Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.
Pavlína Louženská 
@Pavlina_speaks 
@H1cz
2009
Vystudovala jsem anglistiku, protože mi 
psycholožka v poradně řekla, že se v životě 
nenaučím cizí jazyk. Moje babička, p...
Když se (skoro) zhroutíte, dojde vám, že chcete něco 
radikálně změnit. Já se rozhodla provdat za Ajťáka. 
Vytvořila jsem ...
Do půl roku jsem měla další bojový plán: chci pracovat v 
marketingu. 
Kluky z food startupu Torád nezajímalo, jestli vím ...
2014
Do Hájedničky jsem šla půl roku poté, co jsem 
skončila stáž. Měla jsem štěstí: brácha, který tam 
tehdy pracoval, mi dal ...
Moje nejoblíbenejší 
mýty o práci v 
marketingu
Abyste mohli dělat v marketingu, 
musíte ho mít vystudovaný. 
Abyste mohli dělat v 
marketingu, musíte ho mít 
vystudovaný...
Šéfka našeho PPC oddělení Soňa má vystudovanou 
divadelní vědu, expert na displayovou reklamu 
Miloš má doktorát ze system...
Abyste mohli dělat v marketingu, 
musíte mít léta praxe.
Na pohovorech se nikdy neptám, jestli ta organizace 
Festivalu operních árií byla placená, nebo ne. Ptám se, 
co přesně js...
Abyste mohli dělat v marketingu, 
musíte někoho voj.t. 
Abyste mohli dělat v marketingu, 
musíte nekoho v.jet.
Nemusíte a nedělejte to. Místo toho si najděte sparing 
partnera. Někoho, před kým se nestydíte prozradit, že 
nevíte, co ...
Abyste mohli dělat v 
marketingu, musíte 
být extrovert.
Každé oddělení ve firmě má svoje specifika, svojí 
DNA, typ osobnosti, která je pro něj typická. 
Hledejte si tým, který v...
Abyste mohli dělat v online 
marketingu, musíte být 
geek.
Nemusíte. Stane se z vás. Všichni moji stážisté si 
během těch tří měsíců, co jsme spolu strávili, 
založili Twitter, Four...
Abyste mohli dělat v online 
marketingu, musíte poslat CV. 
Abyste mohli dělat v online 
marketingu, musíte poslat 
cívíčk...
Když hledám někoho do týmu, nechci vidět další 
EuroPass, kde tvrdíte, že vaše němčina je na úrovní B1 a 
milujete turisti...
Abyste mohli dělat v 
online marketingu, 
musíte být kluk.
Industry průměr pro technické firmy je 29 % žen. 
V Hájedničce pracuje 55 % holek a v 
managementu je to půl na půl. Koukn...
Pavlina.Louzenska@H1.cz 
Až vám někdo bude tvrdit, že to nejde, dejte 
mu na mě mail. Vysvětlím mu, že jednorožci 
existuj...
Mýty o práci v marketingu: Click-IT VŠE
Mýty o práci v marketingu: Click-IT VŠE
Nächste SlideShare
Wird geladen in …5
×

Mýty o práci v marketingu: Click-IT VŠE

3.504 Aufrufe

Veröffentlicht am

Tipy a triky na získání práce v online marketingu. Přednáška 5.11. na VŠE

Veröffentlicht in: Business
 • Loggen Sie sich ein, um Kommentare anzuzeigen.

