Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Less11
1. Урок №___ 5___ клас 1 група ________________
2 група ________________
Тема. Пошук інформації в Інтернеті. Інструктаж з БЖД
Мета:
навчальна: розглянути пошукові системи мережі Інтернет, правила
пошуку інформації в глобальній мережі Інтернет, сформувати вміння пошуку
необхідної інформації;
розвивальна: розвивати логічне мислення, просторову уяву, уміння
знаходити й систематизувати необхідну інформацію, спілкуватися за
допомогою електронних засобів обміну інформацією, використовувати й
самостійно освоювати сучасні програмні засоби;
виховна: виховувати акуратність, точність, коректність і тактовність при
роботі з комп’ютером; прищеплюватинавичкисамостійної та групової
роботи.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: комп’ютерний клас з ОС Windows, доступ до
мережі Інтернет
Хід уроку
«Хто володіє інформацієютой володієсвітом»
І. Організаційний етап.
ІІ. Актуалізаціяопорних знань.
ІІІ. Мотиваціянавчальної діяльності
Конкурс «Плутанка». Хто швидше
збере слова і прочитає вислів (слова
прикріплені до дошки)
Минуло майже200 років з того часу, як
засновник міжнародної династії підприємців
Натан Родшельд сказав цю фразу, але до сьогодні вона не втратила своєї
актуальності. Подивіться на екран, та зберіть із слів вислів.
2. Прокоментуйте цей вислів. Як ви вважаєте, про що піде розмова на
нашому сьогоднішньому уроці? Так про інформацію! А також про те, де її
можна знайти за допомогою комп’ютера.
На минулих уроках ми ознайомилися із комп’ютерною мережею
Інтернет, а сьогодні ви дізнаєтеся, які послуги пошуку надає своїм
користувачам Інтернет, про його можливості, також ми будемо шукати в
Інтернеті різну інформацію.
ІV. Вивчення нового матеріалу
В Інтернеті є багато цікавої і корисної інформації. Ви вже знаєте, що
вона розміщується на веб-сайтах, кожен з яких має свою адресу. За цією
адресою сайт легко знайти. Проте що робити, якщо ми не знаємо, на якому
сайті знаходиться необхідна інформація, або не знаємо точну адресу
потрібного сайту?
Існують спеціальнісайти-довідники, що, як і друкованікаталоги, містять
переліки сайтів різної тематики. Але веб-сайт може оновитися, тобто
змінитися, тому що його господар може розмістити там нову інформацію або
видалити стару. І насправді, веб – як живий океан, який постійно змінюється.
Для того, щоб отримати найсвіжішу інформацію про те, що нас
цікавить, використовують пошукові сервери . Це потужні комп’ютери зі
спеціальними програмами, які постійно борознять веб- «океан»,
переглядають усі сторінки,що знаходять в мережі, і в будь-який момент
готові дати нам відповідь на запитання, де знайти нам відомості.
Крім пошуковихсерверів інформацію можна шукатиза допомогою веб-
каталогів.
Веб-каталог - сайт, на якому зібрано багато посилань на інші сайти,
відсортованих і розділених на категорії згідно з тематикою.
Пошукова система - веб-сайт, призначений для пошуку сторінок, що
містять задане слово або словосполучення чи відповідність іншим критеріям.
3. Працюючиу мережі Інтернет, необхідно орієнтуватися в об’ємі
інформації.
Як здійснюється пошук?
Апаратна складова пошукової системи –сотні тисяч, мільйони
фізичних серверів (комп’ютерів).
Програмна частина пошукової служби – це пошукова машина
Пошукова машина– це комплекс програм, що забезпечують постійне і
правильнефункціонування пошуковоїсистеми.
Павук - програма, яка завантажує в пошукову машину web-сторінки.
Адреси пошукових сайтів
Пошуковісистеми для пошуку у міжнароднихінформаційнихресурсах
Alta Vista (http://www.altavista.com/);
Google (http://www.google.com/);
Yahoo (http://www.yahoo.com/);
Українські пошукові системи:
http://meta-ukraine.com
http://www.topping.com.ua
Google.com.ua Лідер пошукових систем в Інтернеті. За однією з версій,
Google — спотворене написання англійського слова googol. "Googol (гугол)" –
це математичний термін, що позначає одиницю з 100 нулями.
Правила ефективного пошуку інформації в мережі Інтернет:
Визначтеся з темою запиту. (що саме потрібно знайти?)
Правильно сформулюйте і впишіть ключові слова.
Здійснюйте пошук за принципом «від складного до простого»
(спочатку вказуйте більше ключових слів, а потім зменшуйте їх кількість за
рахунок менш важливих).
4. Використовуйте розширений пошук (він доступний за посиланням на
сторінці пошуку і являє собою форму, яку потрібно заповнити, даючи
відповідь на додаткові питання.)
V. Усвідомленнянабутих знань
Колективна робота
Відкривши пошукову систему Google, учитель пояснює призначення
елементів, розміщених на стартовій сторінці, вводить кілька запитів і,
отримавши результат, переходить до веб-сторінок з інформацією.
Учитель демонструє схему стратегії пошуку інформації, пояснюючи
зображену послідовність дій. Варто додати, що для пошуку загальної
інформації на певну тему краще скористатися веб-каталогом, а для того, щоб
знайти відповідь на конкретне питання, доцільніше використати пошукову
систему.
VІ. Формування практичних уміньта навичок
Інструкція з техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття
зорової втоми
Практичне завдання
1) Відкрити інтернет-браузер InternetExplorer
2) В рядку адресиввести google.com.ua
3) У рядку пошуку вводитидані, та натискати кнопку пошук.
4) Ви повинні знайти інформацію: коли з’явився перший ноутбук? Коли
відзначають новий рік в Ізраїлі? Яка найменша комаха у світі? (відповіді
запишіть у даному файлі.
5)Закрийте вікно інтернет-браузера Internet Explorer
VІІ. Підбиття підсумків уроку.
Сьогодні на уроці ми дізналися, які є спеціальні засоби, призначені для
знаходження потрібної інформації в Інтернеті, розглянули пошукові системи
5. мережі Інтернет та правила пошуку інформації, навчилися правильно
знаходити необхідну інформацію в Інтернеті.
- З яким оглядачем мисьогодніпрацювали?
- Пошуковісервери використовують для..?
Оцінювання діяльності учнів.
VІІI. Домашнєзавдання.
1. Опрацювативідповіднийпараграф підручника, конспектуроку
Ви вже бачилив інтернеті багато різних сайтів. Пофантазуйтеі намалюйтетут
домашню сторінку веб-сайту, розробку якого доручилисамевам.