SlideShare ist ein Scribd-Unternehmen logo
1 von 3
Тема: Побудова графіків функцій методом перетворень.
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про функції; розвивати
творчі здібності учнів шляхом розв’язування вправ; прищеплювати любов до
математики, виховувати естетичні смаки, культуру мовлення, здатність
відчувати красу ідеї, методу розв’язування вправ
Обладнання: комп’ютер, презентація до уроку, папка з роздатковим
матеріалом
Тип уроку: формування умінь та навичок
Хід уроку.
І. Повідомлення теми і мети уроку.(слайд )
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1.Пригадаймо елементарні перетворення, які можна виконувати над
графіками.(слайд 2)
А) у=х2
+3 (переміщуємо параболу у=х2
на 3 одиниці вверх по осі ОУ)(слайд 3)
Б) (паралельне перенесення гіперболи на 2 одиниці вправо) (слайд 4)
В) (розтяг від осі Ох у 2 рази) (слайд 5)
Г) (стиск до осі Оу) (слайд 3)
X
Y
-10 -9 -8 -7 -6 -5 -4 -3 -2 -1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
-10
-9
-8
-7
-6
-5
-4
-3
-2
-1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
0
32
+= xу
2
1
−
=
х
y
2
2xy =
хy 2=
Д) ( частина графіка, яка лежить правіше від Оу без змін, і та
сама частина симетрично відображається відносно осі Оу ) (слайд 7)
Е) ( вище від осі Ох графік функції без змін, частина графіка нижче
осі Ох симетрично відображається відносно осі Ох) (слайд 8)
ІІІ. Формування умінь та навичок учні.
При вивченні даної теми ви навчилися не тільки будувати графіки, а й
за допомогою графіків визначати функцію.
Завдання 1. ( тестові)
Визначити та записати функції, графіки яких зображено на екрані та на столі
в папці. (слайд 9,10,11,12)
1. Встановіть відповідність між графіком
функції і формулою:
1
2
3
4
5
Ж
Ф
З
Ч
Г
2.На якому малюнку зображений
графік функції y = |x| - 4 ?y
y
x0
-4 4
-4
y
2
y
y
x0
4
-4
Б)
x
4
0
В)
Г)
Д)
x0
4
4
А)
x
4
0
3.Графік якої з функцій зображено на
малюнку?
y=|x-5|
y=|x+5|+3
y=|x+5|
y=|x-5|-3
y=|x+5|-3
y=|x-5|+3
y=|x|-3
y=|x|+3
8
7
6
5
4
3
2
1
0 2 8
y
x
-3
4.По опису геометричних
перетворень задайте функцію
Графік функції паралельно
перенесено на 2 одиниці вліво і
отриманий графік паралельно
перенесено на 3 одиниці вниз
А
Б
В
Г
Завдання 2. Побудувати в зошитах графіки функцій (диференційована
робота учнів по групах) (слайд 13)
Побудувати графіки функцій
1.
2.
3.
Завдання 3. Розв’язати рівняння . (слайд 14)
)( xfу =
хх =− 2
2
)(xfу =
Розглянемо функції у= 2
2 х− і у= х . Побудуємо в одній системі координат
графіки цих функцій. Вони перетинаються в одній точці. В точці перетину
графіків функцій самі функції набувають рівних значень. Отже, при
знайдених абсцисах значення виразів ( 2
2 х− ) і ( х ) рівні, тобто число 1 є
коренем рівняння. Далі учень виконує перевірку.
Завдання 4. Розв’язати нерівність (огляд застосування графіків)
(слайд 15)
Завдання 5. Побудувати графік функції . (слайд 16,17)
Функція представлена у вигляді дробу, де чисельник і знаменник многочлени
1 степеня. Знаходимо область визначення функції D(y)=( ) ( )+∞∪∞− ;22;
Спочатку спрощуємо
3
8)3(2
+
++
=
х
х
у ; 2
3
8
+
+
=
х
у . А потім будуємо поетапно графік.
Завдання 6.Скільки коренів має рівняння залежно від параметра
а? (слайд 18)
ІV. Підсумок уроку.
V. Повідомлення домашнього завдання. (слайд 19)
Повторити п.8-10
Виконати № 9.31(1,2), №10.16(1,3)
На високий рівень №10.18(2)
VІ. Ознайомлення з побудовами графіків функцій (слайд 20)
X
Y
-10 -9 -8 -7 -6 -5 -4 -3 -2 -1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
-10
-9
-8
-7
-6
-5
-4
-3
-2
-1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
0
X
Y
-10 -9 -8 -7 -6 -5 -4 -3 -2 -1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
-10
-9
-8
-7
-6
-5
-4
-3
-2
-1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
0
3
142
+
+
=
х
х
у
ах =−2
1≥х
2−= ху
2−= ху
2−=→= хуху
22 −=→−=→= хухуху

