Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Die SlideShare-Präsentation wird heruntergeladen. ×

Poradnik jak chronić dzieci przed zagrożeniami płynącymi

Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Nächste SlideShare
4.prezentacja rodzice
4.prezentacja rodzice
Wird geladen in …3
×

Hier ansehen

1 von 14 Anzeige

Weitere Verwandte Inhalte

Diashows für Sie (20)

Ähnlich wie Poradnik jak chronić dzieci przed zagrożeniami płynącymi (20)

Anzeige

Weitere von Michal11 (18)

Poradnik jak chronić dzieci przed zagrożeniami płynącymi

 1. 1. Poradnik - jak chronić dzieci przed zagrożeniami płynącymi z Internetu bez odcinania ich od możliwości, które stwarza Sieć.
 2. 2. Umieść komputer w powszechnie dostępnym miejscu w domu Mi
 3. 3. Odkrywaj Internet razem z dzieckiem
 4. 4. Ustal z dzieckiem zasady korzystania z komputera adekwatne do jego wieku  Chroń dziecko przed uzależnieniem!  Sprawdzaj jakie strony odwiedza!
 5. 5. Naucz dziecko zasady ograniczonego zaufania do osób i treści, na które trafia w sieci  Uczul dziecko na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych sieciowych znajomości. Podkreśl, że nie można ufać osobom poznanym w Internecie ani też wierzyć we wszystko, co o sobie mówią. Ostrzeż dziecko przed ludźmi, którzy mogą chcieć zrobić mu krzywdę.
 6. 6. Naucz dziecko chronić prywatność
 7. 7. Przekonaj dziecko, by zawsze konsultowało z tobą materiały, które publikuje w Internecie  Coś, co raz znajdzie się w Internecie prawdopodobnie już nigdy z niego nie zniknie.
 8. 8. Zapoznaj dziecko z netykietą
 9. 9. Upewnij się, że twoje dziecko korzysta z gier adekwatnych do jego wieku PEGI (Pan European Game Information) to ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier komputerowych.
 10. 10. Nie narażaj dziecka, publikując bezkrytycznie jego zdjęcia w sieci!
 11. 11. Bądź wyrozumiały dla swojego dziecka  Często zdarza się, że dzieci przypadkowo znajdują się na stronach adresowanych do dorosłych.
 12. 12. Chroń komputer dziecka przed niewłaściwymi treściami
 13. 13. Pomocne strony Internetowe  Poleć dziecku serwis edukacyjny www.sieciaki.pl.  Dowiedz się więcej na temat zagrożeń na stronie www.dzieckowsieci.fdn.pl.  Gdy twoje dziecko padło ofiarą internetowego przestępcy lub nie wiesz, jak zareagować na jakąś sytuację dotyczącą Twojego dziecka, a związaną z Internetem, szukaj pomocy na stronie Helpline.org.pl lub pod numerem 800 100 100.
 14. 14. Dziękujemy za uwagę Agnieszka Bieleń Dorota Radożycka

×