Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

A story of a successful startup

555 Aufrufe

Veröffentlicht am

با خواندن داستان راه‌اندازي تيوال، اولين شبكه اجتماعي در حوزه فرهنگ و هنر، نكات مهم و كليديي براي شناخت صحيح مسير راه اندازي يك كسب و كاررا خواهيد دانست

Veröffentlicht in: Kleinunternehmen & Unternehmertum
 • Loggen Sie sich ein, um Kommentare anzuzeigen.

A story of a successful startup

 1. 1. عضو تیم کسب و کار گروه دوم : کجا بریم؟ خروجي رويداد استارتاپ ويكند براي من • Connections • Turning IDEAS to ACTION
 2. 2. استارتاپ گرایند یک جنبش جهانی در جهت حمایت از کارآفرینان و موسسان کسب و کار های نوپا و تقویت روابط کاری آنان در جامعه است. این جنبش با هدف آموزش، تشویق و ارتباط سازی کمک می نماید تا ذینفعان حاضر در اکوسیستم استارتاپی شهر های مختلف با یکدیگر در ارتباط بود و از تجربیات هم بیاموزند. این برنامه پس از گذشت چهار سال از زمان شروع، اکنون در اغلب شهرهای معتبر دنیا توسط نمایندگان منطقه ای برگزار شده و بیش از ۷۵۰۰۰ نفر عضو از کشور های مختلف دارد و اعتبار جهانی آن به حدی با حمایت های خود به همکاری با آن پرداخته Google رسیده که شرکت است. در تهران است. STG در ایران آقای میلاد صابری نماینده
 3. 3. یک شبکه اجتماعی عمومی است. در تیوال کاربران در محور » تیوال « زمینه های علاق همندی مشترک و محصولات وابسته به آن ها ارتباط می یابند. برای نمونه یکی از زمینه های بنیادی تیوال، سینما است. کاربران علاقه مند به سینما وارد این زمینه شده و با هم محتوای این بخش را می سازند و به گفتگو می پردازند. محتوایی همچون محصولات و اخبار این زمینه، دیدگاه ها، نقد و بررسی آثار، طرح پرسش و پاسخ، نظر سنجی از دیگر کاربران. همچنین تیوال روی برنامه ها و آثار این زمینه ها به ارایه برگه اختصاصی اطلاعات، تخفیف های ویژه، فروش اینترنتی بلیت، رزرو صندلی و... می پردازد.
 4. 4. متولد 1360 از خانواده ای خیلی متوسط از کودکی علاقمند به نقاشی و هنر کم کم به سینما و تماشای فیلم عشق به ساختن و طراحی دنیایی تازه کامپیوتر در دوران راهنمایی فضای طراحی و خلق دنیای جدید را نشون داد. برنامه نویسی را یاد quick basic بدون اینترنت و تنها با نگاه کردن برنامه های گرفت. یکسال پشت کنکور موند تا رشته مورد علاقش که کامپیوتر هست رو یاد بگیره. متاسفانه در همان سال اول دانشگاه فهمید چیزی که می خواست رو دانشگاه بهش نمی ده. با مدرک کاردانی دانشگاه رو ترک کرد.
 5. 5. می دونست می خواد تیم تشکیل بده و سال 80 در دانشگاه مجموعه ای با 3 نفر ،NSUN ، تشکیل شد که هنوز 2 نفر از اون تیم در تیوال هستند. اسم تیم انسان است. پروژههای آموزش الکترونیکی، تجارت الکترونیک و طراحی وب NSUN سایت انجام می داد. تنها 3 ماه تجربه کارمندی دارد. از اول می دونست که اگر می خوایی ایده ای رو پیاده کنی باید مدیریت و آزادی عمل خودت رو داشته باشی. استقلال عمل در کار خصوصی باعث موفقیت می شه در سال 86 ، تأتر روز می گذرد بهرام بیضایی در تالار وحدت مبهوتش کرد ......... که دو بار به تماشای اون نشست و بعد از اون هم بانوی سالخورده استاد سمندریان....... به شدت درگیر تأتر شد و ساعت ها توی صف می ایستاد تا بلیط تهیه کند.
 6. 6. به عنوان یک مخاطب تأتر دنبال سایت تأتر شهر در اینترنت گشت و دید که سایتی وجود ندارد........ سال 87 فقط یک وبلاگ داشت. به تأتر شهر پیشنهاد راه اندازی وب سایت رو داد. قبول شد NSUN تیم ولی پولی در کار نبود. تا به امروز نگهداری سایت تأتر شهر برعهده انسان است. MVP
 7. 7. 6ماه بعد ایده دیوار تأتر شهر به ذهنشون می رسه تا یک تریبون آزاد برای اظهار نظر کاربران فراهم بشه. ایده ظرف یک هفته چنان مورد استقبال قرارگرفت که ایده شبکه اجتماعی برای علاقمندان فرهنگ و هنر ایده مناسبی تشخیصداده شد. محک زدن مخاطب