Weitere ähnliche Inhalte

Was ist angesagt?

урок 01 повторення матеріалу математики 5-6 класи
урок 01 повторення матеріалу математики 5-6 класиурок 01 повторення матеріалу математики 5-6 класи
урок 01 повторення матеріалу математики 5-6 класи
Slovyansk School
 
множини
множинимножини
множини
freedom_Z
 
Пiдсумковий урок з теми «Арифметичний квадратний корiнь з числа та його власт...
Пiдсумковий урок з теми «Арифметичний квадратний корiнь з числа та його власт...Пiдсумковий урок з теми «Арифметичний квадратний корiнь з числа та його власт...
Пiдсумковий урок з теми «Арифметичний квадратний корiнь з числа та його власт...
sveta7940
 
урок 3
урок 3урок 3
урок 3
valia55
 
рівняння 6кл
рівняння 6клрівняння 6кл
рівняння 6кл
lanapoluhovich
 
алгебра 9 клас
алгебра 9 класалгебра 9 клас
алгебра 9 клас
valia55
 
11324 урок 9 клас
11324 урок 9 клас11324 урок 9 клас
11324 урок 9 клас
jasperwtf
 
Урок-гра "Сума кутів трикутника"
Урок-гра "Сума кутів трикутника"Урок-гра "Сума кутів трикутника"
Урок-гра "Сума кутів трикутника"
sveta7940
 
урок аукціон
урок аукціонурок аукціон
урок аукціон
bygai1953
 

Was ist angesagt? (20)

Презентація до уроку : "Степенева функція. Графік та властивості"
Презентація до уроку : "Степенева функція. Графік та властивості"Презентація до уроку : "Степенева функція. Графік та властивості"
Презентація до уроку : "Степенева функція. Графік та властивості"
 
2
22
2
 
урок 2
урок 2урок 2
урок 2
 
урок 01 повторення матеріалу математики 5-6 класи
урок 01 повторення матеріалу математики 5-6 класиурок 01 повторення матеріалу математики 5-6 класи
урок 01 повторення матеріалу математики 5-6 класи
 
побудова графіків тригонометричних функцій
побудова графіків тригонометричних функційпобудова графіків тригонометричних функцій
побудова графіків тригонометричних функцій
 
урок 8
урок 8урок 8
урок 8
 
функція у = х 2
функція у = х 2 функція у = х 2
функція у = х 2
 
застосування інтеграла до обчислення об'ємів геометричних фігур
застосування інтеграла до обчислення об'ємів геометричних фігурзастосування інтеграла до обчислення об'ємів геометричних фігур
застосування інтеграла до обчислення об'ємів геометричних фігур
 
множини
множинимножини
множини
 
урок 14
урок 14урок 14
урок 14
 
Пiдсумковий урок з теми «Арифметичний квадратний корiнь з числа та його власт...
Пiдсумковий урок з теми «Арифметичний квадратний корiнь з числа та його власт...Пiдсумковий урок з теми «Арифметичний квадратний корiнь з числа та його власт...
Пiдсумковий урок з теми «Арифметичний квадратний корiнь з числа та його власт...
 
