Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Sarımsak Soğan Karnabahar

367 Aufrufe

Veröffentlicht am

Sarımsak
Soğan
Karnabahar

https://www.diyetkolik.com

Veröffentlicht in: Lebensmittel
  • Als Erste(r) kommentieren

  • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Sarımsak Soğan Karnabahar

  1. 1. BEYAZ RENKLİ FONKSİYONEL BESİNLER
  2. 2. SARIMSAK İçeriğinde allicine, saponin, somarik asit bulunur.  Allicine bakteri düşmanıdır ve vücudu hasardan korur.  Saponin kolestrolü düzenler.  Somarik asit prostat ve mide kanseri riskini azaltır.
  3. 3. SOĞAN  Soğan güçlü bir flavonoid antioksidan olan kuarsetin içerir.  Lif,C vitamini ve folat açısından zengindir.  Soğanda bulunan fotokimyasallar,özellikle alilsülfür,bazı kanser tehlikelerini azaltmaktadır.  Soğan kolon,karaciğer,prostat,akciğ er kanseri riskini azaltır.  Osteoporoz riskini azalttığı da öne sürülmektedir.
  4. 4. KARNABAHAR İçeriğinde lif,sülforofan,C vitamini,B vitaminlerinden biotin ve folat içerir.  İçindeki sülforofan maddesi kansere neden olan kimyasalları bloke eden karaciğer enzimleri üretmeye yarayan bir fitokimyasaldır  Bazı araştırmalara göre romatoid artrit riskini azalttığı öne sürülmüştür.

×