Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Японський сад

2.622 Aufrufe

Veröffentlicht am

Veröffentlicht in: Reisen
 • Als Erste(r) kommentieren

Японський сад

 1. 1. Духовне начало японського ландшафтного саду
 2. 2. Японський сад (“іхон тей`ен” або “вафу тей`ен”) – різновид саду, принципи організації якого були розроблені у Японії протягом 8-18
 3. 3. Японський сад – це тонка філософія. Він символізує досконалий світ земної природи. Його головне призначення – навчити людину бачити красу у простому, повсякденному.
 4. 4. Витоки японського саду лежать в синтоїзмі - стародавній релігії японців. Обожнюючи природу, поклоняючись сонцю, небу, горам, каменям, деревам, прихильники цієї релігії вважають весь навколишній світ храмом, сад же для них - постійно озвучена молитва.
 5. 5. Сади служили для заспокоєння та усамітнення.
 6. 6. Японський сад складається з :  Ідеї (духовний компонент),  каменів (матеріальний компонент),  води (матеріальний компонент),  рослин (матеріальний компонент),  архітектури(матеріальний компонент).
 7. 7. Камені – “кістяк” саду. Зазвичай їх розміщують тріадами, викладають скульптури, розташовують доріжками або містками. Правильно створений сад викликає почуття давності й вічності.
 8. 8. Вода – обов`язковий елемент, використовується у формі природних водойм: ставків, водоспадів, струмків, але у жодному разі не фонтану.
 9. 9. Рослини після каменів відіграють другорядну роль, але є невід`ємною складовою.
 10. 10. Для декору японського саду традиційно використовують чаші, огорожі та аксесуари з бамбука. У певних місцях ставлять кам’яні ліхтаріпагоди, комбінуючи їх із каменями, кущами деревами та водоймами.
 11. 11. Унікальний винахід японських майстрів ландшафтного дизайну -
 12. 12. Часто мініатюрні, вони призначалися не для прогулянки, а тільки для споглядання з вікна будинку або з якої–небудь іншої точки.
 13. 13. Дерева і рослини з’являються і щезають, а камені надають саду відчуття незмінності.
 14. 14. Сад каменів – культурно-естетичний японський витвір, що з`вився в період Муроматі (1336-1573)
 15. 15. На поверхні саду за допомогою граблів роблять борозенки, що розташовані вздовж довгої сторони саду, і створюють кола навколо каміння. У якій точці не стояв спостерігач, він завжди побачить таку саму кількість каменів. Функціонально такі сади призначені для медитації, усамітнення.Дехто вважає, що сад каменів символізує боротьбу хаосу і порядку, де чіткі ряди гравію – порядок, а групи
 16. 16. Відгороджений від метушні зовнішнього світу сад створює атмосферу абсолютної гармонії.
 17. 17. Огорожа відділяє сад від зовнішнього світу. Зовнішній світ і час втрачають тут своє значення.
 18. 18. Храм Реандзі є одним із символів Кіото. Його відносять до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Відомий насамперед своїм Садом каменів. Реандзі Сад є частиною храмової будівлі, тому підійти до нього можна, лише через храм, а милуватися — тільки сидячи на веранді храму.
 19. 19. Буддійський храм Реандзі (Ryoanji) – Храм Миролюбивого
 20. 20. Сад каменів монастиря Реандзі в Кіото ( XV - XVI ст.). Прямокутник (23×9 м), перед будинком з верандою, де розміщені групами 15 каменів. 15-число досконалості.Побачити їх всі може лише просвітлений.
 21. 21. Вся композиція в цілому і окремі групи каменів застраховані на астрономічні суми в десятки мільйонів йен. І не стільки від крадіжок - за чотири століття спроб вкрасти масивні "коштовності" не було, - скільки від різних стихійних лих, включаючи падіння метеорита і навіть літального апарату на сад. Правда, у разі втрати якого-небудь з каменів, втрата буде непоправна.
 22. 22. Біля будиночка для чайних церемоній є кам'яний резервуар з водою «Цукубай». Цей цукубай нагадує японську монету.
 23. 23. На території замку Нидзе розташовані декілька будівель, головна з яких - палац Ниномару. Сад Ниномару витриманий в класичних традиціях японського садового мистецтва. Він розташований навколо великого ставка, по саду розкидані камені, різні по контуру, розміру, кольору.
 24. 24. Мистецтво розставляння каменів вважалося головним в роботі художника саду.
 25. 25. До XV століття специфічним японським ритуалом стає чайна церемонія, що зробила вплив на дизайн японських садів. Почали використовуватися камені для переходів через струмок, а для освітлення стежини, ведучої до чайного будиночка, використовувалися кам'яні ліхтарі. Ці ліхтарі незабаром стали популярними предметами садового ужитку і тепер вважаються невід'ємним елементом традиційних японських садів.
 26. 26. Чайний сад - це, швидше, вузька доріжка, що веде до чайного будиночка.
 27. 27. Призначення чайного саду – викликати у гостя відчуття тихої приглушеної краси і підготувати його до внутрішнього спокою.
 28. 28. Цукубай біля чайного будиночка.
 29. 29. Найвідоміший сад моху був створений в XIV столітті майстром Сосеки Мусо в храмі Сайходзю.
 30. 30. Композиція з п'ятдесяти видів моху зачаровує глядачів переходом відтінків від золотисто-зеленого до коричневого і майже чорного.
 31. 31. Художній Музей Адачі (Adachi Museum of Art) був заснований в Японії в 1980 році Адачі Зенко. У цьому проекті він з'єднав свої захоплення - японське мистецтво і дизайн саду.
 32. 32. Власник музею Адачі Зенко подорожував по усій Японії збираючи сорти хвойних рослин, мохи, а також камені для саду.
 33. 33. Штучний водоспад, який падає з висоти 15 метрів, об'єднує всі
 34. 34. В міському озелененні Японії сьогодні :  процвітає культура рослин в горщиках - в глибині тихих міських вулиць Токіо, Кіото і інших міст уздовж зовнішніх стін, вхідних дверей безліч рослин в контейнерах. Вони не тільки виділяють кисень і освіжають повітря, але і створюють природну красу;  починаючи з 1966 року стало дуже популярним в Японії будівництво на дахах - таким чином для створення саду і навіть парку використовується кожен шматочок простору;  набуло поширення створення балконних садів. Балконними садівництвом захопилися на початку 90-х, тепер їм цікавляться багато городян. Такий сад створює ілюзію того, що ви знаходитеся не вдома, а

×