SlideShare ist ein Scribd-Unternehmen logo
1 von 8
ТЕМА: Глобальна мережа Internet
МЕТА: ознайомити учнів із призначенням та принципами роботи мережі Internet ;
Розвинути пізнавальний інтерес учнів, властивості уважності, наполегливості, вміння
застосувати знання на практиці;
Виховати працьовитість, інтерес до знань, до предмету, самостійність, дисциплінованість.
ТИП УРОКУ: вивчення нового матеріалу.
ОБЛАДНАННЯ: підручники, ПК.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
Бесіда з учнями по питаннях:
1. Що таке комп’ютерна мережа ?
2. Які види комп’ютерних мереж ви знаєте?
3. Для чого використовуються комп’ютерні мережі?
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ .
Учні, як ви думаєте чи легко прожити в суспільстві людині яка не бачить і не чує.
Звичайно, важко. Так само важко прожити в теперішньому інформаційному суспільстві
сучасній людині без Інтернету. Саме на сьогоднішньому уроці , ми детально познайомимось
із мережею Інтернет та її принципами роботи.
Учні в зошитах записують тему уроку.
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
Мережа Internet з'явилася в 70-х роках XX століття в результаті об'єднання мережі
Міністерства оборони США з різноманітними радіо - і супутниковими мережами з метою
забезпечення надійної роботи при руйнуванні окремих її елементів під час воєнних дій.
Internet - глобальна комп'ютерна мережа, яка включає у свій склад мільйони комп'ютерів по
всьому світу. Internet об'єднує локальні мережі учбових та наукових закладів, промислових
підприємств, службових установ тощо, а також окремі комп'ютери.
В Internet циркулює різноманітна інформація, доступ до якої забезпечується з будь-якої точки
земної кулі.
У мережі комп'ютер може виконувати одну із функцій: надавати ресурси або використовувати
ресурси.
Комп'ютер, який надає ресурси, називається сервером.
Комп 'ютер, який використовує ресурси, називається клієнтом або робочою станцією.
Сервери складають основу Internet і з'єднані між собою постійними лініями зв'язку.
Серверами володіють державні організації, учбові заклади, промислові підприємства, великі
комерційні структури.
Сучасна мережа Internet має апаратні, програмні та інформаційні складові частини.
До апаратної складової Internet належать канали зв'язку, що з'єднують між собою комп'ютери
у мережу, а також спеціальні комп'ютери (мости, шлюзи, маршрутизатори).
До програмної складової Internet належать операційні системи комп'ютерів і мережева
операційна система (мережева ОС).
Служби Internet
До найбільш поширених служб Internet належать:
• Електронна пошта - обмін повідомленнями, який нагадує звичайну пошту, але із значно
швидшою доставкою;
• Групи новин (телеконференції) - це свого роду електронна газета, на яку можна
підписатися і бути її кореспондентом;
• Word Wide Web - пошук і перегляд інформації на Web-сторінках з використанням
гіпертекстових зв'язків;
• Інтерактивне спілкування - в режимі реального часу, коли одразу одержуєш відповідь на
своє повідомлення.
Обмін даними через комп’ютерну мережу вимагає використання певних стандартів взаємодії
комп’ютерів, так званих протоколів.
Протокол – це набір правил і угод для обміну інформацією між комп’ютерами. Є велика
кількість мережевих протоколів, але серед них можна виділити комбінацію протоколів
ТСРІР. На ній базується робота всієї мережі Internet.
Протокол ТСР – транспортний, визначає, як повинна проводитися передача інформації.
Протокол ІР – адресний, визначає, куди проводиться передача.
Комп’ютери в Internet пересилають інформацію один одному в автоматичному режимі,
використовуючи електронні адреси. Існує два способи написання адрес: текстово-доменний і
числовий, між якими є однозначна відповідність. Людині незручно працювати з числовим
записом ІР-адреси, а доменне ім’я запам’ятовується легше, бо має певний зміст.
Електронна адреса має таку структуру:
Назва поштової скриньки @ адреса поштового сервера.
Для роботи з електронною поштою потрібна спеціальна програма. Існує велика кількість
різноманітних поштових програм. Наприклад, програма Outlook Express, яка входить до
складу операційної системи Windows як стандартна.
Після чого знайомимось з вікном програми Outlook Express та його елементами.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
1. Коли, де і за яких обставин з'явилася мережа Internet?
2. Що об'єднує Internet, яким чином і для чого?
3. Який комп 'ютер у мережі називається сервером ?
4. Який комп 'ютер у мережі називається клієнтом ?
5. Які засоби і для чого входять до апаратної складової Internet?
6. Які програмні засоби потрібні для створення комп 'ютерної мережі ?
7. Які найбільш поширені служби має Internet?
8. Що таке електронна адреса ? Які складові частини електронних адрес? Учні працюють за
комп’ютерами, виконують вправу.
Хто виконав вправу, проходить тести за комп’ютером по вивченій темі.
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ.
На сьогоднішньому уроці ми детально познайомились із глобальною мережею Internet та
принципами її роботи. Відповіді учнів оцінюю.
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.
Вивчити §
Тема: Служби Інтернету. Поняття гіпертекстового документа, гіперпосилання, webсторінки та web-сайту. Поняття всесвітньої павутини та навігація нею.
Мета: розглянути: • основні послуги мережі Інтернет; • програмне забезпечення для
роботи в мережі Інтернет; • історію виникненняWorld Wide Web; ввести поняття: •
гіпертексту і web-сторінки; • мови HTML.
Базові поняття й терміни: гіпертекстові сторінки, електронна пошта,
телеконференції, файлові архіви, інтерактивне спілкування, Інтернет-магазини.
Структура
I. Актуалізанція опорних знань (5-10 хв)
II. Мотивація навчальної діяльності (3-5 хв)
III. Вивчення нового матеріалу (20-25 хв)
• Служби Інтернету;
• гіпертекст та гіпертекстовий документ;
• гіперпосилання;
• web-сторінки та web-сайт
• мова НТМL.
IV. Самостийна робота учнів (15-20 хв)
V. Домашнє завдання (2-3 хв)
VI. Підбиття підсумків уроку (3-5 хв) Хід уроку
Зміст
1 Актуалізація опорних знань
2 Мотивація навчальної діяльності
3 Вивчення нового матеріалу
4 Самостійна робота учнів
5 Засвоєння, повторення навчального матеріалу.
6 Доманше завдання
7 Підбиття підсумків уроку