 8. 8. اسم تیوال انتخاب شد. دامنه های آن خریداری شد و ایده پرورش داده شد. 2 سال پیوسته و آرام کار پیش رفت و همزمان خیلی از ویژگی هایی که برای تیوال می خواستند، در تأتر شهر محک زده می شد. و سپس ایده های پخته شده در سایت تیوال پیاده می شد. سرانجام در 4 شهریور 1391 تیوال رسم ا افتتاح شد. بدین ترتیب اولین شبکه اجتماعی مستقل در بخش خصوصی شکل گرفت.
 9. 9. موازی با پروژه تأتر شهر، پروژه مهم تری به نام زیربنا شکل گرفته است که به اعتقاد آقای عمروآبادی در آینده از تیوال هم مهم تر خواهد شد. Cloud service یک wallet و paypal و پرداخت یکپارچه اینترنتی مشابه Single sign up Google برای سهولت کاربرانی که روالهای تکراری را در سایت ها انجام می دهند. و برای سهولت کار توسعه دهندگان می باشد که با استفاده از تکنولوژی third party app در واقع زیربنا یکه و بكارگیري یك شناسه كاربري واحد )مثل (open authentication) OR یاهو و فیس بوك( م يتوان به سایر سایت هاي مرتبط وارد شد.. سرویسی رایگان هست كه گروه انسان ارائه مي دهد و ارزش افزوده آن براي گروه انسان، ورود هزاران كاربر به دیتا بیس آن ها مي باشد..
 10. 10. در زمان عضوگیری تأتر شهر، 1300 نفر در زیربنا عضو بودند. تا به امروز 55000 کاربر عضو زیربنا هستند.
 11. 11. تیوال یک تیم 33 نفره متشکل از تیم فنی، بازاریابی و راهبردی، عکاسی، متخصصین صنایع و رادیو اینترنتی است. مدل درآمدزایی : 1- تبلیغات مثل بنرهای تبلیغاتی، ایمیل مارکتینگ و پیامک 2- سامانه توانمند خرید بلیط و دریافت کارمزد.. )نه فروش چون معتقد هستند بستری مناسب از اطلاعات برای مخاطب فراهم شده و premium - مخاطب تصمیم میگیرد انتخاب و خرید نماید( 3 که اعضا با پرداخت مبلغی اضافه یک سری سرویس membership های خاصدریافت خواهند کرد. بدون سرمایه و تزریق مجدد درآمد به عنوان سرمایه درآمد ماهیانه سال اول 1500000 تومان و در حال حاضر 10000000 تومان
 12. 12. تیم 8 نفره فنی کفایت پیاده سازی ایده های جدید در وب سایت رو نمي كند. پروژه رو زمان بر می کنه و ظرفیت یک تیم فنی 30 نفره را دارد مقاومت هنرمندان از بابت شفاف سازی فضای تأتر. اما شفافیت اطلاعات باعث پاکی جریان اقتصادی شد و ارتباطات کم رنگ شده و فرصت ارائه کار هنرمندان جوان هم فراهم شده است. هر کار ضعیفی پیامدش در فضای مجازی هنری مشخصخواهد شد..
 13. 13. برای موفقیت یک استارتاپ، ارتباط تنگاتنگ تیم فنی و بازاریابی یا راهبردی اجتناب ناپذیر است. در تیوال تیم فنی، تیم راهبردی و بازاریابی نیز بودند. فاصله کشف نیاز تا اجرا می بایست خیلی کم باشه و این در صورتی است که دو تیم مذکور درهم تندیه باشند. نیازهای بازار از دو روش آشکار می شود: 1- کشف نیازهای موجود تنها با حضور در جامعه هدف و تحقیق میدانی 2- دانش بیشتر دارنده استارتاپ از مخاطبان جهت تعریف کردن نیازهای جدید مثل نظردهی درباره یک نمایش... پس از کشف نیازها، فرهنگ سازی مخاطب. یک پروژه موفق 50 % قدرت فنی و 50 % فرهنگ سازی مخاطب. نحوه ارائه و اینکه چگونه کاربران از آن استفاده کنند رابطه متقابل دارند. در فیس بوک هم این ایده می تونست انجام بشه ولی فیس بوک با نگاه و فرهنگ دیگری شکل گرفته است.
 14. 14. %50 ایده – 50 % اجرا ایده خوب و بکر یک مزیت رقابتی است ایده تکراری لزوما بی نتیجه نخواهد بود مثالی که بارز از اجرای خوب یک ایده تکراری است. برگه برنده فیس بوک، استریم کردن پست ها بود که از گرفته شده بود.
 15. 15. بهترین زمان برای پیاده سازی ایده های متفاوتی که برای استارتاپ می هایی که می تونه یک موج feature تونیم داشته باشیم : جمع شدن بزرگ، هیجان و شور در مخاطب ایجاد کنه تا مخاطب پایندتر به سرویس مدنظر بشه برای اجرایي شدن یک ایده نیاز نیست تا کامل باشه چون هیچوقت پایانی برای یک کسب و کار نیست. اما حداقل باید یک چرخه کامل برای ارائه یک سرویس رو به کاربر داشته باشه در غیراینصورت باید تا تكمیل چرخه ایده شروع به كار نكنه.. ایده ها اگر در مسیر علاقمندی صاحب ایده باشند، با تمرکز و مداومت حتما به نتیجه خواهند رسید. کمک ها و حمایت های دولتی لازمه راه اندازی یک ایده نیست. تنها عدم مانع تراشی کفایت می کند.
 16. 16. فکر کردن و سنجیدن جسارت

×