SlideShare ist ein Scribd-Unternehmen logo
1 von 19
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
MATEMATIK TAHUN 1
Tarikh 19 Julai 2018
Kemahiran Abad ke-21
Berdaya tahan/
Mahir berkomunikasi
Pemikir/
Kerja sepasukan
Bersifat ingin tahu
Berperinsip
Bermaklumat
Penyayang / Prihatin
Patriotik
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share/
Hot seat
Permainan
3 stray and 1 stay
Pembentangan
Main Peranan
Gallery Walk
Peta I-Think
Nyanyian
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
Mengaplikasi/
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Kelas 1 Beta
Masa 10:35 – 11:35
Bidang
Nombor dan Operasi
Tajuk Wang
Standard Kandungan
4.1 Wang kertas dan duit syiling.
Standard
Pembelajaran
4.1.2 Mewakilkan nilai wang:
(i) Sen hingga RM1.
(ii) Ringgit hingga RM10.
Objektif Pembelajaran
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Mewakilkan nilai wang.
Ringkasan Aktiviti
Nilai Wang (Buku teks – Muka surat 14-15)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid mewakilkan nilai wang.
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti –
Muka surat 15-16)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis
Pentaksiran dan
Penilaian
Lembaran kerja
/ Hasil kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan
Projek
Refleksi
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
Catatan
Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni/
Sains dan Teknologi
Patriotisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
MATEMATIK TAHUN 1
Tarikh Kemahiran Abad ke-21
Berdaya tahan/
Mahir berkomunikasi
Pemikir/
Kerja sepasukan
Bersifat ingin tahu
Berperinsip
Bermaklumat
Penyayang / Prihatin
Patriotik
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
5P
Penyelesaian masalah/
Pembelajaran berasaskan
projek
Pembelajaran kooperatif
Pembelajaran kecergasan
pelbagai
Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran
Konstruktivisme
Kelas
Masa
Bidang
Nombor dan Operasi
Tajuk
Wang
Standard Kandungan 4.1 Wang kertas dan duit syiling.
Standard
Pembelajaran
4.1.2 Mewakilkan nilai wang:
(i) Sen hingga RM1.
(ii) Ringgit hingga RM10.
Objektif Pembelajaran
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
2. Mewakilkan nilai wang.
Ringkasan Aktiviti
Nilai Wang (Buku teks – Muka surat 14-15)
5. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
6. Murid mewakilkan nilai wang.
7. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti –
Muka surat 15-16)
8. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis
Pentaksiran dan
Penilaian
Lembaran kerja
/ Hasil kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan
Projek
Refleksi
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
Kemahiran Belajar Cara
Belajar
Kajian Masa Depan
Pembelajaran Akses
Kendiri
Pembelajaran Luar Bilik
Darjah
Pembelajaran Masteri
Pendekatan Modular
Pendekatan Berpusatkan
Murid
/
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share/
Hot seat
Permainan
3 stray and 1 stay
Pembentangan
Main Peranan
Gallery Walk
Peta I-Think
Nyanyian
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
Mengaplikasi/
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni/
Catatan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah
Mengiringi murid keluar
Aktiviti luar
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Ulasan Pentadbir
Sains dan Teknologi
Patriotisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
MATEMATIK TAHUN 1
Tarikh
Kemahiran Abad ke-21
Berdaya tahan/
Mahir berkomunikasi
Pemikir/
Kerja sepasukan
Bersifat ingin tahu
Berperinsip
Bermaklumat
Penyayang / Prihatin
Patriotik
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
5P
Penyelesaian masalah/
Pembelajaran berasaskan
projek
Pembelajaran kooperatif
Pembelajaran kecergasan
pelbagai
Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran
Konstruktivisme
Kemahiran Belajar Cara
Belajar
Kajian Masa Depan
Pembelajaran Akses
Kelas
Masa
Bidang
Nombor dan Operasi
Tajuk
Wang
Standard Kandungan
4.1 Wang kertas dan duit syiling.
Standard
Pembelajaran
4.1.3 Menukar wang:
(i) Syiling hingga RM1.
(ii) Ringgit hingga RM10.
Objektif Pembelajaran
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Menukar wang:
(i) Syiling hingga RM1.
(ii) Ringgit hingga RM10.
Ringkasan Aktiviti
Tukar Wang (Buku teks – Muka surat 16-19)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran
2. Murid menukar wang.
Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti
Muka Surat 17-19)
3. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis
Pentaksiran dan
Penilaian
Lembaran kerja
/ Hasil kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan
Projek
Refleksi
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
Kendiri
Pembelajaran Luar Bilik
Darjah
Pembelajaran Masteri
Pendekatan Modular
Pendekatan Berpusatkan
Murid
/
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share/
Hot seat
Permainan
3 stray and 1 stay
Pembentangan
Main Peranan
Gallery Walk
Peta I-Think
Nyanyian
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
Mengaplikasi/
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni/
Sains dan Teknologi
Patriotisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Catatan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah
Mengiringi murid keluar
Aktiviti luar
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Ulasan Pentadbir
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
MATEMATIK TAHUN 1
Tarikh
Kemahiran Abad ke-21
Berdaya tahan/
Mahir berkomunikasi
Pemikir/
Kerja sepasukan
Bersifat ingin tahu
Berperinsip
Bermaklumat
Penyayang / Prihatin
Patriotik
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
5P
Penyelesaian masalah/
Pembelajaran berasaskan
projek
Pembelajaran kooperatif
Pembelajaran kecergasan
pelbagai
Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran
Konstruktivisme
Kemahiran Belajar Cara
Belajar
Kajian Masa Depan
Pembelajaran Akses
Kendiri
Pembelajaran Luar Bilik
Darjah
Pembelajaran Masteri
Pendekatan Modular
Kelas
Masa
Bidang
Nombor dan Operasi
Tajuk
Wang
Standard Kandungan 4.2 Sumber kewangan dan simpanan.
Standard
Pembelajaran
4.2.1 Mengenal pasti sumber kewangan dan simpanan.
4.2.2 Merekod simpanan dan perbelanjaan daripada sumber kewangan
Objektif Pembelajaran
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Mengenal pasti sumber kewangan dan simpanan.
2. Merekod simpanan dan perbelanjaan daripada sumber kewangan.
Ringkasan Aktiviti
Dapat Wang Dan Catat Wang (Buku teks Muka surat 20-21)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid Mengenal pasti sumber kewangan dan simpanan.
