SlideShare ist ein Scribd-Unternehmen logo
1 von 4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN ISLAM
Tarikh

: 30 September 2009

Darjah

Masa

: 9.00-10.00 pagi

Bilangan Murid

Tajuk Umum

: Aqidah

Tajuk Pelajaran

: Kesan Beriman kepada Allah s.w.t

Objektif Am

: 4 Ehsan
:26/30

: Pelajar dapat menghayati bahawa iman dapat memelihara diri daripada kesesatan dan
pembentukan individu atau hamba yang soleh.

Hasil Pembelajaran

: Di akhir pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat:
(1) Mengenal pasti sekurang-kurangnya dua daripada tiga jenis tauhid.
(2) Membezakan antara Tauhid Rububiyyah dan Tauhid Uluhiyyah.
(3) Menyatakan tiga kesan beriman kepada Allah s.w.t terhadap individu, masyarakat dan
Negara.

Kemahiran Berfikir

: Pelajar dapat mengetahui kepentingan beriman kepada Allah s.w.t dan kesan terhadap
perbuatan, perkataan, pemikiran dan penampilan individu.

Penghayatan Nilai

: Pelajar dapat menghayati dengan lebih mendalam tentang kewujudan Allah

s.w.t.
Penggabung Jalinan

: Subjek Sains

Pengetahuan Sedia Ada

: Pelajar telah mengetahui rukun iman daripada pelajaran bab Akidah

Bahan Bantu Mengajar

: 1) Kertas edaran mengenai kejadian alam semesta
2) Slide tentang kesan beriman kepada Allah s.w.t

Rujukan Guru

: 1) Junaidah Salehudin.Rosnani Rifin.Nor Aslina Mamat.(2009).Masteri Memori Melalui
Peta Minda Pendidikan Islam.Seri Kembangan.PNI Neoron (M) Sdn Bhd.m/s 98

Isi pelajaran (Secara ringkas): 1) Pengertian tauhid
2) Jenis-jenis Tauhid
3) kesan beriman dengan Tauhid Rububiyyah, Uluhiyyah dan Asma’ Wasifat terhadap
individu, masyarakat dan negara.

Langkah

Isi Pelajaran

Aktiviti Pengajaran dan
Pembelajaran

Pendahulua

Pelajar mengikut bacaan doa ketua kelas

n

Induksi Set

Pengenalan tajuk:

-

Guru memulakan kelas dengan
sebuah cerita yang bertajuk

Kesan Beriman

“Seorang pemuda terselamat

kepada Allah s.w.t

daripada dipatuk ular berbisa”
-

Cerita ini berkisar bagaimana
seorang pemuda yang begitu
taat dan beriman kepada Allah
s.w.t sehingga dia terselamat
daripada dipatuk ular berbisa
ketika solat.

-

Guru bertanya kepada pelajar:

i-

Siapa yang bunuh ular itu?

ii-

Kenapa ular itu dibunuh?

Catatan
- Guru menerangkan ini adalah
kesan beriman kepada Allah s.w.t
dan sekaligus memperkenalkan
tajuk yang akan dipelajari hari ini.
Langkah I

Pengertian Tauhid:
- Beerti mengesakan

Guru

memberi

penjelasan

Allah s.w.t iaitu tidak

tentang

pengertian Tauhid.

menyamakan-Nya
dengan makhluk.
Langkah 2

Jenis-jenis Tauhid:
1)

Guru memberi penerangan
tentang ketiga-tiga jenis Tauhid

Rububiyyah
2)

Tauhid

kepada peljar secara terperinci.

Tauhid

-

ayat Al-Quran surah Al-

Uluhiyyah
3)

Guru memberi contoh daripada
An’nam:Ayat 102 berkaitan
dengan Tauhid.

Tauhid
Asma’
Wasifat

Langkah 3

Kesan Beriman
dengan Tauhid
Rububiyyah,

-

daripada pelajar.

Uluhiyyah dan Asma’
Wasifat terhadap:
1)

3)

Langkah 4

Masyarakat
Negara

-

Seorang murid menulis dipapan
hitam

individu

2)

Guru meminta sumbang saran

hasil

sumbang

saran

pelajar .
-

Guru membincangkan hasil itu
dengan semua pelajar.
Rumusan dan Penilaian
Rumusan

Rumusan terhadap

-

pelajaran yang

Guru menekankan semula jenisjenis Tauhid

dipelajari hari ini

-

Murid diingatkan supaya sentiasa
mengingati Allah s.w.t dalam apa
jua keadaan.

