Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Dijital Dünyadan Haberler 24 Aralık 2012

382 Aufrufe

Veröffentlicht am

Veröffentlicht in: Business
  • Als Erste(r) kommentieren

  • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Dijital Dünyadan Haberler 24 Aralık 2012

  1. 1. SOSYAL MEDYADA NELER OLUYOR? Aralık, 2012Copyright © 2012, iProspect, Inc. All rights reserved.
  2. 2. INSTAGRAM’S NEW TERM OF SERVICEInstagram yeni güncellenen ve sosyal medyada oldukça tepkialan Kullanım Koşulları’na göre kullanıcı datasını 3.partilerlepaylaşabileceğini belirtti.Instagram’ın bu değişikliği yapmasında en önemli sebeplerinbaşında kuşkusuz kullanıcı datasına oldukça önem veren veözellikle son dönemlerde mobil gelirlerini arttırmayı hedefleyenFacebook tarafından satın alınması yatıyor. Yine de Instagram,kullanıcıların profillerini görünür kılma ya da kapalı tutmainsiyatifinin kendilerinde olduğunun altını çiziyor. "We may share User Content and your "We may share User Content and your information (including but not limited to, information (including but not limited to, information from cookies, log files, device information from cookies, log files, deviceAlınan tepki üzerine reklam fırsatlarını değerlendirdiklerini ve identifiers, location data, and usage data) with identifiers, location data, and usage data) withkesinlikle kullanıcı fotoğraflarını satma niyetinde olmadıklarını businesses that are legally part of the same businesses that are legally part of the same group of companies that Instagram isis part of, group of companies that Instagram part of,belirten Instagram CEO’su Kevin Systrom, reklam bölümü ile or that become part of that group or that become part of that groupilgilli yapılan değişiklikleri tekrar eski haline getirdiklerini ve ("Affiliates"). Affiliates may use this ("Affiliates"). Affiliates may use thisyeni koşulların daha açık bir şekilde ifade edildiğini Blog’larında information to help provide, understand, and information to help provide, understand, and improve the Service (including by providing improve the Service (including by providingduyurdu. Koşulların son haline analytics) and Affiliates own services analytics) and Affiliates own serviceshttp://instagram.com/about/legal/terms/updated/ adresinden (including by providing you with better and (including by providing you with better andulaşabilirsiniz. more relevant experiences). But these more relevant experiences). But these Affiliates will honor the choices you make Affiliates will honor the choices you make about who can see your photos." about who can see your photos."Değişikler 19 Ocak 2013’te geçerli olmaya başlayacak. Digital Performance on a Global Scale.
  3. 3. FACEBOOK POKE APPLICATIONFacebook; 21 Aralık Cuma günü Newsfeed üzerinden lansmanını gerçekleştirdiği Pokeaplikasyonu ile bir sosyal medya fenomeni haline gelen Poke özelliğini eğlenceli bir chatuygulamasında tekrar hatırlatıyor.Yeni Poke aplikasyonu ile poke, mesaj, video, resim gibi paylaşımları tercih ettiğiniz saniyesüresi içerisinde yok olacak şekilde yollayabiliyorsunuz. Digital Performance on a Global Scale.
  4. 4. TWITTER ARŞİ VİTwitter, geçtiğimiz Çarşamba günü yaptığıduyuruda tweetlerin arşivlenebilme özelliğiniduyurdu.Bu özellik sayesinde istediğiniz aylardapaylaştığınız tweetleri görüntüleyebilir,istediğiniz kelimeyi, hashtagi, kullanıcı adınıarşivinizde aratabilirsiniz.Arşivinize“Settings”ten “Request Archieve”etıklayarak alacağınız e-mail ile ulaşabilirsiniz.Şu an için İngilizce dil seçeceği ile Twitter’ıkullanan kullanıcıların ufak bir kısmınınkullanımına açılan özelliğin çok yakında tümkullanıcılara açılması bekleniyor. Digital Performance on a Global Scale.
  5. 5. FACEBOOK TIMELINE DEĞİŞİ KLİ KLERİFacebook yeni Timeline değişikliklerini belirlikullanıcılarda denemeye açtı.Yeni dizayna göre Cover Photo altında yer alantab’lerde thumbnail’lar kalkıyor. Friends vePhotos gibi bölümlerin dışında kalanlar “more”tab’i altına taşınıyor.Aynı zamanda “Subscriber” kelimesi yerine“Follower” kelimesinin kullanılacağı belirtiliyor.Kasım ayından itibaren Facebook’un test etmeyebaşladığı postların tek sütunda gösterilmesiözelliği ve highlight edilen postların boyutunundeğişmeden yalnızca köşesinde mavi bir yıldızlagösterilmesi gibi özellikler de yeni Timeline ilegelmesi beklenilen özellikler arasında. Digital Performance on a Global Scale.
  6. 6. FACEBOOK PAID MESSAGESFacebook mesajlara getirdiği yeni özellik ile other bölümüne düşen; arkadaşınız olmayankişilerden gelen mesajların Inbox’a taşınmasına fırsat tanıyor.Facebook’ta ortak arkadaş bulunmayan ve arkadaş olunmayan kişilere atılan mesajların Otheryerine Inbox’a düşmesi için $1 ödenmesi yetiyor.Aynı zamanda yeni Facebook Privacy ayarları ile mesajlar Basic / Strict olmak üzere 2 şekildefiltrelenebiliyor. Digital Performance on a Global Scale.
  7. 7. 2012’DE EN ÇOK KONUŞ ULANLAR / ARANANLAR2012’de sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında kuşkusuz başı çekenler; ABD Başkanlık Seçimleri, Sandy Kasırgası, Olimpiyatlar, 2012’de sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında kuşkusuz başı çekenler; ABD Başkanlık Seçimleri, Sandy Kasırgası, Olimpiyatlar, Whitney Houston’ın ölümü geliyor. Whitney Houston’ın ölümü geliyor. Facebook 2012 değerlendirmelerlne; http://www.facebookstories.com/2012 adresinden, Twitter 2012 değerlendirmelerine Facebook 2012 değerlendirmelerlne; http://www.facebookstories.com/2012 adresinden, Twitter 2012 değerlendirmelerine https://2012.twitter.com/ adresinden ulaşabilirsiniz. https://2012.twitter.com/ adresinden ulaşabilirsiniz. Digital Performance on a Global Scale.
  8. 8. MUTLU BİR SENE DİLERİZ!  Digital Performance on a Global Scale.Copyright © 2011, iProspect, Inc. All rights reserved.

×