Актуалізація опорних знань
Інформаційна мозаїка
Із заданих наборів слів скласти поняття з теми «Глобальна ме¬режа Інтернет»
— Інтернет, ARPFNTN, ТСР/ІР, ІР-адрес, DNS ім'я: • Інтернет мережа що
відомства стала військового попередницею американського мережі.
• Всесвітня інформації між що є сукупністю різнорідних протоколів ТСР/ІР та
окремих комп'ютерів яка комп'ютерна мережа використовує стек комп'ютерних
мереж для передачі користувачами називається.
• Комп'ютера в який точно визначає міцезнаходження Інтернеті запис.
• Транспортний Інтернет основний даних в мережі протокол пере¬дачі.
• Розділених слів яке доменне послідовністю ім'я крапками є.

Мотивація навчальної діяльності
За останні 10 років кількість комп'ютерів, підключених до ме¬режі Інтернет,
зросла в десятки разів. Що, на вашу думку, спричинило такий стрімкий ріст
мережі Інтернет? Оголошення теми уроку.

Вивчення нового матеріалу
• Створення опорного конспекту.
• Заслуховування доповідей, пдготовлених учнями.
• Запис ключових можливостей мережі Інтернет.
Демонстрація

Сервіси мережі Інтернет:
• Гпертекстова система WWW( World Wide Web) — глобальна система
поширення інформації, в якій для пошуку та перегляду файлів застосовуються
гіпертекстові зв'язки.
• Електронна пошта — засіб обміну повідомленнями, який нагадує роботу
звичайної пошти, але значно переважає її за швидкістю до¬ставки повідомлень.
• Тематичні конференції Usenet — це електронні дошки, куди учасники
конференції можуть передавати повідомлення й отримувати відповіді на них.
• Розмова в мережі або IRC (Iпtеrnеt Rеlау Сhаt) — спілкування співбесідника
шляхом введення тексту з клавіатури.
• Голосове спілкування і відеоконференції — надає можливість двом і більше
абонентам чути і бачити один одного. Для проведения голосових та
відеоконференцій абоненти повинні мати певне обладнання (мікрофон,
динаміки, відеокамеру) і програмне забезпечення.
• FТР (File Transfer Protocol — протокол передавання файлів) — передавання
програм і файлів даних між комп'ютерами глобальної мережі.
Програмне забезпечення для роботпи в глобалъній мережі Інтернетп
Організація роботи
Клас об'єднується в групи. Кожна група отримує окреме завдання (програми для
роботи з гіпертекстовою системою WWW, електронною поштою і т. д.). Всі групи
розміщуються у формі кола. Кожна група (одночасно працюють усі групи )
визначає у своєму колі перелік програм із заданого питання, записуючи їх на
аркуші — назва аркуша — сервіс мережі Інтернет. Цей аркуш вона передає
наступній групі, і таким чином, листок ходить по колу до тих пір, поки тему не
буде вичерпано. Кожна група робить записи іншим кольором. Слід звернути
увагу на те, щоб учасники заняття не дублювали вже записаних думок.
Узагалънення:
• Internet Expolorer, Opera, FireFox — web-браузери — програми для перегляду
web-сторінок;
• Outlook Express, TheBat — програми для роботи з електронною поштою;
• Skyre, ICQ — звуковий, текстовий та відеозв'язок з іними комп'ютерами,
організація чатів, участь у конференціях, можливість здійснювати телефонні
дзвінки на стаціонарні та мобільні телефони (нослуга платна) по Україні та за
кордон;
• програми автодозвону;
• FlashGet, DownloadMaster — програми для «скачування» інформації.

Самостійна робота учнів
• Короткий огляд правил роботи з програмою Опера.
• Робота учнів.
Інструктивна картка
1. Запуск програми Опера — ярлик на робочому столі.
2. В адресній стрічці ввести адресу:
• http//uk.wikepedia/org/wiki/WWW
• http//uk.wikepedia/org/wiki/Браузер
• http//uk.wikepedia/org/wiki /Internet Expolorer
• http//uk.wikepedia/org/wiki /Mozilla_Firefox
• http//uk.wikepedia/org/wiki /Opera
• http//uk.wikepedia/org/wiki /Google_Chrome
3. Опрацювати теоретичний матеріал.
4. Знайти відповіді на питання та тлумачення понять. Відповіді оформити у
вигляді документа WORD або PowerPoint
• браузер
• гіпертекст
• web-сторінка
• клієнт - сервер
• сайт
• Веб 2.0
• URL
5. Робота з программою -браузером в автономному режимі (за можливості online). Ознайомлення з інтерфейсом програми, перегляд НТМL-документів:
• http://vintest/org/ua/
• http://www//omega.km.ua/
• http://www///i/ua/
• http://ostriv/in/ua/
Скріншоти відвіданих сайтів зберегти. Проаналізувати відвідані сайти за схемою:
• URL -адреса web - сайту:
• Назва web - сайту:
• Яка мета створення цього web - сайту? Для чого (кого?) він був створений?
• Яка організація або особа створили цей сайт?
• Що подано на сайті — об'єктивні факти чи особиста думка автора?
• Посилання на які інші джерела інформації вказано на сайті?
• Які інші організації пов'язані з цим сайтом?
• Хто автор сторінки і чи має право автор подавати інформацію від свого імені?
• Чи забезпечена організація зворотного зв'язку з web -сайтом і можливість
спілкування з автором статті чи менеджером сайту?
• Коли сайт був створений і як часто він поновлюється?
• Чи можна перевірити інформацію, подану на сайті, за допомогою інших джерел
(книг, журналів тощо)?
Обговорення сайтів.