3. Murid merekod simpanan dan perbelanjaan daripada sumber
kewangan.
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti
Muka Surat 20-21)
5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis
Pentaksiran dan
Penilaian
Lembaran kerja
/ Hasil kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan
Projek
Refleksi
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
Catatan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah
Mengiringi murid keluar
Aktiviti luar
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Pendekatan Berpusatkan
Murid
/
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share/
Hot seat
Permainan
3 stray and 1 stay
Pembentangan
Main Peranan
Gallery Walk
Peta I-Think
Nyanyian
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
Mengaplikasi/
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni/
Sains dan Teknologi
Patriotisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
Ulasan Pentadbir
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
MATEMATIK TAHUN 1
Tarikh
Kemahiran Abad ke-21
Kelas Berdaya tahan/
Mahir berkomunikasi
Pemikir/
Kerja sepasukan
Bersifat ingin tahu
Berperinsip
Bermaklumat
Penyayang / Prihatin
Patriotik
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
5P
Penyelesaian masalah/
Pembelajaran berasaskan
projek
Pembelajaran kooperatif
Pembelajaran kecergasan
pelbagai
Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran
Konstruktivisme
Kemahiran Belajar Cara
Belajar
Kajian Masa Depan
Pembelajaran Akses
Kendiri
Pembelajaran Luar Bilik
Darjah
Pembelajaran Masteri
Pendekatan Modular
Pendekatan Berpusatkan
Murid
/
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share/
Masa
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk
Wang
Standard Kandungan 4.2 Sumber kewangan dan simpanan.
Standard
Pembelajaran
4.2.1 Mengenal pasti sumber kewangan dan simpanan.
4.2.2 Merekod simpanan dan perbelanjaan daripada sumber kewangan
Objektif Pembelajaran
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Mengenal pasti sumber kewangan dan simpanan.
2. Merekod simpanan dan perbelanjaan daripada sumber kewangan
Ringkasan Aktiviti
Projek Saya-Jom Jimat (Buku teks Muka surat 22)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid Mengenal pasti sumber kewangan dan simpanan.
3. Murid merekod simpanan dan perbelanjaan daripada sumber
kewangan
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis
Pentaksiran dan
Penilaian
Lembaran kerja
/ Hasil kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan
Projek
Refleksi
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
Catatan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah
Mengiringi murid keluar
Aktiviti luar
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Ulasan Pentadbir
Hot seat
Permainan
3 stray and 1 stay
Pembentangan
Main Peranan
Gallery Walk
Peta I-Think
Nyanyian
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
Mengaplikasi/
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni/
Sains dan Teknologi
Patriotisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
MATEMATIK TAHUN 1
Tarikh
Kemahiran Abad ke-21
Berdaya tahan/
Mahir berkomunikasi
Pemikir/
Kerja sepasukan
Kelas
Masa
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk
Wang
Standard Kandungan 4.3 Penyelesaian masalah.
Standard 4.3.1 Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan
Pembelajaran penolakan wang. Bersifat ingin tahu
Berperinsip
Bermaklumat
Penyayang / Prihatin
Patriotik
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
5P
Penyelesaian masalah/
Pembelajaran berasaskan
projek
Pembelajaran kooperatif
Pembelajaran kecergasan
pelbagai
Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran
Konstruktivisme
Kemahiran Belajar Cara
Belajar
Kajian Masa Depan
Pembelajaran Akses
Kendiri
Pembelajaran Luar Bilik
Darjah
Pembelajaran Masteri
Pendekatan Modular
Pendekatan Berpusatkan
Murid
/
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share/
Hot seat
Permainan
3 stray and 1 stay
Pembentangan
Objektif Pembelajaran
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan
penolakan wang.
Ringkasan Aktiviti
Selesaikan (Buku teks Muka surat 23)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan
penolakan wang.
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti
Muka Surat 22)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis
Pentaksiran dan
Penilaian
Lembaran kerja
/ Hasil kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan
Projek
Refleksi
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
Catatan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah
Mengiringi murid keluar
Aktiviti luar
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Ulasan Pentadbir
Main Peranan
Gallery Walk
Peta I-Think
Nyanyian
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
Mengaplikasi/
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni/
Sains dan Teknologi
Patriotisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
MATEMATIK TAHUN 1
Tarikh
Kemahiran Abad ke-21
Berdaya tahan/
Mahir berkomunikasi
Pemikir/
Kerja sepasukan
Bersifat ingin tahu
Berperinsip
Bermaklumat
Penyayang / Prihatin
Patriotik
Kelas
Masa
Bidang
Nombor dan Operasi
Tajuk Wang
Standard Kandungan 4.3 Penyelesaian masalah.
Standard
Pembelajaran
4.3.1 Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan
penolakan wang.
Objektif Pembelajaran
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan
penolakan wang.
Ringkasan Aktiviti
Selesaikan (Buku teks Muka surat 24)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan
penolakan wang.
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti
Muka Surat 23)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
5P
Penyelesaian masalah/
Pembelajaran berasaskan
projek
Pembelajaran kooperatif
Pembelajaran kecergasan
pelbagai
Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran
Konstruktivisme
Kemahiran Belajar Cara
Belajar
Kajian Masa Depan
Pembelajaran Akses
Kendiri
Pembelajaran Luar Bilik
Darjah
Pembelajaran Masteri
Pendekatan Modular
Pendekatan Berpusatkan
Murid
/
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share/
Hot seat
Permainan
3 stray and 1 stay
Pembentangan
Main Peranan
Gallery Walk
Peta I-Think
Nyanyian
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis
Pentaksiran dan
Penilaian
Lembaran kerja
/ Hasil kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan
Projek
Refleksi
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
Catatan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah
Mengiringi murid keluar
Aktiviti luar
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Ulasan Pentadbir