Penilaian

Guru

meminta

pelajar

menyatakan

sekurang-kurangnya dua kesan beriman
kepada Allah s.w.t terhadap penampilan
individu.

Latihan

- Guru meminta pelajar menyenaraikan dua

susulan

contoh daripada kesan beriman dengan
Allah s.w.t dalam situasi sekeliling pelajar
dan akan dibincangkan pada kelas
seterusnya.

Penilaian Kendiri:

Ulasan Penyelia:

Ulasan Guru Besar:

Weitere ähnliche Inhalte

Was ist angesagt?

model pemprosesan maklumat
model pemprosesan maklumatmodel pemprosesan maklumat
model pemprosesan maklumatKhasim Din
 
Bab 2 kod etika dan akauntabiliti guru
Bab 2 kod etika dan akauntabiliti guruBab 2 kod etika dan akauntabiliti guru
Bab 2 kod etika dan akauntabiliti guruAnsar Azman
 
Akauntabiliti guru
Akauntabiliti guruAkauntabiliti guru
Akauntabiliti guruibnussomad
 
Model pengurusan disiplin thomas gordon
Model pengurusan disiplin thomas gordonModel pengurusan disiplin thomas gordon
Model pengurusan disiplin thomas gordonamira nurfahmida
 
Isu isu pendidikan khas
Isu isu pendidikan khasIsu isu pendidikan khas
Isu isu pendidikan khasRosida Ida
 
Rancangan pengajaran harian tmk
Rancangan pengajaran harian tmkRancangan pengajaran harian tmk
Rancangan pengajaran harian tmkmoon6278
 
PENGAJARAN MIKRO
PENGAJARAN MIKROPENGAJARAN MIKRO
PENGAJARAN MIKROkeryman313
 
Perbezaan individu
Perbezaan individuPerbezaan individu
Perbezaan individuliya amalina
 
Perbezaan Pengujian, Pentaksiran Dan Penilaian
Perbezaan Pengujian, Pentaksiran Dan PenilaianPerbezaan Pengujian, Pentaksiran Dan Penilaian
Perbezaan Pengujian, Pentaksiran Dan PenilaianNur Aqeela Alia Ahmad
 
Bab 5 pbkk 3193 aplikasi teori pembelajaran humanistik dalam bimbingan dan ...
Bab 5   pbkk 3193 aplikasi teori pembelajaran humanistik dalam bimbingan dan ...Bab 5   pbkk 3193 aplikasi teori pembelajaran humanistik dalam bimbingan dan ...
Bab 5 pbkk 3193 aplikasi teori pembelajaran humanistik dalam bimbingan dan ...Harry Elson Anderson (IPGK Pulau Pinang)
 
Kemahiran pengunaan papan tulis
Kemahiran pengunaan papan tulisKemahiran pengunaan papan tulis
Kemahiran pengunaan papan tulisSohib AlQuran
 
Contoh rph - pendidikan islam
Contoh   rph - pendidikan islamContoh   rph - pendidikan islam
Contoh rph - pendidikan islamonesaf
 
Kertas konsep pembelajaran bermakna
Kertas konsep pembelajaran bermaknaKertas konsep pembelajaran bermakna
Kertas konsep pembelajaran bermaknaNorliza Ahmad
 
Compiled tajuk 3 perbezaan individu dan pembelajaran
Compiled tajuk 3 perbezaan individu dan pembelajaranCompiled tajuk 3 perbezaan individu dan pembelajaran
Compiled tajuk 3 perbezaan individu dan pembelajaranHashimah68
 
60434367 teknik-teknik-rasulullah-s-a-w-mengajar(2)
60434367 teknik-teknik-rasulullah-s-a-w-mengajar(2)60434367 teknik-teknik-rasulullah-s-a-w-mengajar(2)
60434367 teknik-teknik-rasulullah-s-a-w-mengajar(2)Mawar Pink
 
Strategi & Prinsip Pengajaran Pendidikan Islam
Strategi & Prinsip Pengajaran Pendidikan IslamStrategi & Prinsip Pengajaran Pendidikan Islam
Strategi & Prinsip Pengajaran Pendidikan Islamjamatineh78
 