Засвоєння, повторення навчального матеріалу.
Прес-конференція — групи учнів готують по кілька запитань творчого
проблемного характеру за темою «Структура сайту та їх призначення». Обмін
запитання-відповдь у вигляді конкурсу.

Доманше завдання
Опрацювати конспект.
Підготувати виступ на тему «Інтерфейс, правила роботи та налаштування
браузерів» (учні об'єднуються в групи).

Підбиття підсумків уроку
Узагальнення навчального матеріалу.
Теоретичний матеріал до уроку
World Wide Web і гіпертексти
У перекладі з англійського World Wide Web буквально означав «павутиння, що
поширюється по всьому світу». Система WWW була створена у 1989 році
вченими організації CETN (Свропейський центр ядерних досліджень) у Женеві.
World Wide Web спочатку була призначена для використання різними групами
спеціалістів, які за допомогою її могли отримати доступ до заздалегідь
підготовленої інформації. Протягом наступних років система WWW стрімко
розвивалася, ставши найпопулярнішою службою в Інтернеті. Нині WWW
задовольняє інформаційні потреби найширших верств населення, включаючи
сотнгі тисяч вузлів Web. На кожному вузлі можуть розміщатися тисячі й сотні
тисяч документів, їхня загальна кількість у WWW зростає з кожною секундою,
тому що їх створює величезна армія спеціалістів і аматорів у різних куточках
земної кулі. Що ж таке World Wide Web?
World Wide Web — це глобальна система поширення гіпертекстової інформації,
яка використовує для транспортування канали Інтернет. Термін гіпертекст було
введено задовго до появи Інтернету. Аналогом гіпертексту може бути звичайна
енциклопедія, її том складається з невеликих статей на певні теми, а в кожтй із
них мо¬жуть міститися посилання на інші статті. Якщо вас зацікавила стаття,
вказана в посиланні, ви можете за ним звернутися до потрібного тому.
Прикладом гіпертекстової системи є довідникова система ОС Windows.
Гіпертекст — це спосіб організації тексту, графіки й інших даних, у якому
елементи даних пов'язані між собою. Пов'язані можуть бути як елементи одного
документа, так і різних документів. Гіпертекстова структура є основою World
Wide Web. Зв'язки (links) в гіпертекстовій структурі здійснюються за допо¬могою
посилань. Керуючись ними, користувач може з одного доку¬мента викликати
інший, з нього — наступний і т. д.
Гіпертекстові документи у World Wide Web розміщаються на web-серверах. Webсервери обробляють запити клієнтів та повертають їм копії потрібних документів.
Web-сторінки, браузери
Гіпертекстові документи у WWW подаються у вигляддWeb-сторінок. Webсторінка звичайно містить різноманітну інформацію: текст, графіку, звуки, відео.
На ній є виділені слова або графічні зображення, які підсвідчуються певним
світлом і на яких покажчик миші звичайно перетворюється на зображення руки з
піднятим вказівним пальцем, — це і є посилання. Будь-яке посилання — це вхід
до іншого документа: клацання мишею по посиланню відкриває той, на який воно
вказує.
Звичайні текстові документи, як відомо, готуються у текстових форматах
(розширення txt, dос тощо). Web-документ також має свій формат (розширення
htm або html), який визначається мовою розмітки НТМL (приклад коду Webсторінки). Якщо існуе World Wide Web, то мають існувати й програми пере¬гляду
її ресурсів.
Програми, які відображають документи Web на екрані, називаються браузерами
(або броузерами). Слово «браузер» походить від англійського browse — «читати
без¬ладно». Можливо, цей термін відображає характер роботи середнього
користувача з Web-сторінками у WWW.
Існує багато браузерів: деякі з них можуть працювати лише з тек¬стами, інші —
відображають графіку, але мають обмежені засоби навігації тощо. Та
безумовним ладером у цій галузі є програми Ореrа, Microsoft Internet Explorer,
Fire Fox. Протокол НТТР
Отже, Інтернет має різноманітні інформаційні ресурси. Запит клієнта до того чи
іншого ресурсу формується відповідно до певного протоколу, причому для
кожного ресурсу Інтернету існує свій. Так, для роботи у World Wide Web
необхідний протокол НТТР (НурегТехt Transport Protocol — протокол
передавання гіпертексту). Для досту¬пу до файлових ресурсів застосовується
протокол FТР тощо. URL
Нагадаємо, що комп'ютери в Інтернеті зв'язуються за допомогою протоколу
ТСР/ІР, знаходячи один одного за ІР-адресою. Наочна система адресації
заснована на доменних іменах. За допомогою доменних імен записуються
адреси ресурсів у Інтернеті. Відповідний запис називається URL.
URL (Unifjrm Resource Locator — утніфікований локатор ресур¬су) — це певна
система імен для ідентифікації ресурсів у Інтернеті. Будь-яка інформація,
розмщена в ньому, має свій URL.
У запису URL зазначаються такі дані (зліва направо):
• протокол доступу до ресурсу (НТТР, FТР тощо);
• доменне ім'я сервера, на якому розміщено ресурс;
• адреса порту, використовуваного для зв'язку;
• специфікація ресурсу на жорсткому диску сервера (шлях до фай¬ла, його ім'я
та мітка).