урок 17
урок 17урок 17
урок 17
 
урок 3
урок 3урок 3
урок 3
 
рівняння 6кл
рівняння 6клрівняння 6кл
рівняння 6кл
 
тема
тематема
тема
 
алгебра 9 клас
алгебра 9 класалгебра 9 клас
алгебра 9 клас
 
11324 урок 9 клас
11324 урок 9 клас11324 урок 9 клас
11324 урок 9 клас
 
Урок-гра "Сума кутів трикутника"
Урок-гра "Сума кутів трикутника"Урок-гра "Сума кутів трикутника"
Урок-гра "Сума кутів трикутника"
 
Урок АЛГЕБРА 7 клас
Урок АЛГЕБРА 7 клас Урок АЛГЕБРА 7 клас
Урок АЛГЕБРА 7 клас
 
урок аукціон
урок аукціонурок аукціон
урок аукціон
 

Andere mochten auch (15)

Connotations 2
Connotations 2Connotations 2
Connotations 2
 
Business whitepaper v3
Business whitepaper v3Business whitepaper v3
Business whitepaper v3
 
McGahee_Sarah_INDS2230_Studio III_Big Project_December_4
McGahee_Sarah_INDS2230_Studio III_Big Project_December_4McGahee_Sarah_INDS2230_Studio III_Big Project_December_4
McGahee_Sarah_INDS2230_Studio III_Big Project_December_4
 
Mapa conceptual video ni uno menos
Mapa conceptual video ni uno menosMapa conceptual video ni uno menos
Mapa conceptual video ni uno menos
 
HOD3
HOD3HOD3
HOD3
 
Mapa samir
Mapa samirMapa samir
Mapa samir
 
My profile
My profileMy profile
My profile
 
Presentasjon Gasunie,author Nina Mortensen, audience Norsk Hydro
Presentasjon Gasunie,author Nina Mortensen, audience Norsk HydroPresentasjon Gasunie,author Nina Mortensen, audience Norsk Hydro
Presentasjon Gasunie,author Nina Mortensen, audience Norsk Hydro
 
blogWritingSamples
blogWritingSamplesblogWritingSamples
blogWritingSamples
 
Triangles
 Triangles Triangles
Triangles
 
Preguntas sobre la película
Preguntas sobre la películaPreguntas sobre la película
Preguntas sobre la película
 
Öppen data - Arena e-förvaltning 20101102
Öppen data - Arena e-förvaltning 20101102Öppen data - Arena e-förvaltning 20101102
Öppen data - Arena e-förvaltning 20101102
 
El contexto en el discurso
El contexto en el discursoEl contexto en el discurso
El contexto en el discurso
 
Angle Relationships
Angle RelationshipsAngle Relationships
Angle Relationships
 
Comunicación y lenguaje. unidad 1
Comunicación y lenguaje.  unidad 1Comunicación y lenguaje.  unidad 1
Comunicación y lenguaje. unidad 1
 

Ähnlich wie план конспект уроку

090 похідна урок
090 похідна урок090 похідна урок
090 похідна урок
jasperwtf
 
функція у=коріньх
функція у=коріньхфункція у=коріньх
функція у=коріньх
Гергель Ольга
 
12255 тема квадратичні нерівності
12255 тема квадратичні нерівності12255 тема квадратичні нерівності
12255 тема квадратичні нерівності
jasperwtf
 
презент урока
презент урокапрезент урока
презент урока
gtdonnu
 
8413 9kl urok kvadr funkzia
8413 9kl urok kvadr funkzia8413 9kl urok kvadr funkzia
8413 9kl urok kvadr funkzia
jasperwtf
 
7126 брошура формули
7126 брошура формули7126 брошура формули
7126 брошура формули
urvlan
 
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратнихрозвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
Lyubow Bondar
 
Системи рівнянь другого степеня з двома змінними
Системи рівнянь другого  степеня з двома зміннимиСистеми рівнянь другого  степеня з двома змінними
Системи рівнянь другого степеня з двома змінними
sveta7940
 

Ähnlich wie план конспект уроку (20)

