Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.
ZIMOWE UPAŁY
W BRANŻY EB
Subiektywny przegląd newsów z branży employer branding
EBMASTERS Wrocław #1 Zaprasza ZYTA MACHNIC...
01
#idzienowe
W jakich szalonych czasach przyszło nam żyć!
Żeby dowiedzieć się o nowych firmach i inwestycjach, które będą
miały wpływ n...
Cały artykuł znajdziesz pod linkiem:
http://antyweb.pl/xevin-lab-zainwestowal-milion-zlotych-w-interviewme-pl/
Więcej na ten temat znajdziesz pod linkiem:
http://interaktywnie.com/biznes/newsy/biznes/agora-kupila-wiekszosciowy-pakiet...
Jakie znaczenie mają dla nas te informacje?
Nowa marka twórców portalu Absolvent oraz Absolvent Talent Days pokazuje
jedno...
02
#chcemywpływać
Początek roku pokazał też jednoznacznie, że HR chce mieć większy
wpływ na biznes
Na rynku pojawiła się nowa inicjatywa, za...
www.hrinfluencers.pl
Chcemy wpływać długoterminowo. A czy wykorzystujemy nasze
szanse z dziś?
Na rynku jest coraz więcej konkursów dla branży H...
Informacje o konkursie Bohaterowie HR znajdziesz pod linkiem:
http://warszawskiednirekrutacji.pl/bohaterowie-hr/o-konkursi...
03
#CEOonSupport
Bezpośredni kontakt ma znaczenie
Jedną z ciekawszych inicjatyw, o której z początkiem roku pisały polskie
media, jest #CEO...
www.ceoonsupport.com
Więcej o inicjatywie #CEOonSupport przeczytasz w artykule:
http://mamstartup.pl/customer-care/8040/prezesi-czatuja-sam-na-...
Ty również znajdź czas dla swoich ludzi
Inicjatywa #CEOonSupport nie tylko chroni firmy przed wdrażaniem
nietrafionych roz...
04
#długośćmaznaczenie
Komunikat nie zawsze musi być krótki
Dużo w ostatnim czasie słyszymy na temat idealnej długości
komunikatów rekrutacyjnych...
Cały artykuł znajdziesz pod linkiem:
http://tvn24bis.pl/tech-moto,80/rewolucja-na-twitterze-limit-znakow-zwiekszy-sie-do-1...
Kreacja nie pojawiła się zresztą bez powodu. Sii w doskonały sposób
wykorzystało okazję – dziesięciolecie istnienia firmy ...
http://sii.pl/10-lat/
www.hrinfluencers.pl
05
#synergiamarek
Marka pracodawcy może więcej
Na koniec subiektywnego przeglądu newsów branżowych
nie mogło zabraknąć nowego filmu Volvo, k...
Więcej o tym, dlaczego film Volvo może zmienić Twoje patrzenie na EB, przeczytasz na blogu:
http://candidateexperience.pl/...
Zyta Machnicka
+48 5058136896, zyta@lightness.pl
www.lightness.pl
EBMASTERS Wrocław #1 - Zimowe upały w branży EB
EBMASTERS Wrocław #1 - Zimowe upały w branży EB
Nächste SlideShare
Wird geladen in …5
×

EBMASTERS Wrocław #1 - Zimowe upały w branży EB

1.584 Aufrufe

Veröffentlicht am

Subiektywny przegląd newsów z branży employer branding, przygotowany w ramach EBMASTERS Wrocław #1 (26.01.2016). Zaprasza Zyta Machnicka