Weitere ähnliche Inhalte

Was ist angesagt?

урок 17 9 клас Локальна комп'ютерна мережа
урок 17 9 клас Локальна комп'ютерна мережаурок 17 9 клас Локальна комп'ютерна мережа
урок 17 9 клас Локальна комп'ютерна мережа
Helen Pata
 
глобальна мережа Internet
глобальна мережа Internetглобальна мережа Internet
глобальна мережа Internet
Natasha Rupsha
 
Internet razdel19
Internet razdel19Internet razdel19
Internet razdel19
Helen Pata
 
Internet урок 1
Internet урок 1Internet урок 1
Internet урок 1
Helen Pata
 
Презентація Призначення й структура мережі Інтернет. Поняття протоколу, адрес...
Презентація Призначення й структура мережі Інтернет. Поняття протоколу, адрес...Презентація Призначення й структура мережі Інтернет. Поняття протоколу, адрес...
Презентація Призначення й структура мережі Інтернет. Поняття протоколу, адрес...
ЗОШ І-ІІІ ступеня с. Луковичі
 
березная алина
березная алинаберезная алина
березная алина
Berezhukova
 
Internet
InternetInternet
Internet
judin
 

Was ist angesagt? (20)

Кущ С. нтернет
Кущ С. нтернетКущ С. нтернет
Кущ С. нтернет
 
72
7272
72
 
урок 17 9 клас Локальна комп'ютерна мережа
урок 17 9 клас Локальна комп'ютерна мережаурок 17 9 клас Локальна комп'ютерна мережа
урок 17 9 клас Локальна комп'ютерна мережа
 
26
2626
26
 
урок 20
урок 20урок 20
урок 20
 
Пірингові мережі (презентація на лекції)
Пірингові мережі (презентація на лекції)Пірингові мережі (презентація на лекції)
Пірингові мережі (презентація на лекції)
 
глобальна мережа Internet
глобальна мережа Internetглобальна мережа Internet
глобальна мережа Internet
 
Internet razdel19
Internet razdel19Internet razdel19
Internet razdel19
 
Internet урок 1
Internet урок 1Internet урок 1
Internet урок 1
 
Iнтернет. Історія створення та побудова
Iнтернет. Історія створення та побудоваIнтернет. Історія створення та побудова
Iнтернет. Історія створення та побудова
 
модуль 1. розділ 2. тема 1, 2
модуль 1. розділ 2. тема 1, 2модуль 1. розділ 2. тема 1, 2
модуль 1. розділ 2. тема 1, 2
 
1
11
1
 
1
11
1
 
історія інтернету
історія інтернетуісторія інтернету
історія інтернету
 
Презентація Призначення й структура мережі Інтернет. Поняття протоколу, адрес...
Презентація Призначення й структура мережі Інтернет. Поняття протоколу, адрес...Презентація Призначення й структура мережі Інтернет. Поняття протоколу, адрес...
Презентація Призначення й структура мережі Інтернет. Поняття протоколу, адрес...
 
Інформатика підручник для 7 класу Казанцева О. П. 2015
Інформатика підручник  для 7 класу Казанцева О. П. 2015Інформатика підручник  для 7 класу Казанцева О. П. 2015
Інформатика підручник для 7 класу Казанцева О. П. 2015
 
ВКонтакте
ВКонтактеВКонтакте
ВКонтакте
 
розділ 2.2 8 кл1
розділ 2.2  8 кл1розділ 2.2  8 кл1
розділ 2.2 8 кл1
 
березная алина
березная алинаберезная алина
березная алина
 
Internet
InternetInternet
Internet
 

Ähnlich wie 9інф інтернет

календарне планування 9 клас. інформатика
календарне планування 9 клас. інформатикакалендарне планування 9 клас. інформатика
календарне планування 9 клас. інформатика
Тетяна Шверненко
 
Internet 2
Internet 2Internet 2
Internet 2
Oksana
 
презентація вчителя2
презентація вчителя2презентація вчителя2
презентація вчителя2
yulialia
 
презентація вчителя
презентація вчителяпрезентація вчителя
презентація вчителя
yulialia
 
презентація вчителя
презентація вчителяпрезентація вчителя
презентація вчителя
Yulia Lia
 

Ähnlich wie 9інф інтернет (20)

Урок №5 9 клас
Урок №5 9 класУрок №5 9 клас
Урок №5 9 клас
 
Less9
Less9Less9
Less9
 
Глобальна мережа Інтернет
Глобальна мережа ІнтернетГлобальна мережа Інтернет
Глобальна мережа Інтернет
 
Osnovi internet
Osnovi internetOsnovi internet
Osnovi internet
 
урок 26
урок 26урок 26
урок 26
 
розділ 2.1 8 кл
розділ 2.1 8 клрозділ 2.1 8 кл
розділ 2.1 8 кл
 
8 системи комп_комунікацій
8 системи комп_комунікацій8 системи комп_комунікацій
8 системи комп_комунікацій
 
