhatian semasa p&p dan perbincangan.
Refleksi:
3 daripada 36 murid belum mengenal unit mililiter dan unit liter. Mereka akan diberi
bimbingan pada sesi seterusnya.
2. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
(Berserta Program LINUS - Numerasi)
Mata Pelajaran dan kelas : Matematik Tahun Dua Cemerlang
Tajuk : Isipadu cecair
Masa : 9.00 – 10.00 (1 jam)
Standard Pembelajaran : 12.1 (i), (ii)
Objektif Pembelajaran:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Mengenal unit mililiter dan liter
a. mengenal unit mililiter dan liter dengan memerhatikan senggatan pada silinder
penyukat.
b. mengenal isipadu cecair dalam unit ml dan l
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:
Murid Perdana
• Memperkenalkan unit mililiter dan unit liter dengan memerhatikan senggatan
pada silinder penyukat
• Memperkenalkan isipadu cecair dalam unit ml dan l.
Murid LINUS (Numerasi)
1. guru menunjukkan 2 botol (penuh dan kosong) kepada murid.
2. murid memperihalkan perbezaan antara kosong dan penuh berdasarkan
pemerhatian mereka
3. guru menunjukkan satu botol separuh penuh dan menerangkan bahawa botol itu
separuh penuh.
Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
• Kreativiti- pemerhatian, membanding, membeza dan memadan.
Bahan Bantu Belajar:
Silinder penyukat, cecair. Lembaran kerja.
Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran:
Penilaian melalui pemerhatian semasa p&p dan perbincangan.
Refleksi:
3 daripada 36 murid belum mengenal unit mililiter dan unit liter. Mereka akan diberi
bimbingan pada sesi seterusnya.