Anzeige

Bezpieczeństwo w Internecie

23. Feb 2011
Anzeige

Más contenido relacionado

Anzeige

Bezpieczeństwo w Internecie

 1.  
 2. Cześć! To ja – Wasz super bohater! W Internecie można zaleźć dużo ciekawych informacji i poznać wiele osób. Niektórzy jednak nie mają dobrych zamiarów. Pokażę Ci jak się przed nimi chronić!
 3. Nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie. Nie zawsze jest tym, za kogo się podaje. Musisz uważać o to z kim rozmawiasz i nikogo nie możesz darzyć dużym zaufaniem Cześć! Jestem Ola i mam 10 lat. A ty? Witaj Olu! Jestem Wojtek i też mam 10 lat…
 4. Pamiętaj, jeśli strona jest oznaczona jako dla dorosłych, nie należy na nią wchodzić. Najlepiej jest wtedy ją zamknąć na przycisku [X].
 5. Jeśli nie chcesz oglądać jakiejś strony, nie musisz tego robić! Wystarczy ją zamknąć na przycisku [X]
 6. Nie należy otwierać lub pobierać plików i stron od nieznajomych. Mogą one zwierać szkodliwe treści jak np. wirusy. ? ?
 7. Nie otwieraj też wiadomości e-mail od nieznanych nadawców. W takich wiadomościach często znajdują się wirusy szkodliwe dla komputera. ?
 8. Nie umawiaj się na spotkania z osobami poznanymi w Internecie. Jeśli jednak jest to konieczne, powiedz o tym rodzicom. Na takie spotkanie umów się w miejscu publicznym, gdzie zawsze jest dużo ludzi i zabierz koniecznie ze sobą swojego rodzica.
 9. Jeśli masz jakikolwiek problem powiedz o tym rodzicom! Możesz też skontaktować z www.helpline.org.pl , na tych ludzi zawsze możesz liczyć!
 10. Możesz też skontaktować się z moimi przyjaciółmi – Sieci@kami. Oni zawsze Ci doradzą i pomogą w bezpieczeństwie na komputerze. www.sieciaki.pl
 11. www.superpilot.tk
Anzeige