календарне планування 9 клас. інформатика
календарне планування 9 клас. інформатикакалендарне планування 9 клас. інформатика
календарне планування 9 клас. інформатика
 
МОДУЛЬ 1 ОСНОВИ КОМП’ЮТЕРНОЇ ГРАМОТНОСТІ. ОСНОВИ РОБОТИ В ІНТЕРНЕТІ ДЛЯ БІБЛІ...
МОДУЛЬ 1 ОСНОВИ КОМП’ЮТЕРНОЇ ГРАМОТНОСТІ. ОСНОВИ РОБОТИ В ІНТЕРНЕТІ ДЛЯ БІБЛІ...МОДУЛЬ 1 ОСНОВИ КОМП’ЮТЕРНОЇ ГРАМОТНОСТІ. ОСНОВИ РОБОТИ В ІНТЕРНЕТІ ДЛЯ БІБЛІ...
МОДУЛЬ 1 ОСНОВИ КОМП’ЮТЕРНОЇ ГРАМОТНОСТІ. ОСНОВИ РОБОТИ В ІНТЕРНЕТІ ДЛЯ БІБЛІ...
 
Internet на урок!
Internet на урок!Internet на урок!
Internet на урок!
 
проект для учнів
проект для учнівпроект для учнів
проект для учнів
 
проект для учнів
проект для учнівпроект для учнів
проект для учнів
 
Internet 2
Internet 2Internet 2
Internet 2
 
Internet 2
Internet 2Internet 2
Internet 2
 
презентація вчителя2
презентація вчителя2презентація вчителя2
презентація вчителя2
 
презентація вчителя
презентація вчителяпрезентація вчителя
презентація вчителя
 
презентація вчителя
презентація вчителяпрезентація вчителя
презентація вчителя
 
презентація вчителя
презентація вчителяпрезентація вчителя
презентація вчителя
 
Тема 17 (Компьютерні мережі)
Тема 17 (Компьютерні мережі)Тема 17 (Компьютерні мережі)
Тема 17 (Компьютерні мережі)
 
Razdel19
Razdel19Razdel19
Razdel19
 

Mehr von Jo01

Вибір підручників
Вибір підручниківВибір підручників
Вибір підручників
Jo01
 
Статут школи
Статут школиСтатут школи
Статут школи
Jo01
 
дебют уроку
дебют  урокудебют  уроку
дебют уроку
Jo01
 
Про хліб
Про хлібПро хліб
Про хліб
Jo01
 
Про хліб
Про хлібПро хліб
Про хліб
Jo01
 
Підліток і закон
Підліток і законПідліток і закон
Підліток і закон
Jo01
 
Результати участі і семестр 2016 2017
Результати участі і семестр 2016 2017Результати участі і семестр 2016 2017
Результати участі і семестр 2016 2017
Jo01
 

Mehr von Jo01 (20)

Порядок зарахування учнів до 1-го класу
Порядок зарахування учнів до 1-го класуПорядок зарахування учнів до 1-го класу
Порядок зарахування учнів до 1-го класу
 
Вибір підручників
Вибір підручниківВибір підручників
Вибір підручників
 
РОБОЧИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН
РОБОЧИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАНРОБОЧИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН
РОБОЧИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН
 
Річний звіт
Річний звітРічний звіт
Річний звіт
 
Статут школи
Статут школиСтатут школи
Статут школи
 
патріотичне виховання.презентація
патріотичне виховання.презентаціяпатріотичне виховання.презентація
патріотичне виховання.презентація
 
Презентація. Я у світі
Презентація. Я у світіПрезентація. Я у світі
Презентація. Я у світі
 
Порівняння 2
Порівняння 2Порівняння 2
Порівняння 2
 
дебют уроку
дебют  урокудебют  уроку
дебют уроку
 
Конспект уроку у 5 класі
Конспект уроку у 5 класіКонспект уроку у 5 класі
Конспект уроку у 5 класі
 
Завдання шкільного моніторингу з математики 6 клас
Завдання шкільного моніторингу з математики 6 класЗавдання шкільного моніторингу з математики 6 клас
Завдання шкільного моніторингу з математики 6 клас
 
Тиждень шкільного підручника у Тудорковицькому НВК
Тиждень шкільного підручника у Тудорковицькому НВКТиждень шкільного підручника у Тудорковицькому НВК
Тиждень шкільного підручника у Тудорковицькому НВК
 
Олімпіадні завдання з історії та географії
Олімпіадні завдання з історії та географіїОлімпіадні завдання з історії та географії
Олімпіадні завдання з історії та географії
 
Про хліб
Про хлібПро хліб
Про хліб
 
Про хліб
Про хлібПро хліб
Про хліб
 
Підліток і закон
Підліток і законПідліток і закон
Підліток і закон
 
хімія біологія
хімія біологіяхімія біологія
хімія біологія
 
Результати участі і семестр 2016 2017
Результати участі і семестр 2016 2017Результати участі і семестр 2016 2017
Результати участі і семестр 2016 2017
 
Звіт напрямку 2015-2016
Звіт напрямку 2015-2016Звіт напрямку 2015-2016
Звіт напрямку 2015-2016
 
Курсова робота. Методи та шляхи забезпечення високої працездатності учнів на ...
Курсова робота. Методи та шляхи забезпечення високої працездатності учнів на ...Курсова робота. Методи та шляхи забезпечення високої працездатності учнів на ...
Курсова робота. Методи та шляхи забезпечення високої працездатності учнів на ...
 