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
Mengaplikasi/
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni/
Sains dan Teknologi
Patriotisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
MATEMATIK TAHUN 1
Tarikh
Kemahiran Abad ke-21
Berdaya tahan/
Mahir berkomunikasi
Pemikir/
Kerja sepasukan
Bersifat ingin tahu
Berperinsip
Bermaklumat
Penyayang / Prihatin
Patriotik
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
5P
Penyelesaian masalah/
Kelas
Masa
Bidang
Nombor dan Operasi
Tajuk
Wang
Standard Kandungan 4.3 Penyelesaian masalah.
Standard
Pembelajaran
4.3.1 Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan
penolakan wang.
Objektif Pembelajaran
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan
penolakan wang.
Ringkasan Aktiviti
Selesaikan (Buku teks Muka surat 25 - 26)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan
penolakan wang.
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti
Muka Surat 24-25)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis
Pentaksiran dan
Penilaian
Lembaran kerja
/ Hasil kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan
Projek
Pembelajaran berasaskan
projek
Pembelajaran kooperatif
Pembelajaran kecergasan
pelbagai
Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran
Konstruktivisme
Kemahiran Belajar Cara
Belajar
Kajian Masa Depan
Pembelajaran Akses
Kendiri
Pembelajaran Luar Bilik
Darjah
Pembelajaran Masteri
Pendekatan Modular
Pendekatan Berpusatkan
Murid
/
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share/
Hot seat
Permainan
3 stray and 1 stay
Pembentangan
Main Peranan
Gallery Walk
Peta I-Think
Nyanyian
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
Mengaplikasi/
Menganalisis
Menilai
Refleksi
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
Catatan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah
Mengiringi murid keluar
Aktiviti luar
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Ulasan Pentadbir
Mencipta
Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai Murni/
Sains dan Teknologi
Patriotisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
MATEMATIK TAHUN 1
Tarikh
Kemahiran Abad ke-21
Berdaya tahan/
Mahir berkomunikasi
Pemikir/
Kerja sepasukan
Bersifat ingin tahu
Berperinsip
Bermaklumat
Penyayang / Prihatin
Patriotik
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
5P
Penyelesaian masalah/
Pembelajaran berasaskan
projek
Pembelajaran kooperatif
Pembelajaran kecergasan
pelbagai
Pembelajaran Kontekstual
Kelas
Masa
Bidang
Nombor dan Operasi
Tajuk Wang
Standard Kandungan 4.3 Penyelesaian masalah.
Standard
Pembelajaran
4.3.1 Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan
penolakan wang.
Objektif Pembelajaran
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan
penolakan wang.
Ringkasan Aktiviti
Selesaikan (Buku teks Muka surat 27-28)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan
penolakan wang.
3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti
Muka Surat 26-28)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis
Pentaksiran dan
Penilaian
Lembaran kerja
/ Hasil kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan
Projek
Refleksi Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
Pembelajaran
Konstruktivisme
Kemahiran Belajar Cara
Belajar
Kajian Masa Depan
Pembelajaran Akses
Kendiri
Pembelajaran Luar Bilik
Darjah
Pembelajaran Masteri
Pendekatan Modular
Pendekatan Berpusatkan
Murid
/
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share/
Hot seat
Permainan
3 stray and 1 stay
Pembentangan
Main Peranan
Gallery Walk
Peta I-Think
Nyanyian
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
Mengaplikasi/
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Catatan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah
Mengiringi murid keluar
Aktiviti luar
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Ulasan Pentadbir
Nilai Murni/
Sains dan Teknologi
Patriotisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi (TMK)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21)
MATEMATIK TAHUN 1
Tarikh
Kemahiran Abad ke-21
Berdaya tahan/
Mahir berkomunikasi
Pemikir/
Kerja sepasukan
Bersifat ingin tahu
Berperinsip
Bermaklumat
Penyayang / Prihatin
Patriotik
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran
5P
Penyelesaian masalah/
Pembelajaran berasaskan
projek
Pembelajaran kooperatif
Pembelajaran kecergasan
pelbagai
Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran
Kelas
Masa
Bidang Nombor dan Operasi
Tajuk
Wang
Standard Kandungan
4.2 Sumber kewangan dansimpanan.
4.3 Penyelesaian masalah.
Standard
Pembelajaran
4.2.1 Mengenal pasti sumber kewangan dan simpanan.
4.2.2 Merekod simpanan dan perbelanjaan daripada sumber kewangan
4.3.1 Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan
penolakan wang.
Objektif Pembelajaran
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Mengenal pasti sumber kewangan dan simpanan.
2. Merekod simpanan dan perbelanjaan daripada sumber kewangan
3. Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan
penolakan wang
Ringkasan Aktiviti
Kumpul Wang (Buku teks Muka surat 30)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
2. Murid Mengenal pasti sumber kewangan dan simpanan.
3. Murid merekod simpanan dan perbelanjaan daripada sumber
kewangan
4. Murid menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan
penolakan wang.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti
Muka Surat 29-30)
6. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis
Pentaksiran dan
Penilaian
Lembaran kerja
/ Hasil kerja
Pemerhatian
Kuiz
Lisan
Tugasan
Projek
Konstruktivisme
Kemahiran Belajar Cara
Belajar
Kajian Masa Depan
Pembelajaran Akses
Kendiri
Pembelajaran Luar Bilik
Darjah
Pembelajaran Masteri
Pendekatan Modular
Pendekatan Berpusatkan
Murid
/
Strategi Pengajaran dan
Pembelajaran Abad Ke-21
Round Table
Think, Pair, Share/
Hot seat
Permainan
3 stray and 1 stay
Pembentangan
Main Peranan
Gallery Walk
Peta I-Think
Nyanyian
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi
(KBAT)
Mengaplikasi/
Menganalisis
Menilai
Mencipta
Elemen Merentas Kurikulum
(EMK)
Bahasa
Kelestarian Alam Sekitar
Refleksi
Pada akhir pengajaran;
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
Catatan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:-
Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah
Mengiringi murid keluar
Aktiviti luar
Cuti Bencana / Cuti Khas
Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Ulasan Pentadbir
Nilai Murni/
Sains dan Teknologi
Patriotisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan
Komunikasi (TMK)

