Anzeige

Реальні загрози віртуального світу

Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
23. Mar 2023
Anzeige

Más contenido relacionado

Similar a Реальні загрози віртуального світу(20)

Más de Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky(20)

Anzeige

Último(20)

Реальні загрози віртуального світу

 1. Бібліографічний анонс Відділу наукової інформації та бібліографії
 2. Реальні загрози віртуального світу
 3. 159.92 Б 81 Боно, Т. Наука щастя: коли лайки – це ще не все / Т. Боно ; пер. з англ. І. Серебрякова. – Київ : КНИГОЛАВ, 2020. – 320 с. Чи дійсно всі такі щасливі, як виглядають у соцмережах? Чи взагалі є щастя там, де більшість людей проводить сьогодні найбільше часу? Щодня у наших френдстрічках ми читаємо безліч історій успіху і переглядаємо ще більше фото успішних людей, ми порівнюємо себе з іншими, що часто призводить до розчарувань, заздрості і занепаду. То як бути щасливими у сучасному цифровому світі? Викладач з психології Тім Боно вивчає бажання молодих людей і те, що робить їх щасливими. Він розробив курс “Позитивна психологія”, який став одним з найпопулярніших серед студентів, а згодом і написав книжку, в якій ділиться результатами своїх досліджень, історіями їх учасників і практичними та дієвими порадами як стати щасливішими і мати стратегію власного життя.
 4. 159.92 Г 19 Гансен, А. Інстамозок. Як екранна залежність призводить до стресів і депресії / А. Гансен ; пер. зі швед. Г. Топіліна. – 2-ге вид. – Київ : Наш Формат, 2021. – 200 с. Психотерапевт Андерс Гансен пише: «Ми були створені для зовсім іншого світу й зовсім не пристосовані до епохи, у яку живемо. Щоб зрозуміти наслідки цього, варто почати з розповіді про той орган, де народжуються наші думки, почуття й переживання. Про наш мозок.» Видання «Інстамозок» – це дороговказ для людей, які помітили за собою надмірне споживання інформації, аномальне зависання у соцмережах чи стрес від постійного порівняння свого життя з картинкою з екранів.
 5. Автор пояснює чому нам так подобається гортати стрічку, покладаючись на останні дослідження у галузі нейробіології та психології, а також зазираючи у давнину. Щоб зрозуміти звідки ростуть ноги у нав’язливого бажання залипнути в екран Гансен пояснює як влаштовані людські емоції, що таке стрес та будову нервової системи. А також що саме відбувається з людським мозком під час читання чергової новини чи посту. Це допоможе не тільки зрозуміти краще ситуацію у якій зараз опинилося людство, а й знайти дієві способи уникнути постійного перебування у стресі та щоденної втрати кількох дорогоцінних годин.
 6. 316 Л 22 Ланьє, Дж. 10 причин видалити акаунт із соцмереж просто зараз / Дж. Ланьє ; пер. з англ. Є. Ніколаєвої. – Харків : Віват, 2020. – 176 с. Попри серйозність теми ця книжка написана з порцією доброго гумору. Щоб показати абсурдність типового ґаджета за інформаційної залежності автор використав метафору котиків та песиків. Пояснимо: коти, якщо зазирати через століття, приручені людьми, тому що їм так комфортніше, тобто по суті вони дозволили себе приручити. І нині, коли ми натрапляємо на черговий мемчик із котом, то він видається таким потішним саме через свою непередбачуваність. З рештою усі відео та картинки з отами про хаотичність і винахідливість їхньої поведінки. Натомість собаки були підкорені людській волі за допомогою селекції та дресируванню, а найпопулярніші відео з собаками про дресирувальні трюки, які ті виконують. Озвучуючи свої 10 причин видалення акаунтів з соцмереж, Джарон Ланьє закликає нас бути самодостатніми і самостійними як котики.
 7. До речі у автора немає жодного акаунту в соціальних мережах, та він все одно є і буде успішним бізнесменом. Ланьє - автор терміну «віртуальна реальність» та засновник технологічних стартапів, які були згодом придбані Oracle, Adobe, Google та Pfizer. Видання Wired Magazine включило його до списку 25 найвпливовіших людей за останні 25 років історії розвитку технологій, Foreign Policy – до сотні відомих інтелектуалів світу, а енциклопедія Britannica - до переліку найкращих винахідників в історії.