Kürzlich hochgeladen

Kürzlich hochgeladen (10)

Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 

9інф інтернет

  • 1. ТЕМА: Глобальна мережа Internet МЕТА: ознайомити учнів із призначенням та принципами роботи мережі Internet ; Розвинути пізнавальний інтерес учнів, властивості уважності, наполегливості, вміння застосувати знання на практиці; Виховати працьовитість, інтерес до знань, до предмету, самостійність, дисциплінованість. ТИП УРОКУ: вивчення нового матеріалу. ОБЛАДНАННЯ: підручники, ПК. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА. ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. Бесіда з учнями по питаннях: 1. Що таке комп’ютерна мережа ? 2. Які види комп’ютерних мереж ви знаєте? 3. Для чого використовуються комп’ютерні мережі? ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ . Учні, як ви думаєте чи легко прожити в суспільстві людині яка не бачить і не чує. Звичайно, важко. Так само важко прожити в теперішньому інформаційному суспільстві сучасній людині без Інтернету. Саме на сьогоднішньому уроці , ми детально познайомимось із мережею Інтернет та її принципами роботи. Учні в зошитах записують тему уроку. ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. Мережа Internet з'явилася в 70-х роках XX століття в результаті об'єднання мережі Міністерства оборони США з різноманітними радіо - і супутниковими мережами з метою забезпечення надійної роботи при руйнуванні окремих її елементів під час воєнних дій. Internet - глобальна комп'ютерна мережа, яка включає у свій склад мільйони комп'ютерів по всьому світу. Internet об'єднує локальні мережі учбових та наукових закладів, промислових підприємств, службових установ тощо, а також окремі комп'ютери. В Internet циркулює різноманітна інформація, доступ до якої забезпечується з будь-якої точки земної кулі. У мережі комп'ютер може виконувати одну із функцій: надавати ресурси або використовувати ресурси. Комп'ютер, який надає ресурси, називається сервером. Комп 'ютер, який використовує ресурси, називається клієнтом або робочою станцією. Сервери складають основу Internet і з'єднані між собою постійними лініями зв'язку. Серверами володіють державні організації, учбові заклади, промислові підприємства, великі комерційні структури. Сучасна мережа Internet має апаратні, програмні та інформаційні складові частини. До апаратної складової Internet належать канали зв'язку, що з'єднують між собою комп'ютери у мережу, а також спеціальні комп'ютери (мости, шлюзи, маршрутизатори). До програмної складової Internet належать операційні системи комп'ютерів і мережева операційна система (мережева ОС). Служби Internet До найбільш поширених служб Internet належать: • Електронна пошта - обмін повідомленнями, який нагадує звичайну пошту, але із значно швидшою доставкою; • Групи новин (телеконференції) - це свого роду електронна газета, на яку можна підписатися і бути її кореспондентом;
  • 2. • Word Wide Web - пошук і перегляд інформації на Web-сторінках з використанням гіпертекстових зв'язків; • Інтерактивне спілкування - в режимі реального часу, коли одразу одержуєш відповідь на своє повідомлення. Обмін даними через комп’ютерну мережу вимагає використання певних стандартів взаємодії комп’ютерів, так званих протоколів. Протокол – це набір правил і угод для обміну інформацією між комп’ютерами. Є велика кількість мережевих протоколів, але серед них можна виділити комбінацію протоколів ТСРІР. На ній базується робота всієї мережі Internet. Протокол ТСР – транспортний, визначає, як повинна проводитися передача інформації. Протокол ІР – адресний, визначає, куди проводиться передача. Комп’ютери в Internet пересилають інформацію один одному в автоматичному режимі, використовуючи електронні адреси. Існує два способи написання адрес: текстово-доменний і числовий, між якими є однозначна відповідність. Людині незручно працювати з числовим записом ІР-адреси, а доменне ім’я запам’ятовується легше, бо має певний зміст. Електронна адреса має таку структуру: Назва поштової скриньки @ адреса поштового сервера. Для роботи з електронною поштою потрібна спеціальна програма. Існує велика кількість різноманітних поштових програм. Наприклад, програма Outlook Express, яка входить до складу операційної системи Windows як стандартна. Після чого знайомимось з вікном програми Outlook Express та його елементами. V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. 1. Коли, де і за яких обставин з'явилася мережа Internet? 2. Що об'єднує Internet, яким чином і для чого? 3. Який комп 'ютер у мережі називається сервером ? 4. Який комп 'ютер у мережі називається клієнтом ? 5. Які засоби і для чого входять до апаратної складової Internet? 6. Які програмні засоби потрібні для створення комп 'ютерної мережі ? 7. Які найбільш поширені служби має Internet? 8. Що таке електронна адреса ? Які складові частини електронних адрес? Учні працюють за комп’ютерами, виконують вправу. Хто виконав вправу, проходить тести за комп’ютером по вивченій темі. VІ. ПІДСУМОК УРОКУ. На сьогоднішньому уроці ми детально познайомились із глобальною мережею Internet та принципами її роботи. Відповіді учнів оцінюю. VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Вивчити §