 • Als Erste(r) kommentieren

EBMASTERS Wrocław #1 - Zimowe upały w branży EB

 1. 1. ZIMOWE UPAŁY W BRANŻY EB Subiektywny przegląd newsów z branży employer branding EBMASTERS Wrocław #1 Zaprasza ZYTA MACHNICKA
 2. 2. 01 #idzienowe
 3. 3. W jakich szalonych czasach przyszło nam żyć! Żeby dowiedzieć się o nowych firmach i inwestycjach, które będą miały wpływ na branżę HR & EB w 2016 r., wcale nie potrzebujemy czekać na oficjalne informacje prasowe. Wystarczy, że wyśledzimy zmianę cover photo na Facebooku (transfer Macieja Hassy do Absolvent Consulting), przyjrzymy się aktualnościom na LinkedIn (1mln PLN wsparcia inwestycyjnego dla interviewme.pl) oraz zwrócimy uwagę na nowe posty na Twitterze i Facebooku (przejęcie kontroli nad GoldenLine przez Agorę). I to od tych newsów dzisiaj zaczniemy.
 4. 4. Cały artykuł znajdziesz pod linkiem: http://antyweb.pl/xevin-lab-zainwestowal-milion-zlotych-w-interviewme-pl/
 5. 5. Więcej na ten temat znajdziesz pod linkiem: http://interaktywnie.com/biznes/newsy/biznes/agora-kupila-wiekszosciowy-pakiet-udzialow-w-goldenline-252437
 6. 6. Jakie znaczenie mają dla nas te informacje? Nowa marka twórców portalu Absolvent oraz Absolvent Talent Days pokazuje jednoznacznie, że jest na rynku jeszcze dużo miejsca dla kolejnych agencji employer branding. Pracodawcy potrzebują więcej podmiotów, które rozumieją problemy HR i potrafią do ich rozwiązania wykorzystać potencjał PR i marketingu. Nie bez powodu zresztą Agora nabyła większość udziałów w GoldenLine. To obu podmiotom zapewnia m.in. jeszcze większy dostęp do Klientów zainteresowanych usługami rekrutacyjnymi i wizerunkowymi. A ich liczba w Polsce ciągle rośnie. Milionowa inwestycja w interviewme.pl jest kolejnym dowodem na to, że rośnie popyt na ciekawe rozwiązania w obszarze personal brandingu. Pracodawcy, którzy już dziś zrozumieją, że ich kandydaci potrzebują mocnego wsparcia edukacyjnego w tym obszarze i znajdą na to swój własny pomysł, będą o krok przed swoimi konkurentami.
 7. 7. 02 #chcemywpływać
 8. 8. Początek roku pokazał też jednoznacznie, że HR chce mieć większy wpływ na biznes Na rynku pojawiła się nowa inicjatywa, za którą stoi Joanna Malinowska-Parzydło. To HR Influencers, czyli platforma współpracy 50 najbardziej wpływowych liderów branży Human Resources w Polsce. Niebawem do projektu zostanie zaproszonych także 100 managerów o najlepiej rokującym potencjale rozwojowym, uczestników programu mentoringowego i potencjalnych sukcesorów. Warto śledzić kolejne doniesienia na ten temat.
 9. 9. www.hrinfluencers.pl
 10. 10. Chcemy wpływać długoterminowo. A czy wykorzystujemy nasze szanse z dziś? Na rynku jest coraz więcej konkursów dla branży HR & EB, w których ciągle uczestniczy za mało pracodawców. A przecież to doskonała okazja, aby pokazać innym projekty, nad którymi się pracowało, docenić swoich współpracowników i utwierdzić ich w przekonaniu, że jest się dumnym z roboty, jaką wykonali. To również szansa na mocniejsze zaznaczenie swojej obecności w świecie HR i… we własnej firmie!
 11. 11. Informacje o konkursie Bohaterowie HR znajdziesz pod linkiem: http://warszawskiednirekrutacji.pl/bohaterowie-hr/o-konkursie/ Więcej o branżowych konkursach i powodach, dla których warto w nich uczestniczyć, przeczytasz na blogu: http://candidateexperience.pl/wlacz-w-lutym-swiatlo-w-swoim-dziale-hr Najbliższy konkurs to Bohaterowie HR. Zgłoszenia można przesyłać do 10 lutego 2016 r.
 12. 12. 03 #CEOonSupport
