Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Kaledos

430 Aufrufe

Veröffentlicht am

Šventinis turas.

Veröffentlicht in: Bildung
 • Als Erste(r) kommentieren

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Kaledos

 1. 1. ŠVENTINIS TURAS ŠV. KALĖDOS 2011 11 2 2
 2. 2. Senovėje Kal ėdų šventė ne kartą keitė savo datą ir mėnesį. Pasakykite, parašau, kelintas mėnuo romėnų kalendoriuje buvo gruodis?
 3. 3. “ Kal ėdų Senelio” prototipas – Šv. Mikalojus arba Nikolajus. Kokioje (dabartinėje ar senojoje) šalyje jis praleido didžiausią gyvenimo dalį?
 4. 4. O štai bolševikai Senį Šaltį ir Snieguolę “įvedė” tik 1934 metais. Kas iki tol atnešdavo dovanas komunistų vaikams?
 5. 5. Žinomas lietuvių Kalėdų paprotys ir burtas Mergina, atsisėdusi nugara į duris, per galvą meta kurpę. Kaip turi nukristi batukas, kad mergina sekančiais metais ištekėtų?
 6. 6. Paskutinį kartą šis įvykis Anglijos sostinėje per Kalėdų laikotarpį įvyko prieš 200 metų ir buvo pavadintas „Frost Fair“ arba „Šalčio mugė“. Kodėl tokia mugė po 1813 metų Londone daugiau nebuvo rengiama?
 7. 7. Tai – viena iš didžiausių pasaulio šalių, kuriose švenčiamos Šv. Kalėdos. Čia jos vadinamos Bada Din arba Didžioji diena. Apie ką kalbame?
 8. 8. Šios gėlės kilmės šalis
 9. 9. Kokį daiktą, be kurio neįsivaizduodavome švenčių, sukūrė ir pirmą kartą pardavė Johnas Horsley 1843 metais? Beje, jį taip pat amžininkai laikė „vieno sezono mada, kuri niekada neprigis“.
 10. 10. Ar visos snaigės panašios? T.y. kokią bendrą savybę turi visos snaigės?
 11. 11. Kokį dainavimo būdą išrado komedijos “Likimo ironija, arba po pirties” herojai?

×