  • 3. Тема: Служби Інтернету. Поняття гіпертекстового документа, гіперпосилання, webсторінки та web-сайту. Поняття всесвітньої павутини та навігація нею. Мета: розглянути: • основні послуги мережі Інтернет; • програмне забезпечення для роботи в мережі Інтернет; • історію виникненняWorld Wide Web; ввести поняття: • гіпертексту і web-сторінки; • мови HTML. Базові поняття й терміни: гіпертекстові сторінки, електронна пошта, телеконференції, файлові архіви, інтерактивне спілкування, Інтернет-магазини. Структура I. Актуалізанція опорних знань (5-10 хв) II. Мотивація навчальної діяльності (3-5 хв) III. Вивчення нового матеріалу (20-25 хв) • Служби Інтернету; • гіпертекст та гіпертекстовий документ; • гіперпосилання; • web-сторінки та web-сайт • мова НТМL. IV. Самостийна робота учнів (15-20 хв) V. Домашнє завдання (2-3 хв) VI. Підбиття підсумків уроку (3-5 хв) Хід уроку Зміст 1 Актуалізація опорних знань 2 Мотивація навчальної діяльності 3 Вивчення нового матеріалу 4 Самостійна робота учнів 5 Засвоєння, повторення навчального матеріалу. 6 Доманше завдання 7 Підбиття підсумків уроку Актуалізація опорних знань Інформаційна мозаїка Із заданих наборів слів скласти поняття з теми «Глобальна ме¬режа Інтернет» — Інтернет, ARPFNTN, ТСР/ІР, ІР-адрес, DNS ім'я: • Інтернет мережа що відомства стала військового попередницею американського мережі.
  • 4. • Всесвітня інформації між що є сукупністю різнорідних протоколів ТСР/ІР та окремих комп'ютерів яка комп'ютерна мережа використовує стек комп'ютерних мереж для передачі користувачами називається. • Комп'ютера в який точно визначає міцезнаходження Інтернеті запис. • Транспортний Інтернет основний даних в мережі протокол пере¬дачі. • Розділених слів яке доменне послідовністю ім'я крапками є. Мотивація навчальної діяльності За останні 10 років кількість комп'ютерів, підключених до ме¬режі Інтернет, зросла в десятки разів. Що, на вашу думку, спричинило такий стрімкий ріст мережі Інтернет? Оголошення теми уроку. Вивчення нового матеріалу • Створення опорного конспекту. • Заслуховування доповідей, пдготовлених учнями. • Запис ключових можливостей мережі Інтернет. Демонстрація Сервіси мережі Інтернет: • Гпертекстова система WWW( World Wide Web) — глобальна система поширення інформації, в якій для пошуку та перегляду файлів застосовуються гіпертекстові зв'язки. • Електронна пошта — засіб обміну повідомленнями, який нагадує роботу звичайної пошти, але значно переважає її за швидкістю до¬ставки повідомлень. • Тематичні конференції Usenet — це електронні дошки, куди учасники конференції можуть передавати повідомлення й отримувати відповіді на них. • Розмова в мережі або IRC (Iпtеrnеt Rеlау Сhаt) — спілкування співбесідника шляхом введення тексту з клавіатури. • Голосове спілкування і відеоконференції — надає можливість двом і більше абонентам чути і бачити один одного. Для проведения голосових та відеоконференцій абоненти повинні мати певне обладнання (мікрофон, динаміки, відеокамеру) і програмне забезпечення. • FТР (File Transfer Protocol — протокол передавання файлів) — передавання програм і файлів даних між комп'ютерами глобальної мережі. Програмне забезпечення для роботпи в глобалъній мережі Інтернетп Організація роботи
  • 5. Клас об'єднується в групи. Кожна група отримує окреме завдання (програми для роботи з гіпертекстовою системою WWW, електронною поштою і т. д.). Всі групи розміщуються у формі кола. Кожна група (одночасно працюють усі групи ) визначає у своєму колі перелік програм із заданого питання, записуючи їх на аркуші — назва аркуша — сервіс мережі Інтернет. Цей аркуш вона передає наступній групі, і таким чином, листок ходить по колу до тих пір, поки тему не буде вичерпано. Кожна група робить записи іншим кольором. Слід звернути увагу на те, щоб учасники заняття не дублювали вже записаних думок. Узагалънення: • Internet Expolorer, Opera, FireFox — web-браузери — програми для перегляду web-сторінок; • Outlook Express, TheBat — програми для роботи з електронною поштою; • Skyre, ICQ — звуковий, текстовий та відеозв'язок з іними комп'ютерами, організація чатів, участь у конференціях, можливість здійснювати телефонні дзвінки на стаціонарні та мобільні телефони (нослуга платна) по Україні та за кордон; • програми автодозвону; • FlashGet, DownloadMaster — програми для «скачування» інформації. Самостійна робота учнів • Короткий огляд правил роботи з програмою Опера. • Робота учнів. Інструктивна картка 1. Запуск програми Опера — ярлик на робочому столі. 2. В адресній стрічці ввести адресу: • http//uk.wikepedia/org/wiki/WWW • http//uk.wikepedia/org/wiki/Браузер • http//uk.wikepedia/org/wiki /Internet Expolorer • http//uk.wikepedia/org/wiki /Mozilla_Firefox • http//uk.wikepedia/org/wiki /Opera • http//uk.wikepedia/org/wiki /Google_Chrome 3. Опрацювати теоретичний матеріал. 4. Знайти відповіді на питання та тлумачення понять. Відповіді оформити у вигляді документа WORD або PowerPoint • браузер
