Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.
YILMAZ BARIŞ
DİJİTAL PAZARLAMA UZMANI
Hakkımda
2008 yılından bu yana internet reklamcılığı alanında hizmet vermekteyim.
Sağlık alanında da uzun yıllardır,
birço...
Sağlık Alanında Reklam Kısıtlamaları
Sağlık alanında faaliyet gösteren kuruluşlar için dünyada birçok ülkede
reklam kısıtl...
Facebook’ta Sağlık Reklamları
KİŞİSEL SAĞLIK REKLAM İLKESİ
Reklamlarda "öncesi-sonrası" görselleri veya beklenmeyen ya da ...
Facebook’ta Sağlık Reklamları
REKLAM İLKESİNİN SONUÇLARI
Öncelikle öncesi-sonrası görseller içeren reklamların reddedilece...
Örnek
Tam veya yakın planda çekilmemiş
görseller
Yakın planda çekilen vücut bölgelerini
öne çıkaran reklam görselleri
Bu g...
Örnek
Bu görsel, fiziksel zindeliğe
odaklanmaktadır ve ilkelere uygundur.
Kilo kaybını ima eden bu görsel, bir
diyet veya ...
Örnek
Bu görsel sağlıklı beslenme
alışkanlıklarının tanıtımını yapmaktadır
ve ilkelere uygundur.
Bu basküle çıkmış kişi gö...
Örnek
Bu görsel kişinin kilo verme öncesi ve
sonrası hallerini göstermektedir ve
ilkelere uygun değildir.
Bu görsel kişini...
Teşekkürler
ADRES: Koşuyolu Mah. Katip Salih Sok. No:2 Kadıköy/İstanbul
GSM: 0534 545 04 15 TEL: 0212 909 46 67 yilmazbari...
Nächste SlideShare
Wird geladen in …5
×

SAĞLIK SEKTÖRÜNDEKİ REKLAMLAR İÇİN FACEBOOK REKLAM POLİTİKASI OLUMLU OLUMSUZ ÖRNEKLER

114 Aufrufe

Veröffentlicht am

Sağlık kuruluşları gelirlerini artırmak için yeni hastalara ulaşması gerekirken bunu en kolay yapabilecekleri internet reklamcılığı alanında karşılaştığı reklam kısıtlamaları mevcut.
Bu sunumda Facebook tarafından belirlenen sınırlar için olumlu ve olumsuz örneklere yer verilmiştir.

Veröffentlicht in: Soziale Medien
 • Als Erste(r) kommentieren

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

SAĞLIK SEKTÖRÜNDEKİ REKLAMLAR İÇİN FACEBOOK REKLAM POLİTİKASI OLUMLU OLUMSUZ ÖRNEKLER

 1. 1. YILMAZ BARIŞ DİJİTAL PAZARLAMA UZMANI
 2. 2. Hakkımda 2008 yılından bu yana internet reklamcılığı alanında hizmet vermekteyim. Sağlık alanında da uzun yıllardır, birçok sağlık kuruluşu ve doktor için • Website tasarımı ve yönetimi, • Google ve Facebook reklamları • Sosyal medya içerik yönetimi • SEO danışmanlığı hizmetleri verdim. Önemli bir bölümü yurtdışı hastaları olmakla birlikte yüzbinlerce hasta talebi topladım. Sağlık sektörü dijital pazarlamada uzmanlaştığım alanlardan biri oldu.
 3. 3. Sağlık Alanında Reklam Kısıtlamaları Sağlık alanında faaliyet gösteren kuruluşlar için dünyada birçok ülkede reklam kısıtlaması mevcut. Ülkemizde de bilgilendirme dışında talep oluşturmaya yönelik reklamlar yasaklanmış olmakla birlikte bunun kontrolü sistemli bir şekilde yapılmadığı için internet ortamında bu yasaklar çoğunlukla ihlal edilerek reklam ve tanıtım yapılmaktadır.
 4. 4. Facebook’ta Sağlık Reklamları KİŞİSEL SAĞLIK REKLAM İLKESİ Reklamlarda "öncesi-sonrası" görselleri veya beklenmeyen ya da olası olmayan sonuçlar içeren görseller bulunmamalıdır. Reklam içerikleri, diyet, kilo verme veya diğer sağlık ürünlerinin tanıtımını yapmak için kişinin kendisi hakkında olumsuz algı oluşturacak bir imada veya teşebbüste bulunamaz.
 5. 5. Facebook’ta Sağlık Reklamları REKLAM İLKESİNİN SONUÇLARI Öncelikle öncesi-sonrası görseller içeren reklamların reddedileceği açıktır. İkinci olarak “kişinin kendisi hakkında olumsuz algı oluşturacak” ifadesi yoruma açık olmakla birlikte, herhangi bir vücut tipinin ideal olduğu yansıtılmaya çalışılması, ya da itici, vücut için kötü, olumsuz örnek içeren görseller, vücudun bölümlerini yakın plan gösteren fotoğraflar bu ifadenin içini dolduran örneklerdir.
 6. 6. Örnek Tam veya yakın planda çekilmemiş görseller Yakın planda çekilen vücut bölgelerini öne çıkaran reklam görselleri Bu görsel kişinin tişörtünü kaldırmasını yakın planda göstermemektedir ve ilkelere uygundur. Bu görsel kişinin karın kaslarını yakın planda göstermektedir ve ilkelere uygun değildir.
 7. 7. Örnek Bu görsel, fiziksel zindeliğe odaklanmaktadır ve ilkelere uygundur. Kilo kaybını ima eden bu görsel, bir diyet veya kilo verme ürününün tanıtımını yapmak üzere kullanıldığında ilkelere uygun olmayacaktır.
 8. 8. Örnek Bu görsel sağlıklı beslenme alışkanlıklarının tanıtımını yapmaktadır ve ilkelere uygundur. Bu basküle çıkmış kişi görseli bir diyet veya kilo verme ürününün tanıtımını yapmak üzere kullanıldığında ilkelere uygun olmayacaktır.
 9. 9. Örnek Bu görsel kişinin kilo verme öncesi ve sonrası hallerini göstermektedir ve ilkelere uygun değildir. Bu görsel kişinin saç ekim işlemi öncesi ve sonrası hallerini göstermektedir ve ilkelere uygun değildir.
 10. 10. Teşekkürler ADRES: Koşuyolu Mah. Katip Salih Sok. No:2 Kadıköy/İstanbul GSM: 0534 545 04 15 TEL: 0212 909 46 67 yilmazbaris.com

×