Weitere ähnliche Inhalte

Was ist angesagt?

Program pendidikan untuk semua di malaysia
Program pendidikan untuk semua di malaysiaProgram pendidikan untuk semua di malaysia
Program pendidikan untuk semua di malaysiaaminnafek
 
Contoh Instrumen Mendengar Dan Bertutur
Contoh Instrumen Mendengar Dan BertuturContoh Instrumen Mendengar Dan Bertutur
Contoh Instrumen Mendengar Dan Bertuturanny_anie
 
TEMPLAT INSTRUMEN PENTAKSIRAN PRASEKOLAH KEBANGSAAN.pptx
TEMPLAT INSTRUMEN PENTAKSIRAN PRASEKOLAH KEBANGSAAN.pptxTEMPLAT INSTRUMEN PENTAKSIRAN PRASEKOLAH KEBANGSAAN.pptx
TEMPLAT INSTRUMEN PENTAKSIRAN PRASEKOLAH KEBANGSAAN.pptxLizaMathsTen
 
The difference between kbsr and kssr
The difference between kbsr and kssrThe difference between kbsr and kssr
The difference between kbsr and kssrNur Adibah Harun
 
Perkongsian Amalan Terbaik dalam PdP
Perkongsian Amalan Terbaik dalam PdPPerkongsian Amalan Terbaik dalam PdP
Perkongsian Amalan Terbaik dalam PdPAsniem CA
 
Pembelajaran Berasaskan Projek
Pembelajaran Berasaskan ProjekPembelajaran Berasaskan Projek
Pembelajaran Berasaskan Projekaflah jamaluddin
 
RANCANGAN PENGAJARAN MINGGUAN
RANCANGAN PENGAJARAN MINGGUANRANCANGAN PENGAJARAN MINGGUAN
RANCANGAN PENGAJARAN MINGGUANLittle Butterfly
 
Peranan & Cabaran Guru Besar Terhadap Pelaksanaan Inklusif
Peranan & Cabaran Guru Besar Terhadap Pelaksanaan InklusifPeranan & Cabaran Guru Besar Terhadap Pelaksanaan Inklusif
Peranan & Cabaran Guru Besar Terhadap Pelaksanaan Inklusifdeela zulkifli
 
Isu Yang Berkaitan Dengan Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)
Isu Yang Berkaitan Dengan Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)Isu Yang Berkaitan Dengan Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)
Isu Yang Berkaitan Dengan Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)ikhwankmk92
 
RPH Pecahan Tahun 1
RPH Pecahan Tahun 1RPH Pecahan Tahun 1
RPH Pecahan Tahun 1Fa Qistina
 
Rancangan Pengajaran Mingguan (RPM)
Rancangan Pengajaran Mingguan (RPM)Rancangan Pengajaran Mingguan (RPM)
Rancangan Pengajaran Mingguan (RPM)Najwa Norizam
 
Pembelajaran berasaskan projek
Pembelajaran berasaskan projekPembelajaran berasaskan projek
Pembelajaran berasaskan projekIentan Nazurana
 
EDU 3106 Budaya & Pembelajaran (SEMESTER 5)
EDU 3106 Budaya & Pembelajaran (SEMESTER 5)EDU 3106 Budaya & Pembelajaran (SEMESTER 5)
EDU 3106 Budaya & Pembelajaran (SEMESTER 5)Stephanie Unsil
 
Pentaksiran
PentaksiranPentaksiran
Pentaksirantbb7177
 

Was ist angesagt? (20)

Program pendidikan untuk semua di malaysia
Program pendidikan untuk semua di malaysiaProgram pendidikan untuk semua di malaysia
Program pendidikan untuk semua di malaysia
 
Contoh Instrumen Mendengar Dan Bertutur
Contoh Instrumen Mendengar Dan BertuturContoh Instrumen Mendengar Dan Bertutur
Contoh Instrumen Mendengar Dan Bertutur
 
TEMPLAT INSTRUMEN PENTAKSIRAN PRASEKOLAH KEBANGSAAN.pptx
TEMPLAT INSTRUMEN PENTAKSIRAN PRASEKOLAH KEBANGSAAN.pptxTEMPLAT INSTRUMEN PENTAKSIRAN PRASEKOLAH KEBANGSAAN.pptx
TEMPLAT INSTRUMEN PENTAKSIRAN PRASEKOLAH KEBANGSAAN.pptx
 
Jsu
JsuJsu
Jsu
 
RPH SEJARAH TAHUN 5 : Bahasa Melayu Warisan Kita
RPH SEJARAH TAHUN 5 : Bahasa Melayu Warisan KitaRPH SEJARAH TAHUN 5 : Bahasa Melayu Warisan Kita
RPH SEJARAH TAHUN 5 : Bahasa Melayu Warisan Kita
 
Pentaksiran Matematik
Pentaksiran MatematikPentaksiran Matematik
Pentaksiran Matematik
 
The difference between kbsr and kssr
The difference between kbsr and kssrThe difference between kbsr and kssr
The difference between kbsr and kssr
 
Perkongsian Amalan Terbaik dalam PdP
Perkongsian Amalan Terbaik dalam PdPPerkongsian Amalan Terbaik dalam PdP
Perkongsian Amalan Terbaik dalam PdP
 
Rph pengakap m2
Rph pengakap m2Rph pengakap m2
Rph pengakap m2
 
Contoh rpi pk mp
Contoh rpi pk mpContoh rpi pk mp
Contoh rpi pk mp
 
Pembelajaran Berasaskan Projek
Pembelajaran Berasaskan ProjekPembelajaran Berasaskan Projek
Pembelajaran Berasaskan Projek
 
RANCANGAN PENGAJARAN MINGGUAN
RANCANGAN PENGAJARAN MINGGUANRANCANGAN PENGAJARAN MINGGUAN
RANCANGAN PENGAJARAN MINGGUAN
 
Peranan & Cabaran Guru Besar Terhadap Pelaksanaan Inklusif
Peranan & Cabaran Guru Besar Terhadap Pelaksanaan InklusifPeranan & Cabaran Guru Besar Terhadap Pelaksanaan Inklusif
Peranan & Cabaran Guru Besar Terhadap Pelaksanaan Inklusif
 
Isu Yang Berkaitan Dengan Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)
Isu Yang Berkaitan Dengan Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)Isu Yang Berkaitan Dengan Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)
Isu Yang Berkaitan Dengan Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)
 
RPH Pecahan Tahun 1
RPH Pecahan Tahun 1RPH Pecahan Tahun 1
RPH Pecahan Tahun 1
 
Rancangan Pengajaran Mingguan (RPM)
Rancangan Pengajaran Mingguan (RPM)Rancangan Pengajaran Mingguan (RPM)
Rancangan Pengajaran Mingguan (RPM)
 
Pembelajaran berasaskan projek
Pembelajaran berasaskan projekPembelajaran berasaskan projek
Pembelajaran berasaskan projek
 
EDU 3106 Budaya & Pembelajaran (SEMESTER 5)
EDU 3106 Budaya & Pembelajaran (SEMESTER 5)EDU 3106 Budaya & Pembelajaran (SEMESTER 5)
EDU 3106 Budaya & Pembelajaran (SEMESTER 5)
 
Rpi pendidikan khas
Rpi pendidikan khas   Rpi pendidikan khas
Rpi pendidikan khas
 
Pentaksiran
PentaksiranPentaksiran
Pentaksiran
 

Ähnlich wie 4. wang (20)

