Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Facebook'taki Türk Bankaları

1.321 Aufrufe

Veröffentlicht am

Social Bakers'ın kasım ayı verilerini göz önüne alarak Türkiye'deki 45 bankadan 11'ine yer verdiği sosyal medya performans raporu.
http://www.sosyalmedyal.com/2012/12/facebooktaki-turk-bankalar-social.html

 • D0WNL0AD FULL ▶ ▶ ▶ ▶ http://1lite.top/eg0yy ◀ ◀ ◀ ◀
     Antworten 
  Sind Sie sicher, dass Sie …  Ja  Nein
  Ihre Nachricht erscheint hier
 • D0WNL0AD FULL ▶ ▶ ▶ ▶ http://1lite.top/eg0yy ◀ ◀ ◀ ◀
     Antworten 
  Sind Sie sicher, dass Sie …  Ja  Nein
  Ihre Nachricht erscheint hier

Facebook'taki Türk Bankaları

 1. 1. Socialbakers Raporu:Facebooktaki Türk Bankaları Türk Bankacılık sektörünün sosyal medya performansına Genel Bakış
 2. 2. ÇalışmaBugün (18 Aralık 2012) itibariyle Türkiyede faaliyet gösteren 45 banka vardır;32 tanesi mevduat bankası olup;13 tanesi kalkınma ve yatırım bankasıdır.Bu çalışmada Türkiye Tasarruf Mevduatı Sigortacılık Fonu (TMSF) gözetimindefaaliyet gösteren devlet bankaları, özel bankalar ve yabancı bankalar da dahilolmak üzere 11 bankayı ele alıyoruz. Değerlendirmelerimiz 1 Kasımdan 30kadar Kasıma kadar olan süreci kapsar..
 3. 3. Bankalar Analizi » Garanti Bankasi, » Akbank » TEB » DenizBank » Yapı Kredi » Finansbank » Türkiye İş Bankası » VakıfBank » BankAsya » ING Bank Türkiye » Citibank Türkiye
 4. 4. Fan artışı Mutlak sayı bakımından fan sayısındaki en büyük artış +85.859 yeni fan sayısı ile Akbank’ın oldu.Akbankı takiben Garanti Bankası (+81.153) ve TEB (+49.785) sıralamadaki yerlerini aldı, Nispi sayı açısından, en hızlı büyüyen banka % 7.11lik büyüme ile Vakıfbank olurken, Yapı Kredi (15,6%) ve TEB (12,06%) Vakifbankı takip etti.
 5. 5. En çok etkileşilen Banka FB Ortalama Post EO = Gönderilerin Günlük Beğeni+Yorum+Paylaşım Sayısı # Sayfa tarafından yapılan günlük Gönderi Sayısı x 100 Güncel Fan Sayısı Fan Etkiİeşimi son 30 gün içinde yapılan tüm postların oranlarının toplamının seçilen zamanda yapılan tüm postların oranına bölünerek hesaplanır. Son 30 gün içinde 3 post yapılmış (3% .5 % ve .1%) olsa, postun ortalama fan etkileşim oranı 3% olacaktır.Post başına ortalama etkileşim oranı açısından etkileşimi en yüksek banka 0.5917% ile TEB olurken, ING Bank Türkiye (0,4687%) ve VakıfBank (0,4288%) TEBi takipetmektedir. Bu etkileşimlerin sayısı açısından en iyi bankalara bakacak olursak,TEBin (75,001) en etkileşilen banka olduğu açıktır. Garanti Bankası (17.818) veAkbank (17.305) sırayla takip etmektedir.
 6. 6. En çok etkileşilen içerik  En yüksek etkileşim oranı alan post (6,9301%) ING Bank Türkiye tarafından yazıldı.5,232 beğeni 423 yorum ve 293 paylaşım aldı. Bu % 9.25 faiz veren tasarruf hesabı teklifinin fotoğrafı oldu. Etkileşim oranı en yüksek ikinci post TEB tarafından yayımlandı.Etkileşim oranı 5,5653% iken , 17,859 beğeni ve, 959 yorum ve 5422 paylaşımdan oluştu. Bu bir TV reklamının videosu oldu.
 7. 7. En çok etkileşilen içerik  Etkileşim oranına göre en fazla geri dönüş alan 3. post TEB tarafından yayınlandı.Etkileşim oranı 5.4598 % iken , 23,232 beğeni ve, 190 yorum ve 438 paylaşım aldı.Toplam etkileşim sayısına göre en iyi post da bu oldu. Youtube linkine bağlı bu video bir tasarruf hesabı reklamı idi.
 8. 8. Yanıt oranıNe yazık ki hemen hemen bütün bu bankalar fanlarının duvarlarına gönderiyapmaları için izin vermiyorlar.Ancak, iki istisna var - Finansbank ve TEB. Her ikibanka da fan sorularını yanıtlıyor ve her ikisi de bizim tanımımızla Socially Devoted! Buharika! Finansbank % 100 bir yanıt oranına sahipken soru oranları oldukça düşük. TEBise 80.43% lük bir geri dönüş oranı ile makul bir miktarda soru yanıtlamıştır. Öte yandan,iki bankanın da sorularını 2 günden fazla sürede cevapladığı gerçeği göz önüne alınırsageri dönüş hızı konusunda kendilerini geliştirebilirler.
 9. 9. Sonuç Garanti Bankası Facebooktaki en büyük Türk bankası Akbank kasım ayında en çok büyüyen banka oldu Kasım ayında en hızlı büyüyen banka VakıfBank oldu. Etkileşim oranı en yüksek banka TEB oldu En çok etkileşilen post ING Bank Türkiye tarafından yayımlandı Etkileşim sayısı en yüksek post TEB tarafından yayımlandı Türk bankalarının çoğunluğu fanlarının FB duvarına yazması için izin vermiyorlar. Fan gönderilerine izin veren iki banka olarak Finansbank ve TEB analiz edildi. Bu bankaların ikisi de fanlarına cevap veren sosyal olarak gelişmiş bankalardır.Bu iki bankanın fanları ve müşterileri için oldukça güzel bir haber!
 10. 10. Umarım sizlere en iyi Türk bankalarının sosyal medya performansı üzerine hazırladığımız bu kısa rapordan memnun kalmışsınızdır Eğer herhangi bir sorunuz varsa eliz.ozgur@socialbakers.com adresinden benimle irtibata geçebilirsinizGet more information atanalytics.socialbakers.com

×