Teknik penerangan
Teknik peneranganTeknik penerangan
Teknik peneranganDHIAH RODZI
 
Implikasi kepelbagaian-sosio-budaya
Implikasi kepelbagaian-sosio-budayaImplikasi kepelbagaian-sosio-budaya
Implikasi kepelbagaian-sosio-budayaIrwan Nazarudin
 
kapasiti pedagogi pembelajaran bermakna
kapasiti pedagogi pembelajaran bermaknakapasiti pedagogi pembelajaran bermakna
kapasiti pedagogi pembelajaran bermaknanoorfarahanahmohdnoo
 

Was ist angesagt? (20)

model pemprosesan maklumat
model pemprosesan maklumatmodel pemprosesan maklumat
model pemprosesan maklumat
 
Bab 2 kod etika dan akauntabiliti guru
Bab 2 kod etika dan akauntabiliti guruBab 2 kod etika dan akauntabiliti guru
Bab 2 kod etika dan akauntabiliti guru
 
Akauntabiliti guru
Akauntabiliti guruAkauntabiliti guru
Akauntabiliti guru
 
Model pengurusan disiplin thomas gordon
Model pengurusan disiplin thomas gordonModel pengurusan disiplin thomas gordon
Model pengurusan disiplin thomas gordon
 
Isu isu pendidikan khas
Isu isu pendidikan khasIsu isu pendidikan khas
Isu isu pendidikan khas
 
Rancangan pengajaran harian tmk
Rancangan pengajaran harian tmkRancangan pengajaran harian tmk
Rancangan pengajaran harian tmk
 
PENGAJARAN MIKRO
PENGAJARAN MIKROPENGAJARAN MIKRO
PENGAJARAN MIKRO
 
Perbezaan individu
Perbezaan individuPerbezaan individu
Perbezaan individu
 
Perbezaan Pengujian, Pentaksiran Dan Penilaian
Perbezaan Pengujian, Pentaksiran Dan PenilaianPerbezaan Pengujian, Pentaksiran Dan Penilaian
Perbezaan Pengujian, Pentaksiran Dan Penilaian
 
Bab 5 pbkk 3193 aplikasi teori pembelajaran humanistik dalam bimbingan dan ...
Bab 5   pbkk 3193 aplikasi teori pembelajaran humanistik dalam bimbingan dan ...Bab 5   pbkk 3193 aplikasi teori pembelajaran humanistik dalam bimbingan dan ...
Bab 5 pbkk 3193 aplikasi teori pembelajaran humanistik dalam bimbingan dan ...
 
Kemahiran pengunaan papan tulis
Kemahiran pengunaan papan tulisKemahiran pengunaan papan tulis
Kemahiran pengunaan papan tulis
 
Contoh rph - pendidikan islam
Contoh   rph - pendidikan islamContoh   rph - pendidikan islam
Contoh rph - pendidikan islam
 
Kertas konsep pembelajaran bermakna
Kertas konsep pembelajaran bermaknaKertas konsep pembelajaran bermakna
Kertas konsep pembelajaran bermakna
 
Compiled tajuk 3 perbezaan individu dan pembelajaran
Compiled tajuk 3 perbezaan individu dan pembelajaranCompiled tajuk 3 perbezaan individu dan pembelajaran
Compiled tajuk 3 perbezaan individu dan pembelajaran
 
60434367 teknik-teknik-rasulullah-s-a-w-mengajar(2)
60434367 teknik-teknik-rasulullah-s-a-w-mengajar(2)60434367 teknik-teknik-rasulullah-s-a-w-mengajar(2)
60434367 teknik-teknik-rasulullah-s-a-w-mengajar(2)
 
Strategi & Prinsip Pengajaran Pendidikan Islam
Strategi & Prinsip Pengajaran Pendidikan IslamStrategi & Prinsip Pengajaran Pendidikan Islam
Strategi & Prinsip Pengajaran Pendidikan Islam
 
Teknik penerangan
Teknik peneranganTeknik penerangan
Teknik penerangan
 
Pendekatan pengajaran
Pendekatan pengajaranPendekatan pengajaran
Pendekatan pengajaran
 
Implikasi kepelbagaian-sosio-budaya
Implikasi kepelbagaian-sosio-budayaImplikasi kepelbagaian-sosio-budaya
Implikasi kepelbagaian-sosio-budaya
 
kapasiti pedagogi pembelajaran bermakna
kapasiti pedagogi pembelajaran bermaknakapasiti pedagogi pembelajaran bermakna
kapasiti pedagogi pembelajaran bermakna
 