3. tolak
3. tolak3. tolak
3. tolak
 
10. wang
10. wang10. wang
10. wang
 
10. wang
10. wang10. wang
10. wang
 
6. operasi bergabung
6. operasi bergabung6. operasi bergabung
6. operasi bergabung
 
16. koordinat
16. koordinat16. koordinat
16. koordinat
 
PEN BERTEMA SKMJ SLAID UTAMA.pptx
PEN BERTEMA SKMJ SLAID UTAMA.pptxPEN BERTEMA SKMJ SLAID UTAMA.pptx
PEN BERTEMA SKMJ SLAID UTAMA.pptx
 
1. nombor bulat hingga 100 000
1. nombor bulat hingga 100 0001. nombor bulat hingga 100 000
1. nombor bulat hingga 100 000
 
13. jisim
13. jisim13. jisim
13. jisim
 
Khamis 27 januari 2022
Khamis 27 januari 2022Khamis 27 januari 2022
Khamis 27 januari 2022
 
1. lahirnya sebuah cinta
1. lahirnya sebuah cinta1. lahirnya sebuah cinta
1. lahirnya sebuah cinta
 
Rph micro teaching ekonomi asas form5 -terkini
Rph micro teaching  ekonomi asas form5 -terkiniRph micro teaching  ekonomi asas form5 -terkini
Rph micro teaching ekonomi asas form5 -terkini
 
Rph cuaca
Rph cuacaRph cuaca
Rph cuaca
 
1. nombor hingga 100
1. nombor hingga 1001. nombor hingga 100
1. nombor hingga 100
 
1.2 analisis fungsi
1.2 analisis fungsi1.2 analisis fungsi
1.2 analisis fungsi
 
10. segarnya air terjun
10. segarnya air terjun10. segarnya air terjun
10. segarnya air terjun
 
01.1.2018 isnin
01.1.2018 isnin01.1.2018 isnin
01.1.2018 isnin
 
5. bahagi
5. bahagi5. bahagi
5. bahagi
 
pdfcoffee.com_pembelajaran-terbeza-pdf-free.pdf
pdfcoffee.com_pembelajaran-terbeza-pdf-free.pdfpdfcoffee.com_pembelajaran-terbeza-pdf-free.pdf
pdfcoffee.com_pembelajaran-terbeza-pdf-free.pdf
 
Portfolio Membaca (Melayu)
Portfolio Membaca (Melayu)Portfolio Membaca (Melayu)
Portfolio Membaca (Melayu)
 
1. nombor hingga 100
1. nombor hingga 1001. nombor hingga 100
1. nombor hingga 100
 

Kürzlich hochgeladen

Slaid Taklimat Program NILAM 2021 malaysia
Slaid Taklimat Program NILAM 2021 malaysiaSlaid Taklimat Program NILAM 2021 malaysia
Slaid Taklimat Program NILAM 2021 malaysiaLUKTZECHINMoe
 
Mesyuarat kokurikulum sjk t bukit darah.
Mesyuarat kokurikulum sjk t bukit darah.Mesyuarat kokurikulum sjk t bukit darah.
Mesyuarat kokurikulum sjk t bukit darah.gs69955
 
Bab 2 Sebatian Karbon new copy kimi.pptx
Bab 2 Sebatian Karbon new copy kimi.pptxBab 2 Sebatian Karbon new copy kimi.pptx
Bab 2 Sebatian Karbon new copy kimi.pptxFarid Salleh
 
Bab 1 : Tujuan Perniagaan dan pemilikan perniagaan
Bab 1 : Tujuan Perniagaan dan pemilikan perniagaanBab 1 : Tujuan Perniagaan dan pemilikan perniagaan
Bab 1 : Tujuan Perniagaan dan pemilikan perniagaanErnaKasran1
 
Group Project (1).pdf pendidikan moral tingkatan 1
Group Project (1).pdf pendidikan moral tingkatan 1Group Project (1).pdf pendidikan moral tingkatan 1
Group Project (1).pdf pendidikan moral tingkatan 1nurulaidahashim1
 
Bahaya vape dan rokok (Seminar Remaja Kebangsaan)-1.pptx
Bahaya vape dan rokok (Seminar Remaja Kebangsaan)-1.pptxBahaya vape dan rokok (Seminar Remaja Kebangsaan)-1.pptx
Bahaya vape dan rokok (Seminar Remaja Kebangsaan)-1.pptxkedekut1
 

Kürzlich hochgeladen (6)

Slaid Taklimat Program NILAM 2021 malaysia
Slaid Taklimat Program NILAM 2021 malaysiaSlaid Taklimat Program NILAM 2021 malaysia
Slaid Taklimat Program NILAM 2021 malaysia
 
Mesyuarat kokurikulum sjk t bukit darah.
Mesyuarat kokurikulum sjk t bukit darah.Mesyuarat kokurikulum sjk t bukit darah.
Mesyuarat kokurikulum sjk t bukit darah.
 
Bab 2 Sebatian Karbon new copy kimi.pptx
Bab 2 Sebatian Karbon new copy kimi.pptxBab 2 Sebatian Karbon new copy kimi.pptx
Bab 2 Sebatian Karbon new copy kimi.pptx
 
Bab 1 : Tujuan Perniagaan dan pemilikan perniagaan
Bab 1 : Tujuan Perniagaan dan pemilikan perniagaanBab 1 : Tujuan Perniagaan dan pemilikan perniagaan
Bab 1 : Tujuan Perniagaan dan pemilikan perniagaan
 
Group Project (1).pdf pendidikan moral tingkatan 1
Group Project (1).pdf pendidikan moral tingkatan 1Group Project (1).pdf pendidikan moral tingkatan 1
Group Project (1).pdf pendidikan moral tingkatan 1
 
Bahaya vape dan rokok (Seminar Remaja Kebangsaan)-1.pptx
Bahaya vape dan rokok (Seminar Remaja Kebangsaan)-1.pptxBahaya vape dan rokok (Seminar Remaja Kebangsaan)-1.pptx
Bahaya vape dan rokok (Seminar Remaja Kebangsaan)-1.pptx
 