 13. 13. Bezpośredni kontakt ma znaczenie Jedną z ciekawszych inicjatyw, o której z początkiem roku pisały polskie media, jest #CEOonSupport. Stoi za nią Girish Mathrubootham, założyciel i CEO Freshdesk. Zachęca on menadżerów i szefów firm do jak najczęstszych kontaktów z klientami, również w roli konsultanta helpdesku. Jego zdaniem nawet godzina miesięcznie poświęcona na bezpośrednią rozmowę z klientami pomaga w zrozumieniu ich prawdziwych potrzeb i problemów oraz we wdrażaniu rozwiązań, które nie są oderwane od ich rzeczywistości.
 14. 14. www.ceoonsupport.com
 15. 15. Więcej o inicjatywie #CEOonSupport przeczytasz w artykule: http://mamstartup.pl/customer-care/8040/prezesi-czatuja-sam-na-sam-z-klientem
 16. 16. Ty również znajdź czas dla swoich ludzi Inicjatywa #CEOonSupport nie tylko chroni firmy przed wdrażaniem nietrafionych rozwiązań, ale również pokazuje ich szefów w dobrym, bardzo „ludzkim” kontekście. Może być też ona świetną inspiracją do działań z zakresu EB i candidate experience. Przecież to właśnie dobra kooperacja z innymi działami w firmie oraz zrozumienie oczekiwań i problemów kandydatów i pracowników daje nam pewność, że projektujemy dla nich skuteczne rozwiązania komunikacyjne. I że dostarczamy im wartościową treść.
 17. 17. 04 #długośćmaznaczenie
 18. 18. Komunikat nie zawsze musi być krótki Dużo w ostatnim czasie słyszymy na temat idealnej długości komunikatów rekrutacyjnych i wizerunkowych oraz tendencji do ich upraszczania za wszelką cenę. I choć treść powinna być dobrze dopasowana do kanału komunikacji, warto też pamiętać, że zasada KISS (keep it simple, stupid!) nie zawsze musi być jedynym i najlepszym rozwiązaniem podczas tworzenia EB-owych treści. Na ciekawe spostrzeżenia w tym temacie mogą nas naprowadzić doniesienia dot. planowanego zwiększenia limitu znaków na Twitterze oraz ostatnie działania wizerunkowe firmy Sii.
 19. 19. Cały artykuł znajdziesz pod linkiem: http://tvn24bis.pl/tech-moto,80/rewolucja-na-twitterze-limit-znakow-zwiekszy-sie-do-10-tysiecy,608378.html
 20. 20. Kreacja nie pojawiła się zresztą bez powodu. Sii w doskonały sposób wykorzystało okazję – dziesięciolecie istnienia firmy - do opowiedzenia swoim odbiorcom, co przez te wszystkie lata się działo. Długość opowieści ma więc swoje uzasadnienie w kontekście. A całość jest autentyczna, porywająca i bardzo dobrze zgrana z komunikacją w specjalnie na tę okazję przygotowanej zakładce na stronie. Długie opowieści o pracodawcy nie muszą być nudne Choć film Sii jest chyba jednym z najdłuższych filmów wizerunkowych w historii działań z zakresu employer branding (ma ponad 30 minut!), chce się go oglądać do końca. W świetny sposób pokazuje on historię firmy i człowieka, który za nią stoi. I rozwiewa mnóstwo potencjalnych wątpliwości, które może mieć kandydat zainteresowany pracą w tym miejscu.
 21. 21. http://sii.pl/10-lat/
 22. 22. www.hrinfluencers.pl
 23. 23. 05 #synergiamarek
 24. 24. Marka pracodawcy może więcej Na koniec subiektywnego przeglądu newsów branżowych nie mogło zabraknąć nowego filmu Volvo, które w absolutnie genialny sposób połączyło w nim markę konsumencką z marką pracodawcy. Jest to tak ważne, ponieważ branżowe media przyzwyczaiły nas do patrzenia na działania pracodawców zerojedynkowo – jeśli mówisz o pracy i pracodawcy, to jest to EB, a jeśli nie mówisz, to nie jest to EB. A przecież w świecie, w którym jesteśmy ciągle online, bardzo trudno o jednoznaczne dowody na to, że dane działanie miało wpływ tylko na naszych kandydatów, pracowników lub klientów. I jeszcze trudniej oczekiwać, że tak jednoznaczne pobudki będą mieć sami twórcy.
 25. 25. Więcej o tym, dlaczego film Volvo może zmienić Twoje patrzenie na EB, przeczytasz na blogu: http://candidateexperience.pl/great-minds-dont-think-alike/
 26. 26. Zyta Machnicka +48 5058136896, zyta@lightness.pl www.lightness.pl

×