Andere mochten auch

25456679 rancangan-pengajaran-harian-pendidikan-islam
25456679 rancangan-pengajaran-harian-pendidikan-islam25456679 rancangan-pengajaran-harian-pendidikan-islam
25456679 rancangan-pengajaran-harian-pendidikan-islamTengku Tg Alang
 
Rancangan pengajaran harian tahun 1
Rancangan pengajaran harian tahun 1Rancangan pengajaran harian tahun 1
Rancangan pengajaran harian tahun 1maroon414
 
Tugasan rph ibadat thn 1
Tugasan rph ibadat thn 1Tugasan rph ibadat thn 1
Tugasan rph ibadat thn 1Faridah Husin
 
Modul pengajaran pendidikan islam thn 1
Modul pengajaran pendidikan islam thn 1Modul pengajaran pendidikan islam thn 1
Modul pengajaran pendidikan islam thn 1X-abim Arifah
 
Boneka boneka jari
Boneka   boneka jariBoneka   boneka jari
Boneka boneka jariong2012
 
Rancangan pengajaran tahunan_t1 (1)
Rancangan pengajaran tahunan_t1 (1)Rancangan pengajaran tahunan_t1 (1)
Rancangan pengajaran tahunan_t1 (1)noryusni mdyusop
 
KEM DAKWAH 004 KEM TASMIK BACAAN SOLAT - BAHAN EDARAN
KEM DAKWAH 004 KEM TASMIK BACAAN SOLAT - BAHAN EDARANKEM DAKWAH 004 KEM TASMIK BACAAN SOLAT - BAHAN EDARAN
KEM DAKWAH 004 KEM TASMIK BACAAN SOLAT - BAHAN EDARANAhmad Junaidi Mohd Said
 
Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Islam Tahun 5
Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Islam Tahun 5Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Islam Tahun 5
Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Islam Tahun 5Syuhada Opandi
 
Rancangan pengajaran harian tahun 4
Rancangan pengajaran harian tahun 4Rancangan pengajaran harian tahun 4
Rancangan pengajaran harian tahun 4Nurul Shn
 
Sirah nabi muhammad s.a.w
Sirah nabi muhammad s.a.wSirah nabi muhammad s.a.w
Sirah nabi muhammad s.a.wIPGM_KDRI
 

Andere mochten auch (20)

25456679 rancangan-pengajaran-harian-pendidikan-islam
25456679 rancangan-pengajaran-harian-pendidikan-islam25456679 rancangan-pengajaran-harian-pendidikan-islam
25456679 rancangan-pengajaran-harian-pendidikan-islam
 
Rancangan pengajaran harian tahun 1
Rancangan pengajaran harian tahun 1Rancangan pengajaran harian tahun 1
Rancangan pengajaran harian tahun 1
 
Tugasan rph ibadat thn 1
Tugasan rph ibadat thn 1Tugasan rph ibadat thn 1
Tugasan rph ibadat thn 1
 
Modul pengajaran pendidikan islam thn 1
Modul pengajaran pendidikan islam thn 1Modul pengajaran pendidikan islam thn 1
Modul pengajaran pendidikan islam thn 1
 
Rukun islam
Rukun islamRukun islam
Rukun islam
 
RPH: Zakat Fitrah
RPH: Zakat FitrahRPH: Zakat Fitrah
RPH: Zakat Fitrah
 
Boneka boneka jari
Boneka   boneka jariBoneka   boneka jari
Boneka boneka jari
 
Rukun islam
Rukun islamRukun islam
Rukun islam
 
Rancangan pengajaran tahunan_t1 (1)
Rancangan pengajaran tahunan_t1 (1)Rancangan pengajaran tahunan_t1 (1)
Rancangan pengajaran tahunan_t1 (1)
 
Nota Feqh
Nota FeqhNota Feqh
Nota Feqh
 
KEM DAKWAH 004 KEM TASMIK BACAAN SOLAT - BAHAN EDARAN
KEM DAKWAH 004 KEM TASMIK BACAAN SOLAT - BAHAN EDARANKEM DAKWAH 004 KEM TASMIK BACAAN SOLAT - BAHAN EDARAN
KEM DAKWAH 004 KEM TASMIK BACAAN SOLAT - BAHAN EDARAN
 