4. wang

  • 1. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21) MATEMATIK TAHUN 1 Tarikh 19 Julai 2018 Kemahiran Abad ke-21 Berdaya tahan/ Mahir berkomunikasi Pemikir/ Kerja sepasukan Bersifat ingin tahu Berperinsip Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21 Round Table Think, Pair, Share/ Hot seat Permainan 3 stray and 1 stay Pembentangan Main Peranan Gallery Walk Peta I-Think Nyanyian Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi/ Menganalisis Menilai Mencipta Kelas 1 Beta Masa 10:35 – 11:35 Bidang Nombor dan Operasi Tajuk Wang Standard Kandungan 4.1 Wang kertas dan duit syiling. Standard Pembelajaran 4.1.2 Mewakilkan nilai wang: (i) Sen hingga RM1. (ii) Ringgit hingga RM10. Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:- 1. Mewakilkan nilai wang. Ringkasan Aktiviti Nilai Wang (Buku teks – Muka surat 14-15) 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran. 2. Murid mewakilkan nilai wang. 3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 15-16) 4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis Pentaksiran dan Penilaian Lembaran kerja / Hasil kerja Pemerhatian Kuiz Lisan Tugasan Projek Refleksi Pada akhir pengajaran; ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan
  • 2. Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Nilai Murni/ Sains dan Teknologi Patriotisme Kreativiti dan Inovasi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK) RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21) MATEMATIK TAHUN 1 Tarikh Kemahiran Abad ke-21 Berdaya tahan/ Mahir berkomunikasi Pemikir/ Kerja sepasukan Bersifat ingin tahu Berperinsip Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik Strategi Pengajaran dan Pembelajaran 5P Penyelesaian masalah/ Pembelajaran berasaskan projek Pembelajaran kooperatif Pembelajaran kecergasan pelbagai Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Konstruktivisme Kelas Masa Bidang Nombor dan Operasi Tajuk Wang Standard Kandungan 4.1 Wang kertas dan duit syiling. Standard Pembelajaran 4.1.2 Mewakilkan nilai wang: (i) Sen hingga RM1. (ii) Ringgit hingga RM10. Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:- 2. Mewakilkan nilai wang. Ringkasan Aktiviti Nilai Wang (Buku teks – Muka surat 14-15) 5. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran. 6. Murid mewakilkan nilai wang. 7. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 15-16) 8. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis Pentaksiran dan Penilaian Lembaran kerja / Hasil kerja Pemerhatian Kuiz Lisan Tugasan Projek
  • 3. Refleksi Pada akhir pengajaran; ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Kemahiran Belajar Cara Belajar Kajian Masa Depan Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Luar Bilik Darjah Pembelajaran Masteri Pendekatan Modular Pendekatan Berpusatkan Murid / Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21 Round Table Think, Pair, Share/ Hot seat Permainan 3 stray and 1 stay Pembentangan Main Peranan Gallery Walk Peta I-Think Nyanyian Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi/ Menganalisis Menilai Mencipta Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Nilai Murni/ Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Mesyuarat / Kursus Program Sekolah Mengiringi murid keluar Aktiviti luar Cuti Bencana / Cuti Khas Cuti Peristiwa / Cuti Umum Cuti Rehat / Cuti Sakit Ulasan Pentadbir
  • 4. Sains dan Teknologi Patriotisme Kreativiti dan Inovasi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK) RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21) MATEMATIK TAHUN 1 Tarikh Kemahiran Abad ke-21 Berdaya tahan/ Mahir berkomunikasi Pemikir/ Kerja sepasukan Bersifat ingin tahu Berperinsip Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik Strategi Pengajaran dan Pembelajaran 5P Penyelesaian masalah/ Pembelajaran berasaskan projek Pembelajaran kooperatif Pembelajaran kecergasan pelbagai Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Konstruktivisme Kemahiran Belajar Cara Belajar Kajian Masa Depan Pembelajaran Akses Kelas Masa Bidang Nombor dan Operasi Tajuk Wang Standard Kandungan 4.1 Wang kertas dan duit syiling. Standard Pembelajaran 4.1.3 Menukar wang: (i) Syiling hingga RM1. (ii) Ringgit hingga RM10. Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:- 1. Menukar wang: (i) Syiling hingga RM1. (ii) Ringgit hingga RM10. Ringkasan Aktiviti Tukar Wang (Buku teks – Muka surat 16-19) 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran 2. Murid menukar wang. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti Muka Surat 17-19) 3. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis Pentaksiran dan Penilaian Lembaran kerja / Hasil kerja Pemerhatian Kuiz Lisan Tugasan Projek Refleksi Pada akhir pengajaran; ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.
  • 5. Kendiri Pembelajaran Luar Bilik Darjah Pembelajaran Masteri Pendekatan Modular Pendekatan Berpusatkan Murid / Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21 Round Table Think, Pair, Share/ Hot seat Permainan 3 stray and 1 stay Pembentangan Main Peranan Gallery Walk Peta I-Think Nyanyian Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi/ Menganalisis Menilai Mencipta Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Nilai Murni/ Sains dan Teknologi Patriotisme Kreativiti dan Inovasi Keusahawanan Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Mesyuarat / Kursus Program Sekolah Mengiringi murid keluar Aktiviti luar Cuti Bencana / Cuti Khas Cuti Peristiwa / Cuti Umum Cuti Rehat / Cuti Sakit Ulasan Pentadbir
  • 6. Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK) RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21) MATEMATIK TAHUN 1 Tarikh Kemahiran Abad ke-21 Berdaya tahan/ Mahir berkomunikasi Pemikir/ Kerja sepasukan Bersifat ingin tahu Berperinsip Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik Strategi Pengajaran dan Pembelajaran 5P Penyelesaian masalah/ Pembelajaran berasaskan projek Pembelajaran kooperatif Pembelajaran kecergasan pelbagai Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Konstruktivisme Kemahiran Belajar Cara Belajar Kajian Masa Depan Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Luar Bilik Darjah Pembelajaran Masteri Pendekatan Modular Kelas Masa Bidang Nombor dan Operasi Tajuk Wang Standard Kandungan 4.2 Sumber kewangan dan simpanan. Standard Pembelajaran 4.2.1 Mengenal pasti sumber kewangan dan simpanan. 4.2.2 Merekod simpanan dan perbelanjaan daripada sumber kewangan Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:- 1. Mengenal pasti sumber kewangan dan simpanan. 2. Merekod simpanan dan perbelanjaan daripada sumber kewangan. Ringkasan Aktiviti Dapat Wang Dan Catat Wang (Buku teks Muka surat 20-21) 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran. 2. Murid Mengenal pasti sumber kewangan dan simpanan. 3. Murid merekod simpanan dan perbelanjaan daripada sumber kewangan. 4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti Muka Surat 20-21) 5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis Pentaksiran dan Penilaian Lembaran kerja / Hasil kerja Pemerhatian Kuiz Lisan Tugasan Projek Refleksi Pada akhir pengajaran; ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Mesyuarat / Kursus Program Sekolah Mengiringi murid keluar Aktiviti luar Cuti Bencana / Cuti Khas