Mýty o práci v marketingu: Click-IT VŠE

 1. 1. Pavlína Louženská @Pavlina_speaks @H1cz
 2. 2. 2009
 3. 3. Vystudovala jsem anglistiku, protože mi psycholožka v poradně řekla, že se v životě nenaučím cizí jazyk. Moje babička, polygotka, se rozhodla jí ukázat zdvižený prostředníček. Studovala jsem na univerzitě v Brně, protože když jste z Prahy a nechcete bydlet s rodičema, je kolej v zatáčce na cestě mezi Prahou a Vídní to nejlepší řešení. A učila jsem angličtinu, protože, když vám někdo nabídne ve dvaceti 300 za hodinu na ruku za hraní her a čtení zajímavých článků, vezmete to. A shodou všech možných náhod mi to opravdu šlo. Takže jsem se stala hlavním metodikem Tutor a Caledonian School pro Moravu, měla jsem pod sebou 120 lektorů a pracovala 16 hodin denně.
 4. 4. Když se (skoro) zhroutíte, dojde vám, že chcete něco radikálně změnit. Já se rozhodla provdat za Ajťáka. Vytvořila jsem bojový plán a přesvědčila jsem bráchu, ať mě vezme na IT konferenci. Na prvním Barcampu ve Vsetíně bylo 150 kluků a já jim nerozuměla ani slovo. Měla jsem papír, kam jsem si psala každé slovo (třeba „appka“) a každých deset minut jsem běžela za bráchou, ať mi vysvětlí, co to je. Naštěstí jsem tam měla kromě bráchy ještě 149 lektorů, kteří byli ochotní mi vysvětlovat každý detail svého businessu: Vlastimil Vávrů z Vašečočky, jak funguje ecommerce a David Grudl, co to je framework. Někdy nad ránem mi došlo, že tohle je přesně to, co chci dělat.
 5. 5. Do půl roku jsem měla další bojový plán: chci pracovat v marketingu. Kluky z food startupu Torád nezajímalo, jestli vím něco o Google Analytics, ale kolik druhů ústřic rozeznávám a jestli v Brně chodím do Koishi. Strávili jsme spolu tři čtvrtě roku a já pochopila, co to znamená, když stavíte značku od nuly i proč jsou důležité konverze. Christina Muntean z PR agentury, kde jsem dostala neplacenou stáž, se podívala na mého kluka (ajťáka) a prohlásila, že budu expert na tyinternety. Tak jo. Chodila jsem všude s notesem plným divných slov a po večerech zjišťovala u Davea, bráchy a wikipedie, co by asi mohly znamenat. Do tří měsíců jsem školila sociální sítě, oponovala digitální strategii České spořitelny a nabrala prvních sto followers.
 6. 6. 2014
 7. 7. Do Hájedničky jsem šla půl roku poté, co jsem skončila stáž. Měla jsem štěstí: brácha, který tam tehdy pracoval, mi dal vědět, že někoho hledají a můj profil sedl do týmu. Dneska mám vizitky s honosným titulem, báječný tým, miliónový budget, dva tisíce followerů na Twitteru a větší Klout scóre než většina kluků, co jsem tehdy na Barcampu potkala. Často vyprávím o tom, že jednou budu šéfovat Digital u největší britské módní značky Burberry. A věřím tomu.
 8. 8. Moje nejoblíbenejší mýty o práci v marketingu
 9. 9. Abyste mohli dělat v marketingu, musíte ho mít vystudovaný. Abyste mohli dělat v marketingu, musíte ho mít vystudovaný.
 10. 10. Šéfka našeho PPC oddělení Soňa má vystudovanou divadelní vědu, expert na displayovou reklamu Miloš má doktorát ze systematické filosofie a Veronika, která vede tým analytiků a UX konzultantů, finance. Spousta z nás stále studuje. To, co děláme my, se vystudovat nedá. Nastudovat ano. Koukněte na blog, sledujte svoje idoly na Twitteru, zapište se na kurz na Courseře. A možná stejně jako já zjistíte, že studium literatury a marketing, mají hodně společného. A pořiďte si notýsek, kam si piště slova, kterým nerozumíte.
 11. 11. Abyste mohli dělat v marketingu, musíte mít léta praxe.
