Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Algorytmy LinkedIn. Jak je oswoić? [LinkedIn Local Łódź #4]

279 Aufrufe

Veröffentlicht am

LinkedIn stanowi potężne narzędzie biznesowe dostępne dla ciebie, za darmo, przez 24 godziny, przez siedem dni w tygodniu. To idealne miejsce do tego, aby promować swoje treści. Jednak za tym co zobaczy sieć Twoich kontaktów stoi specjalny algorytm. Jak więc działa ten algorytm LinkedIn?


Twoja sieć zawodowa na LinkedIn może stać się najpotężniejszym narzędziem biznesowym, jakie kiedykolwiek znałeś. Dzięki wyszukiwarce kontaktów będziesz mógł znaleźć potencjalnych klientów, nawiązać z nimi kontakt, podzielić się wiedzą, ekspertyzą, zbudować relację albo poprosić o pomoc. Dzięki researchowi z łatwością zidentyfikujesz potencjalnych dostawców czy branżowych liderów opinii.

Nowe kontakty i relacje, które z nimi budujesz to największa siła tego portalu społecznościowego. I im więcej wartościowych połączeń, tym większa szansa, że twoja informacja dotrze poza tę sieć i przyniesie nowe okazje – networkingowe, biznesowe, sprzedażowe.

Veröffentlicht in: Marketing
 • Als Erste(r) kommentieren

Algorytmy LinkedIn. Jak je oswoić? [LinkedIn Local Łódź #4]