Rukun islam
Rukun islamRukun islam
Rukun islam
 
Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Islam Tahun 5
Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Islam Tahun 5Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Islam Tahun 5
Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Islam Tahun 5
 
Templet hbae2203 fauzi
Templet hbae2203 fauziTemplet hbae2203 fauzi
Templet hbae2203 fauzi
 
Rukun islam
Rukun islamRukun islam
Rukun islam
 
Alat bersuci
Alat bersuciAlat bersuci
Alat bersuci
 
Rancangan pengajaran harian tahun 4
Rancangan pengajaran harian tahun 4Rancangan pengajaran harian tahun 4
Rancangan pengajaran harian tahun 4
 
Rph Pendidikan Islam
Rph Pendidikan IslamRph Pendidikan Islam
Rph Pendidikan Islam
 
Pengajaran mikro
Pengajaran mikroPengajaran mikro
Pengajaran mikro
 
Sirah nabi muhammad s.a.w
Sirah nabi muhammad s.a.wSirah nabi muhammad s.a.w
Sirah nabi muhammad s.a.w
 

Ähnlich wie 25456679 rancangan-pengajaran-harian-pendidikan-islam

86448914 rph-pendidikan-islam-tahun-3 (1)
86448914 rph-pendidikan-islam-tahun-3 (1)86448914 rph-pendidikan-islam-tahun-3 (1)
86448914 rph-pendidikan-islam-tahun-3 (1)skjbpai
 
Rujukan aqidah 1
Rujukan aqidah 1Rujukan aqidah 1
Rujukan aqidah 1angah_1501
 
KAJIAN KES SJ TAHUN 5
KAJIAN KES SJ TAHUN 5KAJIAN KES SJ TAHUN 5
KAJIAN KES SJ TAHUN 5zerat88
 
Konsep bilik darjah yang mesra budaya
Konsep bilik darjah yang mesra budayaKonsep bilik darjah yang mesra budaya
Konsep bilik darjah yang mesra budayaPensil Dan Pemadam
 
Slaid 1: Pengenalan Ilmu Ketamadunan (Introduction to Civilizational Studies)
Slaid 1: Pengenalan Ilmu Ketamadunan (Introduction to Civilizational Studies)Slaid 1: Pengenalan Ilmu Ketamadunan (Introduction to Civilizational Studies)
Slaid 1: Pengenalan Ilmu Ketamadunan (Introduction to Civilizational Studies)University Tun Hussein Onn Malaysia
 

Ähnlich wie 25456679 rancangan-pengajaran-harian-pendidikan-islam (6)

86448914 rph-pendidikan-islam-tahun-3 (1)
86448914 rph-pendidikan-islam-tahun-3 (1)86448914 rph-pendidikan-islam-tahun-3 (1)
86448914 rph-pendidikan-islam-tahun-3 (1)
 
Rujukan aqidah 1
Rujukan aqidah 1Rujukan aqidah 1
Rujukan aqidah 1
 
KAJIAN KES SJ TAHUN 5
KAJIAN KES SJ TAHUN 5KAJIAN KES SJ TAHUN 5
KAJIAN KES SJ TAHUN 5
 
Konsep bilik darjah yang mesra budaya
Konsep bilik darjah yang mesra budayaKonsep bilik darjah yang mesra budaya
Konsep bilik darjah yang mesra budaya
 
Slaid 1: Pengenalan Ilmu Ketamadunan (Introduction to Civilizational Studies)
Slaid 1: Pengenalan Ilmu Ketamadunan (Introduction to Civilizational Studies)Slaid 1: Pengenalan Ilmu Ketamadunan (Introduction to Civilizational Studies)
Slaid 1: Pengenalan Ilmu Ketamadunan (Introduction to Civilizational Studies)
 
Modul pgsr budaya dlm pembelajaran
Modul pgsr budaya dlm pembelajaranModul pgsr budaya dlm pembelajaran
Modul pgsr budaya dlm pembelajaran
 

