Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Elektroninis parašas

676 Aufrufe

Veröffentlicht am

 • Als Erste(r) kommentieren

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Elektroninis parašas

 1. 1. Vaiga SemėnaitėInformologija, IIgr.
 2. 2.  Taip sparčiai populiarėjantis elektroninisparašas yra puiki rašytinės formos parašoalternatyva, todėl, kad leidžia dokumentuspatvirtinti virtualiu būdu, neiškėlus kojos išnamų ar ofiso.Tai palengvina daugelio įmoniųveiklą, leidžia sutaupyti laiko. Elektroninisparašas turi tokią pat teisinė galią kaipįprastas ir yra leistinas kaip įrodinėjimopriemonė teisme.
 3. 3.  Elektroninis parašas – duomenys, kuriesusiejami su kitais elektroniniais duomenimisir atlieka pasirašiusio asmens identifikavimofunkciją.
 4. 4.  Unikalumas – parašas vienareikšmiškaisusietas su pasirašančiu asmeniu. Identifikavimas – leidžia atpažinti pasirašantįasmenį. Saugumas – parašas sukurtaspriemonėmis, kurias gali tvarkyti tikpasirašantis asmuo savo valia. Integralumas – parašas susijęs su pasirašytaisduomenimis taip, kad bet koks pasikeitimasyra pastebimas.
 5. 5.  Elektroniniu parašu duomenyspasirašomi, panaudojus elektroninio parašoformavimo duomenis, o patikrinami jaisatitinkančiais elektroninio parašo tikrinimoduomenimis. Pasirašymo procese dalyvauja ir parašoformavimo įranga. Elektroniniai dokumentai pasirašomispecialiomis programomis – JustaGE arba Signa.
 6. 6.  Su programa Justa GE galima pasirašytielektroninį dokumentą ir vėliau patikrinti jo irparašo tikrumą. Ši programa vieną ar kelis dokumentus kartusu parašo kodu sudeda į vieną neišardomąvisumą – taip vadinamą konteinerį, kuris išesmės yra tam tikru būdu suglaudintarinkmena.
 7. 7.  E. parašą galima gauti kartu suasmens tapatybės kortele, taip pat iškeleto įgaliotų įstaigų. Galima įsigyti stacionarų arbamobilujį e. parašą.
 8. 8.  Ryšių reguliavimo tarnyba sukūrėelektroninio parašo mokymosistemą, nuotoliniu būdu galinčią parodytikaip naudotis e.parašu. Ją galite rasti svetainėjewww.elektroninisparasas.lt
 9. 9.  Skaitmeninio sertifikavimocentre, kvalifikuoto sertifikato saugioje USBlaikmenoje kaina metams 79 litai. Sutartis sudaroma trims metams. Papildomai mokamas vienkartinis 35 litųregistracijos mokestis. Užsienio šaliųpiliečiams 135 litų mokestis. Mobilus parašas daug pigesnis. Paslaugospajungimo mokestis kainuoja 15 litų, o patipaslaugos kaina 1 litas per mėnesį.
 10. 10.  Taigi, elektroninis parašas yra inovatyvus irpatogu patogus naudoti, o svarbiausia saugusir atitinkantis įstatymus. Manau, ateityje tikdaugės e.parašo vartotojų.
 11. 11.  https://www.youtube.com/watch?v=gz4HciP3Rfs
 12. 12.  https://www.eparasas.lt/ http://www.omnitel.lt/eparasas http://www.ssc.lt/ http://www.epilietis.eu/index.php/mokymas/e-paslaugos/e-parasas http://www.elektroninisparasas.lt/dmz/

×