 12. 12. Na pohovorech se nikdy neptám, jestli ta organizace Festivalu operních árií byla placená, nebo ne. Ptám se, co přesně jste tam dělali. Nebo se neptám a posílám testovací úkol. Jirka Sekera z Refresh minulý CopyCamp říkal, že nechápe na ufňukané studenty, kteří říkají, že je nikdo nechce, protože nemají praxi. Přidejte se zdarma k organizačnímu týmu filmového festivalu ve Vršovicích, nebo navrhněte, jak by podle vás mělo vypadat nové logo Hájedničky a dejte to na Behance. Nejsme jediná firma, která bere stážisty. A tři měsíce za to stojí. Ale praxe je samozřejmě výhodou. Dostáváme desítky životopisů a tři roky + praxe znamená skoro automaticky postup do dalšího kola. V oboru, kde je všem pod 40 se rok počítám jako jinde tři.
 13. 13. Abyste mohli dělat v marketingu, musíte někoho voj.t. Abyste mohli dělat v marketingu, musíte nekoho v.jet.
 14. 14. Nemusíte a nedělejte to. Místo toho si najděte sparing partnera. Někoho, před kým se nestydíte prozradit, že nevíte, co to je appka a že ještě nejste na Twitteru. Někdo, kdo vás donutí formulovat problém. Někdo, kdo vám poradí, co si přečíst a povzbudí vás. Je to možná někdo, kdo je jen o tři kapitoly dále, nebo možná mentor z jednoho z mnoha programů, do kterých se dá zapsat. Napište svému idolovi z Twitteru, jestli by vám nepomohl s diplomkou, nebo manažerce z firmy, kde chcete pracovat, jestli by vám neporadila, co udělat pro to, aby to vyšlo. Většina z nich bude polichocená a aspoň 30 minut vám věnuje. Tip: Jděte si pro konkrétní radu.
 15. 15. Abyste mohli dělat v marketingu, musíte být extrovert.
 16. 16. Každé oddělení ve firmě má svoje specifika, svojí DNA, typ osobnosti, která je pro něj typická. Hledejte si tým, který vám sedne. Najděte si v online marketingu specializaci a přiznejte si, že nemůžete umět všechno. Jenom potom budete v práci šťastní. Pokud jste na tom jako já, v depresi z toho, že nejlépe je vám o samotě, přečtěte si Quiet od Susan Cain. Knížku, kde vám vysvětlí, jak využít svojí přemýšlivost ve svůj prospěch.
 17. 17. Abyste mohli dělat v online marketingu, musíte být geek.
 18. 18. Nemusíte. Stane se z vás. Všichni moji stážisté si během těch tří měsíců, co jsme spolu strávili, založili Twitter, Foursquare i ví, co je CTR. Není náhoda, že náš SEO Director Tomáš Vyskočil, vlastní Edna.cz, server o seriálech a Apple keynotes sledujeme společně. Ale musíte mít slabost pro čísla, data a exactní výsledky. Všechno, co děláme, měříme. Iluzi, že s námi celý den budete šňupat koks a vymýšlet kreativu pro telku, si nechte na doma.
 19. 19. Abyste mohli dělat v online marketingu, musíte poslat CV. Abyste mohli dělat v online marketingu, musíte poslat cívíčko.
 20. 20. Když hledám někoho do týmu, nechci vidět další EuroPass, kde tvrdíte, že vaše němčina je na úrovní B1 a milujete turistiku. Chci se s vámi potkat a zjistit, jestli si rozumíme. Nejdřív virtuálně: sledujeme už se na Twitteru? Máme společné známé na Linkedin? Nebo dokonce na Facebooku? Baví vás to, co nás? A pak se potkáme offline. Půjdeme si sednout na fatboye a budu se vás ptát, co je váš dream job, nebo co děláte po večerech. A samozřejmě, jestli sledujete, co H1.cz dělá. Jak získali práci u mě v týmu moji lidé? Míšu mi představila kamarádka na fashion weeku. Bětka pracovala s mým bráchou. Johana četla můj blog a napsala mi na Facebooku. Markéta objevila status, že hledáme ve skupině Práce v reklamě a Štěpána mi představil kamarád a pohovor jsme vedli na schodech kina Světozor.
 21. 21. Abyste mohli dělat v online marketingu, musíte být kluk.
 22. 22. Industry průměr pro technické firmy je 29 % žen. V Hájedničce pracuje 55 % holek a v managementu je to půl na půl. Koukněte na holkyzhajednicky.cz na další úspěšné holky od nás z firmy. Přidejte se k nám. Je nás 120, pracujeme pro klienty jako Generali, Vodafone, nebo Hudy Sport. Sbíráme ocenění za nejlepší kampaně, jezdíme na konference do Londýna i Mountain View a hlavně nás to baví. Už skoro deset let. Koukněte na zanechstopu.cz na volné pozice a třeba se brzy potkáme.
 23. 23. Pavlina.Louzenska@H1.cz Až vám někdo bude tvrdit, že to nejde, dejte mu na mě mail. Vysvětlím mu, že jednorožci existují. Díky!

×