 1. 1. Algorytmy LinkedIn. Jak je oswoić? Grzegorz Miecznikowski LINKEDIN LOCAL ŁÓDŹ #4
 2. 2. wwww.grzegorzmiecznikowski.pl KIM JESTEM? Grzegorz Miecznikowski CEO S Words Agency, LinkedIn Hacker, szkoleniowiec, bloger, specjalista od komunikacji, optymalizacji sprzedaży i rozwoju biznesu. Social Media Geek pełną gębą.
 3. 3. www.grzegorzmiecznikowski.pl LinkedIn Local Łódź #4 CZEGO DZISIAJ SIĘ DOWIECIE? Jak działają algorytmy LinkedIn? Jak przekładają się na promocję treści? Jakie zalety mają różne typy treści? Jak maksymalizować zasięgi? Jak algorytm wpływa na wyszukiwanie i widoczność naszego profilu? Jak sprawić, aby profil widoczny był nawet o 117% częściej? Co wpływa na wyszukiwanie i widoczność profilu oraz jak oceniają go boty?
 4. 4. Algorytmy LinkedIn? O CZYM DECYDUJĄ? Wyświetlanie treści w feedzie Pozycja profilu w wyszukiwarce www.grzegorzmiecznikowski.pl
 5. 5. Badanie przeprowadzone przez Rafała Szymańskiego
 6. 6. Czym jest algorytm treści LinkedIn? LinkedIn nie pokazuje wszystkiego co publikowane jest przez twoją sieć kontaktów, a tylko to co może być dla ciebie ważne i interesujące. Na stronie głównej możesz wybrać czy chcesz zobaczyć posty „najnowsze” czy „najpopularniejsze”. www.grzegorzmiecznikowski.pl
 7. 7. Nasz algorytm klasyfikuje każdy obraz, tekst, dłuższą formę jako „spam”, „treść niskiej jakości” lub „treść czystą” prawie w czasie rzeczywistym. Rushi Bhatt, Dyrektor LinkedIn Engineering www.grzegorzmiecznikowski.pl
 8. 8. www.grzegorzmiecznikowski.pl
 9. 9. footer CZTERY STOPNIE WERYFIKACJE TREŚCI FAZA I FAZA II FAZA III FAZA IV Algorytm klasyfikuje formę treści jako obrazek, wideo, link, artykuł, plik i nadaje jej określoną wartość. Bot serwisu automatycznie oznacza treść jako: spam, treść niskiej jakości (low quality), treść czystą (clear).. Boty LinkedIn obserwują pierwsze reakcje, jakie wywołuje publikacja. Algorytm LinkedIn przyznaje poszczególnym aktywnościom konkretne punkty. Najmniej za polecenie, najwięcej za komentarze. Algorytm jeszcze raz sprawdza, czy Wasz post nie jest zwykłym spamem i a następnie ocenia wartość danej publikacji dla sieci kontaktów. Jeśli publikacja dla algorytmu będzie podejrzana, zmniejszy on częstotliwość jej wyświetlania. Część postów, które zdobywają popularność trafia także do redaktorów. Oni oceniają je i mają duży wpływ czy będą wyświetlane dalej czy nie. To właśnie dzięki wnioskom wyciąganym przez ludzi, algorytm LinkedIn jest cały czas udoskonalany.
 10. 10. Typy treści na LinkedIn CZY MAJĄ WPŁYW NA ALGORYTM? Publikacje Artykuły www.grzegorzmiecznikowski.pl
 11. 11. www.grzegorzmiecznikowski.pl Angażują one użytkowników na poziomie samego feedu, zwiększają z tego poziomu interakcję z platformą i czas na niej spędzony. PUBLIKACJE Nadal stanowią potężne narzędzie, jeśli chodzi o Twoją widoczność. Nie tylko na LinkedIn, ale także w wyszukiwarkach. ARTYKUŁY
 12. 12. www.grzegorzmiecznikowski.pl Który typ publikacji wybrać? TEKST WIDEO PREZENTACJA ZDJĘCIE LINK
 13. 13. www.grzegorzmiecznikowski.pl
 14. 14. www.grzegorzmiecznikowski.pl
 15. 15. www.grzegorzmiecznikowski.pl
 16. 16. www.grzegorzmiecznikowski.pl
 17. 17. www.grzegorzmiecznikowski.pl
 18. 18. www.grzegorzmiecznikowski.pl Social media to rozmowa i bez prowadzenia dialogu ze swoją siecią kontaktów trudno będzie ci osiągnąć zamierzone efekty. Musisz angażować!
 19. 19. www.grzegorzmiecznikowski.pl Jak zwiększać zaangażowanie? ODPOWIEDNIE TREŚCI Algorytm LinkedIn ocenia co jest ważne dla Twojej sieci kontaktów. Automatycznie sprawdza profile i zawarte w nich słowa klucze. HAKUJ WPISY Taguj kontakty, zadawaj pytania, proś o opinie, wysyłaj linki w wiadomościach prywatnych, podziel publikacje na cykle, wrzucaj na grupy. POSTUJ O ODPOWIEDNICH GODZINACH Zachowaj także regularność. 2 wpisy tygodniowo pozwalają dotrzeć do 50 proc. kontaktów.
 20. 20. www.grzegorzmiecznikowski.pl Przede wszystkim... ...TESTUJ! Analizuj swoje wyniki i testuj różne typu treści, aby dowiedzieć się jakie formy i przekaz jest interesujący dla twoich odbiorców; I ZAPAMIĘTAJ! Liczą się także inne wskaźniki poza zasięgiem, które możesz monitorować po publikacji, m.in. liczba zapytań ofertowych czy nowe kontakty w sieci, co także świadczy o efektywności wrzucanego przez ciebie contentu.
 21. 21. Pamiętacie jak mówiłem, że boty sprawdzają słowa klucze w profilach przy pokazywaniu nam treści? Te słowa wpływają też na LinkedIn SEO, czyli optymalizację naszych wyników wyszukiwań przez konsolę LinkedIn. ALGORYTM OBEJMUJE NIE TYLKO TREŚCI, KTÓRE TWORZYMY
 22. 22. www.grzegorzmiecznikowski.pl
 23. 23. www.grzegorzmiecznikowski.pl
 24. 24. www.grzegorzmiecznikowski.pl
 25. 25. footer CO WPŁYWA NA LINKEDIN SEO? SŁOWA KLUCZE ALL-STAR LICZBA POŁĄCZEŃ INNE SEKCJE Musisz pomyśleć o słowach kluczowych, które potencjalni klienci mogą wpisywać w konsole Advanced Search. Lista takich słów, pomoże Ci nie tylko pozycjonować się, ale ułatwi budowanie marki własnej. Profile, które osiągnęły poziom mistrzowski są pozycjonowane lepiej przez wyszukiwarkę LinkedIn. Uzupełnij wszystkie wymagane rubryki. Pamiętaj, że jednak All-Star to nie wszystko. Wpływ ma także ilość Twoich połączeń z osobą wyszukującą. Im większa sieć, tym lepiej. Buduj ją jednak z głową i odpowiedzialnie, jako że chcesz angażować ją treściami. Boty czytają opisy, rekomendacje, umiejętności i wszystkie sekcje publiczne. Żeby być lepiej wyszukiwanym dodaj minimum 5 umiejętności. Profile z 10 lub większymi rekomendacjami także są lepiej znajdywane..
 26. 26. www.grzegorzmiecznikowski.pl
 27. 27. www.grzegorzmiecznikowski.pl
 28. 28. www.grzegorzmiecznikowski.pl
 29. 29. www.grzegorzmiecznikowski.pl
 30. 30. Tutaj nie ma tajemnej magii algorytmów. Możemy poszaleć, a promocja profilu jest w naszych rękach. Zasada jest prosta - im profil bardziej widoczny, częściej odwiedzany, tym większa szansa na nowego klienta, pracę, tym lepsza jest także nasza marka osobista. A SKORO PROFIL SIĘ WYSZUKUJE, CO WPŁYWA NA JEGO WYŚWIETLENIA?
 31. 31. www.grzegorzmiecznikowski.pl
 32. 32. www.grzegorzmiecznikowski.pl
 33. 33. footer CO WPŁYWA NA WYŚWIETLENIA PROFILU? INTERAKCJE ODWIEDZINY ODNOŚNIKI WYRÓŻNIENIE SIĘ Im więcej wartościowych treści publikujesz, im bardziej wchodzisz z innymi w interakcję, im częściej mówi się o Tobie na LinkedIn - tym, większa liczba wyświetleń profilu. Może to wydawać się głupie, ale odwiedzając profile innych, zwiększasz widoczność swojego profilu! Ponad 77 proc. użytkowników LinkedIn sprawdza profile osób, które odwiedziły ich profile. Na swojej stronie czy w artykułach zamieszczanych na różnuch stronach dodaję dodatkowe call-to-action z odnośnikiem do mojego profilu. Możesz użyć ich w stopce maila lub zamieścić widget na www. Niby prosta rzecz, a skuteczna. Jeśli chcesz zwiększyć liczbę wyświetleń swojego profilu, wyróżnij swój headline emojis i daj ciekawe zdjęcie profilowe. Profile ze zdjęciami mają 21 razy więcej wyświetleń!
 34. 34. www.grzegorzmiecznikowski.pl
 35. 35. Co musisz zapamiętać? LINKEDIN OPIERA SIĘ NA ZAANGAŻOWANIU. Musisz zachęcać użytkowników do podejmowania różnego typu akcji i sam je wykonywać, aby Twoje treści osiągały zadowalające zasięgi, profil był często wyświetlany i się dobrze pozycjonował w wyszukiwarce. www.grzegorzmiecznikowski.pl
 36. 36. BĄDŹMY W KONTAKCIE LINKEDIN linkedin.com/in/grzegorzmiecznikowski WWW www.grzegorzmiecznikowski.pl EMAIL grzegorz@swordsagency.com

×