Загальна схема дослідження функції та побудова її графіка.docx
Загальна схема дослідження функції та побудова її графіка.docxЗагальна схема дослідження функції та побудова її графіка.docx
Загальна схема дослідження функції та побудова її графіка.docx
 
557,23.docx
557,23.docx557,23.docx
557,23.docx
 
3_6_grafik_funkciji (1).pptx
3_6_grafik_funkciji (1).pptx3_6_grafik_funkciji (1).pptx
3_6_grafik_funkciji (1).pptx
 
перетворення графіків функцій
перетворення графіків функційперетворення графіків функцій
перетворення графіків функцій
 
тема
тематема
тема
 
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігурЗастосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
Застосування інтеграла до обчислення площ геометричних фігур
 
Noviy otkryty urok
Noviy otkryty urokNoviy otkryty urok
Noviy otkryty urok
 
090 похідна урок
090 похідна урок090 похідна урок
090 похідна урок
 
функція у=коріньх
функція у=коріньхфункція у=коріньх
функція у=коріньх
 
12255 тема квадратичні нерівності
12255 тема квадратичні нерівності12255 тема квадратичні нерівності
12255 тема квадратичні нерівності
 
презент урока
презент урокапрезент урока
презент урока
 
1
11
1
 
8413 9kl urok kvadr funkzia
8413 9kl urok kvadr funkzia8413 9kl urok kvadr funkzia
8413 9kl urok kvadr funkzia
 
7126 брошура формули
7126 брошура формули7126 брошура формули
7126 брошура формули
 
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратнихрозвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
розвязування раціональних рівнянь що зводяться до квадратних
 
Системи рівнянь другого степеня з двома змінними
Системи рівнянь другого  степеня з двома зміннимиСистеми рівнянь другого  степеня з двома змінними
Системи рівнянь другого степеня з двома змінними
 
Алгебра8 урок16
Алгебра8 урок16Алгебра8 урок16
Алгебра8 урок16
 
графік
графікграфік
графік
 
план конспект
план конспектплан конспект
план конспект
 
урок в 7 кл. граф.зобр.руху.
урок в 7 кл.   граф.зобр.руху.урок в 7 кл.   граф.зобр.руху.
урок в 7 кл. граф.зобр.руху.
 

Mehr von Оксана Науменко

Mehr von Оксана Науменко (12)

презентація досвіду роботи учителя математики
презентація досвіду роботи учителя математикипрезентація досвіду роботи учителя математики
презентація досвіду роботи учителя математики
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
 
кросворд
кросвордкросворд
кросворд
 
Онищенко Павла
Онищенко ПавлаОнищенко Павла
Онищенко Павла
 
Маркович Катерини
Маркович КатериниМаркович Катерини
Маркович Катерини
 
тищенко катерини
тищенко катеринитищенко катерини
тищенко катерини
 
калініченко вікторії
калініченко вікторіїкалініченко вікторії
калініченко вікторії
 
цікаві задачі
цікаві задачіцікаві задачі
цікаві задачі
 
творчість учнів маслєннікова
творчість учнів маслєнніковатворчість учнів маслєннікова
творчість учнів маслєннікова
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентація
 
площа трапеції
площа трапеціїплоща трапеції
площа трапеції
 
лінійною функцією називається функція, яку можна задати
лінійною функцією називається функція, яку можна задатилінійною функцією називається функція, яку можна задати
лінійною функцією називається функція, яку можна задати
 

Kürzlich hochgeladen

Kürzlich hochgeladen (10)

