Anzeige
Anzeige

Más contenido relacionado

Anzeige

Fumage, dekalkomania.pptx

 1. FUMAGE DEKALKOMANIA Wiktoria Tomczak kl. 2ra
 2. FUMAGE Definicja Fumage to surrealistyczna technika artystyczna spopularyzowana przez Wolfganga Paalena, w której odciski dymu świecy lub lampy naftowej na kartce papieru lub płótnie.
 3. FUMAGE Wolfgang Paalen Austriacko-meksykański malarz, rzeźbiarz i filozof. Pierwsze fumage Paalena za pomocą świecy zostało zaprezentowane w 1936 roku na Międzynarodowej Wystawie Surrealistów w Londynie.
 4. FUMAGE Wykonanie
 5. FUMAGE Przykłady
 6. FUMAGE Przykłady
 7. DEKALKOMANIA Definicja Technika malarstwa automatycznego polegająca na rozciskaniu farby między dwiema warstwami materiału, np. papieru. Dekalkomania była w malarstwie stosowana przez surrealistów, spopularyzowana szczególnie przez Maxa Ernsta i Oscara Domíngueza.
 8. DEKALKOMANIA Max Ernst Niemiecki malarz, rzeźbiarz, grafik i pisarz. Jeden z głównych przedstawicieli surrealizmu. W swoich dziełach często używał techniki dekalkomanii.
 9. DEKALKOMANIA Oscar Domínguez Hiszpański malarz surrealistyczny. Od 1936 stosował technikę dekalkomanii, najpierw malował gwaszem na różnych powierzchniach (papier, szkło), a następnie odciskał je na płótnie.
 10. DEKALKOMANIA Wykonanie
 11. DEKALKOMANIA Przykłady
 12. DEKALKOMANIA Przykłady
 13. KONIEC Wiktoria Tomczak kl. 2ra
Anzeige