  • 7. Cuti Peristiwa / Cuti Umum Cuti Rehat / Cuti Sakit Pendekatan Berpusatkan Murid / Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21 Round Table Think, Pair, Share/ Hot seat Permainan 3 stray and 1 stay Pembentangan Main Peranan Gallery Walk Peta I-Think Nyanyian Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi/ Menganalisis Menilai Mencipta Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Nilai Murni/ Sains dan Teknologi Patriotisme Kreativiti dan Inovasi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK) Ulasan Pentadbir RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21) MATEMATIK TAHUN 1 Tarikh Kemahiran Abad ke-21
  • 8. Kelas Berdaya tahan/ Mahir berkomunikasi Pemikir/ Kerja sepasukan Bersifat ingin tahu Berperinsip Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik Strategi Pengajaran dan Pembelajaran 5P Penyelesaian masalah/ Pembelajaran berasaskan projek Pembelajaran kooperatif Pembelajaran kecergasan pelbagai Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Konstruktivisme Kemahiran Belajar Cara Belajar Kajian Masa Depan Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Luar Bilik Darjah Pembelajaran Masteri Pendekatan Modular Pendekatan Berpusatkan Murid / Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21 Round Table Think, Pair, Share/ Masa Bidang Nombor dan Operasi Tajuk Wang Standard Kandungan 4.2 Sumber kewangan dan simpanan. Standard Pembelajaran 4.2.1 Mengenal pasti sumber kewangan dan simpanan. 4.2.2 Merekod simpanan dan perbelanjaan daripada sumber kewangan Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:- 1. Mengenal pasti sumber kewangan dan simpanan. 2. Merekod simpanan dan perbelanjaan daripada sumber kewangan Ringkasan Aktiviti Projek Saya-Jom Jimat (Buku teks Muka surat 22) 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran. 2. Murid Mengenal pasti sumber kewangan dan simpanan. 3. Murid merekod simpanan dan perbelanjaan daripada sumber kewangan 4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. 5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis Pentaksiran dan Penilaian Lembaran kerja / Hasil kerja Pemerhatian Kuiz Lisan Tugasan Projek Refleksi Pada akhir pengajaran; ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Mesyuarat / Kursus Program Sekolah Mengiringi murid keluar Aktiviti luar Cuti Bencana / Cuti Khas Cuti Peristiwa / Cuti Umum Cuti Rehat / Cuti Sakit Ulasan Pentadbir
  • 9. Hot seat Permainan 3 stray and 1 stay Pembentangan Main Peranan Gallery Walk Peta I-Think Nyanyian Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi/ Menganalisis Menilai Mencipta Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Nilai Murni/ Sains dan Teknologi Patriotisme Kreativiti dan Inovasi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK) RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21) MATEMATIK TAHUN 1 Tarikh Kemahiran Abad ke-21 Berdaya tahan/ Mahir berkomunikasi Pemikir/ Kerja sepasukan Kelas Masa Bidang Nombor dan Operasi Tajuk Wang Standard Kandungan 4.3 Penyelesaian masalah. Standard 4.3.1 Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan
  • 10. Pembelajaran penolakan wang. Bersifat ingin tahu Berperinsip Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik Strategi Pengajaran dan Pembelajaran 5P Penyelesaian masalah/ Pembelajaran berasaskan projek Pembelajaran kooperatif Pembelajaran kecergasan pelbagai Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Konstruktivisme Kemahiran Belajar Cara Belajar Kajian Masa Depan Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Luar Bilik Darjah Pembelajaran Masteri Pendekatan Modular Pendekatan Berpusatkan Murid / Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21 Round Table Think, Pair, Share/ Hot seat Permainan 3 stray and 1 stay Pembentangan Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:- 1. Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan penolakan wang. Ringkasan Aktiviti Selesaikan (Buku teks Muka surat 23) 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran. 2. Murid menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan penolakan wang. 3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti Muka Surat 22) 4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis Pentaksiran dan Penilaian Lembaran kerja / Hasil kerja Pemerhatian Kuiz Lisan Tugasan Projek Refleksi Pada akhir pengajaran; ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Mesyuarat / Kursus Program Sekolah Mengiringi murid keluar Aktiviti luar Cuti Bencana / Cuti Khas Cuti Peristiwa / Cuti Umum Cuti Rehat / Cuti Sakit Ulasan Pentadbir
  • 11. Main Peranan Gallery Walk Peta I-Think Nyanyian Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi/ Menganalisis Menilai Mencipta Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Nilai Murni/ Sains dan Teknologi Patriotisme Kreativiti dan Inovasi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK) RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21) MATEMATIK TAHUN 1 Tarikh Kemahiran Abad ke-21 Berdaya tahan/ Mahir berkomunikasi Pemikir/ Kerja sepasukan Bersifat ingin tahu Berperinsip Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik Kelas Masa Bidang Nombor dan Operasi Tajuk Wang Standard Kandungan 4.3 Penyelesaian masalah. Standard Pembelajaran 4.3.1 Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan penolakan wang. Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:- 1. Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan penolakan wang. Ringkasan Aktiviti Selesaikan (Buku teks Muka surat 24) 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.
  • 12. 2. Murid menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan penolakan wang. 3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti Muka Surat 23) 4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. Strategi Pengajaran dan Pembelajaran 5P Penyelesaian masalah/ Pembelajaran berasaskan projek Pembelajaran kooperatif Pembelajaran kecergasan pelbagai Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Konstruktivisme Kemahiran Belajar Cara Belajar Kajian Masa Depan Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Luar Bilik Darjah Pembelajaran Masteri Pendekatan Modular Pendekatan Berpusatkan Murid / Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21 Round Table Think, Pair, Share/ Hot seat Permainan 3 stray and 1 stay Pembentangan Main Peranan Gallery Walk Peta I-Think Nyanyian BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis Pentaksiran dan Penilaian Lembaran kerja / Hasil kerja Pemerhatian Kuiz Lisan Tugasan Projek Refleksi Pada akhir pengajaran; ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Mesyuarat / Kursus Program Sekolah Mengiringi murid keluar Aktiviti luar Cuti Bencana / Cuti Khas Cuti Peristiwa / Cuti Umum Cuti Rehat / Cuti Sakit Ulasan Pentadbir
