1. Eszterházy Károly Tanárképző Főiskola
Eger
Elektronikus médiumok és tananyagok
Digitális (hálózatalapú) óravázlat
Készítette: Seregi Ágnes
Angoltanár-pedagógiatanár MA
Neptun kód: FKRDKL
2013. május 5.
Oktató: Dr. Forgó Sándor
2. I. Alapadatok
Iskola típusa: általános iskola, felső tagozat
Osztály: 5. osztály
Tantárgy: angol nyelv
Óra helye a tantervben: 3. modul (Time out), 4-5. óra
Témakör: Szabadidő
Téma: Mozi, filmek
Óra típusa: Új ismeretet rendszerező, alkalmazó
Elsajátítandó fogalmak jegyzéke: Filmek típusai, rendező, színészek, egyszerű jelen idő
II. Fejlesztési célok:
Szókincs aktivizálása, olvasott szöveg értése, íráskészség, emlékezet, kreativitás, gondolkodás
Módszerek, munkaformák:
Hagyományos osztálytermi módszerek: egyéni és páros munka, frontális osztálymunka
Számítógéppel segített tanulási módszerek: olvasott szöveg értése, gyakorlás, kiselőadás
III. Források, eszközök:
Hagyományos források: tankönyv (Get to the top 1, Student’s Book, mmpublications), füzet
Digitális források: internet
http://www.imdb.com/list/dUfMggd0R54/
http://www.youtube.com/
Tantermi eszközök: szemléltetés (internet, PPT diák), szöveg, kép, projektor, laptopok
Hálózati eszköz: online multimédia (Youtube, google, slideshare)
IV. Tanórák felépítése:
1. Házi feladat ellenőrzése
2. Korábbi ismeretek aktivizálása
3. Motiválás
4. Új ismeretek feldolgozása
5. Blog-bejegyzés elkészítése, bemutatása
6. Értékelés
3. Az órák logikai felépítése és a tevékenységek
Idő Az óra menete Feladat Módszer,
munkaforma
Eszközök
5 perc
(5 p)
1. Házi feladat
ellenőrzése
Tk. : 39. old./ 6.
Íráskészség
frontális
osztálymunka
tankönyv, füzet
10 perc
(15 p)
2. Korábbi
ismeretek
aktivizálása
- szókincs
felelevenítése
- további
filmekkel
kapcsolatos
szavak gyűjtése
- PPT képek,
frontális
- szóháló, páros
- számítógép, projektor
- füzet
10 perc
(25 p)
3. Motiválás
Ráhangolás
Feladat
video
megtekintése
kétszer
1. ráhangolás
2. feladat: a
filmmel
kapcsolatos
szavak,
érzelmek leírása
frontális és
egyéni
számítógép, projektor
http://www.youtube.com/
Harry Potter and the
Sorcerer’s Stone
15 perc
(40 p)
4. Új ismeretek
feldolgozása
filmismertető
elolvasása
először párban,
majd az
ismertető
értelmezése
frontálisan
olvasott szöveg
értése,
frontális és
páros
számítógép, projektor
http://www.imdb.com/
Harry Potter and the
Sorcerer’s Stone
5 perc
(45 p)
5. Blog-bejegyzés
előkészítése,
feladat
ismertetése
a feladat az,
hogy
bemutassanak
egy
gyermekfilmet,
készítsenek róla
rövid leírást,
gyűjtsenek
hozzá képeket, a
filmmel
kapcsolatos
linkeket, s
tegyék közzé a
blogjukban
frontális munka laptopok
internet
Blog
google
25 perc
(70 p)
Blog-bejegyzés
elkészítése
páros munka laptopok
internet
Blog
google
4. 15 perc
(85 p)
Blog-bejegyzések
elolvasása
a gyerekek
olvassák egymás
bejegyzéseit
páros munka
5 perc
(90 p)
6.Értékelés, házi
feladat
megjelölése
egy
bejegyzéshez
komment írása
frontális munka