  • 6. • гіпертекст • web-сторінка • клієнт - сервер • сайт • Веб 2.0 • URL 5. Робота з программою -браузером в автономному режимі (за можливості online). Ознайомлення з інтерфейсом програми, перегляд НТМL-документів: • http://vintest/org/ua/ • http://www//omega.km.ua/ • http://www///i/ua/ • http://ostriv/in/ua/ Скріншоти відвіданих сайтів зберегти. Проаналізувати відвідані сайти за схемою: • URL -адреса web - сайту: • Назва web - сайту: • Яка мета створення цього web - сайту? Для чого (кого?) він був створений? • Яка організація або особа створили цей сайт? • Що подано на сайті — об'єктивні факти чи особиста думка автора? • Посилання на які інші джерела інформації вказано на сайті? • Які інші організації пов'язані з цим сайтом? • Хто автор сторінки і чи має право автор подавати інформацію від свого імені? • Чи забезпечена організація зворотного зв'язку з web -сайтом і можливість спілкування з автором статті чи менеджером сайту? • Коли сайт був створений і як часто він поновлюється? • Чи можна перевірити інформацію, подану на сайті, за допомогою інших джерел (книг, журналів тощо)? Обговорення сайтів. Засвоєння, повторення навчального матеріалу. Прес-конференція — групи учнів готують по кілька запитань творчого проблемного характеру за темою «Структура сайту та їх призначення». Обмін запитання-відповдь у вигляді конкурсу. Доманше завдання
  • 7. Опрацювати конспект. Підготувати виступ на тему «Інтерфейс, правила роботи та налаштування браузерів» (учні об'єднуються в групи). Підбиття підсумків уроку Узагальнення навчального матеріалу. Теоретичний матеріал до уроку World Wide Web і гіпертексти У перекладі з англійського World Wide Web буквально означав «павутиння, що поширюється по всьому світу». Система WWW була створена у 1989 році вченими організації CETN (Свропейський центр ядерних досліджень) у Женеві. World Wide Web спочатку була призначена для використання різними групами спеціалістів, які за допомогою її могли отримати доступ до заздалегідь підготовленої інформації. Протягом наступних років система WWW стрімко розвивалася, ставши найпопулярнішою службою в Інтернеті. Нині WWW задовольняє інформаційні потреби найширших верств населення, включаючи сотнгі тисяч вузлів Web. На кожному вузлі можуть розміщатися тисячі й сотні тисяч документів, їхня загальна кількість у WWW зростає з кожною секундою, тому що їх створює величезна армія спеціалістів і аматорів у різних куточках земної кулі. Що ж таке World Wide Web? World Wide Web — це глобальна система поширення гіпертекстової інформації, яка використовує для транспортування канали Інтернет. Термін гіпертекст було введено задовго до появи Інтернету. Аналогом гіпертексту може бути звичайна енциклопедія, її том складається з невеликих статей на певні теми, а в кожтй із них мо¬жуть міститися посилання на інші статті. Якщо вас зацікавила стаття, вказана в посиланні, ви можете за ним звернутися до потрібного тому. Прикладом гіпертекстової системи є довідникова система ОС Windows. Гіпертекст — це спосіб організації тексту, графіки й інших даних, у якому елементи даних пов'язані між собою. Пов'язані можуть бути як елементи одного документа, так і різних документів. Гіпертекстова структура є основою World Wide Web. Зв'язки (links) в гіпертекстовій структурі здійснюються за допо¬могою посилань. Керуючись ними, користувач може з одного доку¬мента викликати інший, з нього — наступний і т. д. Гіпертекстові документи у World Wide Web розміщаються на web-серверах. Webсервери обробляють запити клієнтів та повертають їм копії потрібних документів. Web-сторінки, браузери Гіпертекстові документи у WWW подаються у вигляддWeb-сторінок. Webсторінка звичайно містить різноманітну інформацію: текст, графіку, звуки, відео. На ній є виділені слова або графічні зображення, які підсвідчуються певним
  • 8. світлом і на яких покажчик миші звичайно перетворюється на зображення руки з піднятим вказівним пальцем, — це і є посилання. Будь-яке посилання — це вхід до іншого документа: клацання мишею по посиланню відкриває той, на який воно вказує. Звичайні текстові документи, як відомо, готуються у текстових форматах (розширення txt, dос тощо). Web-документ також має свій формат (розширення htm або html), який визначається мовою розмітки НТМL (приклад коду Webсторінки). Якщо існуе World Wide Web, то мають існувати й програми пере¬гляду її ресурсів. Програми, які відображають документи Web на екрані, називаються браузерами (або броузерами). Слово «браузер» походить від англійського browse — «читати без¬ладно». Можливо, цей термін відображає характер роботи середнього користувача з Web-сторінками у WWW. Існує багато браузерів: деякі з них можуть працювати лише з тек¬стами, інші — відображають графіку, але мають обмежені засоби навігації тощо. Та безумовним ладером у цій галузі є програми Ореrа, Microsoft Internet Explorer, Fire Fox. Протокол НТТР Отже, Інтернет має різноманітні інформаційні ресурси. Запит клієнта до того чи іншого ресурсу формується відповідно до певного протоколу, причому для кожного ресурсу Інтернету існує свій. Так, для роботи у World Wide Web необхідний протокол НТТР (НурегТехt Transport Protocol — протокол передавання гіпертексту). Для досту¬пу до файлових ресурсів застосовується протокол FТР тощо. URL Нагадаємо, що комп'ютери в Інтернеті зв'язуються за допомогою протоколу ТСР/ІР, знаходячи один одного за ІР-адресою. Наочна система адресації заснована на доменних іменах. За допомогою доменних імен записуються адреси ресурсів у Інтернеті. Відповідний запис називається URL. URL (Unifjrm Resource Locator — утніфікований локатор ресур¬су) — це певна система імен для ідентифікації ресурсів у Інтернеті. Будь-яка інформація, розмщена в ньому, має свій URL. У запису URL зазначаються такі дані (зліва направо): • протокол доступу до ресурсу (НТТР, FТР тощо); • доменне ім'я сервера, на якому розміщено ресурс; • адреса порту, використовуваного для зв'язку; • специфікація ресурсу на жорсткому диску сервера (шлях до фай¬ла, його ім'я та мітка).