Габон
ГабонГабон
Габон
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 

план конспект уроку

  • 1. Тема: Побудова графіків функцій методом перетворень. Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про функції; розвивати творчі здібності учнів шляхом розв’язування вправ; прищеплювати любов до математики, виховувати естетичні смаки, культуру мовлення, здатність відчувати красу ідеї, методу розв’язування вправ Обладнання: комп’ютер, презентація до уроку, папка з роздатковим матеріалом Тип уроку: формування умінь та навичок Хід уроку. І. Повідомлення теми і мети уроку.(слайд ) ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. 1.Пригадаймо елементарні перетворення, які можна виконувати над графіками.(слайд 2) А) у=х2 +3 (переміщуємо параболу у=х2 на 3 одиниці вверх по осі ОУ)(слайд 3) Б) (паралельне перенесення гіперболи на 2 одиниці вправо) (слайд 4) В) (розтяг від осі Ох у 2 рази) (слайд 5) Г) (стиск до осі Оу) (слайд 3) X Y -10 -9 -8 -7 -6 -5 -4 -3 -2 -1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 -10 -9 -8 -7 -6 -5 -4 -3 -2 -1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 0 32 += xу 2 1 − = х y 2 2xy = хy 2=
  • 2. Д) ( частина графіка, яка лежить правіше від Оу без змін, і та сама частина симетрично відображається відносно осі Оу ) (слайд 7) Е) ( вище від осі Ох графік функції без змін, частина графіка нижче осі Ох симетрично відображається відносно осі Ох) (слайд 8) ІІІ. Формування умінь та навичок учні. При вивченні даної теми ви навчилися не тільки будувати графіки, а й за допомогою графіків визначати функцію. Завдання 1. ( тестові) Визначити та записати функції, графіки яких зображено на екрані та на столі в папці. (слайд 9,10,11,12) 1. Встановіть відповідність між графіком функції і формулою: 1 2 3 4 5 Ж Ф З Ч Г 2.На якому малюнку зображений графік функції y = |x| - 4 ?y y x0 -4 4 -4 y 2 y y x0 4 -4 Б) x 4 0 В) Г) Д) x0 4 4 А) x 4 0 3.Графік якої з функцій зображено на малюнку? y=|x-5| y=|x+5|+3 y=|x+5| y=|x-5|-3 y=|x+5|-3 y=|x-5|+3 y=|x|-3 y=|x|+3 8 7 6 5 4 3 2 1 0 2 8 y x -3 4.По опису геометричних перетворень задайте функцію Графік функції паралельно перенесено на 2 одиниці вліво і отриманий графік паралельно перенесено на 3 одиниці вниз А Б В Г Завдання 2. Побудувати в зошитах графіки функцій (диференційована робота учнів по групах) (слайд 13) Побудувати графіки функцій 1. 2. 3. Завдання 3. Розв’язати рівняння . (слайд 14) )( xfу = хх =− 2 2 )(xfу =
  • 3. Розглянемо функції у= 2 2 х− і у= х . Побудуємо в одній системі координат графіки цих функцій. Вони перетинаються в одній точці. В точці перетину графіків функцій самі функції набувають рівних значень. Отже, при знайдених абсцисах значення виразів ( 2 2 х− ) і ( х ) рівні, тобто число 1 є коренем рівняння. Далі учень виконує перевірку. Завдання 4. Розв’язати нерівність (огляд застосування графіків) (слайд 15) Завдання 5. Побудувати графік функції . (слайд 16,17) Функція представлена у вигляді дробу, де чисельник і знаменник многочлени 1 степеня. Знаходимо область визначення функції D(y)=( ) ( )+∞∪∞− ;22; Спочатку спрощуємо 3 8)3(2 + ++ = х х у ; 2 3 8 + + = х у . А потім будуємо поетапно графік. Завдання 6.Скільки коренів має рівняння залежно від параметра а? (слайд 18) ІV. Підсумок уроку. V. Повідомлення домашнього завдання. (слайд 19) Повторити п.8-10 Виконати № 9.31(1,2), №10.16(1,3) На високий рівень №10.18(2) VІ. Ознайомлення з побудовами графіків функцій (слайд 20) X Y -10 -9 -8 -7 -6 -5 -4 -3 -2 -1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 -10 -9 -8 -7 -6 -5 -4 -3 -2 -1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 0 X Y -10 -9 -8 -7 -6 -5 -4 -3 -2 -1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 -10 -9 -8 -7 -6 -5 -4 -3 -2 -1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 0 3 142 + + = х х у ах =−2 1≥х 2−= ху 2−= ху 2−=→= хуху 22 −=→−=→= хухуху