25456679 rancangan-pengajaran-harian-pendidikan-islam

  • 1. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN ISLAM Tarikh : 30 September 2009 Darjah Masa : 9.00-10.00 pagi Bilangan Murid Tajuk Umum : Aqidah Tajuk Pelajaran : Kesan Beriman kepada Allah s.w.t Objektif Am : 4 Ehsan :26/30 : Pelajar dapat menghayati bahawa iman dapat memelihara diri daripada kesesatan dan pembentukan individu atau hamba yang soleh. Hasil Pembelajaran : Di akhir pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat: (1) Mengenal pasti sekurang-kurangnya dua daripada tiga jenis tauhid. (2) Membezakan antara Tauhid Rububiyyah dan Tauhid Uluhiyyah. (3) Menyatakan tiga kesan beriman kepada Allah s.w.t terhadap individu, masyarakat dan Negara. Kemahiran Berfikir : Pelajar dapat mengetahui kepentingan beriman kepada Allah s.w.t dan kesan terhadap perbuatan, perkataan, pemikiran dan penampilan individu. Penghayatan Nilai : Pelajar dapat menghayati dengan lebih mendalam tentang kewujudan Allah s.w.t. Penggabung Jalinan : Subjek Sains Pengetahuan Sedia Ada : Pelajar telah mengetahui rukun iman daripada pelajaran bab Akidah Bahan Bantu Mengajar : 1) Kertas edaran mengenai kejadian alam semesta 2) Slide tentang kesan beriman kepada Allah s.w.t Rujukan Guru : 1) Junaidah Salehudin.Rosnani Rifin.Nor Aslina Mamat.(2009).Masteri Memori Melalui
  • 2. Peta Minda Pendidikan Islam.Seri Kembangan.PNI Neoron (M) Sdn Bhd.m/s 98 Isi pelajaran (Secara ringkas): 1) Pengertian tauhid 2) Jenis-jenis Tauhid 3) kesan beriman dengan Tauhid Rububiyyah, Uluhiyyah dan Asma’ Wasifat terhadap individu, masyarakat dan negara. Langkah Isi Pelajaran Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran Pendahulua Pelajar mengikut bacaan doa ketua kelas n Induksi Set Pengenalan tajuk: - Guru memulakan kelas dengan sebuah cerita yang bertajuk Kesan Beriman “Seorang pemuda terselamat kepada Allah s.w.t daripada dipatuk ular berbisa” - Cerita ini berkisar bagaimana seorang pemuda yang begitu taat dan beriman kepada Allah s.w.t sehingga dia terselamat daripada dipatuk ular berbisa ketika solat. - Guru bertanya kepada pelajar: i- Siapa yang bunuh ular itu? ii- Kenapa ular itu dibunuh? Catatan
  • 3. - Guru menerangkan ini adalah kesan beriman kepada Allah s.w.t dan sekaligus memperkenalkan tajuk yang akan dipelajari hari ini. Langkah I Pengertian Tauhid: - Beerti mengesakan Guru memberi penjelasan Allah s.w.t iaitu tidak tentang pengertian Tauhid. menyamakan-Nya dengan makhluk. Langkah 2 Jenis-jenis Tauhid: 1) Guru memberi penerangan tentang ketiga-tiga jenis Tauhid Rububiyyah 2) Tauhid kepada peljar secara terperinci. Tauhid - ayat Al-Quran surah Al- Uluhiyyah 3) Guru memberi contoh daripada An’nam:Ayat 102 berkaitan dengan Tauhid. Tauhid Asma’ Wasifat Langkah 3 Kesan Beriman dengan Tauhid Rububiyyah, - daripada pelajar. Uluhiyyah dan Asma’ Wasifat terhadap: 1) 3) Langkah 4 Masyarakat Negara - Seorang murid menulis dipapan hitam individu 2) Guru meminta sumbang saran hasil sumbang saran pelajar . - Guru membincangkan hasil itu dengan semua pelajar.
  • 4. Rumusan dan Penilaian Rumusan Rumusan terhadap - pelajaran yang Guru menekankan semula jenisjenis Tauhid dipelajari hari ini - Murid diingatkan supaya sentiasa mengingati Allah s.w.t dalam apa jua keadaan. Penilaian Guru meminta pelajar menyatakan sekurang-kurangnya dua kesan beriman kepada Allah s.w.t terhadap penampilan individu. Latihan - Guru meminta pelajar menyenaraikan dua susulan contoh daripada kesan beriman dengan Allah s.w.t dalam situasi sekeliling pelajar dan akan dibincangkan pada kelas seterusnya. Penilaian Kendiri: Ulasan Penyelia: Ulasan Guru Besar: