SlideShare ist ein Scribd-Unternehmen logo
1 von 7
Департамент освіти і науки
Кіровоградської обласної державної адміністрації
Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат І – ІІІ ступенів
Заняття з елементами тренінгу:
«Я обираю здоровий спосіб життя!»
Підготувала
Саєнко О. В.
вихователь,
спеціаліст І категорії
м. Знам’янка
2014
Мета:формування серед дітей фізично і морально здоровихта сильних
особистостей, спонукання їхдо активної життєвої позиції та пропаганда
здоровогоспособужиття.
Обладнання:плакати, малюнки дітей, проектор, ноутбук, презентація.
Хід заняття:
Вступ.
Кожномувід народження дається найцінніший дар – життя. І найдорожче, що є
в житті – здоров’я. Але, хоч як не дивно, люди дуже легковажно можуть
ставитись до здоров’я, особливомолодь.Не вміють його берегтиі вести
здоровийспосіб життя. Про це є цікава історія. (Вмикається проектор і
демонтується «Притчапроцінність часу»).
Тож сьогоднітема нашого заняття: «Я обираюздоровийспосіб життя» і
поговоримомипро здоров’я, про те, що треба приймати активну життєву
позицію, навчитись відмовлятись від шкідливих звичок.
І перша вправа – це «Знайомство».
- Зараз ми спробуємо підготуватись до роботи, настрійта комфортну
атмосферу. (Діти стають у коло). Девізом нашого дружнього колабуде
віршик:
Наше коло, мов сім’я
Друзі ми: і ти, і я
Добрийдень, сусіде справа
Добрийдень, сусіде зліва
Ми – одна сім’я!
Друзі ми: і ти, і я
Обніми сусіда зліва,
Обніми сусіда справа,
Ми – одна сім’я!
(Діти вголос з вихователем
повторюють девіз)
- Сьогоднідо нас завітало цікаве
звірятко – це ведмедикна ім’я
Здоров’ятко (демонструється м’яка
іграшка).
Кожен з вас по черзіназиває своє
ім’я. наступний учасник кола
повторюєім’я сусіда і так по черзі.
Друга вправа. Розповідь «Я цікавий тим, що …»
Кожен з вас, діти, розкажепро себе щось цікаве; те, чим ви відрізняєтесь
від інших. (Якщо діти не можуть включитись зразу, надати можливість
поміркувати і передати слово наступному учаснику).
Третя вправа. «Очікування» (Берег надії).
Вихованцям роздаються невеликі
кольоровіпапірці або кораблики.
Ведучий просить написати на них, чого
саме діти чекають від заняття, що
нового можуть дізнатись.
- Всі ваші листочкиабо кораблики ми
прикріпимо до дошки, де в нас
намальоване чарівне море. В кінці
заходу ми прочитаємо ваші побажання і
очікування та дізнаємось, що нового ви
дізнались.
Четверта вправа. Інформаційне повідомлення«Що таке здоров’я».
- Здоров’я – спосіб життя людини. Це той стиль, який вона вибирає для
себе і саме він визначає, досягне людина благополуччя чи ні. Добре
здоров’я – це постійний процес, до якого людина може йти будучи і
зовсім здоровою і навіть хворою. Людина в житті може йти двома
шляхами: одинведе її до здоров’я,інший – від здоров’я.
Отже, сьогодні ми спробуємо скласти свій шлях до здоров’я, а в якому
напрямку до нього йти – обиративам!
(включається проектор і демонструється презентація на тему: «Що
таке здоров’я»)
- А які ви знаєте прислів’я чи вислови про здоров’я? (Діти по черзі
відповідають)
1. Здоров’я– це нічого, але все без здоров’я– ніщо.
2. Здоров’я– це значить бути щасливим!
3. Здоров’я– це відчуття радостівід того, як ти виглядаєш!
4. Здоровий спосіб життя – це такий спосіб, який зберігає і поліпшує
здоров’я.
Всесвітня організація охорониздоров’я пропонуєтаке визначення поняття
«здоров’я»:«Здоров’я – це стан повного фізичного, духовногота соціального
благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад».
П’ята вправа. «Циферблатжиття»
- А тепер трошки пограємось.
Візьміть аркуші, що є у вас на
столах. На кожномунамальовано
коло – це циферблат. Але цифри на
ньому позначають не час, а роки
нашого життя. Спочатку ми тільки
народились – цифра 0, стрілка
ваших годинників показувала сюди.
Потім ми росли, стрілка рухалась
від цифри до цифри і зараз вона
стоїть на певній цифрі (12-13 років).
А тепер напишіть, якими ви бачите себе в 17 років, коли закінчите школу,
в 25 років, в 30 років, в 45 років на циферблаті. Продовжіть пропозицію
«Я хочу бути … ким?» (Діти пишуть. Часвиконання 3-5 хвилин. Потім –
обговорення).
- Що у вас вийшло? (Діти називають свої варіанти)
- Отже, усі хочете бути успішними. Для досягнення цього вам необхідне
здоров’я.
Шоста вправа. Творче завдання
«Моявідповідь така»
- Але є те, що руйнує здоров’я. Що
це? Шкідливі звички.
- А які ви знаєте шкідливі звички?
- Чому люди курять? Або
вживають алкоголь?
Вихованцям роздаються аркуші
паперу і пропонується написати, як
би вони відповіли у подібних ситуаціях:
1. Друг (подруга) похвалилися, що спробуваливикурити цигарку і
сподобалось.Він пропонуєспробуватиі вам.
2. Ви потрапили у компанію, де всі курять. «Спробуй, це круто! Ми –
дорослі!» - кажуть вам.
3. До вас у гостіприйшли друзій принесли «Лонгер».«Ось купили
дорогою. Будевеселіше розважатись»,- пояснилисвій вчинок.
- Відомо, що в алкогольну залежність потрапити легко, але навряд чи ви
задумувались, наскільки невинно це починається. Найнебезпечнішим за
все є слабоалкогольнінапої з додаванням соку(на смак вонимайже як
лимонад, але набагато міцніші від пива). До речі, алкоголізму підлітків
розвивається в чотириразишвидше, ніж у дорослих.
- Чи можна вважати такі напої, як «Джин – тонік», «Лонгер»,«Ром – кола»,
легкими тонізуючими напоями?
- З якого віку людина може розпочативживання алкоголю?
Висновок:
Багато підлітків починають курити, вживати алкогольні напої саме тому,
що із цигаркоюабо чаркоюв руці видаються собібільше дорослими,
сильними. Згубні звичкиіз задоволенням перетворюються на страшні
хвороби. Яким ви бачите своємайбутнє? Добреподумайте над цим,
беручи до рук цигарку чи пляшку пива.
Сьома вправа. Вікторина «Формула здоров’я»
1. Чи згодніви, що зарядка – це джерело бадьоростіта здоров’я?
2. Чи правда, що жуйка зберігає зуби?
3. Чи правда, що від куріння гине щорічно в світі більше 10000 чоловік?
4. Чи правда, що банани та шоколад піднімають настрій?
5. Чи правда, що є нешкідливі наркотики?
6. Відмовитись від куріння легко?
7. Чи кориснемолоко та молочніпродукти?
8. Чи правда, що влітку можна запастися продуктами на весь рік?
9. Чи корисно людинізайматись фізичними вправами?
10.Чи правда, що з гарним і веселим настроєм краще та легше жити?
Восьма вправа. «Кроки до здоров’я»
(Звучить музика Моцарта «Реквієм про мрію»)
- Щоб прийняти в житті правильне рішення, потрібно спочаткупродумати
всі «за» і «проти»;задачіта цілі в житті, що стоять перед тобою;
вирішити, що важливіше і лише потім робитивибір. Зважаючи на те, що
ви почули і про що дізнались, пропонуюрозробитивам власний шлях до
здоров’я.Сьогоднія пропонуювибрати та зробитисвої крокипо цьому
шляху (роздаються сліди, на яких учасники пишуть власні кроки до
здоров’я й ідуть по ним).
Головне пам’ятайте!Все – в ваших силах.
Заключначастина.
- Які вправи, ігри, завдання сподобались?
- З яким настроєм розпочалиі закінчили роботу?
- Що нового і пізнавального для себе?
- Давайте розглянемо ваші «побажання» та «очікування», які ви написали
на листочках.
- Чи справдились ваші очікування?
Запам’ятайте!
Життя людини неповторне і звичайне, радісне і смутне, повне
переживань. Людей на світі – мільйони, усі вони несхожі між собою.
Люди, як зірки на небі, що горять незвичайним світлом. Їхнє життя буває
і гірке, як полин, і солодке, як мед. Життя кожного – це дорога, якою
тільки йому призначено пройти. І якоюбуде ця дорога, залежить тільки
від вас. Тож, давайте, щоб девізом вашого життя було гасло:«Я обираю
здоровийспосіб життя!»

Weitere ähnliche Inhalte

Was ist angesagt?

План заходів Тижня знань безпеки життєдіяльності ЦЗ
План заходів Тижня знань безпеки життєдіяльності ЦЗПлан заходів Тижня знань безпеки життєдіяльності ЦЗ
План заходів Тижня знань безпеки життєдіяльності ЦЗAlla Kolosai
 
Інноваційні технології навчання в сучасній школі
Інноваційні технології навчання в сучасній школіІнноваційні технології навчання в сучасній школі
Інноваційні технології навчання в сучасній школіsansanych86
 
Презентація досвіду роботи вчителя початкових класів Гаврилюк Тетяни Вікторівни
Презентація досвіду роботи вчителя початкових класів Гаврилюк Тетяни ВікторівниПрезентація досвіду роботи вчителя початкових класів Гаврилюк Тетяни Вікторівни
Презентація досвіду роботи вчителя початкових класів Гаврилюк Тетяни ВікторівниTanya1210
 
ХАРАКТЕРИСТИКА учня початкової школи
ХАРАКТЕРИСТИКА учня початкової школиХАРАКТЕРИСТИКА учня початкової школи
ХАРАКТЕРИСТИКА учня початкової школиКовпитська ЗОШ
 
Позакласне читання 4 клас (Конспекти уроків)
Позакласне читання 4 клас (Конспекти уроків)Позакласне читання 4 клас (Конспекти уроків)
Позакласне читання 4 клас (Конспекти уроків)Ковпитська ЗОШ
 
Етика Методичний посібник 5 клас
Етика Методичний посібник 5 класЕтика Методичний посібник 5 клас
Етика Методичний посібник 5 класКовпитська ЗОШ
 
Схема плану Старша група
                                    Схема плану   Старша   група                                    Схема плану   Старша   група
Схема плану Старша групаAnhelina Mytsura
 
Модуль3. Тема 4. Методи навчання
Модуль3. Тема 4. Методи навчанняМодуль3. Тема 4. Методи навчання
Модуль3. Тема 4. Методи навчанняstecenko_nm
 
Освітня програма на 2022-2023 н. р. Савченко.docx
Освітня програма на 2022-2023 н. р. Савченко.docxОсвітня програма на 2022-2023 н. р. Савченко.docx
Освітня програма на 2022-2023 н. р. Савченко.docxНина Ибрагимова
 
портфоліо воробик і.р.
портфоліо воробик і.р.портфоліо воробик і.р.
портфоліо воробик і.р.prime-1
 
методичка Національно-патріотичне виховання школярів на уроках трудового навч...
методичка Національно-патріотичне виховання школярів на уроках трудового навч...методичка Національно-патріотичне виховання школярів на уроках трудового навч...
методичка Національно-патріотичне виховання школярів на уроках трудового навч...zoshnet1
 
NZ Інструкція для вчителя 15.07.22.pdf
NZ Інструкція для вчителя 15.07.22.pdfNZ Інструкція для вчителя 15.07.22.pdf
NZ Інструкція для вчителя 15.07.22.pdfssuser59c0a2
 
План роботи класного керівника
План роботи класного керівникаПлан роботи класного керівника
План роботи класного керівникаAdriana Himinets
 
Хрестоматія з літературного читання 3-4 класи
Хрестоматія з літературного читання 3-4 класиХрестоматія з літературного читання 3-4 класи
Хрестоматія з літературного читання 3-4 класиНаталія Трофимчук
 
Патріотичне виховання на уроках в початковій школі
Патріотичне виховання на уроках в початковій школіПатріотичне виховання на уроках в початковій школі
Патріотичне виховання на уроках в початковій школіgololobova
 
вимоги до планування вих.
вимоги до планування вих.вимоги до планування вих.
вимоги до планування вих.Viktoria Mikolaenko
 
Технології організації відпочинку дітей у пришкільному таборі
Технології організації відпочинку дітей у пришкільному таборіТехнології організації відпочинку дітей у пришкільному таборі
Технології організації відпочинку дітей у пришкільному таборіКовпитська ЗОШ
 

Was ist angesagt? (20)

План заходів Тижня знань безпеки життєдіяльності ЦЗ
План заходів Тижня знань безпеки життєдіяльності ЦЗПлан заходів Тижня знань безпеки життєдіяльності ЦЗ
План заходів Тижня знань безпеки життєдіяльності ЦЗ
 
Інноваційні технології навчання в сучасній школі
Інноваційні технології навчання в сучасній школіІнноваційні технології навчання в сучасній школі
Інноваційні технології навчання в сучасній школі
 
Презентація досвіду роботи вчителя початкових класів Гаврилюк Тетяни Вікторівни
Презентація досвіду роботи вчителя початкових класів Гаврилюк Тетяни ВікторівниПрезентація досвіду роботи вчителя початкових класів Гаврилюк Тетяни Вікторівни
Презентація досвіду роботи вчителя початкових класів Гаврилюк Тетяни Вікторівни
 
Ушинський К.
Ушинський К.Ушинський К.
Ушинський К.
 
ХАРАКТЕРИСТИКА учня початкової школи
ХАРАКТЕРИСТИКА учня початкової школиХАРАКТЕРИСТИКА учня початкової школи
ХАРАКТЕРИСТИКА учня початкової школи
 
Позакласне читання 4 клас (Конспекти уроків)
Позакласне читання 4 клас (Конспекти уроків)Позакласне читання 4 клас (Конспекти уроків)
Позакласне читання 4 клас (Конспекти уроків)
 
Етика Методичний посібник 5 клас
Етика Методичний посібник 5 класЕтика Методичний посібник 5 клас
Етика Методичний посібник 5 клас
 
Схема плану Старша група
                                    Схема плану   Старша   група                                    Схема плану   Старша   група
Схема плану Старша група
 
Модуль3. Тема 4. Методи навчання
Модуль3. Тема 4. Методи навчанняМодуль3. Тема 4. Методи навчання
Модуль3. Тема 4. Методи навчання
 
Освітня програма на 2022-2023 н. р. Савченко.docx
Освітня програма на 2022-2023 н. р. Савченко.docxОсвітня програма на 2022-2023 н. р. Савченко.docx
Освітня програма на 2022-2023 н. р. Савченко.docx
 
портфоліо воробик і.р.
портфоліо воробик і.р.портфоліо воробик і.р.
портфоліо воробик і.р.
 
аналіз
аналізаналіз
аналіз
 
методичка Національно-патріотичне виховання школярів на уроках трудового навч...
методичка Національно-патріотичне виховання школярів на уроках трудового навч...методичка Національно-патріотичне виховання школярів на уроках трудового навч...
методичка Національно-патріотичне виховання школярів на уроках трудового навч...
 
Які таємниці має шкільне подвір'я
Які таємниці має шкільне подвір'яЯкі таємниці має шкільне подвір'я
Які таємниці має шкільне подвір'я
 
NZ Інструкція для вчителя 15.07.22.pdf
NZ Інструкція для вчителя 15.07.22.pdfNZ Інструкція для вчителя 15.07.22.pdf
NZ Інструкція для вчителя 15.07.22.pdf
 
План роботи класного керівника
План роботи класного керівникаПлан роботи класного керівника
План роботи класного керівника
 
Хрестоматія з літературного читання 3-4 класи
Хрестоматія з літературного читання 3-4 класиХрестоматія з літературного читання 3-4 класи
Хрестоматія з літературного читання 3-4 класи
 
Патріотичне виховання на уроках в початковій школі
Патріотичне виховання на уроках в початковій школіПатріотичне виховання на уроках в початковій школі
Патріотичне виховання на уроках в початковій школі
 
вимоги до планування вих.
вимоги до планування вих.вимоги до планування вих.
вимоги до планування вих.
 
Технології організації відпочинку дітей у пришкільному таборі
Технології організації відпочинку дітей у пришкільному таборіТехнології організації відпочинку дітей у пришкільному таборі
Технології організації відпочинку дітей у пришкільному таборі
 

Ähnlich wie заняття з елементами тренінгу я обираю здоровий спосіб життя

бережи здоров`я з молоду
бережи здоров`я з молодубережи здоров`я з молоду
бережи здоров`я з молодуЮля Лещишина
 
Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.
Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.
Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.Alla Kolosai
 
здорові звички
здорові звичкиздорові звички
здорові звичкиnatalibio
 
Твоє здоровя
Твоє здоровяТвоє здоровя
Твоє здоровяryabich1976
 
Способи дотримання здорового способу життя
Способи дотримання здорового способу життяСпособи дотримання здорового способу життя
Способи дотримання здорового способу життяЗШ №10 м.Світловодська
 
тренінги мій виб мое здорове ж.
тренінги мій виб   мое здорове ж.тренінги мій виб   мое здорове ж.
тренінги мій виб мое здорове ж.pr1nc1k
 
трачук
трачуктрачук
трачукnelarina
 
Vikhovna godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_ia
Vikhovna  godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_iaVikhovna  godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_ia
Vikhovna godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_iasisiihor
 
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укрAira_Roo
 
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013Svinka Pepa
 
Підручник Я досліджую світ 4 клас І. В. Грущинська, З. М. Хитра, І. І. Дробяз...
Підручник Я досліджую світ 4 клас І. В. Грущинська, З. М. Хитра, І. І. Дробяз...Підручник Я досліджую світ 4 клас І. В. Грущинська, З. М. Хитра, І. І. Дробяз...
Підручник Я досліджую світ 4 клас І. В. Грущинська, З. М. Хитра, І. І. Дробяз...12Балів ГДЗ
 

Ähnlich wie заняття з елементами тренінгу я обираю здоровий спосіб життя (20)

бережи здоров`я з молоду
бережи здоров`я з молодубережи здоров`я з молоду
бережи здоров`я з молоду
 
Обираємо здоровий спосіб життя
Обираємо здоровий спосіб життяОбираємо здоровий спосіб життя
Обираємо здоровий спосіб життя
 
Твоє здоров'я в твоїх руках
Твоє здоров'я в твоїх рукахТвоє здоров'я в твоїх руках
Твоє здоров'я в твоїх руках
 
Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.
Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.
Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.
 
Здорове харчування - запорука здоров'я
Здорове харчування - запорука здоров'яЗдорове харчування - запорука здоров'я
Здорове харчування - запорука здоров'я
 
здорові звички
здорові звичкиздорові звички
здорові звички
 
Твоє здоровя
Твоє здоровяТвоє здоровя
Твоє здоровя
 
29
2929
29
 
Способи дотримання здорового способу життя
Способи дотримання здорового способу життяСпособи дотримання здорового способу життя
Способи дотримання здорового способу життя
 
Корисні звички
Корисні звичкиКорисні звички
Корисні звички
 
тренінги мій виб мое здорове ж.
тренінги мій виб   мое здорове ж.тренінги мій виб   мое здорове ж.
тренінги мій виб мое здорове ж.
 
здоровя Microsoft office word
здоровя Microsoft office wordздоровя Microsoft office word
здоровя Microsoft office word
 
трачук
трачуктрачук
трачук
 
370,23.ppt
370,23.ppt370,23.ppt
370,23.ppt
 
Збережемо здоров'я разом
Збережемо здоров'я разомЗбережемо здоров'я разом
Збережемо здоров'я разом
 
Vikhovna godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_ia
Vikhovna  godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_iaVikhovna  godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_ia
Vikhovna godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_ia
 
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
 
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
 
1
11
1
 
Підручник Я досліджую світ 4 клас І. В. Грущинська, З. М. Хитра, І. І. Дробяз...
Підручник Я досліджую світ 4 клас І. В. Грущинська, З. М. Хитра, І. І. Дробяз...Підручник Я досліджую світ 4 клас І. В. Грущинська, З. М. Хитра, І. І. Дробяз...
Підручник Я досліджую світ 4 клас І. В. Грущинська, З. М. Хитра, І. І. Дробяз...
 

заняття з елементами тренінгу я обираю здоровий спосіб життя

  • 1. Департамент освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат І – ІІІ ступенів Заняття з елементами тренінгу: «Я обираю здоровий спосіб життя!» Підготувала Саєнко О. В. вихователь, спеціаліст І категорії м. Знам’янка 2014
  • 2. Мета:формування серед дітей фізично і морально здоровихта сильних особистостей, спонукання їхдо активної життєвої позиції та пропаганда здоровогоспособужиття. Обладнання:плакати, малюнки дітей, проектор, ноутбук, презентація. Хід заняття: Вступ. Кожномувід народження дається найцінніший дар – життя. І найдорожче, що є в житті – здоров’я. Але, хоч як не дивно, люди дуже легковажно можуть ставитись до здоров’я, особливомолодь.Не вміють його берегтиі вести здоровийспосіб життя. Про це є цікава історія. (Вмикається проектор і демонтується «Притчапроцінність часу»). Тож сьогоднітема нашого заняття: «Я обираюздоровийспосіб життя» і поговоримомипро здоров’я, про те, що треба приймати активну життєву позицію, навчитись відмовлятись від шкідливих звичок. І перша вправа – це «Знайомство». - Зараз ми спробуємо підготуватись до роботи, настрійта комфортну атмосферу. (Діти стають у коло). Девізом нашого дружнього колабуде віршик: Наше коло, мов сім’я Друзі ми: і ти, і я Добрийдень, сусіде справа
  • 3. Добрийдень, сусіде зліва Ми – одна сім’я! Друзі ми: і ти, і я Обніми сусіда зліва, Обніми сусіда справа, Ми – одна сім’я! (Діти вголос з вихователем повторюють девіз) - Сьогоднідо нас завітало цікаве звірятко – це ведмедикна ім’я Здоров’ятко (демонструється м’яка іграшка). Кожен з вас по черзіназиває своє ім’я. наступний учасник кола повторюєім’я сусіда і так по черзі. Друга вправа. Розповідь «Я цікавий тим, що …» Кожен з вас, діти, розкажепро себе щось цікаве; те, чим ви відрізняєтесь від інших. (Якщо діти не можуть включитись зразу, надати можливість поміркувати і передати слово наступному учаснику). Третя вправа. «Очікування» (Берег надії). Вихованцям роздаються невеликі кольоровіпапірці або кораблики. Ведучий просить написати на них, чого саме діти чекають від заняття, що нового можуть дізнатись. - Всі ваші листочкиабо кораблики ми прикріпимо до дошки, де в нас намальоване чарівне море. В кінці заходу ми прочитаємо ваші побажання і очікування та дізнаємось, що нового ви дізнались. Четверта вправа. Інформаційне повідомлення«Що таке здоров’я». - Здоров’я – спосіб життя людини. Це той стиль, який вона вибирає для себе і саме він визначає, досягне людина благополуччя чи ні. Добре
  • 4. здоров’я – це постійний процес, до якого людина може йти будучи і зовсім здоровою і навіть хворою. Людина в житті може йти двома шляхами: одинведе її до здоров’я,інший – від здоров’я. Отже, сьогодні ми спробуємо скласти свій шлях до здоров’я, а в якому напрямку до нього йти – обиративам! (включається проектор і демонструється презентація на тему: «Що таке здоров’я») - А які ви знаєте прислів’я чи вислови про здоров’я? (Діти по черзі відповідають) 1. Здоров’я– це нічого, але все без здоров’я– ніщо. 2. Здоров’я– це значить бути щасливим! 3. Здоров’я– це відчуття радостівід того, як ти виглядаєш! 4. Здоровий спосіб життя – це такий спосіб, який зберігає і поліпшує здоров’я. Всесвітня організація охорониздоров’я пропонуєтаке визначення поняття «здоров’я»:«Здоров’я – це стан повного фізичного, духовногота соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад».
  • 5. П’ята вправа. «Циферблатжиття» - А тепер трошки пограємось. Візьміть аркуші, що є у вас на столах. На кожномунамальовано коло – це циферблат. Але цифри на ньому позначають не час, а роки нашого життя. Спочатку ми тільки народились – цифра 0, стрілка ваших годинників показувала сюди. Потім ми росли, стрілка рухалась від цифри до цифри і зараз вона стоїть на певній цифрі (12-13 років). А тепер напишіть, якими ви бачите себе в 17 років, коли закінчите школу, в 25 років, в 30 років, в 45 років на циферблаті. Продовжіть пропозицію «Я хочу бути … ким?» (Діти пишуть. Часвиконання 3-5 хвилин. Потім – обговорення). - Що у вас вийшло? (Діти називають свої варіанти) - Отже, усі хочете бути успішними. Для досягнення цього вам необхідне здоров’я. Шоста вправа. Творче завдання «Моявідповідь така» - Але є те, що руйнує здоров’я. Що це? Шкідливі звички. - А які ви знаєте шкідливі звички? - Чому люди курять? Або вживають алкоголь? Вихованцям роздаються аркуші паперу і пропонується написати, як би вони відповіли у подібних ситуаціях: 1. Друг (подруга) похвалилися, що спробуваливикурити цигарку і сподобалось.Він пропонуєспробуватиі вам. 2. Ви потрапили у компанію, де всі курять. «Спробуй, це круто! Ми – дорослі!» - кажуть вам. 3. До вас у гостіприйшли друзій принесли «Лонгер».«Ось купили дорогою. Будевеселіше розважатись»,- пояснилисвій вчинок. - Відомо, що в алкогольну залежність потрапити легко, але навряд чи ви задумувались, наскільки невинно це починається. Найнебезпечнішим за все є слабоалкогольнінапої з додаванням соку(на смак вонимайже як
  • 6. лимонад, але набагато міцніші від пива). До речі, алкоголізму підлітків розвивається в чотириразишвидше, ніж у дорослих. - Чи можна вважати такі напої, як «Джин – тонік», «Лонгер»,«Ром – кола», легкими тонізуючими напоями? - З якого віку людина може розпочативживання алкоголю? Висновок: Багато підлітків починають курити, вживати алкогольні напої саме тому, що із цигаркоюабо чаркоюв руці видаються собібільше дорослими, сильними. Згубні звичкиіз задоволенням перетворюються на страшні хвороби. Яким ви бачите своємайбутнє? Добреподумайте над цим, беручи до рук цигарку чи пляшку пива. Сьома вправа. Вікторина «Формула здоров’я» 1. Чи згодніви, що зарядка – це джерело бадьоростіта здоров’я? 2. Чи правда, що жуйка зберігає зуби? 3. Чи правда, що від куріння гине щорічно в світі більше 10000 чоловік? 4. Чи правда, що банани та шоколад піднімають настрій? 5. Чи правда, що є нешкідливі наркотики? 6. Відмовитись від куріння легко? 7. Чи кориснемолоко та молочніпродукти? 8. Чи правда, що влітку можна запастися продуктами на весь рік? 9. Чи корисно людинізайматись фізичними вправами? 10.Чи правда, що з гарним і веселим настроєм краще та легше жити? Восьма вправа. «Кроки до здоров’я» (Звучить музика Моцарта «Реквієм про мрію») - Щоб прийняти в житті правильне рішення, потрібно спочаткупродумати всі «за» і «проти»;задачіта цілі в житті, що стоять перед тобою; вирішити, що важливіше і лише потім робитивибір. Зважаючи на те, що ви почули і про що дізнались, пропонуюрозробитивам власний шлях до здоров’я.Сьогоднія пропонуювибрати та зробитисвої крокипо цьому шляху (роздаються сліди, на яких учасники пишуть власні кроки до здоров’я й ідуть по ним). Головне пам’ятайте!Все – в ваших силах. Заключначастина. - Які вправи, ігри, завдання сподобались? - З яким настроєм розпочалиі закінчили роботу? - Що нового і пізнавального для себе? - Давайте розглянемо ваші «побажання» та «очікування», які ви написали на листочках. - Чи справдились ваші очікування?
  • 7. Запам’ятайте! Життя людини неповторне і звичайне, радісне і смутне, повне переживань. Людей на світі – мільйони, усі вони несхожі між собою. Люди, як зірки на небі, що горять незвичайним світлом. Їхнє життя буває і гірке, як полин, і солодке, як мед. Життя кожного – це дорога, якою тільки йому призначено пройти. І якоюбуде ця дорога, залежить тільки від вас. Тож, давайте, щоб девізом вашого життя було гасло:«Я обираю здоровийспосіб життя!»