  • 13. Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi/ Menganalisis Menilai Mencipta Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Nilai Murni/ Sains dan Teknologi Patriotisme Kreativiti dan Inovasi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK) RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21) MATEMATIK TAHUN 1 Tarikh Kemahiran Abad ke-21 Berdaya tahan/ Mahir berkomunikasi Pemikir/ Kerja sepasukan Bersifat ingin tahu Berperinsip Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik Strategi Pengajaran dan Pembelajaran 5P Penyelesaian masalah/ Kelas Masa Bidang Nombor dan Operasi Tajuk Wang Standard Kandungan 4.3 Penyelesaian masalah. Standard Pembelajaran 4.3.1 Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan penolakan wang. Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:- 1. Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan penolakan wang. Ringkasan Aktiviti Selesaikan (Buku teks Muka surat 25 - 26) 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran. 2. Murid menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan penolakan wang. 3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti Muka Surat 24-25) 4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis
  • 14. Pentaksiran dan Penilaian Lembaran kerja / Hasil kerja Pemerhatian Kuiz Lisan Tugasan Projek Pembelajaran berasaskan projek Pembelajaran kooperatif Pembelajaran kecergasan pelbagai Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Konstruktivisme Kemahiran Belajar Cara Belajar Kajian Masa Depan Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Luar Bilik Darjah Pembelajaran Masteri Pendekatan Modular Pendekatan Berpusatkan Murid / Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21 Round Table Think, Pair, Share/ Hot seat Permainan 3 stray and 1 stay Pembentangan Main Peranan Gallery Walk Peta I-Think Nyanyian Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi/ Menganalisis Menilai Refleksi Pada akhir pengajaran; ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Mesyuarat / Kursus Program Sekolah Mengiringi murid keluar Aktiviti luar Cuti Bencana / Cuti Khas Cuti Peristiwa / Cuti Umum Cuti Rehat / Cuti Sakit Ulasan Pentadbir
  • 15. Mencipta Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Nilai Murni/ Sains dan Teknologi Patriotisme Kreativiti dan Inovasi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK) RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21) MATEMATIK TAHUN 1 Tarikh Kemahiran Abad ke-21 Berdaya tahan/ Mahir berkomunikasi Pemikir/ Kerja sepasukan Bersifat ingin tahu Berperinsip Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik Strategi Pengajaran dan Pembelajaran 5P Penyelesaian masalah/ Pembelajaran berasaskan projek Pembelajaran kooperatif Pembelajaran kecergasan pelbagai Pembelajaran Kontekstual Kelas Masa Bidang Nombor dan Operasi Tajuk Wang Standard Kandungan 4.3 Penyelesaian masalah. Standard Pembelajaran 4.3.1 Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan penolakan wang. Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:- 1. Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan penolakan wang. Ringkasan Aktiviti Selesaikan (Buku teks Muka surat 27-28) 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran. 2. Murid menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan penolakan wang. 3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti Muka Surat 26-28) 4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis Pentaksiran dan Penilaian Lembaran kerja / Hasil kerja Pemerhatian Kuiz Lisan Tugasan Projek Refleksi Pada akhir pengajaran;
  • 16. ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Pembelajaran Konstruktivisme Kemahiran Belajar Cara Belajar Kajian Masa Depan Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Luar Bilik Darjah Pembelajaran Masteri Pendekatan Modular Pendekatan Berpusatkan Murid / Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21 Round Table Think, Pair, Share/ Hot seat Permainan 3 stray and 1 stay Pembentangan Main Peranan Gallery Walk Peta I-Think Nyanyian Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi/ Menganalisis Menilai Mencipta Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Mesyuarat / Kursus Program Sekolah Mengiringi murid keluar Aktiviti luar Cuti Bencana / Cuti Khas Cuti Peristiwa / Cuti Umum Cuti Rehat / Cuti Sakit Ulasan Pentadbir
  • 17. Nilai Murni/ Sains dan Teknologi Patriotisme Kreativiti dan Inovasi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK) RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PAK21) MATEMATIK TAHUN 1 Tarikh Kemahiran Abad ke-21 Berdaya tahan/ Mahir berkomunikasi Pemikir/ Kerja sepasukan Bersifat ingin tahu Berperinsip Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik Strategi Pengajaran dan Pembelajaran 5P Penyelesaian masalah/ Pembelajaran berasaskan projek Pembelajaran kooperatif Pembelajaran kecergasan pelbagai Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Kelas Masa Bidang Nombor dan Operasi Tajuk Wang Standard Kandungan 4.2 Sumber kewangan dansimpanan. 4.3 Penyelesaian masalah. Standard Pembelajaran 4.2.1 Mengenal pasti sumber kewangan dan simpanan. 4.2.2 Merekod simpanan dan perbelanjaan daripada sumber kewangan 4.3.1 Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan penolakan wang. Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:- 1. Mengenal pasti sumber kewangan dan simpanan. 2. Merekod simpanan dan perbelanjaan daripada sumber kewangan 3. Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan penolakan wang Ringkasan Aktiviti Kumpul Wang (Buku teks Muka surat 30) 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran. 2. Murid Mengenal pasti sumber kewangan dan simpanan. 3. Murid merekod simpanan dan perbelanjaan daripada sumber kewangan 4. Murid menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan dan penolakan wang. 5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku Aktiviti Muka Surat 29-30) 6. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran. BBM Buku teks, buku aktiviti, buku tulis
  • 18. Pentaksiran dan Penilaian Lembaran kerja / Hasil kerja Pemerhatian Kuiz Lisan Tugasan Projek Konstruktivisme Kemahiran Belajar Cara Belajar Kajian Masa Depan Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Luar Bilik Darjah Pembelajaran Masteri Pendekatan Modular Pendekatan Berpusatkan Murid / Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Abad Ke-21 Round Table Think, Pair, Share/ Hot seat Permainan 3 stray and 1 stay Pembentangan Main Peranan Gallery Walk Peta I-Think Nyanyian Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi/ Menganalisis Menilai Mencipta Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Bahasa Kelestarian Alam Sekitar Refleksi Pada akhir pengajaran; ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang. Catatan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- Mesyuarat / Kursus Program Sekolah Mengiringi murid keluar Aktiviti luar Cuti Bencana / Cuti Khas Cuti Peristiwa / Cuti Umum Cuti Rehat / Cuti Sakit Ulasan Pentadbir
  • 19. Nilai Murni/ Sains dan Teknologi Patriotisme Kreativiti dan Inovasi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)