1. Управління освіти і науки
Херсонської обласної державної адміністрації
Херсонський професійний ліцей побутового обслуговування
„ОБРОБКА
ВЕРХНЬОГО ЗРІЗУ СПІДНИЦІ
ПРИШИВНИМ ПОЯСОМ”
Розробила
майстер виробничого навчання:
Комарницька О.В.
ХЕРСОН 2007
2. Тема програми: Виготовлення виробів одягу
Тема уроку: Обробка верхнього зрізу спідниці пришивним
поясом
Мета уроку: Навчити учнів обробляти верхній зріз
спідниці пришивним поясом, раціонально
використовувати робочий час, застосовувати
навички самоконтролю;
розвивати в учнів творче мислення,
самостійність, охайність в роботі;
виховувати бережне відношення до
обладнання, матеріалів, інструменту.
Методична мета: використання інтерактивної методики
навчання, а саме: елементів гри, як засобу
підвищення ефективності уроку та
зацікавленості учнів до обраної професії.
Тип уроку: формування первинних умінь і навичок
Вид уроку: урок з елементами гри
Дидактичне забезпечення: інструкційно-технологічні карти, картки
дефектів, картки з зображенням моделей
спідниць, лекала, зразки обробки верхнього
зрізу спідниці пришивним поясом, еталон-
зразок жіночої спідниці, табло обліку
результатів
Міжпредметні зв’язки: „Технологія швейного виробництва”,
„Обладнання”, „Матеріалознавство”,
„Охорона праці”.
Перелік практичних завдань: обробити верхній зріз спідниці
пришивним поясом
3. ХІД УРОКУ
- Доповідь чергового;
- Перевірка наявності учнів;
- Перевірка готовності учнів до уроку;
- Огляд зовнішнього вигляду; (2 хв)
Актуалізація знань:
1. Повідомлення теми програми і уроку;
2. Цільова установка проведення уроку
Спідниця – найбільш практична частина нашого гардеробу і,
маючи деякий їх вибір, завжди можна вдягнутися нарядно, зручно та
сучасно.
Сьогодні ми продовжуємо вивчати тему «Виготовлення
жіночої спідниці».
Наш урок буде проходити у нетрадиційній формі з
елементами гри. Для проведення гри обираються два помічника, які
заповнюють табло обліку балів, підраховують кількість балів. Учні
об’єднуються у дві команди. Першою відповідає команда, яка
швидше підготується. Команда-суперниця слідкує за відповіддю.
Учасники команди-переможниці отримують по 9 б., а учасники
програвшої команди – 7 б. за урок. За активну участь додається 1
бал, за неправильну відповідь або її відсутність знімається по 0,5 б.
(3 хв).
3. Перевірка опорних знань, умінь, навичок учнів,
необхідна для проведення наступних структурних
елементів уроку:
Командам роздаються конверти з лекалами.
Завдання. Із наданих лекал необхідно відібрати ті, що
належать до спідниці, на основі яких, замалювати ескіз
моделі спідниці. (оцінюється 4 б.) (3 хв.)
4. Командам роздаються картки з зображенням моделей
спідниць.
Завдання. Команди повинні обговорити опис зовнішнього
вигляду моделей і утворити ланцюжок відповіді. Відповідь
повинна бути неперервною, повною і послідовною. За
перерваний ланцюжок знімається 0,5 балів. (оцінюється 7 б.)
(5 хв.)
Командам надається право вибору завдання.
Завдання
В конверті знаходяться назви ручних строчок і машинних
швів. Потрібно вибрати і скласти у технологічній
послідовності ті, що застосовують при обробці застібки
спідниці.
Завдання
В конверті знаходяться назви технологічних операцій.
Потрібно вибрати і скласти у технологічній послідовності ті,
що застосовують при обробці застібки спідниці.
(оцінюється 4 б) (2 хв.)
Викладання нового матеріалу з дозованим
закріпленням
Повідомлення нової навчальної інформації
Обробка верхнього зрізу спідниці пришивним поясом:
- призначення поясу;
- розкрій деталей пояса для жіночої спідниці;
Які зрізи має пояс?
- технологічна послідовність виготовлення пояса;
З якої сторони поясу прокладають клейову?
Як правильно підрізати припуски на швах у кінцях
обшивання поясу?
- з’єднування пришивного пояса з верхнім зрізом спідниці;
З якої сторони пришивають пояс до спідниці?
На якій відстані пришивають пояс до верхнього зрізу
спідниці?
- волого-теплова обробка.
5. На чому припрасовують готовий пояс?
(за активну участь додатково 1 б.)
2. Показ нових прийомів трудової діяльності;
3. Пробне виконання учнями нових прийомів, показаних
майстром
Учні особистим показом демонструють свої знання. (20 хв.)
4. Закріплення нового матеріалу (проходить у формі гри)
1. Командам пропонується придумати по три запитання
для закріплення нової теми. Команди по черзі задають питання.
Оцінюється змістовність запитання і відповіді. (за кожне
запитання 1 б., за відповідь – 2 б.)
2. Командам пропонується пригадати правила з охорони
праці і назвати їх по черзі:
- при ручних роботах;
- при машинних роботах;
- при волого-тепловій обробці.
Виграє та команда, яка назве більше правил.(оцінюється 2 б.)
(15 хв.)
Командам на комп’ютері пропонуються зображення
моделей спідниць.
Завдання. Назвати вид обробки верхнього зрізу спідниці.
(оцінюється – за кожну модель 1 б.) (10 хв.)
5. Повідомлення норм учнівського та робочого часу.
6. Підведення підсумків:
6. - Проаналізувати і оцінити відповіді учнів;
- Відмітити активність учнів;
- Вказати на помилки;
- Розповісти про недоліки в роботі;
- Повідомити норми учнівського і робочого часу на обробку
верхнього зрізу жіночої спідниці.
- видання завдань для самостійної роботи учнів та
пояснення алгоритму їх виконання;
- розподіл учнів по робочих місцях;
- повідомлення про критерії оцінювання виконаних робіт;
- цільові обходи майстра робочих місць учнів;
- прийоми та оцінювання виконаних робіт;
- прибирання робочих місць.
- аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;
- виявлення кращої учнівської роботи;
- аналіз причин помилок учнів та пропозиція засобів по їх
усуненню;
- повідомлення та обґрунтування оцінок;
- видача домашнього завдання.
7. - Проаналізувати і оцінити відповіді учнів;
- Відмітити активність учнів;
- Вказати на помилки;
- Розповісти про недоліки в роботі;
- Повідомити норми учнівського і робочого часу на обробку
верхнього зрізу жіночої спідниці.
- видання завдань для самостійної роботи учнів та
пояснення алгоритму їх виконання;
- розподіл учнів по робочих місцях;
- повідомлення про критерії оцінювання виконаних робіт;
- цільові обходи майстра робочих місць учнів;
- прийоми та оцінювання виконаних робіт;
- прибирання робочих місць.
- аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;
- виявлення кращої учнівської роботи;
- аналіз причин помилок учнів та пропозиція засобів по їх
усуненню;
- повідомлення та обґрунтування оцінок;
- видача домашнього завдання.