 8. 316 М 15 Макнамі, Р. Зафейсбучені: як соціальна мережа штовхає світ до катастрофи / Р. Макнамі ; пер. з англ.: І. Серебрякова та О. Макарова. – Київ : КНИГОЛАВ, 2021. – 376 с. У скандальній історії Facebook, яку розповідає Роджер Макнамі, є все: колись обожнюваний стартап, що перетворився на монополіста; політичний найманець у стилі злодія з Бондіани і його тіньова фірма, що збирає дані; маніпулятивний штучний інтелект; ісламістські акції, організовані російськими тролями, та етнічні чистки; мільйони злитих профілів користувачів і навіть Дональд Трамп та результати американських виборів 2016 року, які могли бути кардиналь6но іншими без оманливих алгоритмів соцмережі.
 9. Сьогодні Facebook перебрав на себе роль, яка в державах зазвичай закріплена за урядом. Та на відміну від демократично обраного уряду, платформа не підзвітна ні своїм користувачам, ні країнам, на які вона впливає.
 10. 159.9 Н 93 Ньюпорт, К. Не турбувати! Як сфокусуватися в інформаційному шумі / К. Ньюпорт ; пер. з англ. С. Сарвіра. – Київ : Наш Формат, 2018. – 248 с. У сучасному світі справжня винагорода чекає не на тих, хто може вправно користуватися соцмережами. Цього легко навчитися. Особливими стають ті, що здатні глибоко мислити та створювати унікальні ідеї. Для цього, переконує автор, важливо вміти занурюватися у завдання та фокусуватися. Автор дає поради, як зробити глибоке фокусування основою для виконання будь-яких завдань, дозовано сприймати інформацію, розумно користуватися соціальними мережами, змінити свої звички, щоб концентруватися на роботі та досягати успіху.
 11. Нині кількість користувачів мережі сягає мільярдів і значний відсоток із них – діти. Для чималої кількості підлітків Інтернет став інформаційним середовищем, без якого вони не уявляють свого життя. Але разом із навчальним і розважальним потенціалом мережа може бути небезпечною та становити ризик. Посібник допоможе з’ясувати, чи знають підлітки про небезпеки, які чекають на них в Інтернеті, чи можуть бути відрізнити нового друга від шахрая, що таке кібербулінг і яку роль він відіграє в житті кожного. 373.3/.5 О 53 Олексин, О. І. Кібер(не)безпека / О. Олексин. – Київ : Шкільний світ, 2020. – 176 с. Видання зорієнтоване на соціальних педагогів для роботи з підлітками.
 12. 004 П 16 Панг, Алекс Сучжон-Кім. Ґаджет- залежність. Як отримувати інформацію, не руйнуючи себе та інших / Алекс Сучжон-Кім Панг ; пер. з англ. В. Луненко. – Харків : Фабула : Ранок, 2020. – 320 с. Автор цього видання стверджує, що «наші відносини з інформаційними технологіями надзвичайно глибокі та виражають унікальні людські здібності.» Більше того, ми самі вже є «природними кіборгами», які здатні за допомогою нових технологій та швидкої адаптації бути тими самими людьми з майбутнього. Та інший бік медалі технологій – надмірний інформаційний шум та дофамінова залежність від споживання нових даних.
 13. Світ став місцем, яке все більше відволікає, й існують рішення, які допоможуть повернути розум під свій контроль. Якими є ці рішення автор ділиться у своїй книжці про ґаджет-залежність. Передусім Сучжон-Кім Панг радить опанувати дихання і медитацію, ці дві речі допоможуть краще відстежувати свої думки та більш відсторонено ставитися до будь-якої інформації. Останню він радить усіляко спрощувати та адаптувати до ваших потреб. Також тут ви знайдете вісім кроків до споглядального комп’ютирингу, лайфхаки з ведення медіащоденника та правила вдумливого використання соціальних мереж.
 14. 087.5:004.9 С 81 Стовелл, Л. Життя онлайн. Як уберегтися від кібербулінгу, вірусів та інших халеп в інтернеті / Л. Стовелл ; дизайн та іл. Н. Лещнікофф ; пер. з англ. Т. Кузьменко. – Київ : КНИГОЛАВ, 2020. – 114 с. Батьки завжди навчають дітей бути обережними в офлайні: не спілкуватися з незнайомцями, не заходити з ними в один ліфт, не вештатися темними вулицями. І хоча дорослі звикли цікавитися у дітей, як справи в школі, та як часто ми запитуємо про їхні справи в Інтернеті? Адже попри наявність безлічі пречудових можливостей, як і в реальному світі, є ще й багато потенційних небезпек і труднощів.
 15. Ти маєш знати, чого остерігатися і як себе захистити. Якщо, наприклад, боїшся викласти забагато інформації в соціальних медіа чи натрапити на небезпечних людей, то в цій книжці ти знайдеш поради і вказівки, як взяти все під контроль і бути в безпеці онлайн. Беззаперечно, ця книга є великим внеском у забезпечення захисту наших дітей на просторах Інтернету.
 16. Підготувала Т. Мазур, зав. відділу наукової інформації та бібліографії
Anzeige